مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
ساختار و امکانات UTM

خدمات و امکانات  آموزشی و رفاهی UTM

1. خـوابگــاه UTM

دانشگاه متعهد شده است که به همه دانشجویان بین المللی در مقاطع ارشد و دکترا که مجرد هستند یک اتاق در محوطه اصلی دانشگاه در واحد اسکودای و همچنین خوابگاه هایی نیز برای متاهلین و خانواده های آنها به همراه فرزندانشان در اختیارشان قرار دهد. تمامی خوابگاه ها در محوطه اصلی دانشکده بوسیله اداره کار دانشجویی مدیریت و پشتیبانی می شود.

در حال حاضر 17 خوابگاه در محوطه اصلی دانشکده وجود دارد که بیش از 20.000 دانشجو را در خود جای می دهند. خوابگاهها عبارتند از  :

1

Collage  Rahman Putra

Collage Tun Fatimah

3

Collage Tun Razak

4

Collage Tun Hussein Onn

5

Collage Tun Dr.Ismail

6

Collage Tuanku Canselor

7

Collage Perdana

8

Collage9,10,11.12,13,..,17

 از ابتدای جلسات آموزشی کالج های  Perdanaو Tuanku canselor برای دانشجویان بین المللی رزو شده اند. کالج Tuanku خوابگاه هایی برای دانشجویان مجرد (مرد) ارشد و دکترا فراهم می کند. همچنین دانشجویان می توانند اتاقهای دو نفره  که دارای  امکانات مشترک با دیگر اتاقها می باشند را برای اقامت  انتخاب کنند.

در کالج Perdana یک تعداد از آپارتمانهای سه خوابه با امکاناتی برای پخت و پز در دسترس دانشجویان ارشد و دکترا (مجرد) قرار می گیرد، برخی دیگر از خوابگاه ها نیز  برای دانشجویان ارشد و دکترا (اتاق های یکنفره) فراهم می کنند.

اخیراً دانشگاه UTM 200 واحد از آپارتمانهای 2 خوابه برای متاهلین و خانواد ه هایشان در کالج Pernada فراهم کرده است که هر کدام از این  آپارتمانها با اثاثیه کامل، امکانات آشپزخانه، پورتهایی برای تلفن و اتصال به امکانات دانشکده تجهیز شده است. هچنین در حدود 24 واحد دیگر  از آپارتمانهای یک خوابه  در خوابگاه های دیگر که بیشتر مناسب برای خانواده های کوچکتر  است وجود دارد.

برخی از دانشجویان زندگی در منازل  شخصی را انتخاب می کنند، اکثر این ساختمانها در شهرک های اطراف واقع شده اند و  به طور معمول این خانه ها بدون وسایل بوده و صرفاً با وسایل اساسی مجهز شده و به آسانی درطول سال در دسترس هستند. لازم به توضیح است که ساختمانهایی که در نزدیکی مسیرهای اصلی و مراکز خرید می باشند، معمولا اجاره های بالاتری دارند.

به طور کلی تقاضای استفاده از خوابگاه ها باید در واحد کار دانشجویی انجام  شود و در آنجا درخواست ها و سهمیه های موجود برای  دانشجویان بین المللی تعیین و بوسیله مرکز تحصیلات تکمیلی مدیریت می شود.
 

 2.کتابخـانهUTM :

کتابخانه دانشگاه UTM بهPSZ  مشهور است و دادن این نام به این خاطر است که اولین گواهینامهISO9002 MS را به خاطر داشتن سرویس های مورد تائید با استانداردهای سیستم کیفیت بین المللی  را دریافت کرده است.

PSZ مجموعه ای جامع از منابع علمی و تکنولوژی است که شامل کتابها، مجلات، گزارش ها، کتابهای راهنما، آمار، وسایل سمعی و بصری و پایگاههای الکترونیکی به روز در عناوین مختلف می باشد.

ارزش منابع الکترونیکی در مجموعه PSZ شامل ژورنالها، کتابها، روزنامه ها، پایان نامه ها، اوراق امتحانی الکترونیکی و چیزهای دیگر می باشد و امید است که با داشتن مجموعه ای جامع از منابع مختلف بتواند خودش را به عنوان یک منبع قابل اعتماد کاربران بر همه آشکار سازد.
    

