مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
مهندسی‌ کشاورزی‌

مهندسی‌ کشاورزی‌

اگر هر کشوری‌ بخواهد از نظر کشاورزی‌ حرفی‌ برای‌ زدن‌ داشته‌ باشد و در توسعه‌ و اقتصاد خود رشد نماید باید افراد متخص'ص‌ در حیطه‌ کار کشاورزی‌ داشته‌ باشد و با توجه‌ به‌ اینکه‌ کشور ما به‌ شدت‌ نیاز به‌ افراد متخص'ص‌ در این‌ رشته‌ دارد ولی‌ متأسفانه‌ در حل‌ حال‌ حاضر اکثر کسانی‌ که‌ در این‌ رشته‌ فارغ‌التحصیل‌ می‌شوند موفقیت‌ شغلی‌ مناسبی‌ ندارند و با... درصد بیکاران‌ مربوط‌ به‌ این‌ رشته‌ نوپا و ارزشمند می‌باشد و به‌ دلیل‌ اینکه‌ افراد تصور دارند که‌ باید فقط‌ در ادارات‌ فعالیت‌ نمایند هیچ‌ اداره‌ای‌ یا شرکتی‌ هم‌ آنقدر پذیرش‌ ندارد و در حقیقت‌ اشباع‌ شده‌ است‌ و این‌ رشته‌ گرایش‌های‌ متفاوتی‌ دارد و شامل‌ 135 واحد می‌باشد که‌ بعضی‌ از دروس‌ عمومی‌ و بعضی‌ اختصاصی‌ و 2 واحد هم‌ کارورزی‌ دارد.

 

گرایش‌ها آبیاری‌

این‌ گرایش‌ می‌تواند فارغ‌ التحصیلان‌ گروه‌ ریاضی‌ را نیز پذیرا باشد چرا که‌ بیشتر به‌ عمران‌ آب‌ شباهت‌ دارد و دروس‌ مشترکی‌ هم‌ با عمران‌ دارد. از نظر شغلی‌ نسبت‌ به‌ بقیه‌ گرایشها نسبتاً خوب‌ می‌باشد چرا که‌ افراد در قسمت‌ سدسازی‌، اداره‌ آب‌ و خاک‌، جهاد کشاورزی‌، می‌تواند فعالیت‌ نماید و این‌ رشته‌ در کشورمان‌ تا مرحله‌ دکترا نیز دارد که‌ فارغ‌ التحصیلان‌ می‌توانند تا در رشته‌ مهندسی‌،... تأسیسات‌ و عمران‌ آب‌ ادامه‌ تحصیل‌ دهند.

 خاک‌ سازی‌

در این‌ رشته‌ با فعالیتهای‌ شیمی‌ و حاصلخیزی‌ و فیزیک‌ آب‌ و تغذیه‌ گیاه‌ فرسایش‌ و حفاظت‌ خاک‌ آشنا شده‌ و در حقیقت‌ برطرف‌ کننده‌ کسری‌ نیازمندیهای‌ اولیه‌ انسان‌ می‌باشد. این‌ رشته‌ حیطه‌ فعالیت‌هایی‌ در اداره‌ کشاورزی‌، منابع‌ طبیعت‌ جهاد کشاورزی‌، مراکز تحقیقات‌ شرکت‌ خصوصی‌، آزمایشگاه‌ آب‌ و خاک‌ و... می‌باشد.

ادامه‌ تحصیل‌ در این‌ رشته‌ تا درجه‌ دکترا در گرایش‌ خاک‌شناسی‌، مدیریت‌ بیابانها و هوا و اقلیم‌شناسی‌ می‌باشد و ادامه‌ تحصیل‌ در گرایش‌های‌ دکترا در رشته‌های‌ فیزیک‌ خاک‌، شیمی‌ و حاصلخیزی‌ خاک‌، پیدایش‌ و رده‌بندی‌ خاک‌، فرسایش‌ خاک‌ امکان‌ پذیرش‌ می‌باشد.

