مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
ساختار و امکانات UPM

ساختار آموزشی دانشگاه UPM

تاریخچه دانشگاه UPM

خاستگاه دانشگاه پوترا مالزی را می توان در موسسه کشاورزی دنبال کرد که به طور رسمی در 21 می سال 1941 موفق به اهدای 155دیپلم سه ساله و 166 گواهینامه 1 ساله شد و در23 جون 1948 توسط دولت مالزی به عنوان یک کالج رسمی کشاورزی شناخته شد.

در سال 1948 پیشنهاد شد که این کالج به مرتبه دانشگاهی ترفیع یابد البته اگر چه این پیشنهاد به سالهای بعد موکول شد اما سر انجام در سال 1960 دانشکده کشاورزی دانشگاه مالایا تاسیس شد. در اول ژانویه 1962 انجمن مشاوران کالج کشاورزی شروع به کار کرد.

تاسیس دانشگاه بر اساس تلفیق کالج کشاورزی مالایا با دانشکده کشاورزی مالایا بود. دانشگاه پوترا مالزی در سال 1973 با سه موسسه دانشگاه کشاورزی دامپروری و کشاورزی و دامپزشکی شروع به کار کرد. در کنار این سه دانشکده شاخه های مختلف علوم پایه هم تدریس می شد و حدود 1559 دانشجو در آن مشغول به تحصیل بودند در دهه80 دانشگاه UPM در زمینه های علوم و تکنولوژی نیز گسترش پیدا کرده و در سال 1994 UPM طرحهایی را برای گسترش دانشگاهی پست مدرن پایه ریزی کرد که بهترین و به روزترین مهارتها و سیستمها را برای آموزش تکنولوژی و علوم با بهترین و سریعترین توسعه در امر تکنولوژی اطلاعات را به کار برد. UPM از آن پس به مکانی دیگر منتقل شد و نام و اعتبارش فراسوی مرزهای ملی شان گسترش یافت اوج این تغییرات در نهایت منجر به تبدیل نام دانشگاه به PUTRA شد که به طور رسمی در 3 آوریل 1997 توسط دکتر ماهاتیر محمد اعلام شد. این یک راه استراتژیک برای به تصویر کشیدن UPM به عنوان مرکزی برای تحصیلات عالی و فراهم کردن بستری مناسب و توانا در زمینه های مختلف تحصیلی در تکنولوژی اطلاعات و گسترش تسهیلات ملی در هزاره جدید بود.
 

بررسی ساختار دانشگاه UPM

مساحت UPM 1200 هکتار  است. این دانشگاه در قلب مالزی و در دره Silicon قرار گرفته است و دارای جمعیتی بیش از 26000 نفر، شامل  دانشجویان ارشد و دکترا می باشد که از بیش از 50 کشور دنیا در محیط سرسبز و شاداب آن تحصیل می کنند. لوگوی  دانشگاه UPM که به شکل "گیا ه نخل"  دیده می شود نماد اهداف دانشگاه است. نخلی استوایی که با دانشگاه از زمان تاسیس آن پیوند خورده است و به راحتی در میان دانشگاه و محیط اطراف آن به چشم می خورد و دلیل انتخاب آن داشتن دوام و استقامت بالای آن است. درختان نخل همچنین در مبان دانشگاه و مناطق اطراف   Serdang به وفور خود نمایی می کنند.

دانشگاه  UPM دارای اعتباری جهانی و مرکزی برجسته و ممتاز برای آموزش و تحقیقات است و در پی آموزش و تربیت دانشجویانیست که معنایی جدید به گسترش، پیشرفت و توسعه علم ودانش می دهند و همچنین  با ایجاد ارتباط بین دانشجویان و متخصصین و کارشناسان فن آوری اطلاعات، برای پرورش استعدادهای بالقوه دانشجویان موقعیتهای زیادی را فراهم می نماید. این دانشگاه به دنبال اهدافیست چون تبدیل شدن به یک دانشگاه تحقیقاتی با شهرت و آوازه جهانی و مرکزی آموزشی بین المللی ممتاز در خدمات کشاورزی و منابع زیستی، بالا بردن سیستم مدیریتی موثر و شایسته، گسترش و خلق بهترین منابع انسانی و عوامل محیطی کار آمد و شایسته، گسترش فرهنگ فن آوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه.


