مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
دانشگاه MUST

دانشگاه MUST

 بررسی ساختار دانشگاه MUST:


دانشگاه علم و تکنولوژی مالزی (MUST) با توافق همکاری میان بنیاد Ehsan MUST و موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) تاسیس شد.  

دانشگاه علم و تکنولوژی مالزی (MUST) بعد از طرح IMP2 و لزوم ایجاد یک دانشگاه بین المللی در منطقه و رفع نیازهای  بخش علوم و تکنولوژی برای رسیدن به دورنمای سال 2020 طراحی و ایجاد شد.  علیرغم انتشار اعلامیه های به موقع MUST در سال 1997 و رکود اقتصادی شدید در سال 1998 که باعث ایجاد اختلال در مراحل تاسیس و گسترش دانشگاه شد،  در دسامبر 2000 بعد از اینکه MUST از طرف دولت مساعده ای بالا دریافت کرد توانست بار دیگر عقیده ایجاد این دانشگاه را احیا کند مشروط به این که دانشگاه باید محققان و دانشمندان ماهر و باتجربه را در زمینه های علوم مهندسی،  IT و به ویژه در زمینه های بیوتکنولوژی،  انرژی،  مخابرات (telecommunication)،  برنامه های نرم افزاری،  انیمیشن،  سیستم های حمل و نقل هوشمند تربیت کند.  

MUST یک دانشگاه تحقیقاتی مقطع ارشد و با عنوان not-for-profit (نه برای منفعت) ایجاد و به کار گرفته شد. در تمام سالهایی که این دانشگاه تشکیل شده است تحت نظر،  کمک و حمایت مستقیم موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) آمریکا بوده است، دانشگاهی که در سطح جهان به دانشگاهی برای تحصیل و تحقیق با تخصص علم و تکنولوژی مشهور است.  

دانشگاه MUST مالزی توانایی این را دارد که با پیشرفت در زیر ساخت ها، توانایی لازم را به دانشجویان بدهد که به عنوان یک رهبر مهارت لازم را با سرعتی چشمگیر برای گسترش اقتصادی و تکنولوژی در موسسه خود و منطقه بالا ببرد. فرصت و کیفیت، کلیدهای اصلی موفقیت برای دانشجوی مقطع ارشد و بالاتر محسوب می شود.  MUST برای آن دسته از افرادی که به دنبال تخصص هستند سیستمی یکپارچه و متوازن ایجاد کرده است و کمک می کند افراد نه تنها درکی عمیق از علوم طبیعی، پردازش اطلاعات و اقتصادی کلان و خرد داشته باشند،  بلکه با دانشی وسیع در زمنیه ای منتخب خود نیز پیشرفت کنند. علاوه بر این فارغ التحصیلان از دانشگاه MUST می دانند که چگونه زمینه منتخب خود را در مفاهیم علمی وسیع بکار بندند.  آنها درک عمیقی از نیازهای جامعه چون اقتصاد،  سیاست،  بوم شناختی و مفاهیم سازمانی خواهند داشت.  بعلاوه،  آنها توانایی کار کردن با گروه های چند ضابطه ای را که به صورت خلاق و سودمند فعالیت می کنند را نیز خواهند داشت.  

هدف دانشگاه MUST این است که رهبران و متفکران منتقد R&D را در زمینه علوم و تکنولوژی به جامعه تحویل دهد تا بتواند به واسطه آن تکنولوژی های فکری را گسترش دهد و مدیریت کند.  این دانشگاه برپایه تحقیقات عمل می کند و با انواع شیوه های یادگیری و آموزش MIT رقابت می کند. با این راهبرد مشارکت، MUST از تجربیات وسیع MIT در زمینه تحقیقات فرهنگی در محیط های محلی و بومی استفاده می کند.