3.سرویس های مشـاوره ای شغلـی UTM :

واحد سرویس های پشتیبانی دانشجویان  دانشگاه ارائه کننده مشاوره شغلی و حرفه ای می باشد که این کار بوسیله مشاورین با تجربه و واجدالشرایط انجام می شود. این سرویس ها در دسترس تمامی دانشجویانی که در حال تحصیل در UTM هستند می باشد. مشاورین دانشجویان را در حل مشکلات که در زندگی شخصی و اجتماعی که در طول تحصیل با آن مواجه می شوند یاری می دهند. هدف از این مشورت تسهیل  فرایند یافتن راه کار ها،  ارائه اطلاعات کافی و راهنمایی آنها می باشد. مشاورین با دقت به حرفهای شما گوش خواهند داد و شما را در جهت یافتن بهترین راه به  کمک دانسته های خودتان ودر مسیرهایی که در پیش رو دارید یاری خواهند کرد.
 

4.تکنولوژی  اطلاعاتی و ارتباطی:

ساختارها و زیربنای ارتباطات و شبکه یکی از اجزاء اصلی دانشگاه UTM  است که آنها  را به شبکه های  داخلی و بین المللی متصل می سازد. مسئول سرپرستی  و پشتیبانی این خدمات  واحد کامپیوتر است. در لابراتوارهای کامپیوتر در کتابخانه ها و خوابگاهها در دانشگاه  UTM بیش از 1500 کامپیوتر آنلاین در دسترس دانشجویان قرار گرفته است بسیاری از آنها  مجهز به محیط ویندوز XP با امکانات پیشرفته و بسته های نرم افزاری مناسب برای استفاده کنندگان  می باشند. اکثر دانشکده ها در UTM در تلاش برای آماده کردن محیط های آموزشی الکترونیکی برای دانشجویان هستند تا آنها بتوانند در ساعات خارج از کلاس به وسایل کمک آموزشی در شبکه ارتباطی متصل شوند. این دانشگاه مجهز به اتاق های سمینار و سخنرانی است و با تلاش هرچه بیشتر در جهت بهبود امکانات همگام با تکنولوژی جدید  امکانات  سمعی و  بصری می باشد.
 

5. سرویس های حمل و نقل UTM :

دانشگاه سرویس های حمل و نقل برای رفت و آمد دانشجویان از خوابگاه های داخل دانشگاه و یا خوابگاه های خارج از دانشگاه فراهم می کند.

در حال حاضر بیش از 30  اتوبوس در دانشگاه وجود دارد که کار سرویس دهی را از 7:15 صبح تا 11:30 شب   هر روزه انجام می دهد. علاوه بر آن اتوبوس های عمومی که بین دانشگاه و مرکز شهر جوهور از طریق کمربندی رفت و آمد می کنند وجود دارند. 
 

6.بانک ها و اداره های پست UTM:

دانشگاه مجهز به یک مجموعه کامل بانکی می باشد. یک سرویس مرکزی بانکی Mumalat با بیش از ده   سیستم ATM  در اطراف دانشکده وجود دارد. یک اداره پست که در ساختمان واحد دانشجویی مستقر است که سرویس های کاملی را برای دانشجویان و کارکنان فراهم می کند.
 

7.واحـد پزشکـی:

امکانات پزشکی در واحد سلامت دانشکده در دسترس همه دانشجویان می باشد، این مرکز یک سطح وسیعی ازخدمات را شامل: درمان سرپایی، جراحی های کوچک، بخش آزمایشگاه و ایزولاسیون برای دانشجویانی که نیاز به مراقبت های پزشکی ویژه دارند و خدمات دندانپزشکی و دیالیزی با امکانات کامل را داراست که همیشه در دسترس دانشجویان می باشد.
 

8.امکانات مذهبی UTM:

مالزی کشور چند ملتی، چند مذهبی و چند نژادی است. اگر چه اسلام مذهب اصلی این کشور است، دانشجویان در UTM از مذاهب و دین های مختلفی هستند. دانشگاه سعی می کند امکانات لازم را برای هر فرد برای به جا آوردن اعمال مذهبیش با اجازه جامعه دانشجویی فراهم کند.

 در دانشگاه جامعه دانشجویی اسلامی، بودایی، مسیحی، هندی که بوسیله اداره کار دانشجویی ثبت شده است وجود دارد.


9.مسجد اسماعیل سلطان UTM:

این مسجد در سال 1990 ساخته شد که تقریبا حدود 000/10  نفر را در خود جای می دهد و امکانات زیادی نظیر کتابخانه های کوچک، اتاق های سمینار، سالن های سخنرانی و اداره و مرکز بایگانی در این مسجد وجود دارد. این مسجد درست در مرکز دانشکده واقع شده و با ساختمان های دیگر محاصره شده است که به عنوان یک مرکز فراگیری و انتشار اسلام و هم راستا با شعار دانشگاه می باشد.
 

