مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
ساختار و امکانات ukm

ساختار آموزشی دانشگاه ukm

سفر به دانشگاه UKM

 لحظه ای که وارد فرودگاه کوالالامپور شدید از غرفه های مخصوص برای تاکسی بلیط با پرداخت بین50 تا 60 رینگت تهیه می کنید و سفری حدود 30 تا40 دقیقه تا دانشگاه UKM در پیش خواهید داشت. رفت وآمد با قطارهای سریع السیر به سمت Seremban  از ایستگاه Central Kl در کوالالامپور است و اگر در ایستگاهKajang  پیاده شوید کرایه شما 2.80 رینگت خواهد بود و می توانید ادامه مسیرتان را با اتوبوس با کرایه1.30 رینگت ادامه دهید. رفت و آمدتان با اتومبیل و یا تاکسی از مرکز کوالالامپور تا UKM در حدود 45 دقیقه زمان می برد و کرایه تاکسی آن40 تا 50 رینگت است. در صورتی که اتوبوس را انتخاب کنید تا METROJAYA   باید بروید و 1.60 رینگت بپردازید. اگر با اتومبیل بروید به بزرگراه Serembn  Kl  وBangi  که رسیدید به سمت Toll Pluze  می روید و 2 رینگت برای عوارض می پردازید.
 

تاریخچه دانشگاه UKM

UKM دانشگاهیست برای آنها که تحصیل را وسیله ای برای رسیدن به اهداف عالیتر انتخاب می کنند نه آن دسته از افراد که دانشگاه را تنها یک هدف می دانند. آنچه شما امروز انجام می دهید در فردایتان تجلی خواهد کرد.

نظریه و ایده تاسیس این دانشگاه بین المللی UKM برای اولین بار قبل از سال 1920 مطرح شد. دانشگاهی که بتواند کلیه نیازهای آموزشی را رفع نموده و توانایی پیشرفت داشته باشد. می توان گفت که این ایده در طی سی سال توسعه و گسترش یافت.

دانشگاه UKM در شرایط سخت از افکار و دیدگاههای بسته مردم آغاز به کار کرد. با وجود چنین شرایطی UKM توانست به تقویت عملیات پژوهشی و تضمین کیفیت در عرصه های بین المللی بپردازد و محور و اصول این تلاشها در راستای دستیابی به تحقیقاتی کامل و ارزنده پایه گذاری شده است.

این دانشگاه توانست از سال 2001 تا سال 2005 با موفقیتی چشمگیر بیش از 50 میلیون دلار از بورسیه های تحقیقاتی را کسب کند که نشان از پایه گذاری اصولی و قدرتمند پژوهش و تحقیقات در دانشگاه UKM است. موسسه جهش ژنوم مالزی در UKM در 28 آوریل 2006 بوسیله رئیس جمهور مالزی گواهی  دیگر بر قدرت بی نظیر تحقیقاتی این دانشگاه در زمینه ژنومیک و میکروبیولوژی است.

پرسنل با تجربه، مطالعات جامع و وسیع، تجهیزات و امکانات تحقیقاتی، شیوه های متنوع و گوناگون و در نهایت ارزیابی خلاقیتهای مختلف، چندی از ویژگیهای خاص دانشگاه UKM است.

 UKM یک محیط عالی برای شماست که می خواهید قابلیت خود را در زندگی نشان دهید و در شغل و حرفه انتخابی آینده تان بدرخشید.

 UKM با تاریخچه ای طولانی پذیرای گرم و صمیمانه دانشجویان سراسر دنیاست و تا به امروز شامل  11 دانشکده و 9 موسسه تحقیقاتی یک بیمارستان آموزشی ( (HUKM و 14 مرکز آموزشی است و در حال حاضر 1937 دانشجو در مقطع کارشناسی 7473 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و 1027 دانشجو خارجی از 35 کشور مختلف در حال تحصیل می باشند.
 

کمپ های دانشگاه UKM

کمپ اصلی:

کمپ اصلی دانشگاه UKM در Bangi در حدود 35 کیلومتری جنوب کوالالامپور و در میان دره ای سرسبز و زیبا  واقع شده است. ساختمانهای کمپ  با طراحی زیبا در میان جنگلی انبوه پراکنده شده اند.