با توجه به این مسائل، MUST اکنون به عنوان یک مرکز عالی در زمینه آموزش علوم و تکنولوژی مطرح گشته است و می تواند نیاز های کشور و منطقه را به راحتی برطرف سازد و این موفقیت تنها از طریق فعالیتهای زیر صورت می گیرد:  

-  گسترش توانایی فطری R&D و کارآفرینی و ایجاد دانش کارگر برای K-ecomomy

-  پیشرفت در ابداعات،  اختراعات و خلاقیت در زمینه علوم و تکنولوژی و کمک به بخش صنایع مالزی و رقابت در عرصه جهانی

-  با استفاده از توافق صورت گرفته با MSC  سرعت در زمینه تکنولوژی های چندگانه پیشرفت می کند.  

دانشکده های MUST دارای استادیاران تمام وقت و پاره وقت در سطح بالای آموزشی که تجربه کافی در زمینه استانداردها و نیاز های MIT، می باشد

در راس مدیریت دانشگاه تیمی متشکل از ریاست دانشگاه  و معاونین و مسئول تحقیقات و مدیر اجرایی قرار دارند.

MUST با تمرکز بر تحقیقات سعی در رفع نیاز های تکنولوژی جامعه دارد و به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی،  روحیه همکاری را در دانشجویان ایجاد کرده و باعث می شود در این گروه هاهر دانشجو به صورت خلاق عمل کند.

 

دانشگاه MUST دانشگاهی بی نظیر است که بر چهار پایه بنا شده است:  

-  اولاً،  این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی است که فارغ التحصیلان را با اصول، منابع واطلاعات روز دنیا آشنا می سازد.

-  دوماًً، این دانشگاه بیشتر بر روی آموزش دانشجویان ارشد تمرکز دارد و پس از آن برنامه هایی برای دریافت PhD صورت می گیرد.  

-  سوماًً،  این دانشگاه بیشتر در پی جذب دانشجویان نخبه نه تنها از مالزی بلکه از سراسر دنیا می باشد.  

-  چهارماً،  این دانشگاه یک موسسه خصوصی است که با توجه به نیازهای دولتی و صنعتی قابلیت انعطاف دارد و خود را مسئول می داند.  


  مختصری از پیشینه دانشگاه:  

در سال 1995 ریاست دانشگاه و هیئتی از نمایندگان پس از بادید از دانشگاه MIT تصمیم گرفتند دانشگاهی به سبک آنجا در مالزی بنا کنند.  در سال 1997 توافقی برای همکاری مشترک MIT و موسسه Ehsan MUST امضا شد و موسسه Ehsan MUST اجازه رسمی برپا کردن دانشگاه را دریافت کرد.  در سال 1999 هیئت دولت با پرداخت امتیازی مشروط  به ارزش یکصد میلیون رینگت مالزی با MUST موافقت کرد و در جولای 2000 این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه خصوصی ثبت شد.

با پشتیبانی مستقیم دولت از این طرح  اولین اعانه تحت نظارت دقیق وزارت علوم،  فن آوری و محیط زیست (MOSTE) در ژانویه 2001 داده شد.  

در سال 2002 دانشگاهMUST   با پذیرش 46 دانشجو در 3 سطح اصلی MSc در تکنولوژی اطلاعات (IT)، MSc در بیوتکنولوژی (biotecjnology)،  MSc در استدلال و منطق (transportation & logistic) کار خود را آغاز کرد.  دانشگاه MUST تا پنج سال آینده باید رشته ها و گرایشهای  بیشتری را ارائه می داد که شامل موضوعات علمی و مهندسی (2003)،  مهندسی ساختمان و مدیریت (2003)،  مهندسی شیمی،  طراحی و به کار اندازی سیستم ها،  صنعت پیشرفته،  مهندسی انرژی و محیط زیست و جغرافیای فنی  بود.  


   موقعیت مکانی:  

دانشکده موقت در میدان  Kelana در Kelana Jaya و Selangor قرار گرفته که به راحتی با سیستم حمل و نقل عمومی می توان به آنجا رسید.  

وقتی وارد محوطه MUST می شوید می توانید با استفاده از Putra LRT و در ایستگاه Kelana Jaya که در تقریباً 2 کیلومتری محوطه دانشگاهی قرار دارد پیاده شوید.  در ایستگاه Kelana Jaya که یک پایانه معمولی اتوبوس است (T607 & TT624) به مرکز Kelana بروید.  اگر شما از این اتوبوس ها استفاده می کنید در تقاطع که Kelana Puteri Condominium واقع شده باید پیاده شوید.  

