مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
ساختار و امکانات USM

بررسی ساختار  دانشگاه USM

USM بعد از اخذ موافقت نامه از مجلس قانونگذاری پیننگ که مجوز ساخت یک کالج دانشگاهی را در ایالت می داد، در سال 1962 طرح اولیه آن پایه گذاری شد. در ناحیه ای در سونگای آرا ((Sungai Ara به وسیله نخست وزیر وقت تونکو عبدالرحمان پوترالحاجی(Y.T.M Tunku Abdul Rahman Putra Al-Haj) در 7  گوست 1967 سنگ بنای آن گذاشته شد.

سرانجام به منظور ایجاد یک محیط علمی بزرگتر و مناسبتر و برطرف نمودن احتیاجات علمی و پژوهشی آینده کشور دانشگاه USM در ژوئن سال 1969 تاسیس شد.

در آوریل 1969پروفسور حمزه سندوت (Hamzah Sendut) به عنوان قائم مقام دانشگاه انتخاب شد. دو ماه بعد یک گروه 57 نفری از دانشجویان پذیرفته شدند و تحصیل خود را در دانشگاه آغاز کردند که می توان گفت نقطه پیشرفت و توسعه دانشگاه USM از همین زمان آغاز شد.

از آنجائی که منطقه سونگای آرا ((Sungai Ara نمی توانست به سرعت توسعه پیدا کند. گروه ایجاد شده در کالج آموزشی معلمان مالایا درخواست وام از وزارت آموزش نمودند.

در1971، پردیس دانشگاه با یک ساختار زیربنایی و جامع طراحی شده و با موقعیتی بسیار زیبا و در منطقه ای با وسعت حدود20 هکتار، جایگزین کمپ قدیمی در سونگای آرا ((Sungai Ara شد. چشم انداز  تپه ها و سرسبزی  که به ساحل زیبای دریا منتهی می شود در این منطقه بسیار جذاب است.
 

بررسی ساختار آموزشی دانشگاه USM

این دانشگاه یکی از سه دانشگاه مالزی است که با عنوان " مرکز تحقیقاتی پژوهشی" شناخته شده است. USM دانشگاهی با اعتبار جهانی دارای برترین رشته های تحصیلات تکمیلی و پروژه های تحقیقاتی می باشد. شایان ذکر است که این دانشگاه  با به کار گیری  برنامه های استراتژیک و پیاده سازی مکانیزم های R&D  و کمک کارکنان آموزشی متخصص و شایسته و پشتیبانی منابع انسانی کار آمد، در دهه اخیر موفق به اخذ چندین تندیس بین المللی شده است. از همان ابتدا، دنشگاه USM سیستم آموزشی نوینی را برخلاف سیستم های سنتی کالج ها اجرا کرد. آنچه که این سیستم را متمایز می سازد این است که هر مرکز می تواند نیازهایی را که در هر بخش از تحصیل مورد توجه است را کاملاً تحت پوشش قرار دهد و همزمان به دانشجویان این فرصت داده می شود که بتوانند  مطالب آموزشی که توسط دیگر دانشکده ها ارائه می شود را مورد بررسی قرار دهند.

در حال حاضر دانشگاهUSM ارائه کننده دروس به بیش از 20.000 دانشجو در مقاطع کارشناسی، ارشد  و  دکترا می باشد و این پتانسیل بالا USM را تبدیل به یک دانشگاه معتبر و مشهور در سطح بین المللی و جهانی  کرده است.

اخیراً جمعیت دانشجویی فارغ التحصیل USM شامل 6.687دانشجو است که بیش از20درصد کل دانشجویان را تشکیل می دهد و در حدود 1.424 نفر از آنها دانشجوی خارجی می باشند. این دانشجویان در 20 دانشکده  و در4 مرکز آموزشی در رشته های پزشکی، علوم پایه و تکنولوژی، فنی و مهندسی و هنر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

در خصوص عوامل جذب دانشجویان فارغ التحصیل به این دانشگاه می توان به وجود امکانات بی نظیر و مطابق آخرین تکنولوژی روز دنیا برای تحقیقات و کارکنان  متخصص و ماهر اشاره کرد.
 