10- خدمات تفریحی ورزشی UTM

دانشگاه UTMمجهز به مجموعه ورزشی کامل با زمین های اسکواش، بدمینتون و سالن بازیهای داخلی است. صرف نظر از این، دانشگاهUTM  همچنین زمین های فوتبال و امکاناتی برای تنیس، بسکتبال، والیبال، رگبی، هاکی، اسب سواری، کوهنوردی، ورزشهای آبی و Spak Takro را فراهم می کند. اکثر این زمین ها در نزدیکی خوابگاه ها واقع شده اند.

در دانشگاهUTM باغ استوایی که بعد از دریاچه مصنوعی  واقع شده  تبدیل به محلی از انواع مختلفی از گیاهان و جانوران و محل زندگی برای گوزن ها شده است. مکان سبز و آرام اطراف باغ یک مکان آرام و ساکت برای دانشجویان و به عنوان  یک مرکز تفریحی در بیرون محوطه دانشگاه است. جایی که دانشجویان می توانند از مکان زیبا و طبیعی جنگلهای گرمسیری، مزارع سرسبز و درختان کائوچو و نخل استفاده کنند. تعداد زیادی رودهای طبیعی، امکانات کوهنوردی و نیز مکانهایی برای چادر زدن برای کسانی که ماجراجویند وجود دارد.

مکان تفریحی دیگر مرکز رصدخانه است. جائیکه در بلندترین مکان در محوطه دانشگاه واقع شده و به Bukit Cerap مشهور است. صرف نظر از این که آن به عنوان یک رصدخانه کاربرد دارد، همچنین یک نقطه مشهور برای استراحت کردن و لذت بردن از هوای تازه است. دانشجویان برای لذت بردن از مناظر زیبا ی محوطه دانشگاه و مناطق اطراف که آن را احاطه کرده معمولا به بالای تپه پیاده روی می کنند.

 

11- مکانهای غذاخوری و فروشگاههای مناسب UTM

تقریبا 50 محل فروش موادغذایی در طول محوطه دانشگاه وجود دارد که شامل رستورانهای دارای دستگاه تهویه، کافه تریا، رستورانهای فست فود، کافه های پیاده رو و غیره است. همچنین انواع مختلفی از غذاهای سنتی مالایی، چینی، هندی و غربی را ارائه می کنند.

فروشگاههای داخل محوطه دانشگاه شامل: کتاب فروشی ها، مراکز فتوکپی، مراکز موبایل، روزنامه فروشی ها، لباس فروشی ها، سالن های آرایش، مراکز عکاسی، فروشگاههای کامپیوتر، آژانس های مسافرتی و بیش از 20 سوپرمارکت است که بسیاری از آنها نزدیک خوابگاه های دانشجویی قرار دارند. همچنین یک فروشگاه مرتبط به دانشگاه در ساختمان اتحادیه دانشجویان که به وسیله واحد تکنولوژی مدیریت می شود وجود دارد و ارائه کننده سطح وسیعی از کالاها با کیفیت بالا شامل: لوازم التحریر، نقاشی، طراحی روی پارچه، ظروف سفالی و لباس که بعضی از آنها با نشان دانشگاه منقوش شده اند می باشد.

 

هزینه زندگی UTM

دانشجویان بین المللی باید بدانند که هزینه زندگی در مالزی شامل هزینه های تحصیلی نیست. آنها نیاز خواهند داشت به پرداخت هزینه خوابگاه، کتاب، غذا، حمل و نقل و هزینه های دیگری که وابسته به دوره تحصیلی شان در دانشگاه UTM است و این هزینه بسته به سبک زندگی و شرایط و موقعیت های فردی برای دانشجویان مختلف متغییر است.

مرکز تحصیلات تکمیلی برای دانشجویانی که در خوابگاههای دانشگاه زندگی می کنند در حدود 200 تا 300 دلار هر ماه برای اتاق، غذا و هزینه های شخصی تخمین زده است. هزینه مشابه برای زندگی در یک خوابگاه خصوصی هر ماه در حدود 400 تا 550 دلار است.
 

جدول  زمانبندی  ثبت نام UTM

ثبت نام ممکن است در هر زمانی از سال صورت گیرد اما به متقاضیان پیشنهاد می شود که به تاریخ اعلام شده برای هر پذیرش دقت کنند:

 

پذیرش

مهلت ثبت نام

ترم اول

فوریه

شهریور ماه

ترم دوم

سپتامبر

خرداد ماه

 سال تحصیلی شامل 2 ترم است ( 18 هفته ) با یک هفته تعطیلات در بین دو ترم و متقاضیان می توانند هم به صورت نیمه وقت و هم به صورت تمام وقت ثٍبت نام کنند.