UPM یکی از دانشگاه های ملی مالزی است که طیف وسیعی از رشته های علمی نظیرعلوم کشاورزی، فنی و مهندسی، کامپیوتر، فن آوری اطلاعات، مدیریت و اقتصاد، ارتباطات مدرن، پزشکی و دامپزشکی و غیره را ارائه می کند. جشن سالیانه در سال 2006 به نشانه 75 سال رشد، موفقیت و توسعه برگزار شد. موضوع اصلی و شعار  جشن سالیانه دانشگاه  "به خدمت گرفتن دانش"  می باشد. دانشگاه UPM استفاده از ICT را در میان موسسات آموزشی مالزی به کار می گیرد و در آسیا مقام ششم را داراست. UPM " به عنوان یک مرکز معتبر برای تحقیقات و آموزشهای بی نظیر تحصیل در یک محیط با سطح علمی بالا و جنبش فرهنگهای مختلف ساخته شده است و این نشان دهنده اعتبار آن است که قصد ابقا و ادامه دادن آن را نیز دارد. انگیزه اصلی دانشگاه UPM برتری داشتن و هدف کمک به دانشجویان برای شناخت استعدادهای بالقوه (نهانی) آنها است که این خود عاملی برای جذب دانشجویان به این دانشگاه است.

UPM در آسیا و در گروه آموزشگاه های جامع و موسسات تحقیقاتی به عنوان یک موسسه برجسته در تحصیلات تکمیلی شناخته شده است و این نه تنها به پیشرفت بشر بلکه به کشف دانسته های جدید و همچنین در ایجاد موسسات ملی و توانگر کمک می کند.

در UPM هدف این است که دانشجویان کیفیت بالایی از تحصیل را تجربه کنند و برای این منظور به آنها آموزشهای لازم در جهت دنبال کردن اهداف فردی شان در طول زندگی و بعد از فارغ التحصیل شدنشان داده می شود. تاکید اصلی این دانشگاه در فراهم کردن فضای تحصیلی بی نظیر و پشتیبانی دانشجویان و کمک به آنها برای رسیدن به آرزوهایشان و پرورش استعدادها و توانائیهای آنهاست.

UPM متعهد می شود که دانشجویان از آموزشهایی در سطح بالا برخوردار شوند و همه تلاش دانشگاه برای ارائه آموزش و تحقیقات برتر به کار گرفته شود و در کنار آن دانشجویان از حمایت و پشتیبانی در طول تحصیل و زندگی فردی برخوردار شوند.

UPM همچنین متعهد می شود که بی وقفه در جهت بهبود کیفیت آموزشی و امکانات به دانشجویان  تلاش کند.و ورود شما را به UPM و حضور شما را به عنوان یک دانشجوی دانشگاه و یک فرد جامعه خوشامد می گوید . این دانشگاه تعهداتش را برای 7 دهه حفظ کرده و آن را ادامه خواهد داد و امید است که زندگی در UPM برای شما رقابتی، جالب، و پر بار باشد. UPM  اکنون یک موسسه آموزشی در سطح بالا، فعا ل و فراگیر در جهت بازتابی درست از مالزی و فعالیتهای موثٍر در آن است.

 

محیط آموزشی بین المللی :

هر ساله دانشگاه پوترا پذیرای صدها نفر از دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا می باشد. این دانشگاه دارای شهرت جهانی برای آموزش و تحقیقات درگوناگونی فرهنگی وسیع و رشد یافته می باشد و این موقعیتی مناسب در میان چندین فرهنگ برای دانشجویان فراهم می کند. در این دانشگاه دانشجویان بین اللملی از بیش از پنجاه کشور دنیا در کنار دانشجویان مالایی تحصیل می کنند که خود این دانشجویان از فرهنگها و مذهبهای مختلف می باشند. این گوناگونی نژادی پرورش دهنده فرهنگها در بعد بین المللی است.


مرکز دانشجویان بین المللی :

این مرکز به منظور برطرف کردن نیاز های دانشجویان بین المللی ساخته شده است ودارای امکاناتی برای پیش بینی فعالیتهاو حوادث اجتماعی می باشد این مرکز به اتاقهایی مجهز شده که دانشجویان می توانند از آنجا برای استراحت و مطالعه استفاده کنند و به بحث و گفتگو نیز بپردازند.

 

کلاسهای زبان برای دانشجویان بین المللی :

زبان مالایی یک زبان ملی است و در این دانشگاه کلاسهای زبان انگلیسی و فرانسه برای کمک به دانشجویان در به دست آوردن تسلط کامل برای اهداف اجتماعی و آموزشی برگزار می شود.

 سمینارهای تبادل فرهنگی :

در UPM برای جمعیت بزرگ دانشجویی سمینارهای فرهنگی برای بالابردن دانش و اطلاعات از فرهنگهای مختلف برگزار می شود. هدف این سمینارها کمک به دانشجویان خارجی برای آشنایی با فرهنگهای محلی و سازگاری بهتر با دانشگاه است.