مرکز دانشجویی تحصیلات تکمیلی IGS :

"مرکز دانشجویی تحصیلات تکمیلی" (Board Graduate Studies) یا  IGS در 16 نوامبر سال 1991 به عنوان یک رهبر و نظارت کننده بر همه امور دانشجویی در تمامی رشته های دانشگاهی با اهدافی چون، افزایش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اطمینان از کیفیت آموزشی دانشگاه ها ساخته شد. IGS دارای عملکرد اجرایی مستقل بوده و به طور کلی رشته های مختلف در دانشگاه تحت نظارت هیئت تحصیلات تکمیلی می باشد و همه امور دانشگاهی دانشجویان دانشکده مربوطه نیز بر عهده آن است.

این اداره اطمینان می دهد دانشجویان تحصیلات تکمیلی با بهترین امکانات تحقیقاتی تحت نظر اساتید متخصص و شایسته با پشتوانه ای محکم در رشته های تحقیقاتی خود مشغول به تحصیل باشند.
 

مجموعه های دانشگاهUSM

USM شامل سه مجموعه دانشگاهی مجزا است. دانشکده  علوم ((main campus  درجزیره پیننگ(Penang) دانشکده  مهندسی تقریبا 30کیلومتری دانشکده علوم و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در کلانتان(Kelantan)  در 300 کیلوتری دانشکده علوم، در سواحل شرقی مالزی واقع شده است.

پیننگ یکی از بهترین شهرها برای سکونت در مالزی می باشد. پیننگ جزیره ایست که در قسمت غربی مالزی واقع شده است و دارای جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر و اجتماعی متشکل از چندین نژاد که توجه توریستهای زیادی را به خود جلب کرده است. شهری توریستی صنعتی با نیروی کار ماهر و کار آمد و از لحاظ زیر ساختی، اقتصادی وتحصیلی از بهترینها در کشور مالزیست. همراه با شهرهای دیگر در دنیا  هزینه های زندگی در سالهای اخیر کمی افزایش یافته اما هنوز هم زندگی در پیننگ در مقایسه با شهرهای دیگری چون سنگاپور، بانکوک، هنگ کنگ و کوالالامپور به مراتب ارزانتر است.

ایالت کلانتان به عنوان مهد فرهنگ مالزی شناخته شده است و پایتخت آن کوتا بارو (Kota Bharu) نامیده می شود. داشتن فرهنگها و سنتهای غنی و مهارتهای صنعتی  عواملی است که این منطقه را  مورد توجه قرار می دهد.

کلانتان به خاطر تولید لباسهایی از پارچه های طراحی شده و به عنوان یک مرکز پیشرفته در هنرهای سنتی  مانند Wayang Kulit ،Dikir Barat ،Mak Yong و همچنین به خاطر داشتن ورزشهای سنتی Kite-Flying  و Top-Spinning بسیار مشهور است.

کلانتان در شمال شرقی پنینسولوا (Peninsulva) واقع شده و جمعیتی در  حدود یک و نیم میلیون نفر دارد که بخش اصلی آن را مردم مالایی و 7 درصد آن را مردم تایلندی، هندی و چینی تشکیل می دهد. اقتصاد این شهر بر اساس کشاورزی است به طبع دیدن شالیزارهای فرواون تعجب آور نخواهد بود. پرورش ماهی یکی دیگر از فعالیت های اقتصادی مردم این شهر است. کلانتان سواحل شنی زیبایی دارد که باعث جذب توریستهای فروانی به خود شده است.
 

ویزا

صرف نظر از کشور محل اقامتتان، پاسپورت شما مجددا کنترل می شود. بنابراین از اعتبار تاریخ پاسپورتتان اطمینان داشته باشید و نامه پذیرش دانشگاه را حتماً همراه داشته باشید. ویزای شما بسته به کشورتان  از دوهفته تا دو ماه تمدید می شود.
 