LRT و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس،  تاکسی نیز در آنجا موجود است که می توانید از آنها استفاده کنید.  


امکانات رفاهی آموزشی دانشگاه MUST:   

دانشگاه موقت MUST در مرکز Kelana محوطه ای در حدود 700.00 متر مکعب را شامل می شود که انواع امکانات رفاهی در آن وجود دارد و با گلخانه های اطراف و محوطه ورزشی Kelana Jaya  محصور شده است و دانشگاه را محیط مساعدی برای یادگیری قرار داده است.

 

تسهیلات کامپیوتری دانشگاه MUST

تسهیلات کامپیوتری دانشگاه به وسیله ISD (حوزه سیستم های اطلاعاتی) مدیریت و پشتیبانی می شود.  این بخش برخی از زیر ساختهای ICT دانشگاه MUST را شرح می دهد.

محوطه دانشگاهی MUST شبکه ای با پهنای باند وسیع برای ارسال داده و جابجایی ویدئو ها در محوطه دانشگاه دارد.  در آنجا دانشجویان و پرسنل می توان به راحتی به با سرعت 4 مگابایت در ثانیه (Mbps) در هر زمان که اراده کنند به اینترنت وصل شوند.   
 

سیستم یادگیری مدیریتی دانشگاه MUST

MUSTLMA و MUSTCLE دو بنیاد وب است.  سیستم یادگیری مدیریت اصولاً به عنوان یک پشتیبان در سیستم آموزشی و یادگیری MUST استفاده می شود.  MUSTLMA و MUSTCLE به وسیله دانشگاه MUST استفاده می شود تا یادگیری از طریق برنامه های الکترونیکی را به دانشجویان بیاموزد.

مواد درسی برای برنامه های مهارتی متفاوت از طریق MUST به وسیله MIT تامین می شود. و برای ثبت نام دانشجویان در مقطع ارشد از MUSTCLE استفاده می کنند و به همین علت یادگیری الکترونیکی برنامه های دانشجویان مقطع کارشناسی با استفاده از پایگاه MUSTLMS صورت می گیرد.  


  کامپیوتر ها

دانشگاه مجهز به جدیدترین کامپیوتر ها برای استفاده عمومی دانشجویان است این کامپیوتر ها در کتابخانه و لابراتوارهای مالتی مدیا (Multi media) قرار دارد.  هم نرم افزار های کاربردی معمولی و هم نرم افزارهای اختصاصی درسی بر روی این کامپیوتر ها نصب شده است.  دانشجویان همچنین می توانند از سخنرانی های MIT نصب بر کامپیوتر ها نیز استفاده کنند که برای این منظور هدفون هایی نیز موجود می باشد.  

نرم افزار های ویژه ای  نیز بر روی این کامپیوتر ها نصب شده است و علاوه بر نرم افزار های مورد نیاز در آزمایشگاه فناوری اطلاعات IT و آزمایشگاه استدلال و منطق و آزمایشگاه بیوتکنولوژی نیز نصب شده است.  

کامپیوترهای لپ تاپ نیز در کتابخانه وجود دارد که به دانشجویان امانت داده می شود و آنها می توانند از این لپ تاپ ها در کتابخانه و یا هر جای دیگر در محوطه دانشگاه استفاده کنند.  


  شبکه بی سیم (wireless Network)

یک شبکه محلی (LAN) در کل محوطه دانشگاه MUST وجود دارد.  این شبکه محلی مجوز ورود به اینترنت را به دانشجویان در محل هایی که سخت افزار های لازم موجود باشد می دهد. دانشجویان با استفاده از لپ تاپ های دانشگاه و یا لپ تاپ شخصی خود در هر جا می توانند به شبکه بی سیم وصل شوند.  

تجهیزات کنفرانسهای مطبوعاتی با کیفیت بالای تصویر و صدا  برای ارتباطات بهتر بین MUST و موسسات یا سازمان های وابسته بیرونی موجود است این مشخص است که این امکانات معمولاً تنها برای تحقیقات و اجرای آموزشگاهی مشترک بین MUST و MIT استفاده می شود.