کیفیت دوره های آموزشی :

بعنوان یک موسسه آموزشی با کیفیت آموزشی بالا UPM دائما برای  ارائه امکانات بهتر وکسب استانداردهای بالای آموزشی تلاش می کند. دلیل انتخاب UPM به عنوان اولین انتخاب از سوی دانشجویان، داشتن شهرت و کیفیت آموزشی بالا و اعضای انجمن دانشجویی لایق و متخصص است.

اساتید دانشگاه همگی متخصصینی با تجربه هستند که اطلاعات کافی در زمینه های مربوط به رشته تحصیلی شان دارند و این تخصص آنها را قادر می سازد تا اطلاعات وسیعی در موضوعات و مضمونهای مختلف به منظور برآورده نمودن نیازهای علمی دانشجویان فراهم کنند.

 

امتیازات و افتخارات

در طول این سالها دانشگاه UPM افتخارات زیادی در زمینه تحقیقات و تولیدات بدست آورده و در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده است. دربین سالهای 2004 و 2006 میلادی UPM در مجموع 48 جایزه در نمایشگاه های بین المللی کسب کرده است از قبیل ENA ،L-TEX ،GENEVA-PALEXPO ،BRITISH INVENTION

این افتخارات و مشارکتهای فعالانه، این اجازه را به دانشجویان داد که بتوانند در زمینه تحقیقاتی در سطح جهانی رقابت کنند و ابتکارات و اختراعاتشان را به جهانیان عرضه نمایند.

 
بورسیه های تحصیلی و پژوهشی

دانشگاه UPM پیرو برتری در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی امتیازات پژوهشی زیادی از منابع تحقیقاتی محلی و بین المللی کسب کرده و این امر سبب شده است که این دانشگاه بزرگترین دریافت کننده بورسیه های پژوهشی از وزارت علوم مالزی (MOSTI) باشد که در مقایسه با دانشگاه های ملی دیگر در مالزی UPM درمجموع6/256 میلیون رینگت بورسیه تحصیلی دریافت کرده است.

 

نقش UPM در توسعه کشاورزی و زیست شناسی

به عنوان یک موسسه با سطح آموزشی بالا  UPMارائه کننده رشته های علمی آکادمی مختلف است در عین حال تاکید اصلی آن در زمینه کشاورزی است.

بیشتر از50 درصد فعالیتهای پژوهشی دانشگاه وابسته به علوم کشاورزی و زیست شناسی و رشته های بیو تکنولوژی، دامپزشکی، جنگلداری و تغذیه می باشد که این خود بودجه ای در حدود 157میلیون رینگت را در هشتمین طرح مالزی (EMP) در توافق با اعضای ملی به خود اختصاص داده است.

UPM درتلاش است که کشاورزی را به عنوان سومین تشکیلات برای رشد ملی تبدیل کند و هدف آن افزایش توانایی ها به عنوان یک مرکز برای یادگیری وآموزش در دانش کشاورزی و مرکز زیستی برجسته در سطح های ملی و بین المللی است.

این دانشگاه در تلاش است که شاخه های Agri_Bio را به عنوان یک نهاد مهم در مدیریت فعالیتهای آموزشی پژوهشی و سرویسهای حرفه ای قراردهد. این نهاد ترکیبی از دانشکده کشاورزی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده مطالعات محیطی، موسسات زیستی اجتماعی و مهندسی کشاورزی است.


پارک کشاورزی دانشگاه

این پارک وسیله ای است برای ابقا وضعیت کشاورزی و بالا بردن تواناییهای دانشگاه بعنوان یک مرکز برای پژوهش، تحقیقات، آموزش و بهره وری دانش در کشاورزی است و در آن بانک گونه های مختلف گیاهی و جانوری  دانشگاه برای توسعه فعالیتهای تحقیقاتی ساخته شده است.

این پارک یک مجموعه در حدود سیصد گونه بومی و غیربومی دارد که در یازده منطقه تقسیم شده اند و نقش اصلی آن در جهت استفاده انواع گیاهان قابل دسترس در مالزی و کشورهای گرمسیری دیگر می باشد.مزیت تحقیقات

جایگاه  UPMبعنوان ارائه دهنده مدارک معتبر در تحقیقات با هدف اصلی فراهم کردن امکانات تحقیقاتی که تکنولوژی های نوین را بوجود آورده است به توسعه صنعت در مالزی و اهداف اقتصادی و اجتماعی آن کمک می کند و اهمیت آن  به خاطر طرح های تحقیقاتی است که با طرح های دانشگاهی سازگار و یکی شده اند.