ویزای همراهان

یک دانشجو  می تواند برای همسر و فرزندانش در سازمان مهاجرت درخواست ویزای همراه کند.

اگر شما متقاضی ویزای همراه برای همسر و فرزندانتان هستید نیازمند به تهیه کپی از سند ازدواج و شناسنامه فرزندان و گذرنامه ایشان می باشید.
 

سفر به دانشگاه  USM

راههای رسیدن به پیننگ (Penang) و کمپ اصلی دانشگاه:

  1.سفر با هواپیما

پیننگ ((Penang دارای پروازهای مستقیم زیادی از سنگاپور، بانکوک و چین است که به صورت روزانه انجام می شوند. اگر چه پروازهای بین المللی زیادی به فرودگاه این شهر انجام می شود اما بهتر است مسافران ابتدا با پروازهای کوالالامپور به مالزی و سپس با پروازهای داخلی به پیننگ ((Penang سفر کنند. فرودگاه بین المللی پیننگ در فاصله 20 کیلومتری از دانشگاه قراردارد. تاکسیها دارای قیمت ثابت از فرودگاه به مناطق مختلف منطقه هستند و مسافران کرایه تاکسی را به غرفه های ویژه تاکسیرانی پرداخت کرده و کوپن دریافت می نمایند. کرایه تاکسیهای لیموزین کمی از بقیه اتومبیل ها بالاتر است. به طور کلی کرایه تاکسی تا دانشگاه حدود  8 دلار در  روز  و 10 دلار در شب می باشد.
 

2. مسافرت با قایق

مسافرین می توانند بوسیله قایق از باتر ورث Butterworth در سواحل غربی مالزی به جزیره پیننگ بروند که این سرویس ها برای جابجایی مسافران و وسایل نقلیه آنها قابل دسترسی می باشد. بلیط این نوع سرویس ها به صورت رفت و برگشت خریداری می شود و کرایه ان برای بزرگسالان 10 دلار و برای کودکان 5 دلار است و هزینه حمل وسایل نقلیه به ظرفیت موتور آن ماشین و تعداد مسافران بستگی دارد.

زمانیکه شما وارد جزیره شدید میتوانید با تاکسی و یا اتوبوس به دانشگاه بروید. کرایه تاکسی از محل قایق ها تا دانشگاه در حدود 5 دلار است.
 

3.سفر از طریق پل پیننگ Penang

پل پیننگ رسما در تاریخ 14 سپتامبر 1985 افتتاح شد. این پل 13.5 کیلومتری که در زمره طولانی ترین پلهای جهان قرار می گیرد به عنوان نماد شکوفایی مالزی نوین شناخته می شود. این پل امکان رانندگی  از سواحل غربی مالزی تا جزیره را فراهم می کند. هزینه عوارض برای تمامی ماشین ها یکسان و در حدود 2 دلار است و تا جزیره و دانشگاه هیچ هزینه ای دیگری گرفته نمی شود. اگر شما با اتوبوس به جزیره سفر می کنید شما از کمپ اصلی خواهید گذشت و در نزدیکی شهر کوچکی به نام گلوگر(Gelugor) پیاده می شوید. یک فاصله پیاده روی از این منطقه تا دانشگاه وجود ارد که شما می توانید آن را با تاکسی هایی که در دسترس است طی کنید.

 
راههای رسیدن به کلانتان Kelantan و کمپ دانشگاهUSM 

1.با هواپیما

فرودگاه مالزی روزانه پروازهایی از پیننگ و کوالالامپور به کوتا بارو (Kota Bharu) انجام می دهد. پلانگی ایر (Pelangi Air) نیز روزانه از کوالالامپور به کوتا بارو(Kota Bharu) پرواز انجام می دهد.
 

2.با قطار

مسیر قطار سریع السیر از کوالالامپور به کلانتان، در واکاف بارو(Wakaf Bahru) و تومپت (Tumpat) به پایان می رسد. سپس از این دو نقطه شما می توانید به وسیله تاکسی و یا اتوبوس به کلانتان بروید. مسیرهای توقف درراه در فاصله این نقاطات شامل :Pasir mas, Tanah Merah, Kuala Krai, Gua Musang  
می باشند.
 