 

کتابخانه دانشگاه MUST:  

برای تسهیل در پشتیبانی از تدریس،  یادگیری و  فعالیتهای تحقیقاتی کتابخانه دانشگاه MUST به جدید ترین تکنولوژی ها، کیفیت مطلوب ارتباط اینترنتی،  شبکه بی سیم برای مطالعات فردی و کارهای پروژه ای مجهز شده است.  یکی از مزایای این کتابخانه online بودن آن است که در هر مکان و هر زمان به راحتی منابع قابل دسترسی است و دیگر نیازی نیست که دانشجو به صورت حضوری به کتابخانه بیاید زیرا هر اطلاعاتی به صورت الکترونیکی در کامپیوتر های شخصی قابل بررسی است و علاوه بر آن کتاب ها و مجلات چاپی نیز برای جامع تر شدن کتابخانه موجود است.  

کتابخانه با سیستم یکپارچه ای با نام GEAC/Advance مجهز شده است که این اجازه را به دانشجو می دهد که نه تنها از میان مدارک چاپی تحقیق انجام دهند، بلکه به صورت دیجیتالی نیز تحقیقات خود را بر روی کامپیوتر انجام دهند.  کاربران باید قادر باشند از طریق کامپویتر به دیگر کتابخانه MUST در دیگر نقاط جهان نیز دسترسی پیدا کنند.  

سایت:  http://library.must.edu.my

 

دیگر خدمات دانشگاه MUST

همه دانشجویان برای برقراری ارتباط ساده تر با دانشگاه،  کارمندان و حتی با دیگر دانشجویان، یک آدرس پست الکترونیکی با Admin دانشگاه MUST دارند و هر دانشجو 50 مگا بایت فضا برای ذخیره اطلاعات در سرور دارد که کار تحقیقاتی و آموزشگاهی او را تسهیل می بخشد. در هر کامپیوتر یک CD رایتر موجود است که دانشجو یک backup (کپی پشتیبانی)  از اطلاعات شخصی خود داشته باشد.

پروژکتور های LCD و لپ تاپ ها برای استفاده در دیگر اتاق های سخنرانی موجود است که در زمان سخنرانی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مجموعه مجلات که اغلب به صورت الکترونیکی در سایت کتابخانه قرار داد و دانشجو در هر زمان و در هر مکان به صورت 24 ساعته با اتصال به اینترنت به راحتی  می تواند به آن دسترسی پیدا کند.  

شما می توانید از کتابخانه دانشگاه کتاب به امانت گرفته و از آن ها استفاده کنید. اغلب این کتاب ها آخرین چاپ کتابهایی است که ناشر تهیه کرده است.

کتابخانه MUST اولین کتابخانه در کشور مالزی است که برای راحتی به دانشجویان لپ تاپ امانت می دهد که به راحتی بتوانند از شبکه دانشگاه و یا اینترنت در هر جایی در محوطه دانشگاه بدون نیاز به کابل استفاده کنند.  

در منطقه مالتی مدیا 18 محل برای نشستن با پورت های قوی و شبکه ای برای استفاده عموم وجود دارد و به راحتی می توان به شبکه دانشگاهی متصل شد و از امکانات آن استفاده کرد.  

خدمات سیستم جامع که برای کمک هر چه بیشتر به دانشجویان،  هیئت علمی دانشگاه،  کارمندان و محققان برای استفاده از مرجع و جمع آوری اطلاعات برای تحقیق،  مطالعه،  آموزش و یا حتی استفاده شخصی قرار دارد.  

تالار بحث و گفتمان برای استفاده انجمن های دانشگاه در کتابخانه دانشگاه MUST قرار دارد.  دو سالن که همجوار با هم هستند و اگر گروه و یا انجمنی که از آن استفاده می کنند بزرگ تر باشد می توانند آن دو سالن را به هم متصل کنند.

سالن مطالعه کتابخانه MUST با سیستم شبکه ای بی سیم تجهیز شده است و کلیه منابع الکترونیکی کتابخانه در آنجا وجود دارد. هر میز گنجایش چهار نفر را دارد و برای مطالعه از محوطه بیرون نیز می توان استفاده کرد.