حداکثر و حداقل دوره تحصیلی برای دانشجویان تمام وقت و نیمه وقت  در جدول زیر نشان داده شده است:

نیمه وقت

تمام وقت

 

حداکثر

حداقل

حداکثر

حداقل

مقطع

10

4

6

2

ارشد

18

8

14

6

دکترا

ساختار آموزشی دانشگاه UTM

سفر به دانشگاه UTM

جوهور بارو در فاصله 350 کیلومتری کوالالامپور واقع شده است. شما می توانید با پروازهای بین المللی که به  فرودگاه کوالالامپور رسیدید با پروازهای داخلی به جوهور بارو سفر کنید که پروازی حدود 45 دقیقه در پیش خواهید داشت و یا می توانید از فرودگاه به با قطارهای سریع السیر  به KL Central   بروید و از آنجا با قطار دیگری به جوهور بارو سفر کنید که حدود 6 ساعت زمان می برد.   اگر تصمیم دارید با قایقهای کرایه ای بروید باید در ایستگاه ملاکا و یا فری پیاده شوید و بقیه مسیر را تا UTM   تاکسی بگیرید. همچنین میتوانید از سنگاپور وارد جوهور شوید و از فرودگاه بین المللی سنگاپور تاکسی بگیرید وسفر شما  تا UTM  دو ساعت زمان می برد.

تاریخچه دانشگاهUTM  

دانشگاه  UTMدر سال 1930 و در قالب یک مدرسه تکنیکی ممتاز تاسیس شد و  در سال 1946 به رتبه دانشکده ترفیع یافت. پس از دو دهه تبدیل به یک آکادمی تکنولولوژی و سپس در سال 1975 موفق به اخذ رتبه دانشگاه گردید.  نخست وزیر پیشین مالزی دکتر مهاتیر محمد  این دانشگاه را  بعنوان دانشگاه کاشف لقب داده است. دانشگاه UTM در سال 2002 تندیس MSC دریافت نمود. UTM با 30 سال تجربه آموزش تحصبلات تکمیلی دارای بیش از 85.000 فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی و 6.000 فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتراست.
 


معرفـی دانشـگاه UTM

 اگر بپذیریم که روند زندگی مردم در قرن حاضر به سوی هر چه بیشتر الکترونیکی شدن است و نیز زندگی الکترونیکی را واقعیتی انکار ناپذیر بدانیم، آنگاه در خواهیم یافت که هیچ وجهی از زندگی بشری از تاثیر این پدیده به دور نخواهد  ماند و نیاز به علم ودانش فنی  بیش از پیش محسوس خواهد شد. شهرت و آوازه این دانشگاه در رشته های مهندسی و تکنولوژی می باشد. دانشگاه UTM با شهرتی جهانی با اهدافی چون نوآوری آموزشی و پژوهشی و تخصصهایی در زمینه گسترش خلاقیت منابع انسانی و ابتکار در فن آوری و گسترش و بالا بردن زمینه های علمی فنی و مهندسی و معماری تاسیس شد. این دانشگاه با بیش از 20 مرکز تحقیقاتی و پژوهشی و 3000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی مشغول به فعالیت است. نزدیک بودن دانشگاه به قطبهای صنعتی فرصت خوبی را برای دانشجویان بوجود می آورد تا بتوانند ارتباطی مفید و نزدیک با محیط حرفه ای آینده خود تجربه نمایند.

دانشگاه UTM بیش از 25.000 دانشجو در کالج جوهوربارو  در منطقه جنوبی Pensular و بیش از 45.00 دانشجو در کالج کوالالامپور و علاوه بر آن بیش از 5000 دانشجوی خارجی در رشته های پاره وقت و بیش از 3000 فارغ التحصیل در زمینه های مختلف تخصصی دارد.

UTM دارای بیش از 20 موسسه و مراکز تحقیقاتی علاوه بر  بخشهای علمی است که در زمینه تکنولوژی-آموزشی و تحقیقات مورد نیاز سرویس دهی می کنند.

دانشگاه UTM یکی از دانشگاه های برجسته مالزی است که شهرتی جهانی در زمینه علوم فنی مهندسی دارد. یکی از موسسات معتبری که بی وقفه اثرات بسیار مهمی در زمینه های علوم و فنون با تلاشهای یکپارچه و موزون خود داشته و بدون شک همه این اثرات را می توان به خاطر داشتن دانشجویان و کارکنان پویا دانست. این دانشگاه با داشتن نگرشی که به توسعه ی منابع انسانی خلاق و فنی منتهی می شود خود را  با نیازهای جامعه سازگار می کند و در حال حاضر به عنوان یکی از موسسات معتبردر سطح جهانی است که دارای شرایط بی نظیر فنی و مهندسی و آموزشی می باشد.