در طول این سالها دانشگاه UPM در زمینه تحقیقات کاربردی پیشرفت داشته است. این تحقیقات به سمت  ایجاد تولیداتی با ارزش تجاری بالا انجام می شود. UPM همچنین به دلیل فراهم نمودن سطح وسیعی از تحقیقات گوناگون و امکاناتی که به سمت توسعه بسیاری از محصولات و رشته های علمی پیش می رود، اهمیتی ویژه دارد. توانایی اصلی دانشگاه  مدیریت تحقیقات و پژوهشهایی در زمینه علوم و تکنولوژی است که دارا ی دستاوردهای معتبر در سطوح بین المللی و ملی برای تحقیقات و اختراعات می باشد.

در حال حاضر بیش از 1800 پرسنل آموزشی و یک جمعیت وسیع از دانشجویان فارغ التحصیل درگیر بسیاری از فعالیتها ی تحقیقاتی هستند. هدف این تحقیقات بالا بردن دانش، کسب و انتقال اطلاعات برای استفاده در جامعه، صنعت و بطور کلی در همه ابعاد زندگی است.

دانشگاه UPM فرایند یادگیری دانشجویان در محیط های تحقیقاتی و در تعامل با اساتید که خود نمای اصلی تحقیقات و نو آوری می باشند، انجام می شود که در این فضا توسعه تحقیقات در سطح بسیار بالایی انجام می شود. مدرسین دانشگاه محیط تحقیقاتی مفرحی را فراهم می کنند که هم برای دانشجویان جذاب است و هم در زمینه های تحقیقاتی پیش رو است.

 

موضوعات آکادمی

دانشگاه UPM انواع مختلفی از رشته ها را برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی  ارشد و دکترا ارائه می کند این رشته ها در میان 16 دانشکده ارائه می گردد.

 

یک تجربه پربار در زندگی

UPM دارای جمعیت دانشجویی در حدود 24470 نفر از کشورهای اطراف جهان نظیر کشورهای خاورمیانه، انگلستان، برزیل، بنگلادش، کامبوج، فنلاند، چین، استرالیا، اندونزی، ژاپن، کره، نیجریه، فلیپین، تایوان، ترکیه و دیگر کشورها است.

دانشجویان ثبت نام شده در مقاطع ارشد و دکترا در سال 2005 – 2006 در حدود 946 دانشجو بین المللی از 47 کشور می باشند. UPM همچنین امکان تبادل رشته را به دانشجویان کشورهایی نظیر فنلاند، ژاپن، استرالیا و سایر کشورها می دهد. دانشجویان در UPM تشویق می شوند که در فعالیتهای بین المللی نظیر آموزش، سمینار، رقابتهای آکادمیک و غیره شرکت کنند.

 
سبک زندگی در دانشگاه

به درستی سبک زندگی در دانشگاه منعکس کننده سبک زندگی در UPM است و هدف آن ایجاد بهترین محیط زندگی برای کارکنان و دانشجویان است. دانشگاه در تلاش است که یک محیط آموزشی سالم را برای دانشجویان فراهم کند و برای این هدف  اخیرا سیگار کشیدن را در ساختمان های دانشگاه ممنوع کرده است. دانشجویانی که به دانشکده های UPM وارد می شوند باید همچنین از پوشش مناسب برخوردار باشند. انتخاب مناسب لباس شامل تی شرت های یقه دار، شلوارها و دامن های بلند می باشد.

مرکز سلامت و بهداشت دانشگاه UPM به طور منظم نظارت بر سلامت غذا، صلاحیت کمپانی ها، سمینارهای فرهنگی و هنری و نمایشگاههایی که در طول سال بر پا می شود را برعهده دارد و این به توسعه نزدیکی ارتباط در میان پرسنل دانشگاه، کارکنان و دانشجویان  کمک می کند.

 امکانات آموزشی رفاهی دانشگاه UPM

خدمات و امکانات  آموزشی و رفاهی

خـوابگــاه

به طور کلی هزینه زندگی و خوابگاه در مالزی در مقایسه با کشورهای دیگر مثل انگلستان، استرالیا و ژاپن  بسیار پایین است که البته تا حد زیادی به سبک زندگی و احتیاجات دانشجویان بستگی دارد.

 

1.خوابگاه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی:

مکان زندگی دانشجویی: خوابگاه هایی که در محوطه دانشگاهی واقع شده دارای انواع مختلف اتاق های 1، 2, 4 و 8 نفره و تجهیزاتی چون کافه تریا، سالن چند منظوره، سالن مطالعه، مرکز اینترنت و کامپیوتر،  نمازخانه، ماشین لباسشویی وغیره می باشند.

در خارج از محوطه دانشگاه آپارتمانهای زیادی در مناطق مختلف موجود می باشد و تقریبا ده تا بیست دقیقه تا دانشگاه فاصله دارند.

 

2. خوابگاههای متاهلی:

یک دانشجو در UPM باید واجد شرایط انتخاب برای خوابگاههای متاهلی دانشگاه باشد.

