مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی

زبان اسپانیائی با طول دوره تحصیلی 4 سال برای دانش آموزانی که آن را انتخاب می کنند جذابیت های خود را دارد تلاش ما در معرفی رشته ها یادآوری شرائط و وضعیت آنها در کشور خودمان است و الا معرفی رشته های زبان در یک جمله این است که این زبان مادری شما نیست و برای موفقیت خودتان باید علاقه و انگیزه ای بالا داشته باشید و در مقابل نارسایی ها بخاطر عدم ارتباطات فرهنگی و علمی و سیاسی گسترده دچار سردی و یأس نشوید به هر حال کشور به دانشجوی این رشته نیاز دارد و دانشکده های زبان های خارجی باید برای جذب فارغ التحصیلان آن بیش از پیش کوشا شوند.

 درسهای رشته :

ردیف

نام درس

1

اصطلاحات زبان

2

اصول و روش ترجمه

3

انگلیسی 1

4

انگلیسی 2

5

انگلیسی 3

6

انگلیسی 4

7

تاریخ زبان اسپانیایی

8

تجزیه و تحلیل متون ادبی

9

ترجمه پیشرفته

10

ترجمه شفاهی 1

11

ترجمه شفاهی 2

12

ترجمه متون مطبوعاتی 1

13

ترجمه متون مطبوعاتی 2

14

ترجمه نوار و فیلم

15

ترجمه کتاب

16

خلاصه نویسی

17

خواندن متون مطبوعاتی 1

18

خواندن متون مطبوعاتی 2

19

خواندن و درک مفاهیم 1

20

خواندن و درک مفاهیم 2

21

خواندن و درک مفاهیم 3

22

درآمدی بر ادبیات 1

23

درآمدی بر ادبیات 2

24

درآمدی بر ادبیات 3

25

دستور انشاء 1

26

دستور انشاء 2

27

دستور انشاء 3

28

سخنرانی 1

29

سخنرانی 2

30

فن ترجمه

31

گفت و شنود 1

32

گفت و شنود 2

33

گفت و شنود 3

34

مقاله نویسی

35

مکالمه موضوعی 1

36

مکالمه موضوعی 2

37

نامه های اداری و بازرگانی 1

38

نامه های اداری و بازرگانی 2

39

نگارش پیشرفته

40

نگارش ساده

41

نمونه های نثر و شعر

 بازار کار :

ارتباط بین دانشگاه و صنعت چند سالی است که رو به بهبود گذاشته اما این ارتباط که باید رابطه‌ای مستقیم و کاربردی باشد و در دانشگاه دروسی تدریس شود که در جامعه مورد استفاده قرار گیرد بحث بیکاری فارغ‌التحصیلان و اشتغال به کار آنها عوامل بسیاری دارد در جای دیگری به آن خواهیم پرداخت.
آنچه در خصوص وضعیت شغلی رشته‌های زبان‌های خارجی عرضه شده قابل بیان است به این قرار است:

در بخش فرهنگ ارتباطات و رفت و آمدهایی که در اثر برگزاری سمینارها و جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها و مانند آن برگزار می‌شود.
رونق بازار ترجمه آثار خارجی در اثر حمایت‌های بخش دولتی و خصوصی می‌تواند اشتغال مناسبی باشد برای تحصیل کردگان این رشته‌ها.
در بخش صنعت: رفت و آمد در بخش صنعت و بازرگانی و بطور عموم در حوزه اقتصاد بسیار گسترده است و حضور زبان‌دان در کارخانه‌ها، ادارات و وزارتخانه‌ها برای ارتباط با بخش‌های خصوصی و دولتی کشورهای خارجی بخش وسیبع و مهمی است برای جذب دانش‌آموختگان رشته‌های زبان خارجی
استفاده از اینترنت و منابع خارجی در شرکت‌های خصوصی و ارتباط این شرکت‌ها با دنیای خارج بسیار گسترده شده و دانستن زبان خارجی و تسلط بر یک زبان به نحوی که بتوان مخاطب را جذب نمود موقعیت خوبی را فراهم نموده است.
کلاس‌های خصوصی برای دانش‌آموزانی که در این درس ضعف دارند نیز بخشی از بازار کار این رشته‌ها را فراهم آورده.
در پایان آنچه مهم است ذکر این نکته است که وسعت بازار کار هر یک از زبان‌هایی که در بخش معرفی زبان‌های خارجی به آن پرداخته‌ایم متفاوت است. مطمئناً زبان انگلیسی به جهان فراگیری آن در جهان نسبت به رشته‌های دیگر زبان کارآمدتر و داشتن شغلی مناسب برای این رشته در دسترس‌تر است.

