مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
مهندسی سیستم

مهندسی سیستم

 بدون شک ارتش هیچ کشوری نمی تواند بدون ساماندهی و برنامه ریزی لازم، امنیت مرزهای کشور را تضمین کند؛ کاری که نیاز به اطلاعاتی جامع و دانشی گسترده در زمینه های مختلف دارد. رشته ی مهندسی سیستم که در دانشگاه افسری امام علی (ع) وابسته به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ارایه می شود برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در همین زمینه است.

با توجه به توسعه ی روز افزون علوم و تکنولوژی و نقش مهم آن در توان نظامی و دفاعی کشور، ارتش جمهوری اسلامی ایران به متخصصانی با مهارت بالا در رشته ی مهندسی سیستم نیاز دارد. متخصصانی که مسایلی از قبیل برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و هماهنگی فعالیت ها را در راستای استفاده بهینه و موثر از منابع انسانی، تجهیزات و تکنولوژی فرا می گیرند و در نهایت به عنوان فرمانده ی رسته های مختلف به کار گمارده می شوند. یعنی فرمانده یا رییس بخش کامپیوتر، بخش الکترونیک، بخش موشکی ، بخش وسایل و تجهیزات پیشرفته پروازی می شوند.

مهندس کامپیوتر به عنوان عامل اصلی است اما هدایت و رهبری بر عهده ی یک مهندس سیستم است. برای مثال در یک لشکر عملیاتی، سیاست گزاری کلان لشکر بر عهده ی فرمانده است. به همین دلیل باید از تمام تخصص های یاد شده اطلاع کافی و جامع و البته نه چندان عمیق داشته باشد. امروزه نحوه ی مبارزه با قدیم تفاوت کرده است چرا که جنگ تن به تن کنار رفته است و مخابرات، الکترونیک، لیزر و ماهواره و کنترل سیستم ها حرف اول را در مبارزه می زنند. طبیعی است که رهبران و فرماندهان ارتش ما نیز باید به تکنولوژی روز مجهز شوند، رشته مهندسی سیستم با همین هدف طراحی شده است. یعنی فارغ التحصیلان این رشته در نهایت فرماندهای رسته های رزمی شامل رسته ی پیاده، رشته توپخانه و موشک ها، رسته ی زرهی و رسته ی مهندسی رزمی می شوند.

توان مندی ها و ویژگی های لازم

هدف تربیت افرادی است که بتوانند در سخت ترین شرایط یعنی جبهه ی جنگ حضور پیدا کرده و به بهترین نحو ادای وظیفه کنند. از همین رو دانشجویان این دانشگاه باید ویژگی ها و شرایط خاصی را داشته باشند.

دانشجوی این رشته باید در درس های ریاضی و فیزیک قوی باشد تا بتواند فرماندهی رسته های مختلف نظامی را بر عهده گرفته و به خوبی انجام وظیفه کند. برای مثال فرمانده ی توپخانه باید از دانش ریاضی خوبی بهره مند باشد تا بتواند محاسبات پیچیده ی ریاضی و معادلات بالستیکی را به کار گیرد.

دانشجویان رشته ی مهندسی سیستم تنها از میان داوطلبان مرد مسلمان ( شیعه یا سنی ) گروه آموزشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی انتخاب می شوند. این افراد علاوه بر موفقیت در آزمون سراسری باید در معاینات پزشکی پذیرفته شوند و در نهایت باید در مصاحبه ی عقیدتی و حفاظتی پذیرفته شوند که به صورت کتبی و حضوری برگزار می شود و در آن از اطلاعات عمومی اسلامی، مسایل سیاسی و اجتماعی، پایبندی به اسلام و میزان علاقه مندی به شغل نظامی گری سوال می شود.

درس های مهم در این رشته:

ضرایب و عنوان درس های اختصاصی رشته ی مهندسی سیستم ( در گروه علوم ریاضی و فنی ) در آزمون سراسری به شرح زیر است:
ریاضیات:4، فیزیک:3، شیمی:2، درس های فنی:2 ضرایب و عنوان درس های اختصاصی رشته ی مهندسی سیستم در ( گروه علوم تجربی) در آزمون سراسری به شرح زیر است: ریاضیات:4، زیست شناسی:2، شیمی:2، فیزیک3، زمین شناسیجهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »علوم فني و مهندسي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0