این خوابگاه های متاهلی در دسترس دانشجویان متاهل محلی و بین المللی است. دانشجویان بین المللی بایستی حداقل دو ماه قبل از آمدن به مالزی جهت رزو یک آپارتمان در مجتمع اقامتی دانشگاه اقدام کنند (به علت محدودیت این واحدها).

این مجتمع ها در محوطه اصلی دانشگاه مستقر است طوری که به دانشجویان این امکان  را می دهد به راحتی به امکانات دانشگاه دسترسی داشته باشند. هر آپارتمان شامل دو اتاق خواب، یک اتاق مطالعه، یک اتاق نشیمن،
یک اتاق نهار خوری، یک آشپزخانه و اجاره ای در حدود 550 رینگت در ماه است.

 

3. واحد های مسکونی اطراف محوطه دانشگاه:

UPM در حدود 17 واحد مسکونی در داخل دانشگاه برای اقامت دانشجویان مجرد ساخته است و از این طریق دانشجویان می توانند40 درصد پول خود را با زندگی در این واحد ها پس انداز کنند. برای رزرو این اتاق ها دانشجویان بایستی با اداره بین المللی تماس برقرار کنند.

 

4. واحد های مسکونی خصوصی  بیرون دانشگاه که در نزدیکی دانشگاه واقع شده اند:

واحدهای مسکونی زیادی در اطراف و نزدیکی دانشگاه در دسترس می باشند نظیر:


Serdang Indah ( 4 km)

Taman Universiti ( 6 km )

Taman sri Serdang ( 2 km )

Bukit Serdang ( 5 km )

Serdang Jaya (2 km )

Seri Kebang Baru ( 3 km )

Balakong ( 4 Km )

Sungai besi ( 6 km )

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر دانشجویان می توانند با پایگاه اطلاع رسانی واقع در اداره بین المللی تماس برقرار کنند.  اجاره این خانه های خصوصی بیرون از محوطه دانشگاه از 550 رینگت تا 1500 رینگت در ماه است.

 

2.کتابخـانه:

کتابخانه سلطان عبد الصمد یک کتابخانه با کیفیت بسیار بالا در جنوب شرقی آسیا است که در حدود 482.000 کتاب و مجله دارد .این کتابخانه مجموعه بزرگی از منابع با ارزش در زمینه کشاورزی است که در طی دوران ده ساله گرد آوری و حفظ شده است. کتابخانه همچنین دارای یک مرکز آموزش سمعی و بصری است که شامل 72.000مجموعه سی دی در زمینه های مختلف می باشد.

کتابخانه می تواند در حدود دو هزار دانشجو را در یک زمان در خود جای دهد. در این مکان دانشجویان می توانند با منابع آنلاین، امکانات جستجو در اینترنت در ارتباط باشند. کتابخانه همچنین اتاقهایی را برای بحث و ملاقات همچون یک تالار سخنرانی در جهت رفع احتیاجات فراهم می کند. علاوه بر آن کتابخانه های ویژه برای علوم پزشکی و دامپزشکی وجود دارد که هر دو در محوطه اصلی دانشگاه واقع شده اند.

 

3. امکانات ICT :

همزمان با افزایش توسعه تکنولوژی دانشگاه از آخرین امکانات مالتی مدیا و آموزش الکترونیکی(E-learning) استفاده می کند همچنین دانشگاه از امکانات وسیع کامپیوتری شامل اینترنت شبانه روزی، بیش از 10.000 کامپیوتر و چاپگر که بر روی فیبر های نوری با سرعت بالا شبکه شده اند، برخوردار می باشد.

هر دانشجو به یک شبکه اینترنتی آزاد مجهز می شود که می تواند با هر نقطه از دنیا ارتباط برقرار کند. سیستمهای آموزش الکترونیکی((E - Learning فرایند یادگیری را برای دانشجویان آسانتر می کند.

E-SPRINT یا درخواست کنفرانس مستقیم این اجازه را به دانشجو می دهد تا از نکات سخنرانی، تکالیف و حتی برنامه های امتحانی آنلاین مطلع شود.

امکاناتی نظیر  ICTاین امکان را به دانشجویان می دهد که مطابق روز،  پیش روند و بتوانند از آخرین اخبارها راجع به آموزشهای آنلاین مطلع شوند. استفاده وسیع از تکنولوژی اطلاعات به وسیله نشریه اطلاعاتی مدیریتی مورد بررسی قرار می گیرد. یک  نشریه برجسته فن آوری اطلاعات UPM را به عنوان ششمین استفاده کننده بزرگ فن آوری اطلاعات در آسیا در سال 2003 رتبه بندی کرد.