این دانشگاه همچنین به خاطر داشتن متد های جدید در آموزش و تحقیقات مشهور است و مفتخر است که در ردیف اول  از آموزشهای تکنولوژیکی و حرفه ای قرار دارد. افزایش در تعداد تحقیقات انجام شده باعث  مشارکت های دائمی این موسسه  با موسسات تحقیقاتی و آموزشی هم به صورت داخلی  (بومی)  و هم به صورت خارجی ( بین المللی ) شده است و این به UTM در حفظ رقابت و فراهم کردن آموزشهای وابسته و تحصیلات برای همه دانشجویان کمک کرده است.

 این دانشگاه 160 نشان تحقیقاتی دریافت کرده است و تقدیرهایی که شامل تقدیر از دانشمندان جوان ملی و تقدیر از مخترعین ملی را داراست که شامل 70 تقدیرنامه بین المللی از کشورهای ژنو، کره جنوبی، آلمان و آمریکا است و اینها همه به منظور واقعیت دادن به این امر است که این مرکز به یک دانشگاه تحقیقاتی معتبر در سطح جهانی  تبدیل شده است. در حال حاضر این دانشگاه بر روی تحصیلات تکمیلی متمرکز شده است و بیش از 100 رشته در مقاطع ارشد و دکترا در علم مهندسی و تکنولوژی ارائه می کند و برای امر آموزش بیش از 500 عضو متعهد از دانشکده فارغ التحصیلان با مدارج بین المللی به خدمت گرفته است.

تاسیس دانشکده تحصیلات تکمیلی در 1993 انعکاس دهنده اهمیتی است که دانشگاه به تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می دهد.

دانشگاه UTM دارای دو کمپ در دو محل مختلف می باشد، یکی در جنوبی ترین قسمت شبه جزیره مالزی منطقه جوهور بارو که به فاصله چهار ساعت از کوالالامپور واقع شده است ودارای مساحتی بالغ بر18 هکتار است.  و کمپ دیگر در قلب کوالالامپور واقع شده است و به عنوان دانشکده شهر کوالالامپور مشهور است.
 

نحوه تحصیل در دانشگاه

دانشجویان بایستی با یکی از سه شرایط زیر در دوره های آموزشی ثبت نام کنند :

1- Thought Course ( فقط واحد درسی):

دانشجویان بایستی در مقطع کارشناسی ارشد، حداقل معادل 30 واحد درسی را کامل کرده و بایستی در پایان نمره حداقل معادل 0/3 CGPA را کسب نمایند.  20 واحد درسی که شامل واحدهای درسی  اجباری و انتخابی می باشد.  هر درس شامل 2 یا 3 واحد است و ارزیابی بر اساس تکالیف انجام شده و امتحانات صورت می گیرد. پروپزال ارشد که در حدود 10 واحد است بایستی در یک ترم کامل شود و ارزیابی بر اساس پروپزال تحقیقاتی و یک مقاله پایانی است.

2-Research  (تحقیق و پژوهش):

دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا به صورت تحقیق و پژوهش، پروژه انتخابی او تحت نظر یک استاد و یا یک گروه از اساتید نظارت و رسیدگی  می شود،دانشجو برای دستیابی به دانشی جدید تحت نظارت گروه تحقیقات راهنمایی و هدایت می کند.

فرایند تحصیلی دانشجویان، طی ارائه گزارش پیشرفت کار  که در پایان هر ترم ارائه می شود، ارزیابی می شود و  برای اخذ مدرک باید طی یک امتحان جامع (به صورت شفاهی) از پروژه خود دفاع کنند.

 
3- Taught Course& Research (ترکیبی از تحقیق و واحد درسی):

دانشجویان باید حداقل معادل 30 واحد درسی را کامل کرده و در پایان نمره حداقل معادل 0/3 CGPA را کسب نمایند. پروژه  ارشد که 4 تا 7 واحد است باید در طول 1 یا 2 ترم کامل شود و ارزیابی بر اساس پروپزال تحقیقاتی و یک مقاله پایانی است .

دوره Taught Course فقط برای دانشجویان ارشد است و هدف آن دریافت فهم عمیق از بعضی موضوعات پیچیده در رشته های وابسته است.
 

تقسیم بندی دوره ها

Main Term program ( دوره های اصلی )

این دوره ها در دانشگاه اسکودای برگزار می شود و ارائه کننده انواع مختلفی از آموزشها است بسیاری از پروژه ها در طول ساعات کاری نرمال اجراء می شود.

 

Executive Program (دوره های اجرایی)

این دوره ها در دانشگاه کوالالامپور و دیگر دانشکده ها برگزار می شود وشامل فرایندهای حرفه ای و اجرایی است. اصل ثبت نام به صورت نیمه وقت و پروژه ها اساسا در پایان هفته ارائه می شوند.
 