 شاخه‌ زراعت‌

این‌ رشته‌ از رشته‌های‌ پایه‌ کشاورزی‌ بود که‌ در حقیقت‌ به‌ روش‌ اصلاحی‌ برای‌ تولید پر محصول‌ و تغییر و تحو'ل‌ در محصولات‌ فعالیت‌ دارد و به‌ اصلاح‌ نوعی‌ گیاهی‌ نیز کمک‌ می‌کند زیرا در سالیان‌ اخیر از تبدیل‌ درختان‌ به‌ یکدیگر توانسته‌اند تولید را زیادتر نمایند این‌ رشته‌ ادامه‌ تحصیل‌ در کارشناسی‌ ارشد در شاخه‌های‌ زراعت‌، اصلاح‌ نباتات‌، کنترل‌ علف‌های‌ هرز، بیوتکنولوژی‌، مدیریت‌ مناطق‌ بیابانی‌ نیز دارد.

 صنایع‌ غذایی‌

این‌ رشته‌ در رابطه‌ با چگونگی‌ تهیه‌ مواد غذایی‌ فعالیت‌ دارد و عمده‌ فعالیت‌ آن‌ در ارتباط‌ با صنایع‌ مختلف‌ از قبیل‌ خدمات‌ مسائل‌ تهیه‌ آرد، ماکارانی‌، بیسکویت‌، پفک‌، صنایع‌ گوشت‌ مثل‌ تهیه‌ سوسیس‌، کالباس‌، همبرگر، کنسروسازی‌ میوه‌ جات‌، تن‌ ماهی‌، لبنیات‌، تهیه‌ شیر پاستوریزه‌، ماست‌، پنیر و صنایع‌ قند سازی‌ می‌باشد.

افرادی‌ که‌ وارد این‌ رشته‌ می‌شوند از فارغ‌ التحصیلان‌ به‌ عنوان‌ مسئول‌ فنی‌ کارخانه‌ که‌ در حقیقت‌ مسئولیتی‌ بسیار مهم‌ است‌ کار می‌کند و نظارت‌ تمام‌ کارخانه‌ از نظر بهداشتی‌ بر عهده‌ او می‌باشد و همچنین‌ در آزمایشگاه‌ها کنترل‌ کیفیت‌ را عهده‌ دار و باید نظات‌ بر کیفیت‌ مواد غذایی‌ داشته‌ باشد زیرا اگر کوچکترین‌ آلودگی‌ در کار باشد ممکن‌ است‌ جان‌ هزاران‌ انسان‌ را بگیرد.

و این‌ رشته‌ یکی‌ از بهترین‌ و پر طرفدارترین‌ گرایش‌ رشته‌ کشاورزی‌ می‌باشد که‌ افراد زیاد داوطلب‌ می‌باشد و این‌ رشته‌ها مرحله‌ دکترا نیز ادامه‌ دارد.

علوم‌ دامی‌

این‌ رشته‌ در خصوص‌ تشریح‌ فیزیولوژی‌ دام‌ و تغذیه‌ و اصلاح‌ دام‌ و پرورش‌ دام‌ و طیور فعالیت‌ می‌نماید و در مدیریت‌ واحدهای‌ دامپزشکی‌، کار تحقیقاتی‌ و جهاد کشاورزی‌، واحدهای‌ تولید خوراک‌ دام‌ و طیور نیز زمینه‌ کاری‌ دارد نکته‌ قابل‌ توجه‌ آن‌ است‌ که‌ در اکثر کشورهای‌ صادر کننده‌ گوشت‌ و دام‌ و پشم‌ به‌ این‌ رشته‌ بسیار بها داده‌ می‌شود ولی‌ در کشور ما هنوز این‌ رشته‌ نتوانسته‌ است‌ جای‌ پای‌ بسیار خوبی‌ داشته‌ باشد.

 گیاه‌ پزشکی‌

این‌ رشته‌ در حقیقت‌ پزشک‌ گیاهان‌ می‌باشد گیاهان‌ که‌ دچار آفات‌ و امراض‌ می‌شوند و شاید صدمات‌ بسیاری‌ زیاد متحمل‌ گردیده‌ که‌ اکثر متخصصان‌ این‌ رشته‌ فعالیت‌ خوبی‌ داشته‌ باشد اثرات‌ بسیار قابل‌ توجهی‌ را در شاخه‌ گیاهان‌ می‌توان‌ مشاهده‌ کرد فارغ‌ التحصیلان‌ این‌ رشته‌ در مراکز تحقیقاتی‌، جهاد کشاورزی‌ و مراکز خصوصی‌ و شرکت‌های‌ وابسته‌ به‌ مراکز کشاورزی‌ پهناور و... مشغول‌ به‌ کار می‌شوند و این‌ رشته‌ نیز تا مقطع‌ دکترا در رشته‌های‌ حشره‌شناسی‌ و رفع‌ آفات‌، حشره‌شناسی‌ پزشکی‌، سم‌شناسی‌، بیماری‌ گیاهی‌ ادامه‌ تحصیل‌ داده‌.