مراکز خدماتی نظیر کتابخانه، مرکز دانشجویی، سوپر مارکت، بانک و کتابفروشی ها  در مرکز کمپ واقع شده اند. ساختمان اصلی دانشگاه به کتابخانه و مرکز دانشجویی متصل است. بخش اصلی ساختمان دانشگاه  در تالار بزرگی واقع شده است کهTun Abdul Razak Chancellory Hall (DECTAR) نامیده می شود.

مسجدی مجلل در قسمت ورودی دانشگاه واقع شده است. مسجد به عنوان  مکانی برای بندگی و پرستش خداوند در زندگی بسیار مهم است و وجود این بخش نقش دانشگاه را در ارائه آموزشهای بی نظیر یادآوری می کند. ضمن اینکه وجود هر دو مکان  شاهدی از ارتباط میان دانش و فلسفه  می باشد. " ترکیبی از اعتقاد به خدا و آموزشهای مفید و پیوستگی میان تئوری و عمل اساس پیشرفت در دانش، آموزش جامعه و رشد و توسعه دانشگاه است."

دانشکده های پزشکی، دندان پزشکی، علوم وابسته به بهداشت در کمپ کوالالامپور واقع شده اند. علاوه بر آن از  سال 1997 این دانشگاه، آموزش علوم پزشکی را در بیمارستانی که HUKM نامیده می شود آغاز کرده است.


 معرفی مرکز تحصیلات تکمیلی :

اعطاء مدارک، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان در برنامه آموزشی تحصیلات تکمیلی دانشگاه UKM  بعد از ساخته شدن مرکز تحصیلات تکمیلی در تاریخ 18 می سال 1970 آغاز شد. اولین دانشجویان در سال 1973 و در مقطع کارشناسی ارشد از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

از آن زمان به بعد تقاضا برای تحصیلات تکمیلی در رشته های اقتصاد، مطالعات اسلامی، علوم آموزشی، علوم پایه، علوم پزشکی، مدیریت، علوم فنی مهندسی، علوم اجتماعی و منابع انسانی، زبان، ادبیات و فرهنگ  افزایش یافت.

بنابراین در  ماه جون 1983، UKM مرکزی برای مدیریت فارغ التحصیلان بنا کرد و هدف اصلی از ایجاد این مرکز هماهنگی، توسعه و افزایش برنامه های تحصیلات تکمیلی  بود.

قوانین و مقررات اجرایی در دانشگاه توسط مجلس سنا تائید می شود و این  در حالی است که رئیس مرکز تحصیلات تکمیلی  مسئول اجراء،  مدیریت و هماهنگی این قوانین با برنامه های تحصیلات تکمیلی و با همکاری و هماهنگی سایر روسای دانشکده ها، موسسات و مراکز آموزشی می باشد. در نتیجه متقاضیان  در ارتباط با محیطی هستند که به آنها اجازه تحقیق و پژوهش مرتبط با تخصصی که دارند و با زمینه ای از آموزش های فکری و عملی داده می شود.

اطلاعات آماری دانشگاه UKM (در تاریخ 1 ژوئن 2007 )

1- وسعت کمپ های دانشگاه

کمپ اصلی Bangi

1.100 هکتار

کمپ کوالالامپور

20 هکتار

کمپ Cheras ( بیمارستان UKM  )

22 هکتار

 

- تعداد دانشجویان ( از 35 کشور مختلف)

دانشجویان  مقاطع کارشناسی

17.500  نفر

دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی

5.105    نفر

دانشجویان خارجی

1.368   نفر

 

3- فارغ التحصیلان (2007 – 1970 ) در تاریخ 16 آگوست 2007

مقطع کارشناسی

103.066 نفر

مقطع کارشناسی ارشد

13.015  نفر

مقطع دکترا

994  نفر

 

زندگی دانشگاهی و اداره دانشجویی:

در داخل دانشگاه موسسات و ادارات دانشجویی زیادی وجود دارد. بزرگترین سازمان در دانشگاه UKM واحد دانشجویی PMUKM می باشد. بیشترین تمرکز این موسسات بر روی فعالیتهای آموزشی، فرهنگی، رفاهی و آسایش اجتماعی، ورزشی و فراهم نمودن امکانات پیشرفته برای دانشجویانی که به امکانات نیاز دارند و در جستجوی آنها هستند. عضو شدن در این موسسات برای همه امکان پذیر است اگرچه در بعضی از این موسسات محدودیت ثبت نام وجود دارد. اطلاع رسانی در مورد آگهی ها و خبرها به دانشجویان از طریق  تابلوهای  اعلانات صورت می گیرد.

امکانات آموزشی رفاهی دانشگاه ukm

زندگی دانشگاهی و اداره دانشجویی:

در داخل دانشگاه موسسات و ادارات دانشجویی زیادی وجود دارد. بزرگترین سازمان در دانشگاه UKM واحد دانشجویی PMUKM می باشد. بیشترین تمرکز این موسسات بر روی فعالیتهای آموزشی، فرهنگی، رفاهی و آسایش اجتماعی، ورزشی و فراهم نمودن امکانات پیشرفته برای دانشجویانی که به امکانات نیاز دارند و در جستجوی آنها هستند. عضو شدن در این موسسات برای همه امکان پذیر است اگرچه در بعضی از این موسسات محدودیت ثبت نام وجود دارد. اطلاع رسانی در مورد آگهی ها و خبرها به دانشجویان از طریق  تابلوهای  اعلانات صورت می گیرد.
 

خدمات و امکانات  آموزشی و رفاهی

1. خوابگــاه ها در دانشگاه ukm

UKM در داخل و خارج دانشگاه واحد های اقامتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی فراهم می کند. تعداد این واحدها محدود است و اطلاع رسانی اولیه در این رابطه به مرکز مدیریت تحصیلات تکمیلی انجام می شود.

 متقاضیان باید به این نکته توجه کنند که نوع خوابگاه ها در داخل و خارج محوطه دانشگاه می تواند متفاوت باشد.

همه خوابگاهها  در داخل دانشگاه بوسیله اداره مربوط به خوابگاه ها مدیریت می شوند. در UKM تمامی سالن های واحد های اقامتی به نام کالج  Kolej  شناخته می شوند. علی رغم اینکه این کلمه مفهوم آموزش را می رساند ولی هیچ ارتباطی با آموزش ندارد. تمامی این کالج ها به طور کامل با کافه تریا، اتاق ملاقات و اتاق هایی برای خواندن نماز و تماشای تلویزیون مجهز شده اند. اتاق ها به صورت تکنفره و یا چند نفره که به صورت مشترک استفاده می شوند وجود دارند.

دانشگاه همچنین تعدادی مجتمع  اقامتی در خارج از دانشگاه که در نزدیکی شهرهای Bandar Baru Bengi و Kajang هستند را مدیریت می کند. این مجتمع های اقامتی بوسیله مسیر های اتوبوس تا دانشگاه سرویس دهی می شوند. معمولا بسیاری از دانشجویان بین المللی در کالج Taman Tenaga  زندگی می کنند.

به تمامی دانشجویان در هنگام ورود به دانشگاه  کتاب راهنمای خوابگاه ها داده می شود که در آن اطلاعات کاملی از انواع  واحد های اقامتی، هزینه های  خوابگاه ها، نحوه اجاره و سایر اطلاعات مربوط به واحد های اقامتی را ارائه می کند. دانشجویان باید در این باره با واحد اداری مربوط به خوابگاه ها جهت کسب اطلاعات اولیه و ثبت نام ارتباط برقرار کنند زیرا تعداد این واحد ها کم و تعداد متقاضی بسیار زیاد است. البته تعدادی از دانشجویان واحدهای اقامتی خصوصی را برای اقامت انتخاب می کنند و تقریبا بیش از 85 درصد دانشجویان در خوابگاه های دانشگاه اقامت دارند.

اجاره ماهانه برای یک اتاق در خود دانشگاه 70 دلار است و برای مخارج زندگی200 تا300  دلار نیاز دارید.
 