ارزیابی مدارک تحصیلی

مقررات کلی برای ثبت نام عبارتند از:

پذیرش در مقطع کارشناسی: حداقل 3 نمره در STPM و یا مدرک تحصیلی GCE سطح یک و یا امتحانات پیش دانشگاهی معادل دیگر، لازم است تمامی نمرات و یا مدرک در یک جلسه امتحان کسب شده باشد و برگه مقررات ویژه نیز تکمیل شود.

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد: مدرک کارشناسی با نمره قبولی خوب از دانشگاه UTM و یا موسسه آموزش عالی که مورد تائید جلسه سنا باشد و یا مدرک معادل کارشناسی یا کارآموزی در زمینه های مرتبط و مورد تائید جلسه سنا.

پذیرش در مقطع دکترا: مدرک کارشناسی ارشد با نمره قبولی خوب از دانشگاه UTM و یا موسسه و یا موسسه آموزش عالی که مورد تائید جلسه سنا باشد. یا مدرک معادل کارشناسی ارشد یا کارآموزی در زمینه های مرتبط و مورد تائید جلسه سنا.

توجه: برخی از دانشکده ها ممکن است موارد اضافه دیگری را برای ثبت نام و یا نمرات تحصیلی بالاتری را برای دروس خاص درخواست کنند.
 

مرکزتحصیلات تکمیلی

این دانشکده مرکزی را برای فعالیتهای تحصیلات تکمیلی در سراسر دانشگاه فراهم می کند. این مرکز  در سال 1985 به منظور سرعت بخشیدن به برنامه های فارغ التحصیلان در دانشگاه UTM ساخته شد.

امروزه کارفرمایان در حال تلاش برای استخدام افرادی با دستاوردهای آموزشی بالا می باشند، آنها تلاش می کنند افراد مناسبی راکه از دانش کافی در زمینه مورد نظر برخوردار هستند و از مهارتها و توانائیهایی ملی و بین المللی بهره لازم را برده باشند استفاده کنند.

دانشگاه معتقد به این امر می باشد که با به کار گیری کلیه امکانات و شرایط  زمینه ای را فراهم کند که به یادگیری مادام العمر منتهی شود و این بدان معناست که تحصیلات شما در این مکان شروع می شود اما با فارغ التحصیل شدن شما به پایان نخواهد رسید بلکه با فارغ التحصیل شدن شما به یک مرحله جلوتر رهنمود می شوید.

مهارتها و دانش کسب شده در این مکان شما را به فرد بسیار مفید و با ارزشی برای انجام  کارهای مختلف تبدیل خواهد کرد و به شما این اجازه را خواهد داد که زمان بیشتری را برای توسعه افکار و کسب تجربیات جدید صرف نمایید. مرکز تحصیلات تکمیلی متعهد می شود که این اطمینان را به همه  دانشجویان بین المللی و داخلی بدهد که آنها  تمامی اطلاعات لازم را کسب کرده و به آنها کمک خواهد کرد که به آسانی در مقاطع بالاتر ( ارشد و دکترا) در UTM پذیرفته شوند.

بعلاوه این مرکز متعهد می شود که تمامی برنامه های آموزشی را با دانشکده هماهنگ نماید و آموزشی با کیفیت بسیار بالا ارائه نماید. همچنین بر سوابق آموزشی و امتحانات دانشجویان در مقاطع ارشد و دکترا با هماهنگ سازی در 10 دانشکده در دانشگاه UTM نظارت می کند و نقش اساسی در پشتیبانی دانشگاه برای تبدیل شدن به عنوان یک مرکز در سطح جهانی با آموزشها و تکنیک های بی نظیر را دارد .
 

دانشجویان بین المللی

بیش از 3000 دانشجوی بین المللی از بیش از 30 کشور در دانشگاه ثبت نام کرده اند و بسیاری از آنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند. دانشجویان ارشد و دکترا از تحصیلاتی با کیفیت بالا در UTM برخوردار می شوند ودر طول تحصیل دوستان زیادی را پیدا خواهند کرد. مرکز تحصیلات تکمیلی خدمات بسیاری را به دانشجویان بین المللی قبل از ترک کشورشان و هنگام رسیدن به مالزی و در طول اقامتشان در مالزی ارائه می کند. SPS به دانشجویان اطلاعات و پشتیبانی لازم را ارائه می کند و به دانشجویان در تغییر وضعیت زندگی شان به عنوان یک دانشجو در UTM کمک می کند.

دانشگاه برای همه دانشجویان جدید برنامه های آشنایی و راهنمایی را قبل از ثبت نام فراهم می کند. UTM برای معرفی دانشگاه، شهر جوهور و مناطق اطراف آن  بسیاری از گشت ها و سفر های کوتاه طراحی کرده است.