 

4. خدمات تفریحی ورزشی

درUPM  ورزش یک عضو جدایی ناپذیر از زندگی دانشگاهی است. این دانشگاه با یک مجتمع ورزشی بسیار پیشرفته مجهز شده که شامل یک استادیوم، استخر شنا در طول و اندازه استخر المپیک، زمینهای فوتبال و راگ بی، زمینهای بدمینتون، تنیس، بسکتبال و سالن ژیمناستیک است. علاوه بر آن دانشجویان از امکانات اسب سواری و میدان گلف برخوردار می شوند. دانشگاه همچنین یک مسیر 15 کیلومتری برای دو میدانی و مسیر های پرپیچ و خم برای دوچرخه سواری در اطراف و نزدیکی دانشگاه و پارک کشاورزی دارد.

دومیدانی و دو چرخه سواری در مناطق زیبا و خوش منظره به بازکردن فکر دانشجویان بعد از سخنرانی ها کمک زیادی می کند. علاوه بر آن دانشگاه فعالیتهای بیرون از دانشگاه را نیز سازماندهی می کند نظیر : فعالیتهای ورزشی، کوهنوردی، قایقرانی و بازدید از حیات وحش که دانشجویان می توانند در طول تعطیلات بین ترم یا هر زمانی که وقت آزاد داشته باشند به این فعالیتها بپردازند.

 

 مرکز رادیویی

مرکز اف ام پوترا مرکز رادیویی دانشگاه است که برنامه های آموزشی آموزنده و سرگرمی را برای ساکنین دانشگاه و جامعه اطراف آن فراهم می کند که 14 ساعت در روز و در تمامی هفته فعال است. همچنین به دانشجویان در رشته های رادیویی نیز کمک می کند.

 

5. رستورانها و مکانهای غذاخوری:

دانشجویان تنوع وسیعی در انتخاب غذا برای صبحانه، ناهار و شام دارند. دانشگاه و مناطق اطراف دارای رستورانها و کافه های زیادی است که ارائه کننده غذاهای محلی و سنتی، غذاهایی با طعم های غربی، ایرانی،  عربی و ژاپنی است که با قیمت های مناسب در دسترس هستند.

 

سیستم پرداخت M-CARD

 دانشگاه این سیستم را برای پرداخت صورتحساب غذا ودیگر مایحتاج در دانشگاه و اطراف آن ارائه می کند. این کارت به مبلغ 425 رینگت خریداری شده و در هر زمانی که به آن نیاز داشته باشید قابل استفاده  است.

 

6. امکانـات مذهبـی

مرکز فرهنگی هنری شاه سلطان صلاح الدین عبد العزیز:

پرورش و توسعه، همبستگی و هماهنگی روابط دانشجویان و فراهم کردن امکانات برای فعالیتهای مذهبی هدف اصلی این مرکز است.

 

7. سرویسهای اتوبوس در محوطه دانشگاه :

این سرویسها برای رفت و آمد دانشجویان بین واحدهای اقامتی و دانشگاه فراهم شده است که حداقل هزینه آن 75 رینگت در هر ترم است.

 

8. خدمات پزشکـی و بهداشتی:

 این مرکز با امکانات پزشکی مدرن و تجهیزات دارویی تجهیز شده است و دارای سرویسهای توسعه یافته نظیر دندانپزشکی، فیزیو تراپی، اشعه ایکس و مراکز درمانی است.

 

9. خـدمـات بانکــی :

دو بانک مالایی در محوطه اصلی دانشگاه در دسترس جامعه دانشجویی برای ارائه خدمات بانکداری و تسهیلات مالی قرار دارند.

 

10. کلاسهای تقویت زبان برای دانشجویان خارجی

در دانشگاه تدریس معمولا به زبان انگلیسی توسط اساتید ماهر زبان انگلیسی  صورت می گیرد. دانشجویان بین المللی که زبان اولیه آنها انگلیسی نیست نیاز دارند که در نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی مهارت لازم را کسب کنند تا نتایج مطلوبی از دوره ها، سمینارها و سخنرانی ها کسب کنند. برای این منظور دانشجویان تشویق می شوند تا در کلاسهای زبان که توسط دانشگاه سازماندهی می شوند شرکت کنند. این دوره ها به منظور کمک به دانشجویان جهت افزایش مهارتهایشان در انگلیسی و کسب آمادگی لازم برای ادامه تحصیل در دانشگاه می باشد.

 

11. خدمات ویژه برای دانشجویان بین المللی

با ورود دانشجویان بین المللی، دانشگاه UPM یک مرکز دانشجویی بین المللی ایجاد کرد که ارائه کننده خدمات پشتیبانی به اعضاء جدید جامعه دانشجویی است. این مرکز ارائه کننده خدمات بسیاری است و جنبه های مثبتی از فرهنگهای گوناگون که به وسیله دانشجویان بین المللی به دانشگاه آورده می شود را به تصویر می کشد.