2.کتـابخــانه در دانشگاه ukm

Tun Seri Lg یکی از بزرگترین کتابخانه های دانشگاهی مالزی است و دارای چندین شعبه است.  این کتابخانه در کمپ اصلی دانشگاه واقع شده که در حدود72 هزار متر مربع وسعت دارد و یکی از بزرگترین کتابخانه های ملی مالزی است. کتابخانه Tune Seri یک مجموعه با بیش از 1047450 جلد کتاب و 109274 مجله علمی دارد. دانشجویان کارشناسی می توانند 5 کتاب در مدت دو هفته و کارشناسی ارشد 15 کتاب برای بک ماه به امانت بگیرند. در این کتابخانه مجموعه وسیعی از کتابها، مجلات، روزنامه ها، مقالات، پایان نامه ها و غیره موجود می باشد که با وسایل الکترونیکی و امکانات آموزشی و تحقیقاتی پشتیبانی می شود.

کتابخانهTSL شامل کتابخانه دانشگده پزشکی، حقوق و موسسهMalay World  کتابخانهSivilisation  می باشد. همچنین بیشتر دانشگده ها کتابخانه های کوچکی مربوط به خود دارند. در مجموع کتابخانهTSL یک کتابخانه مرکزی و منبع مهم امکانات آموزشی و تحقیقاتی برای جامعه UKM است. دانشگاه همچنین از  تعدادی  کتابخانه خاص نظیر: کتابخانه جهانی و تمدن مالایا (PATMA )، کتابخانه حقوق، کتابخانه دکتر عبداللطیف و کتابخانه بیمارستان UKM پشتیبانی می شود. دانشجویان می توانند به راحتی به این کتابخانه ها با توجه به شرایط و قوانین موجود در آنها دسترسی داشته باشند.
 

3. خدمات تفریحی ورزشیدر دانشگاه ukm

UKM امکانات بی نظیری را به دانشجویان ارائه می دهد تا بتوانند درسطح  وسیعی از ورزشها فعالیت داشته باشند. کلوبهای گلف با استاندارد های بین المللی نظیر باشگاه گلف Danau به همراه ساختمانی در زمین گلف که  دارای  خانه ژیمناستیک، اتاق های سمینار، میزهای اسنوکر، Karaoke، اتاق تلویزیون، فروشگاههای ورزشی و یک رستوران می باشد .

استخر شنا در اندازه استخر المپیک و دو استخر ویژه کودکا ن نزدیک به باشگاه گلف وجود دارد. علاقمندان به بازی تنیس می توانند از تعداد زیادی میز تنیس در فضای باز برای تمرین استفاده کنند. امکانات برای بازیهای فوتبال، بسکتبال، بدمینتون و Sepak takraw و بازیهای مخصوص محیط های سر پوشیده به راحتی در دسترس می باشند. یک مسیر دو میدانی نیز در دانشگاه وجود دارد.
 

4. امنیــت در دانشگاه ukm

دانشگاه دارای ماشین های امنیتی وحفاظتی است که برای حفظ امنیت در داخل کمپ  در حال گشت زنی می باشند. علاوه بر آن یک مرکز امنیتی در مجاور ساختمان مدیریت  واقع شده است و تعدادی  واحد های امنیتی نیز در داخل سالن های خوابگاه ها و دانشکده ها  وجود دارد.
 

5.  خدمات پزشکـی و بهداشتی در دانشگاه ukm:

دانشگاه  خدمات پزشکی و دندانپزشکی وسیعی را با هزینه کم در اختیار دانشجویان و خانواده های آنها قرار می دهد. دکترهای آقا و خانم  برای مشاوره و درمان به راحتی در دسترس می باشند. مشاوره در زمینه های خاص نیاز به گرفتن وقت قبلی دارد. در بسیاری از موارد بیماران در مراکز بهداشتی به صورت سرپایی  معالجه می شوند اگرچه در صورت پیگیری ادامه درمان می توانید از بیمارستان دانشگاه در Cheras استفاده کنید.
 