مسیرهای جاده ای

یک شبکه بی نظیر جاده ای شهر اصلی پنینسولار (Peninsular) را به کلانتان (Kelantan) متصل می کند.

از کوالالاکپور جاده های زمینی به طرف شرق، در طول بزرگراه کاراک (Karak) شما را به کوآنتان ((Kuantan در پیننگ می رساند، طی کردن این مسیر در حدود3 ساعت طول می کشد.

بقیه سفر از کوآنتان ((Kuantan به کوتا بارو (Kota Bharu) در حدود4 ساعت و نیم به طول می انجامد.

جاده اصلی به سمت شمال در طول جزیره از میان  دهکده هایی با چشم اندازهای زیبا عبور می کند و امکان دیدن مناظر زیبای ساحلی مشرف به دریای چین جنوبی را فراهم می سازد.

جاده داخلی به سمت کوتا بارو (Kota Bharu) از بزرگراه کاراک (Karak) در Bentong منحرف شده و با حرکت در طول جاده شمالی ادامه یافته وبه رائوب (Raub) و سپس  به گوآموسانگ(Gua Musang) و بعد به کوتا بارو (Kota Bharu) می رسد.

یک مسیر دیگر در بزرگراه کاراک (Karak) در تمرلو (Temerloh) برای انتخاب وجود دارد که پس از گذشتن از میان جرانتوت(Jerantut)، بنتا(Benta)  و گوآموسانگ(Gua Musang) به کوتا بارو (Kota Bharu) می رسد.

همچنین راه شما از مسیر پیننگ، شما ابتدا به گریک ویا سونگای (Grik via Sungai) در کده آ (Kedah) می رسید و سپس با سفر در طول بزرگراه جنوبی- شرقی به جلیJeli)) در کلانتان ((Kelantan و بعد از آن با ادامه دادن سفر به کوتا بارو (Kota Bharu) می رسید. طی کردن این مسیر از پیننگ 7 ساعت طول می کشد.

امکانات آموزشی رفاهی دانشگاه USM

USM تضمین می کند که محیط دانشگاهی، محیطی مساعد و هماهنگ است و امکانات رفاهی متفاوتی برای دانشجویان فراهم آورده است. این تنوع امکانات با هدف آماده سازی دانشجویانی است که از نظر فیزیکی و ذهنی آمادگی لازم را دارند تا با قدرت پا به عرصه های گوناگون  علمی بگذارند.

 1. خوابگــاه ها:

دانشگاه دارای تعداد محدودی خوابگاه می باشد که امکان استفاده از آن برای همه دانشجویان مقدور نمی باشد. اما همه دانشجویان خارجی ویا بومی بعد از دریافت پذیرش می توانند در لیست خوابگاه ها ثبت نام کنند. خوابگاهها مبله اولیه است اما تهیه پتو، لحاف و غیره به عهده شخص دانشجو است. خوابگاه های یک نفره هزینه نزدیک به 50 د لاردر ماه (بدون سیستم تهویه) و80 دلار ( با سیستم تهویه) دارد.

همچنین شما می توانید اسکانی راحت و مناسب در نزدیکی مجموعه دانشگاه داشته باشید که در بعضی مناطق تنها چند قدم از دانشگاه فاصله دارد.   بیشتر دانشجویان در خوابگاه های خارج از دانشگاه اقامت دارند و امکان استفاده از آن برای همه دانشجویان میسر است. آپارتمانهای دو  و سه خوابه تقریبا 210 دلار (مبله شده) و 145 دلار(مبله نشده) یک اتاق مبله شده 80 دلار و مبله نشده 55 دلار در ماه اجاره دارد.