زبان در معنای عام خود، کلید ارتباط میان انسانهاست. انسانها بنا کننده تمدنها و فرهنگهای گوناگون در طول زمان هستند و زبان، انتقال دهنده تاریخ و تجربه مربوط به آنهاست. از سوی دیگر در تحولات شتابان امروز در عرصه های تکنولوژیکی که به ارتباط گریز ناپذیر کشورهای مختلف در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، نظامی، فرهنگی و هنری می انجامد، اهمیت زبان و دانشهای مربوط به آن را دو چندان می کند.

دانش آموزان کشورهای اروپایی به جز زبان مادری خود زبان دیگر را می آموزند و این اهمیت پرداخت آموزش زبان را نشان می دهد. ارتباطات بین المللی ایران به ویژه در زمینه های تجاری با غرب، ضرروت تربیت افرادی کارآمد در زبانهای اروپایی را آشکار ساخته و به همین خاطر، رشته های مختلف زبان خارجی در دانشگاههای ایران تأسیس گردیده است. این رشته در مقطع کارشناسی، یکی از این رشته هاست که با هدف تربیت زبان شناسان و پژوهشگران زبان یاد شده، پایه گذاری شده است. این رشته در دانشگاه علامه طباطبایی تهران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال ارائه می گردد.

از نظر استاد، چون این زبان در 22 کشور در دنیا صحبت می شود، رشته بسیار جالبی است و این زبان رتبه دوم را در میان رشته ها آورده است و در آمریکای لاتین به غیر از هاسیتیک که زبان فرانسه صحبت می کنند و کشور برزیل که پرتغالی صحبت می کنند و چند تا جزیره کوچک کارایی، بقیه اسپانیایی صحبت می کنند. بازار کار برای دانشجویان این رشته زیاد است. خیلی از کشورها هستند که می توان از نظر مراقبت سیاسی با آنها رابطه برقرار کرد به غیر از اسپانیا و دانشجویان این رشته می توانند بهتر از زبانهای دیگر برای خودشان کار پیدا کنند. شرط مهم در این رشته علاقمندی است.

دانشجویان این رشته با گذراندن یک دروه 4 ساله یا 8 نیم سال تحصیلی به اخذ مدرک کارشناس نایل می شوند. این رشته دارای یک گرایش، یعنی زبان اسپانیایی است که در مقطع کارشناسی ارائه می شود. برخی از مهمترین واحدهای درسی این رشته عبارتند از:


1- خواندن و درک مفاهیم 1 و 2
 

2- دستور زبان اسپانیایی  

3 - ترجمه متون ساده اسپانیایی

4- ترجمه پیشرفته

5 - ترجمه مکاتبات و اَسناد

6- اصول و روش ترجمه

7 - ترجمه متون ادبی

8 - ترجمه متون اقتصادی

9 - زبان دوم


از نظر استاد، فارغ التحصیلان این رشته می توانند از طریق سفارتهای مختلف مانند مکزیک و اسپانیا، بورسیه شوند و برای کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهند، به خصوص در حال حاضر که مراوده های سیاسی، اجتماعی و غیره زیادی بین اسپانیا صورت می گیرد و همچنین فارغ التحصیلان می توانند در شرکتهایی که نمایندگی آنها در ایران است مشغول به کار شوند و فعالیت برای آنها زیاد است.
دانش آموختگان این رشته با گذرانیدن دوره یاد شده به مجموعه ای از اطلاعات و آگاهیها و فن آوریها دست می یابند که به کمک آنها توانایی ارائه خدمات و فعالیت در همه زمینه ها را دارا باشند. برخی از زمینه های کاری فارغ التحصیلان این رشته بدین ترتیب است:
مترجمی زبان اسپانیایی در دستگاههای دولتی و غیر دولتی - انجام فعالیتهای زبان اسپانیایی هنری در بخشهایی از صدا و سیما - فعالیت در دارالترجمه های کشور - تدریس زبان اسپانیایی در آموزشگاههایی که اقدام به تدریس این زبان کنند- فعالیت به عنوان مترجم و راهنمای افراد و گروههای اسپانیایی که به ایران می آیند و فعالیت در مراکز اقتصادی و تجاری که با حوزه کشورهای اسپانیایی زبان، در ارتباط است .جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »علوم انساني و اقتصاد
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0