6. خدمات مشـاوره ایدر دانشگاه ukm

مشاورین ماهر برای کمک به دانشجویان و هدایت آنها در مشکلات و سختیهای زندگی تحصیلی و زندگی شخصی با ارائه راه حل های مختلف به راحتی در دسترس می باشند.

مراکز مشاوره به دانشجویان در زمینه هایی مانند افسردگی ناشی از دوری از خانواده، برنامه ریزی و مدیریت برای استفاده از زمان، مهارتهای ارتباطی بین فرهنگها، ارتباطات با دیگران، کمک های مالی و در زمینه های مربوط به مشاوره شغلی کمک  کرده و آنها را در این زمینه ها راهنمایی می کنند. دانشجویان در هر زمانی می توانند با مشاورین ارتباط برقرار کنند اما برای مشاوره بهترمی توانند از قبل وقت مشاوره بگیرند.

اگر چه دانشگاه  این مرکز را جهت رفاه حال دانشجویان و آسان کردن مشکلات روحی و عاطفی آنها فراهم کرده است  اما این مرکز پذیرای دانشجویانی که حتی از دانشگاه به طور مختصر بازدیدی می کند نیز می باشد.
 

7.امکانـات مذهبـی در دانشگاه ukm

مسجد UKM یک مرکز مذهبی است نه فقط برای جامعه مسلمان در داخل دانشگاه بلکه برای افرادی که در نزدیکی دانشگاه زندگی می کنند و مکانی برای برپایی نماز جمعه هر هفته می باشد. این مسجد تنها مکانی برای عبادت نیست بلکه دارای یک اتاق بزرگ برای برگزاری جلسات مذهبی، یک کتابخانه، یک اتاق مطالعه، یک اتاق برای عبادت و تفکر و یک آبدارخانه می باشد.
 

8. خـدمـات بانکــی در دانشگاه ukm

در داخل دانشگاه در حدود5 بانک به نام های CIMB، Simpanan Nasional، Muamalat و Rakyat  است که در ساختمان Unikeb واقع شده اند. CIMB همچنین دارای یک شعبه در ساختمان Pusanika  می باشد که  ارائه دهنده خدمات مهم بانکی می باشد.  این بانک دارای ماشینهای خودپرداز بانکی است در حالیکه Islam Bank  ارائه دهنده سرویس های ATM در Pusanika و ساختمان مدیریت می باشد. تمامی این بانکها از روز دوشنبه تا جمعه و از ساعت 9 صبح تا 4:45 آماده ارائه خدمات بانکی می باشند.
 

9. رستورانها و مکانهای غذاخوریدر دانشگاه ukm

درUKM  شما درمورد غذا با مشکل بسیار کمی مواجه می شوید. د ر تمامی سالن ها و خوابگاه ها، کافی تریا وجود دارد. تمامی غذاهای ارائه شده دردانشگاه بر طبق قوانین اسلامی تهیه شده و حلال می باشد. یکی از این مراکز غذا و نوشیدنیها Pusanika  است که انواعی از غذاهای محلی مالایی، چینی و هندی با انواعی از طعم های مختلف وجود دارد.

برای صرف غذا در ساعات بین کلاس ها، رستورانهای کوچکی در نزدیکی شما وجود دارد. تمامی این رستورانها سرویس های صبحانه و چای را ارائه می دهند. تنها در کافی تریای College و Pusanika سرویس های صرف نهار ارائه می شود. در هر حال اگر شما  به دنبال چیزی متفاوت هستید به رستوران KRU مراجعه کنید و در حالیکه غذایتان را میل می کنید می توانید به تماشای کلاس های گلف بین المللی نیز  بپردازید.
 

10. فروشگـــاه ها در دانشگاه ukm

دو مرکز مهم خرید Pusanika و Unikeb می باشند .  Pusanika  مکانی برای خریدهای زندگی دانشجویی است. در داخل این مکان کتابفروشی دانشگاه، فروشگاه عکس، عینک سازی، خیاطی و سوپرمارکت های کوچک وجود دارد. در این مکان حتی یک مدرسه آموزش رانندگی برای کسانی که تمایل به گرفتن گواهینامه رانندگی مالزیایی  و یا  گذراندن دوره هایی برای  تمرین رانندگی دارند وجود دارد. همچنین شما می توانید برای خرید به فروشگاههای مناطقKajang  و Bandar Baru bangi مراجعه کنید.
 