UTM یکی از محدود دانشگاه هایی است که تضمین می کند  یک خوابگاه در محوطه دانشگاه برای دانشجویان دکترا و ارشد ( به تنهایی یا با خانواده هایشان )در سراسر دوره آموزشی ارائه کند.

UTM همچنین بسیاری از فعالیتهای اجتماعی نظیر: سفرها، گردش های دسته جمعی، مسابقات ورزشی و برنامه های مذهبی را برای دانشجویان بین المللی سازماندهی می کند و با این برنامه ها دانشجویان خواهند فهمید که ماندن در UTM لذت بخش است.
 

International Postgraduate Student Society (IPSS)

IPSS یک سازمان اجتماعی - فرهنگی است که برای ارتقاء و اطلاع رسانی و پیوستگی در میان دانشجویان مالزیایی و بین المللی در UTM برقرار شده است. هدف اصلی این جامعه خلق یک جامعه دانشجویی بین المللی یکپارچه و هماهنگ است و آسایش و علاقمندی را برای همه اعضا UTM تامین می کند.

علاوه بر IPSS انجمن دانشجویان بین المللی دیگری نیز وجود دارند، از قبیل: انجمن دانشجویان مالایی PPI، انجمن دانشجویان پاکستانی PPS و.. که هدف آنها برطرف کردن نیازهای اعضایی از یک جامعه ویژه می باشد.

 بسیاری از فعالیتها به وسیله این انجمن ها سازماندهی می شوند مانند: سفر به مکانهای جالب در مالزی، گردشهای دسته جمعی، رویدادهای ورزشی فعالیتهای مذهبی و غیره.

با ارائه این خدمات دانشجویان ترغیب می شوند که با اعضاء کمیته اجرایی و یا نماینده کشورشان پیش و یا هنگام رسیدن تماس برقرار کنند.

زمان شروع ترم و تاریخ تحویل مدارک دانشگاه utm

دانشگاه UTM

 

نوع رشته

ترم اول

ترم دوم

 

تاریخ تحویل مدارک

شروع ترم دانشگاه

تاریخ تحویل مدارک

شروع ترم دانشگاه

 

کلیه رشته ها

شهریور ماه

بهمن ماه

خرداد ماه

شهریور ماه

 

         

 

دانشگاه UTM  - تقویم دانشگاهی

27 ژوئن - 5 جولای

ثبت نام دانشجویان جدید و هفته آشنایی دانشجویان جدید با دانشگاه

2 جولای – 3 جولای

ثبت نام ترم اول سال تحصیلی 2009 - 2010

6 جولای تا 13 دسامبر

ترم اول تحصیلی (23 هفته)

1 جولای

جلسه هیئت امنا دانشگاه

6 جولای – 18 سپتامبر

کنفرانس نیم ترم اول بخش اول (11 هفته)

5 اوت

جلسه هیئت امنا دانشگاه

15-19 اوت

43 جلسه عمومی دانشجویان

22 اوت

Awal Ramadhan

31 اوت

تعطیلی رسمی (روز ملی)

2 سپتامبر

جلسه هیئت امنا دانشگاه

19 – 27 سپتامبر

تعطیلات ویژه (1 هفته)

20 – 21 سپتامبر

تعطیلی رسمی Hari Raya Aidil Fitri

28 سپتامبر – 16 اکتبر

کنفرانس نیم ترم اول (بخش دوم) (3هفته)

5 – 16 اکتبر

ثبت نام مقدماتی ترم دوم (2 هفته)

7 اکتبر

جلسه هیئت امنا دانشگاه

17 اکتبر

تعطیلی رسمی (Deepavali)

17- 23 اکتبر

هفته آشنایی دانشجویان جدید با دانشگاه

26 اکتبر – 15 نوامبر

امتحانات پایان ترم اول (3 هفته)

4 نوامبر

جلسه هیئت امنا دانشگاه

16 نوامبر – 13 دسامبر

تعطیلات میان ترم اول (4 هفته)

21 نوامبر

تفویض مدرک و یا دیپلم UTL به فارغ التحصیلان

27 نوامبر

تعطیلی رسمی Hari Raya Aidil Adha

2 دسامبر

جلسه هیئت امنا دانشگاه

8-9 دسامبر

جلسه ویژه هیئت امناء دانشگاه در خصوص نتایج امتحانات ترم اول

10-11 دسامبر

ثبت نام ترم دوم –

14-24 دسامبر

آزمون ویژه ترم اول

18 دسامبر

تعطیلی رسمی (اول محرم)

25 دسامبر

تعطیلی رسمی (کریسمس)

14 دسامبر – 4 جولای

ترم دوم (29 هفته)

14 دسامبر - 7 فوریه

بخش اول سخنرام ترم دوم (8 هفته)