تسهیلات و امکانات رفاهی برای دانشجویان درخوابگاه های دانشجویی

 • Dewan Budaya
 • تالار کنفرانس دانشگاه
 • تالار سمینار
 • تالار اصلی دانشجویی
 • Komplek Dewan Kuliah
 • لابراتوار کامپیوتر
 • لابراتوار تحقیقات
 • مرکز فعالیت برای دانشجویان

  دیگر خوابگــاه ها

 • کافه تریا
 • کتابخانه مشترک
 • داروخانه
 • فروشگاه Mahasiswa
 • مسجد الملک خالد
 • کلینیک
 • دفتر پست
 • مهامانخانه USM
 • خانه های بین المللی

 هزینه های زندگی

هزینه زندگی به نوع مکان اقامتی و تعداد افراد خانواده و نحوه زندگی بستگی دارد. به طور کلی به دانشجویان خارجی در حدود 5200 دلار تا 6400 دلار در طول یک سال برای زندگی( هزینه غذا، پوشاک ، کتاب ، رفت و آمد و..) نیاز دارند. در طول ماههای اول شما به مقدار پول بیشتری برای برخی هزینه های اضافی نیاز خواهید داشت. شایان ذکر است این برآورد کاملاً تقریبی می باشد.

 هزینه زندگی یک خانواده با یک فرزند در واحدهای اقامتی دانشگاه :

اقلام

هزینه برای یک ماه

غذا

210 دلار

خوابگاه با وسایل رفاهی

70 دلار

کتاب / مجلات

15 دلار

تلفن / تلویزیون /وسایل برقی

30 دلار

حمل و نقل داخلی

16دلار

هزینه پزشکی برای فرزند و همسر

32 دلار

لباس

40 دلار

سرگرمی

15 دلار

مجموع

428 دلار

 هزینه یک نفر دانشجو به تنهایی در یک اتاق اقامتی دانشگاه

اقلام

هزینه برای یک ماه

غذا

50 دلار

خوابگاه با وسایل رفاهی

30 دلار

کتاب / مجلات

15 دلار

حمل و نقل داخلی

10دلار

لباس

30 دلار

سرگرمی

13 دلار

مجموع

148 دلار

  هزینه زندگی یک خانواده با داشتن یک فرزند در آپارتمانهای دو خوابه خصوصی

اقلام

هزینه برای یک ماه

غذا

210 دلار

خوابگاه با وسایل رفاهی

170 دلار

کتاب / مجلات

15 دلار

تلفن / تلویزیون / وسایل برقی

30 دلار

حمل و نقل داخلی

16دلار

هزینه پزشکی برای فرزند و همسر

30 دلار

لباس

40 دلار

سرگرمی

15 دلار

مجموع

526 دلار

 2.کتـابخــانه:

کتابخانه USM به طور کلی از سه کتابخانه اصلی تشکیل شده است:

 • کتابخانه حمزه سندوت (Hamzah Sendut)  شماره یک و دو در کمپ اصلی دانشگاه 
 • کتابخانه Hamdan Tahir در دانشکده بهداشت
 • کتابخانه دانشکده مهندسی

صرف نظر از این کتابخانه ها USM همچنین کتابخانه های دیگری نیزدارد که شامل موارد زیر است:

 • کتابخانه رسانه و مرکز فن آوری آموزشی مالتی مدیا
 • کتابخانه اسلامی Pusat
 • کتابخانه تخصصی انجمن های پزشکی و دندانپزشکی

 چندین نوع مجموعه کتاب در کتابخانه USM یافت می شود که عناوین آن بالغ بر 900500 کتاب و مجله در 1266 مورد سری های جاری ، 34627 موضوع و 91723 مقاله پزشکی8232 عنوان و 115846 میکروفیش می باشد. صرف نظر از25000 مقاله ای که در آن جا موجود است، هرساله عناوین و کتب مورد نیاز بیشتری به این کتابخانه افزوده می شود. کتابخانه دانشگاه از سیستم جامع کامپیوتری استفاده می کند که سری های کتابها را خریداری و توزیع می کند.