11. خدمــات پستــی در دانشگاه ukm

اداره پست در ساختمان Pusanika واقع شده است و ارائه کننده انواع خدمات پستی در محدوده های داخلی و بین المللی  است. همچنین اداره ای چندمنظوره جهت پرداخت صورت حساب ها و کارهای ثبت نامی و غیره.
 

12. خدمـات فتوکپـی در دانشگاه ukm:

دسترسی به این خدمات در دانشگاه بسیار آسان است. به طور کلی این خدمات به دو طریق در دسترس هستند، در بسیاری از دانشکده ها  مفازه های کوچک فتوکپی وجود دارد که در ساعات اداری ارائه دهنده این خدمات می باشند. دومین گروه از خدمات  فتو کپی  در کتابخانه حقوق و کتابخانه اصلی دانشگاه UKM قرار دارد. دانشجویان جهت استفاده از خدمات این ماشینهای فتوکپی نیاز به خرید کارتهای  پیش پرداخت دارند. به دانشجویان یادآوری می شود که این کار را مطابق قوانین چاپ در مالزی انجام دهند.

زمان شروع ترم و تاریخ تحویل مدارک دانشگاه UKM
 

UKM

ترم اول

ترم دوم

تاریخ تحویل مدارک

شروع ترم دانشگاه

تاریخ تحویل مدارک

شروع ترم دانشگاه

28 بهمن ماه

خرداد ماه

6 شهریور ماه

اذر ماه

 

UKM

School of Graduate Management

ترم اول  جولای 2010-2009

1. ثبت نام دانشجویان در همه دانشکده ها

        ثبت نام آنلاین دانشجویان

        آخرین روز ثبت نام متقاضیانی که هنوز ثبت نام نکرده اند.

        ثبت نام آنلاین 22 ژوئن 2009 – 3 جولای 2009

        20 جولای 2009

2 هفته

2.  ثبت نام دانشجویان جدید

دانشکده پزشکی (تخصص های پزشکی)

سه شنبه 2  ژوئن 2009

9صبح  تا 12:30 ظهر

1 روز

دانشکده علوم و فناوری اطلاعات IT

جمعه  26 ژوئن 2009

9 صبح تا 12 ظهر

3 تا 4 بعدازظهر

1 روز

دانشکده علوم و فناوری

دانشکده مهندسی

دانشکده پزشکی

دانشکده علوم اجتماعی و انسانی

دانشکده مطالعات اسلامی

دانشکده اقتصاد و بازرگانی

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده داروسازی

دانشکده حقوق

سه شنبه  30 ژوئن 2009

9 صبح تا30 :12 ظهر

2:15 ظهر تا 4:30 بعدازظهر

1 روز

مرکز تحصیلات تکمیلی

چهارشنبه 1 جولای 2009

9 صبح تا 12:30 ظهر

2:15 ظهر تا 4:30 بعدازظهر

1 روز

دانشکده آموزش و موسسه تمدن و جهان مالایی

آشنایی دانشجویان جدید

جمعه 3 جولای 2009    ،    9 صبح

نصف روز

آشنایی برای دانشجویان بین المللی جدید

جمعه 10 جولای 2009     ،    9:30 صبح

نصف روز

درس

6 جولای تا 18 سپتامبر 2009

11 هفته

حذف و اضافه دروس

6 جولای تا 31 جولای 2009

4 هفته

تعطیلات میان ترم

21 سپتامبر 2009 تا 27 سپتامبر 2009

1 هفته

کلاسها

28 سپتامبر تا  16   اوت 2009

3 هفته

آخرین مهلت برای حذف  واحدهای درسی

3  اوت تا 11 سپتامبر

6 هفته

امتحانات

26   اوت تا 13 نوامبر 2009

3 هفته

تعطیلات ترم

16 نوامبر تا 27 دسامبر 2009

6 هفتهجهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »دانشگاه كبانگسان UKM
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0