لیست رشته و شهریه دانشگاه MUST

LIST OF PROGRAM MUST

Foundation

شهریه کل

 تحصیل (رینگت)

طول دوره

رشته

Program

17,000

3 ترم

علوم زیستی

Foundation in Biosciences

17,000

3 ترم

تکنولوژی علوم و مهندسی

Foundation in Science Technology and Engineering

Bachelor of Science(BSc)

شهریه کل

 تحصیل (رینگت)

طول دوره

رشته

Program

55,100

6 ترم

کارشناسی تکنولوژی زیست کشاورزی

BSc (Hons) in Agrobiotechnology with Business Management

55,100

6 ترم

کارشناسی مدیریت ساخت

BSc (Hons) in Construction Management with Business Management

55,100

6 ترم

کارشناسی محیط زیست و انرژی

BSc (Hons) in Energy & Environment with Business Management

55,100

6 ترم

کارشناسی علوم محیط زیست

BSc (Hons) in Environmental Sciences with Business Management

55,100

6 ترم

کارشناسی بیوتکنولوژی صنعتی

BSc (Hons) in Industrial Biotechnology with Business Management

52,100

6 ترم

کارشناسی فناوری اطلاعات

(IT)

BSc (Hons) in Information Technology with Business Management

55,100

6 ترم

کارشناسی مهندسی علوم مواد

BSc (Hons) in Material Science & Engineering with Business Management

55,100

6 ترم

کارشناسی مهندسی نانو و تکنولوژی نانو

BSc (Hons) in Nanotechnology & Nanoengineering with Business Management

55,100

6 ترم

کارشناسی بیوتکنولوژی غذا و Nutraceutical

BSc (Hons) in Nutraceutical and Food Biotechnology with Business Management

52,100

6 ترم

کارشناسی

مدیریت زنجیره تامین

BSc (Hons) in Supply Chain Management with Business Management

52,100

6 ترم

کارشناسی مخابرات

BSc (Hons) in Telecommunication with Business Management

52,100

6 ترم

کارشناسی

 پشتیبانی و حمل و نقل

BSc (Hons) in Transportation & Logistics with Business Management

55,100

6 ترم

کارشناسی بهداشت و تکنولوژی زیست دارویی

BSc (Hons) in Health and Pharma Biotechnology with Business Management

Master of Science (MSc)

شهریه کل

 تحصیل (رینگت)

طول دوره

رشته

Program

47,100

3 تا 6 ترم

کارشناسی ارشد علوم بیوتکنولوژی

Master of Science in Biotechnology

47,100

3 تا 6 ترم

کارشناسی ارشد علوم

 مهندسی ساخت

Master of Science in Construction Engineering

47,100

3 تا 6 ترم

کارشناسی ارشد علوم

انرژی و محیط زیست

Master of Science in Energy and Environment

47,100

3 تا 6 ترم

کارشناسی ارشد علوم

فناوری اطلاعات

(IT)

Master of Science in Information Technology

47,100

3 تا 6 ترم

کارشناسی ارشد علوم

طراحی مدار مجتمعIC

Master of Science in Integrated Circuit Design

47,100

3 تا 6 ترم

کارشناسی ارشد علوم

مهندسی  مواد

Master of Science in Materials Science and Engineering

47,100

3 تا 6 ترم

کارشناسی ارشد علوم

سیستم های مهندسی و مدیریت

Master of Science in Systems Engineering and Management

47,100

3 تا 6 ترم

کارشناسی ارشد علوم

پشتیبانی و حمل ونقل

Master of Science in Transportation and Logistics

Doctor of Philosophy(PHD)

شهریه کل

 تحصیل (رینگت)

طول دوره

رشته

Program

57,900

6 تا12 ترم

دکتری بیو تکنولوژی

Doctor of Philosophy (PhD) in Biotechnology

57,900

6 تا12 ترم

دکتری پشتیبانی و حمل ونقل

Doctor of Philosophy (PhD) in Transportation and Logistics

57,900

6 تا12 ترم

دکتری انفورماتیک

Doctor of Philosophy (PhD) in Informaticsجهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »ديگر دانشگاه هاي مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0