مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
ساختار و امکانات UM

چگونگی اخذ پذیرش

پذیرش دانشجو، امتحانات، امور مالی و اداری، امور رفاهی دانشجویان و مسائل مربوطه به دانشجویان بین المللی همه تحت نظارت رئیس دانشگاه با همکاری موسسات آموزشی دیگر در دانشگاه انجام می شود.

این بخش فرایندهای آموزشی، مالی و رفاهی دانشجویان را در مقاطع ارشد و دکترا سرپرستی می کند.

تعداد دانشجویان در مقاطع ارشد و دکترا به میزان قابل توجهی در طول این سالها افزایش یافته است .

پذیرش برای بسیاری از رشته هانیازمند به داشتن یک مدرک کارشناسی در رشته مرتبط می باشد اما پذیرش برای کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، کارشناسی ارشد حقوق جزا و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات با داشتن مدرک تحصیلی غیر مرتبـــط امکان پذیــر می باشد .

موسسه تحصیلات تکمیلی(IPS ) مرکزی برای فارغ التحصیلان در دانشگاهUM است که در سال 1979 آغاز به کار کرد، IPS  به عنوان مرکزی برای توسعه و ارتقــائ سطح تحقیقاتی و مرکز آموزشی برای مقاطع ارشد و دکترا  می باشد.
 
ساختار آموزشی:

در دانشگاهUM سه نوع ساختار آموزشی برای دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا وجود دارد:

   1. فقط واحد درسی:

دانشجویان نیازدارند که تعداد مشخصی از واحدهای درسی را بگذرانند. در رشته های که فقط واحد درسی ارائه می شود گاهی نیاز به ارائه واحد تحقیق هم می باشد.

   1. واحد درسی و پژوهش:

دانشجویان نیاز به گذراندن واحدهای درسی و ارائه یک پایان نامه می باشند.

   1. فقط پژوهش:

پایان نامه یک اصل علمی موردنیاز برای دستیابی به مدارک بالاتر است. دانشجویان همچنین می بایست که یک دوره اصولی تحقیقی را بگذرانند، شرکت در سمینارها، ارایه کنفرانس و انتشار مقالات علمی در مجلات نیز به عنوان بخشی از این پژوهش ها می یاشد.

(در دانشکده های دندانپزشکی و پزشکی دوره های فقط به صورت واحد درسی و همراه با کار در کلینیک ها ارائه می شود.)


  زبان مورد نیاز برای دانشجویان بین المللی:

دانشجویان دانشگاه  UM می بایست به قدر کفایت با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند.

دانشجویان بین المللی که قصد دارند پایانامه خود را به زبان انگلیسی تنظیم کنند بایستی دارای حداقل نمره 6 در IELTS و یا 550 در تافل باشند( درصورتی که آنها مدرک کارشناسی خود را از یک دانشگاهی که ساختار آموزشی آن یک زبان دیگر غیر از زبان انگلیسی است بدست آورده اند).

برای دانشکده حقوق حداقل نمره زبان انگلیسی نمره 7 درIELTS  و 600 در تافل است.


  دوره های آموزشی:

در دانشگاه  UMطول دوره های آموزشی مورد نیاز برای هر رشته به نوع ساختار آموزشی بستگی دارد و به طور کلی حد اقل و حد اکثر دوره ها به شرح جدول زیر می باشد:
 

PHD

MD

Master

 

4 ترم

4 ترم

2 یا 3 ترم

 

16 ترم

10 ترم

10 ترم

Max

 سال آموزشی:

شروع سال تحصیلی دانشگاه UM در جولای(ترم اول) برای همه رشته ها و در دسامبر (ترم دوم) برای رشته های اعلام شده می باشد. ثبت نام برای تایپ تحصیلی "فقط واحد درسی" و "واحد درسی و پژوهش" دو بار در سال انجام می شود. زمان ثبت نام  در روزنامه های محلی در ژانویه برای(پذیرش جولای)و در آگوست برای(پذیرش دسامبر) اعلام می شود.

"ثبت نام در رشته های فقط پژوهش در تمام طول سال انجام می گیرد."
 