 رشته مهندسی کشاورزی - زراعت و اصلاح نباتات

دانش آموزان عزیزی که در شهرها ساکن هستید و محصولات صنعتی و کنسرو شده کشاورزی را مصرف می کنید بیشتر کشاورزی و نباتات یک رشته استراتژیک و اساس برای استقلال و آبروی یک کشور پهناور مانند ایران است . مطالعه و بررسی در زمینه کاشت و پرورش گیاهان زراعی و انتخاب ارقام مناسب این گیاهان و برداشت صحیح محصولات آنها در رشته ای از علوم دانشگاهی قرار می گیرد که تخت عنوان رشته زراعت و اصلاح نباتات نامیده می شود.
هدف از ایجاد دوره تربیت افرادی است که بتوانند به عنوان کارشناس در زمینه های مختلف تولیدی، برنامه ریزی منطقه ای و مطالعاتی و همچنین به صورت تحقیقات کشاورزی و یا به عنوان مدیر و مجری واحدهای تولیدی دولتی و خصوصی بخش کشاورزی منشاء خدمت باشند.

 درس های این رشته:

ردیف

نام درس

1

آبیاری عمومی

2

آفات مهم گیاهان زراعی

3

آمار و احتمالات

4

ازدیاد نباتات

5

اصلاح نباتات خصوصی

6

اصول اصلاح نباتات

7

اصول تبدیل و نگهداری فرآورده‌های کشاورزی

8

اصول ترویج و آموزش کشاورزی

9

اقتصاد کشاورزی

10

اکولوژی

11

باغبانی عمومی

12

برنامه نویسی کامپیوتر

13

بیماریهای گیاهی

14

بیماریهای مهم گیاهان زراعی

15

بیوشیمی عمومی

16

جلسه بحث

17

حاصلخیزی خاک و کودها

18

حشره‌شناسی و دفع آفات

19

خاک‌شناسی عمومی

20

خاک‌های شور و قلیایی

21

دامپروری عمومی

22

دیم‌کاری

23

رابطه آب و خاک و گیاه

24

روشهای پیشرفته آماری

25

ریاضیات عمومی

26

زراعت حبوبات و گیاهان منطقه ای

27

زراعت عمومی

28

زراعت غلات

29

زراعت نباتات صنعتی

30

زراعت نباتات علوفه‌ای

31

ژنتیک

32

سیتولوژی

33

شیمی آلی

34

شیمی عمومی

35

طرح آزمایشهای کشاورزی1

36

طرح آزمایش های کشاورزی 2

37

علف‌های هرز و کنترل آنها

38

عملیات کشاورزی

39

عملیات کارگاهی

40

فیزیولوژی گیاهان زراعتی

41

فیزیک عمومی

42

گیاهشناسی 1(فیزیولوژی و تشریح )

43

گیاه شناسی 2 (فیزیولوژی و تشریح)

44

ماشین‌های کشاورزی

45

ماشینهای برداشت

46

مدیریت و حسابداری

47

مرتع‌داری

48

مساحی و نقشه برداری

49

مکانیزاسیون کشاورزی

50

هوا و اقلیم شناسی

51

کارآموزی

52

کنترل و گواهی بذر

 فارغ التحصیلان این رشته می توانند در موارد زیر نقش و توانایی خود را ایفاء نمایند.
- به عنوان مدیر یا مجری واحدهای تولیدی دولتی و خصوصی کشاورزی
- به صورت کارشناس متخصص و برنامه ریز در زمینه های مختلف زراعت در واحدهای اجرائی نظیر وزارت کشاورزی و غیره.
- به عنوان مربی در دبیرستانهای کشاورزی و مجری امور تحقیقات در واحدهای تحقیقات کشاورزی.
- مراکز عمده جذب فارغ التحصیلان این رشته موسسات تحقیقاتی از قبیل موسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر، موسسه خاک شناسی و مراکز آموزشی کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی، موسسات اجرایی مانند سازمان ترویج، شرکتهای تعاونی روستایی، شرکتهای کشت و صنعت، مرکز خدمات کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، بنیاد جانبازان و بخش خصوصی استجهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »علوم فني و مهندسي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0