جدا از سرویس های که به شما این اجازه را می دهد که کتاب را از کتابخانه به امانت گرفته، کتابخانه USM یک پایگاه اطلاع رسانی وسیع دارد که بر روی یک شبکه USM net کتب مرجع و تاریخ شناسی خود را ارائه می دهد. کتابخانهUSM  سرویس امانت کتاب به صورت پست را ایجاد کرده که برای دانشجویان کارشناسی که در فاصله ای دور از برنامه های آموزشی استفاده می کنند مفید است. البته این خدمات برای هر کسی که بخواهد قابلیت بسط دارد.

کتابخانه رسانه ای

این کتابخانه در مرکز تکنولوژی آموزشی و مالتی مدیا در دانشکده اصلی واقع شده است و در سال 1974 تاسیس شد و بعد از آتش سوزی در جولای 1989 تغییرات زیادی کرد.

این کتابخانه برای پشتیبانی از اساتیدی ایجاد شد که در انتخاب اسناد و مراجع علمی بسیار دقیق عمل می کنند. این کتابخانه تنها در ساعات اداری باز است.

 3. امکانات آموزشی دانشگاه USM

 •  موسسات دانشجویان ارشد و دکترا
 • مرکزی برای زبان و ترجمه
 • تالار های فرهنگی
 • تالار کنفرانس دانشگاه
 • تالار اصلی دانشجویان
 • مجموعه تالار های سخنرانی
 • لابراتوار کامپیوتر
 • لابراتوار تحقیقاتی
 • مرکز دانشجویان

 4. امکانات عمومی دانشگاه USM

 • مرکز اسلامی
 • مرکز سلامت و بهداشت
 • کافه تریا
 • موزه و گالری
 • کتابخانه مشترک
 • داروخانه
 • سوپر مارکت
 • مسجد الملک خالد
 • سرویس امنیت
 • واحد مشورتی آموزش و یادگیری
 • دفتر پست
 • مهمانخانه

 5. خدمات تفریحی ورزشی دانشگاه USM

 • استخر شنا
 • مجموعه های ورزشی: بدمینتون، بدنسازی، ژیمناستیک، پینگ پنگ، اسکواش
 • سالن های ورزشی شامل: بسکتبال، والیبال، Takraw، تنیس
 • زمینهای هندبال، فوتبال، نتبال، گلف، تیراندازی، رگبی
 • زمین هاکی
 • زمین دو و میدانی
 • دفاع شخصی (ورزشهای رزمی)
 • کاراته
 • کنگ فو
 • Silat Cekak
 • تکواندو

 6. خدمات بانکی دانشگاه USM

 • بانک ارائه خدمات مالی CIMB
 • بانک Mumalat
 • بانک Simpanan
 • ماشین های اسلامی خودپرداز پول ATM

 7. اتحادیه های دانشجویی دانشگاه USM

 • شورای دانشجویی
 • شورای خوابگاه های دانشجویی
 • باشگاه های هنری و اجتماعی
 • باشگاه های اجتماعی و رفاهی
 • شورای زبان و فرهنگ
 • شورای گروه های مذهبی
 • شورای رفاه اجتماعی

 سلامت دانشگاه

مفهوم سلامت دانشگاه از درکی ایجاد می شود که فاکتور اصلی افزایش یادگیری است ولی در کل سلامت دانشجو مفهومی وسیع تر دارد. این بیان تاکید اصلی بر روی مسائل روحی، اجتماعی، ذهنی، حسی و جنبه های محیطی دارد. برنامه های سلامت دانشگاه در سال 2000 مطرح شد و بر پایه 5 مفهوم کلی ایجاد شد.

 • انگیزه داوطلب شدن
 • کار تیمی
 • دانش و اطلاعات
 • ایمان به توانایی خود
 • مستندات فراگیر

برنامه های که موکداً بر نیاز یک زندگی سالم برای کسب دانش تکیه می کند و منابع اطلاعاتی که خدمات جامع را فراهم می کند. در رابطه با این مسائل پورتال با نام پورتال سلامت دانشگاه http://healthycampus.usm.my ایجاد شد. این پورتال به اسناد وفعالیتهای منتشر شده در رابطه با سلامت اشاره می کند. هر نوع اطلاعات بیشتری را می توانید از این منبع دانلود کنید.