مرکز فناوری اطلاعاتPTM

این مرکز (Pusat Teknologi Maklumat) و یا به اختصار PTM زیر ساختهای مورد نیاز را فراهم می نماید و مرکزی برای ارائه خدمات و منابع برای سرویس های ICT در دانشگاه UM و محوطه های دانشگاهی متعلق به آن است. این سرویس کلیه اطلاعات و خدمات اینترنتی مورد نیاز را برای دانشکده های مختلف فراهم می آورد . PTM همچنین امنیت و یکپارچگی سیستم های مورد استفاده در کمپ را به ویژه بخش وسیعی از اطلاعات و تحقیق های صورت گرفته برای اسناد دانشگاه و همچنین تحقیق ها را تضمین می کند.

این مرکز به پنج بخش عمده تقسیم می شود:

    * ·بخش خدمات مشتری و شبکه
    * ·بخش آموزش ، امنیت و طراحی ICT
    * ·بخش نمایشگاه های گروهی
    * ·بخش تقسیم های اداری
    * ·بخش مدیریت مرکز داده ها


   سفر به دانشگاه UM

نحوه رسیدن به دانشگاه UM

UM یک دانشگاه ملی است که در کوالالامپور، پایتخت مالزی واقع شده است و به آسانی در دسترس می باشد.

  رفت و آمد با قطار

شما به راحتی  می توانید از فرودگاه بین المللی کوالالامپور بوسیله خط قطار سریع السیر(ERL) به دانشگاه  UMبروید که طی کردن این مسیر 28 دقیقه زمان می برد و کرایه آن در حدود 35 رینگت می باشد. مسیرقطار از فرودگاه بین المللی کوالالامپور به مرکز کوالالامپور می باشد در جایی که می توانید با تاکسی به دانشگاه UM بروید، دانشجویان و بازدیدکنندگان که با LRT سفـر می کنند باید در ایستگاه دانشگاه پیاده شوند جایی که سرویس های اتوبوس برای رسیدن به محوطه دانشگاه در دسترس می باشد.
 

رفت و آمد با اتوبوس و تاکسی

یک سرویس اتوبوس  ازمرکز کوالالامپور ایستگاه LRT دانشگاه و Petaling Jaya هر روز از ساعت 6 صبح تا 11 شب وجود دارد.

دانشجویان مقیم در خارج از کمپ دانشگاه همچنین می توانند از سرویس های اتوبوس  دانشگاه برای رفت و آمد استفاده کنند.

تاکسی ها همچنین در کوالالامپور و Petaling Jaya به راحتی در دسترس می باشند. کرایه تاکسی بر طبق مسافت طی شده در هر متر محاسبه می شود.

خدمات و امکانات  آموزشی و رفاهی UM

1. خوابگــاه ها UM:

خوابگاه های  دانشجویی (کالج مسکونی)

زمانی که دانشجو از محل سکونت به طرف محل تحصیل در حرکت است، فرصت مناسبی است  که می تواند دوستان جدید پیدا کند، مکان های جدیدی را کشف کند و در بسیاری از جهات پرورش یابد. زندگی در یک خوابگاه دانشجویی  اوقات خوب و مناسبی را در اختیار ما قرار می دهد. باعث افتخار است که دانشگاه مالایا دارای13 مجتمع خوابگاهیست که محل اسکان بیش از 12.000 دانشجو است. این تعداد تنها نمایانگر 65 درصد از کل دانشجویانی هستند که در سال اول درس می خوانند.

هر خوابگاه به وسیله یک رئیس و چند دستیار و چند نفر کارمند اداره می شود. این خوابگاه  تنها محلی برای زندگی نیست بلکه در آن چند زمین بازی، سالن مطالعه، سوپر مارکت،کافی نت و لابراتوار کامپیوتر دارد. اغلب سالن ها مجهز به یک کافه تریا نیز هستند. برخی از این خوابگاه ها با هزینه ای ناچیز در حدود تنها 8 تا 12 رینگت وعده های غذایی را نیز برای شما فراهم می کنند. اما دیگر مکان ها که غذا  ارائه نمی دهد بین 5/4 تا 5/6 رینگت هزینه در بردارد. البته هزینه برای دانشجویان بین المللی بسته به نوع خوابگاهی که می گیرند بالاتر است.