ورود برنامه هایی نظیر انجمن های اجتماعی، راهنمای دانشگاه و گشت های دانشجویی کمک زیادی به دانشجویان بین المللی جدید در یادگیری بیشتر، احساس راحتی در خانه جدید و یافتن دوستان جدید می کند. امکانات دیگری نیز در دانشگاه ارائه می شود مانند: ترانزیت اتاق برای دانشجویان جدید، کتابخانه های کوچک، اتاق مدیریت جامعه دانشجویی که با امکانات سمعی و بصری مجهز شده است و غیره.

همچنین مجمع دانشجویان بین المللی (ISA) یک مجمع مستقل و غیر سیاسی و یک سازمان رفاهی دانشجویی است که به عنوان یک واسطه میان دانشجویان بین المللی و ادارات دانشگاه  ایفای نقش می کند. تمام این سرویس ها و امکانات برای فراهم کردن محیطی راحت و مطلوب برای دانشجویان بین المللی است که اهداف آموزشی را همزمان با تجربیات زندگی دانشجویی در مالزی دنبال می کنند.

 

12. خدمات مشـاوره ای آموزشی:

دانشگاه UPM دارای  مشاورین آموزشی مربوط به هر دانشکده می باشد که هدف از آن بحث و گفتگو در مورد مشکلات آموزشی و یافتن راهکارهای مناسب برای غلبه بر مشکلات است. علاوه بر آن این سیستم ها پل ارتباطی میان دانشجویان و دانشیاران دانشگاه می باشند. این سیستم دانشجویان را به ارتباط مستقیم با مشاورین آموزشی ترغیب می کند تا درموضوعات مختلف آموزشی راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

زمان شروع ترم و تاریخ تحویل مدارک دانشگاه UPM

زمان شروع ترم دانشگاه

سایر رشته ها

ترم اول

ترم دوم

ترم سوم

تاریخ تحویل مدارک

شروع ترم دانشگاه

تاریخ تحویل مدارک

شروع ترم دانشگاه

تاریخ تحویل مدارک

شروع ترم دانشگاه

11 خرداد

تیر ماه

24 شهریور ماه

آذر ماه

 

 

رشته های مدیریت

ترم اول

ترم دوم

ترم سوم

تاریخ تحویل مدارک

شروع ترم دانشگاه

تاریخ تحویل مدارک

شروع ترم دانشگاه

تاریخ تحویل مدارک

شروع ترم دانشگاه

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)

25 اسفند ماه

تیر ماه

24 تیرماه

آبان ماه

24 آبان ماه

اسفند ماه

کارشناسی ارشد مدیریت (MM)

25 اسفند ماه

تیر ماه

 

 

 

 

کارشناسی ارشد علوم(MS)

25 اسفند ماه

تیر ماه

24 تیرماه

آبان ماه

 

 

دکتری (PhD)

25 اسفند ماه

تیر ماه

24 تیرماه

آذر ماه

 

 

 

UPM

School of Graduate Studies

ترم اول 2010-2009

6 جولای 2009 – 27 دسامبر 2009

ثبت نام دانشجویان جدید

22 ژوئن 2009 – 3 جولای 2009

(به جز شنبه و یک شنبه و روزهای تعطیل)

ادامه ثبت نام آنلاین دانشجویان

http://www.sgs.upm.edu.my

15 ژوئن 2009 – 5 جولای 2009

اولین روز کلاس

6 جولای 2009

آخرین روز برای اضافه کردن دروس

19 جولای 2009

آخرین روز برای حذف دروس

30 اوت 2009

کلاسها

6 جولای 2009 –  16 اوت ( 6 هفته)

تعطیلات میان ترم

17 اوت 2009 – 23 اوت 2009 ( یک هفته)

کلاسها

24  اوت2009 – 20 سپتامبر 2009   (4 هفته)

تعطیلات

21 سپتامبر 2009 – 27 سپتامبر 2009 (یک هفته)

کلاسها

28 سپتامبر 2009 – 25 اکتبر 2009  (4 هفته)

هفته امتحانات

26 اکتبر 2009 – 15 نوامبر 2009 (3 هفته)

تعطیلات پایان ترم

16 نوامبر 2009 – 27 دسامبر 2009  (6 هفته)

آخرین فرصت برای ارائه گزارش ثبت نام آنلاین (فرم GS-11 )دانشجویان که باید پایان نامه ارائه دهند.

15 نوامبر 2009

آخرین فرصت برای تحویل دادن پایان نامه

برای ترم دوم 2009 – 2008

دانشجویان می بایست برای ترم اول 2010 – 2009  ثبت نام کرده و مبلغ 350 رینگت بپردازند .