زمان شروع ترم و تاریخ تحویل مدارک دانشگاه USM

اطلاعات متقاضیان در مقطع کارشناسی

 ساختار آموزشی:

رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه به زبان مالایی و زبان انگلیسی  تدریس می شوند. ساختار آموزشی بر اساس زبان مالزی است. دانشجویان بین المللی که دانشی از این زبان ندارند، می بایست دوره هایی از آموزش مهارتی این زبان که  بخشی از شرایط ورودی آنها محسوب می شود را بگذرانند.

متقاضیانی که مهارت کافی در این زبان را نداشته باشند، نیاز خواهند داشت که قبل از پذیرش در رشته مورد نظرشان در یک دوره آموزش 6 ماهه(یک ترم) جهت کسب آمادگی های لازم شرکت کنند. این دوره ها جهت پذیرش در دانشگاه  4 بار در طول یک سال برگزار می شوند که طول مدت آن  1 ترم است .

دانشگاه USM  - تقویم دانشگاهی سال تحصیلی  2009-2010

6 جولای 2009 – 6 جولای 2010

1

6/7/2009  - 11/7/2009

مدت زمان ترم تحصیلی

2

13/7/2009 – 18/7/2009

3

20/7/2009 – 25/7/2009

4

27/7/2009 – 11/8/2009

5

3/8/2009 – 8/8/2009

6

10/8/2009 – 15/8/2009

7

16/8/2009 – 23/8/2009

تعطیلات میان ترم

8

24/8/2009 – 29/8/2009

مدت زمان ترم تحصیلی

ترم اول

9

1/9/2009 – 5/9/2009

10

8/9/2009 – 12/9/2009

11

14/9/2009 – 18/9/2009

12

19/9/2009 – 27/9/2009

تعطیلی

13

28/9/2009 – 3/10/2009

مدت زمان ترم تحصیلی

14

5/10/2009 – 10/10/2009

15

12/10/2009 – 16/10/2009

16

10/10/2009 – 24/10/2009

17

25/10/2009 – 1/11/2009

هفته بازدید

18

2/11/2009 – 7/11/2009

امتحانات

19

9/11/2009 – 14/11/2009

20

16/11/2009 – 21/11/2009

21

22/11/2009 – 27/12/2009

تعطیلان میان ترم

25

26

28/12/2009 – 2/1/2010

مدت زمان ترم تحصیلی

27

4/1/2010 -9/10/2010

28

11/1/2010 – 16/1/2010

29

18/1/2010 – 23/1/2010

30

25/1/2010 – 30/1/2010

31

1/2/2010 – 6/2/2010

32

8/2/2010 – 12/2/2010

33

13/2/2010 – 21/2/2010

تعطیلات میان ترم 2

34

22/2/2010 – 27/2/2010

مدت زمان ترم تحصیلی

35

1/3/2010 – 6/3/2010

36

8/3/2010 – 13/3/2010

37

15/3/2010 – 20/3/2010

38

22/3/2010 – 27/3/2010

39

29/3/2010 – 3/4/2010

40

4/4/2010 – 10/4/2010

41

11/4/2010 – 18/4/2010

 

42

19/4/2010 – 24/4/2010

امتحانات

43

26/4/2010 – 30/4/2010

44

3/5/2010 – 8/5/2010

45

9/5/2010 – 4/7/2010

تعطیلات دانشگاهی

52

 

آموزش های پیشنهادی در طول تعطیلات دانشگاهی

45

9/5/2010 – 23/5/2010

تعطیلات

46

47

24/5/2010 – 5/6/2010

مدت زمان ترم تحصیلی

48

49

7/6/2010 – 12/6/2010

امتحانات

50

13/6/2010 – 4/7/2010

تعطیلات

52

 جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »دانشگاه USM
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
 • تحصیل در استرالیا
 • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
 • تحصیل در کانادا

 • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

  Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0