مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
داروسازی

داروسازی

داروسازی‌ از گذشته‌های‌ دور در بین‌ مردم‌ وجود داشته‌ است‌ و تاریخی‌ بس‌ طولانی‌ دارد. در ایران‌ مردم‌ از گیاهان‌ به‌ عنوان‌ مرهم‌ دردهای‌ خود استفاده‌ می‌کردند. طبیبان‌ گذشته‌ یا به‌ قولی‌ حکیمان‌ بوسیله‌ داروهای‌ گیاهی‌ بیماران‌ خود را درمان‌ می‌کردند. اکنون‌ نیز در طب‌ سنتی‌ از بسیاری‌ از داروهای‌ گیاهی‌ استفاده‌ می‌شود و بسیاری‌ از مردم‌ هنوز هم‌ داروهای‌ گیاهی‌ را بیشتر از داروهای‌ شیمیایی‌ می‌پذیرند و خود را به‌ وسیله‌ آن‌ها درمان‌ می‌کنند. از آنجایی‌ که‌ بسیاری‌ از بیماری‌های‌ توسط‌ داروهای‌ گیاهی‌ درمان‌ نمی‌شود دانشمندان‌ و شیمیدانان‌ روش‌های‌ شیمیایی‌ را برای‌ تولید دارو پیش‌ گرفتند.

از زمان‌ جنگ‌ جهانی‌ دوم‌ که‌ پنی‌ سیلین‌ کشف‌ شد راهنمای‌ تازه‌ای‌ برای‌ علم‌ داروسازی‌ باز شد و داروهای‌ زیادی‌ به‌ دلیل‌ کشف‌ پنی‌ سیلین‌ تولید شد.

از قدیم‌ ایام‌ دارو و مصرف‌ آن‌ در ین‌ مردم‌ جهان‌ وجود داشته‌ است‌ و قدمت‌ بسیار طولانی‌ دارد در کشور ایران‌ بیشتر مردم‌ از گیاهان‌ داوریی‌ استفاده‌ می‌کردند که‌ هنوز هم‌ در بعضی‌ از مناطق‌ رواج‌ دارد و حکیمان‌ آن‌ روز به‌ وسیله‌ گیاهان‌ بیماران‌ خود را درمان‌ می‌کردند و بعضی‌ از افرادی‌ که‌ فعلا در طب‌ سنتی‌ فعالیت‌ دارند از گیاهان‌ دارویی‌ استفاده‌ می‌کند و مردم‌ هم‌ بعضی‌ طوری‌ عادت‌ کردند که‌ به‌ هیچ‌ وجه‌ از داروهای‌ شیمیایی‌ استفاده‌ نمی‌کنند و فقط‌ از داورهای‌ گیاهی‌ استفاده‌ می‌کنند ولی‌ بشر به‌ این‌ باور رسید که‌ همه‌ بیمارها بوسیله‌ گیاهان‌ درمان‌ نمی‌شود و باید از روش‌های‌ شیمیایی‌ استفاده‌ نمود و دانشمندان‌ در این‌ حوزه‌ فعالیت‌های‌ بسیار... را شروع‌ کرده‌اند بطوری‌ که‌ از جنگ‌ جهانی‌ دوم‌ پنی‌ سیلین‌ کشف‌ شد و به‌ دنبال‌ آن‌ داروهای‌ دیگر به‌ روی‌ کار آمد و امروزه‌ دارو به‌ عنوان‌ یک‌ ابزار مؤثر و کارا در علم‌ پزشکی‌ و دندانپزشکی‌ و دامپزشکی‌ مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد زیرا اگر داروی‌ خوب‌ و مفید نباشد فعالیت‌ پزشکان‌ نیز بی‌ فایده‌ خواهد بود و هرچه‌ داروها کارسازتر باشد در حقیقت‌ به‌ علم‌ پزشکی‌ نیز بهای‌ بیشتری‌ داده‌ می‌شود از این‌ رو تمام‌ کشورها رشته‌ای‌ به‌ نام‌ داروسازی‌ را در عرصه‌ دانشگاه‌های‌ خود دایر نموده‌اند و دانشجویان‌ که‌ وارد دانشگاه‌ می‌شوند با ساخت‌ و ساز داروهای‌ آشنا شده‌ و به‌ دلیل‌ این‌ که‌ فرمولاسیون‌ اغلب‌ داروها از کشورهای‌ خارج‌ وارد می‌شود داورسازان‌ ایران‌ نقش‌ عمده‌ای‌ در این‌ کار ندارند ولی‌ فعلا کشور خودمان‌ نیز اکثر داروها را تولید می‌نماید و فعالیت‌ داروسازان‌ روز به‌ روز مهم‌تر می‌شود علم‌ دارو سازی‌ بر پایه‌ علم‌ شیمی‌ استوار است‌ و دانشجویانی‌ که‌ وارد این‌ رشته‌ می‌شوند علاوه‌ بر دروس‌ زبان‌های‌ خارجی‌ و شیمی‌ عمومی‌ و... درس‌های‌ تخصصی‌ مربوطه‌ را در زمینه‌ شیمی‌ تجزیه‌، شیمی‌ آلی‌، شیمی‌ دارویی‌، بیوشیمی‌، فارماکولوژی‌، سم‌شناسی‌، گیاه‌شناسی‌ و فارماکودینامی‌ آموخته‌ و اکثر داروها را روی‌ حیوانات‌ آزمایش‌ می‌کند و محاسن‌ و عوارض‌ آن‌ را مورد بررسی‌ قرار می‌دهند.

طول‌ مدت‌ تحصیل‌ این‌ رشته‌ در مقطع‌ دکترا 6 سال‌ است‌ که‌ افراد بعد از ترم‌ هشتم‌ به‌ عنوان‌ کارآموز وارد داروخانه‌ یا کارخانه‌ داروسازی‌ می‌شوند و کم‌ کم‌ فعالیت‌ خود را شروع‌ می‌نمایند و این‌ رشته‌ در ایران‌ برای‌ افرادی‌ که‌ محقق‌ می‌شوند داروخانه‌ دایر نمایند بسیار پردرآمد می‌باشد و... این‌ که‌ ادامه‌ تحصیل‌ در این‌ رشته‌ نیز در دانشگاه‌های‌ کشور وجود دارد و در رشته‌های‌ تخصصی‌ مثل‌ شیمی‌ دارویی‌، رشته‌ فارماکولوژی‌ و سم‌شناسی‌ می‌توان‌ ادامه‌ تحصیل‌ داد.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »علوم پزشكي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0