12 ژوئن 2009

آخرین فرصت برای متقاضیان ثبت نام آنلاین برای بررسی نمرات و اعتراض

2 هفته بعد از اعلام نتایج

آخرین فرصت برای ادامه ثبت نام دانشجویانی که برای ترم اول2010-2009  ثبت نام نکرده اند.

آخرین فرصت برای دانشجویانی که برای ترم اول 2010-2009 ثبت نام کرده اند و تقاضای اخذ یک ترم مرخصی دارند که نباید در هنگام ارائه این تقاضا بیشتر از 7 هفته از شروع ترم جدید گذشته باشد . دانشجویانی که تقاضای خود را در هفته اول و یا دوم پذیرش اعلام می کنند، واجد شرایط برای ارائه درخواست برای دریافت مبلغ پیش پرداخت شهریه می باشند.

19 جولای 2009

توجه:

1.       برای ثبت نام در تاریخ 6 جولای 2009 تا 19 جولای 2009  باید مبلغ 100 رینگت جهت تاخیر در ثبت نام بپردازند.

2.       تما م دانشجویانی که موفق به ثبت نام نشوند و یا تا پایان وقت اداری 19 جولای 2009 موفق به تسویه حساب نشوند از تحصیل آنها جلوگیری خواهد شد. در صورت درخواست مجدد موظف به پرداخت  مبلغ 600 رینگت خواهند بود.

3.       همه دانشجویان نیاز دارند که برای حداقل 6 واحد هر ترم ثبت نام کنند. (همراه با هزینه ثبت نام و هزینه واحدهای درسی)

4.       تمام دانشجویان  که می بایست پایان نامه ارائه دهند هر ترم باید برای واحد تحقیقاتی ارشد و یا دکترا ثبت نام کنند. 

 

UPM

(Graduate School of Management)

ترم اول 2010-2009        PHD

ثبت نام دانشجویان جدید

29 ژوئن 2009

ادامه ثبت نام دانشجویان

30 ژوئن 2009 – 3 جولای 2009

کلاسها

6 جولای 2009 – 20 سپتامبر 2009  (11 هفته)

تاخیر ثبت نام با پرداخت جریمه 100 رینگت

6 جولای 2009 – 10 جولای 2009   (یک هفته)

آخرین روز برای حذف و اضافه دروس

16 ژوئن 2009

آخرین روز برای گرفتن مرخصی تحصیلی

16 ژوئن 2009

مرخصی تحصیلی ( پرداخت جریمه 450 رینگت به دانشگاه) بعد از این تاریخ به دانشجویان اجازه داده نخواهد شد که مرخصی تحصیلی داشته باشند.

20 جولای 2009 – 24 جولای2009  (یک هفته)

تعطیلات میان ترم

21 سپتامبر 2009 – 27 سپتامبر 2009

 ( یک هفته)

امتحانات پایان ترم

19 اکتبر 2009 – 25 اکتبر 2009   ( یک هفته)

تعطیلات بین ترم

26 اکتبر 2009 – 28 دسامبر 2009 (9 هفته)

ترم اول 2010-2009       (MBA,MM ,MS)

ثبت نام دانشجویان جدید

29 ژوئن 2009

ادامه ثبت نام دانشجویان

30 ژوئن 2009 – 3 جولای 2009

درس

6 جولای 2009 – 20 سپتامبر 2009  (11 هفته)

تاخیر ثبت نام با پرداخت جریمه 100 رینگت

6 جولای 2009 – 10 جولای 2009 (یک هفته)

آخرین روز برای حذف و اضافه دروس

16جولای 2009

آخرین روز برای برای گرفتن مرخصی تحصیلی

16 جولای 2009

مرخصی تحصیلی ( پرداخت جریمه 450 رینگت به دانشگاه) بعد از این تاریخ به دانشجویان اجازه داده نخواهد شد که مرخصی تحصیلی داشته باشند.

20 جولای 2009 – 24 جولای2009  (یک هفته)

آخرین روز برای ارائه پروژه

21 جولای 2009

تعطیلات میان ترم

21 سپتامبر 2009 – 27 سپتامبر 2009 ( یک هفته)

 کلاسها

28 سپتامبر 2009 – 18 اکتبر 2009     (3 هفته)

امتحانات پایان ترم

19 اکتبر 2009 – 25 اکتبر 2009  ( یک هفته)

آخرین روز برای ارائه پروژه (فقط MBA )

19 اکتبر 2009

تعطیلات بین ترم

26 اکتبر 2009 – 1 نوامبر 2009  (یک هفته)جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »دانشگاه پوترا UPM
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0