1 ژانویه

تعطیلی رسمی تنها در کوالالامپور

5 ژانویه

جلسه ویژه هیئت امناء دانشگاه در خصوص نتایج امتحانات نیم ترم اول

6 ژانویه

جلسه هیئت امنا دانشگاه

1 فوریه

تعطیلی رسمی (روز Federal Territory)

3 فوریه

جلسه هیئت امنا دانشگاه

8 – 14 فوریه

تعطیلات میان ترم 2

14-15 فوریه

تعطیلی رسمی (سال نو چینی)

15 فوریه – 28 مارس

بخش دوم کنفرانس ترم دوم (6 هفته)

26 فوریه

تعطیلی رسمی تنها در جوهور (ولادت حضرت محمد(ص))

3 مارس

جلسه هیئت امنا دانشگاه

15 – 26 مارس

ثبت نام مقدماتی ترم اول سال تحصیلی – (2 هفته)

27 – 29 مارس

44 جلسه عمومی دانشجویان

29 مارس – 4 اپریل

هفته آشنایی دانشجویان جدید با دانشگاه

5 – 25 آپریل

امتحانات پایان ترم 2 (3 هفته)

7 آپریل

جلسه هیئت امنا دانشگاه

8 آپریل

تعطیلی رسمی تنها در جوهور

26 آپریل – 4 جولای

تعطیلات پایان ترم (10 هفته)

1 می

تعطیلی رسمی (روز کارگر)

5 می

جلسه هیئت امنا دانشگاه

19-20 می

جلسه ویژه هیئت امناء دانشگاه در خصوص نتایج امتحانات ترم دوم

21 می

تعطیلی رسمی (روز Wesak)

 

تعطیلات رسمی برای امتحانات ترم دوم

2 ژوئن

جلسه هیئت امنا دانشگاه

6 ژوئن

تعطیلی رسمی

18 ژوئن

جلسه ویژه هیئت امناء دانشگاه در خصوص نتایج امتحانات ترم دوم

8 – 9 جولای

ثبت نام ترم اول سال تحصیلی -

                                          3 می – 27 ژوئن (8 هفته)

SHORT SEMESTER

25- 26 می 2010

ثبت نام برای ترم  کوتاه  مدت –

3 می – 27 ژوئن 2010

کنفرانس ترم کوتاه مدت

7 جولای 2010

جلسه ویژه هیئت امناء دانشگاه در خصوص نتایج امتحانات ترم کوتاه مدت

زبان مورد نیاز در دانشگاه UTM

برای شروع نیم سال 2012 – 2013 تمامی دانشجویان دانشگاه UTM باید مدرک ایلتس یا تافل داشته باشند دانشجویان با تافل 550 یا ایلتس 6 برای ثبت نام در رشته های مختلف دانشگاه اجباری است.

هرچند یک دانشجو با نمرات پایین تر از  آیلتس با تافل ذکر شده (نمره 4 آیلتس یا 450 تافل) در بالا نیز می تواند در دانشگاه ثبت نام نماید البته باید در کلاسهای آموزش زبان دانشگاه IEC شرکت نماید.

تا زمانی که دانشجویان در این دوره IEC‌ثبت نام می کنند اجازه شرکت در نیم ترم تحصیل به طور همزمان در هیچ دانشکده ای داده نمی شود.
 

نمره ایلتس یا تافل

سطح IEC و مدت زمان

ایلتس <<   6

معاف از گذراندن این دوره

تافل <<   550

تافل IBT <<  79

تافل CBT << 213

ایلتس <<   5 تا 6

سطح متوسطه

حداقل یک نیم ترم

تافل <<   500 تا 550

تافل IBT <<  61 تا 79

تافل CBT << 173 تا 213

ایلتس <<   4 تا 5

سطح ابتدایی

حداقل دو  نیم ترم

تافل <<   450 تا 500

تافل IBT <<  45 تا 61

تافل CBT << 133 تا 173

 ساختار دوره IEC

دوره iEC‌چهار مرحله را در بر می گیرد – خواندن Reading ، نوشتن Writing ، شنیدن Listening و صحبت کردن Speaking – که در مجموع 22 ساعت آموزش دارد . در این کلاسها چهار مهارت زبان به خوبی اموزش داده می شود .

به دانشجویان این فرصت داده می شود که یادگیری را به صورت  خود محور یاد بگیرند و با استفاده از امکاناتی که در اختیار آنها قرار دارد مانند آزمایشگاه تمام دیجیتال زبان را فراگیرند.

مدل آموزشی اینجا طوری برنامه ریزی شده تا دانشجو را وادار کند خارج از کلاس هم برای یادگیری تلاش کنند.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »دانشگاه تكنولوژي UTM
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0