ده مجموعه از این خوابگاه ها هم غذا و هم محل استراحت را برای ساکنین خود فراهم می نمایند در حالی که سه مورد دیگر که به نام کالج بخش هفدهم، خوابگاه  دهم (Tun Ahmad Zaidi Colege) و خوابگاه  دوازدهم (Raja Dr NazrinShah Residential College) مشهور هستند تنها محل اقامت برای دانشجویان فراهم می کنند. دانشگاهUM برای دانشجویان ارشد و دکترا نیز خوابگاه دارد هرچند تعیین محل تنها از روی گزینش صورت می گیرد.

 

مجتمع های خارج از محوطه دانشگاهUM

واحدی به عنوان بخشی از حوزه (Affairs & Alumnia) کلیه امور دانشجویان را مدیریت کرده و برای زندگی خارج از محوطه دانشگاهی نیز به آنها کمک می کند.

با قرار گیری دانشگاه UM در مرکز شهر کوالالامپور (پایتخت مالزی) ایجاد شرایط اقامتی محلی تحت عنوان "خانه های خارج از محوطه دانشگاه (Off-Campuse Housing) برای دانشجویان و کارمندان بوجود آمده  است. در این میان، منازل، آپارتمان ها و حتی اتاق های موجود برای اجاره، تنها محل هایی مورد توجه قرار می گیرند که نزدیک به امکانات حمل و نقل عمومی باشند و دانشجویان بتوانند براحتی به دانشگاه رفت و آمد کنند. در حال حاضر بیش از 1600 دانشجو خارج از محوطه دانشگاه زندگی می کنند.

موقعیت مکانی مجتمع ها UM:

ناحیه A

Vista Angkasa, Kampung (Kg.) Kerinchi, Bukit Angkasa, Rakyat, Pantai Hill Park & Pantai Dalam Condominiums

ناحیه B

Jalan Pantai Condominium, Bangsar Town, Jalan Bangsar & Kampung Abdullah Hukum

ناحیه C

Section 12, 14, 16, 17 Petaling Jaya, SS 2 Petaling Jaya, Jalan Universiti, Jalan Bukit Gasing & Petaling Jaya Town

 برآورد های ماهیانه اجاره:

نوع اتاق

قیمت

موقعیت

آپارتمان سه خوابه

آپارتمان DBKL دو خوابه

آپارتمان DBKL دو خوابه

خوابگاه مشترک سه خوابه

800 تا 1200 رینگت

600 تا 800 رینگت

600 تا 800 رینگت

800 تا 1500 رینگت

ناحیه A

Vista Angkasa

Kg. Kerinchi

Bukit Angkasa

Rakyat, Pantai Dalam

& Pantai Hill Park

اتاق های 3 تا 5 تخته

800 تا 1500 رینگت

ناحیه B

Jalan Pantai

Bangsar Town

Jalan Bangsar &

Abdullah Hukum

 قیمت های تعیین شده تنها یک ارزیابی است و نه یک قانون، بعلاوه این قیمتها بسته به نوع ملک، مکان، امنیت منطقه، مبله بودن و نبودن، محل و دیگر موارد متغیر خواهد بود.

 . کتـابخــانه UM:

کتابخانه دانشگاه UM  از یک کتابخانه اصلی تشکیل شده است که تسهیلات کتابخانه ای را برای کل دانشگاه تامین می کند و همچنین شبکه ای از شعب خاص و ویژه که تجهیزات و ملزومات دانشکده های مختلف را نیز فراهم می آورد. این کتابخانه در چهل یکمین سالگرد احداث خود مجموعه ای کامل از رساله ها، ماهنامه ها، نسخ خطی و لوح های فشرده را ارائه داد. به روز رسانی این مجموعه شامل 2/1 میلیون جلد رساله، ماهنامه، نسخ خطی و بیش از 3600 عنوان مجله را شامل می شود.

همچنین امکانات کامپیوتری دیگری نیز به خوانندگان ارائه می شود از جمله یک شبکه وسیع پایگاه اطلاع رسانی از لوحهای فشرده که چندین پایگاه اطلاع رسانی شاخص و ارزشمند را در اختیار قرار می دهد.

خدمات کامپیوتری و اینترنتی دیگری نیز موجود است همراه با دو لابراتوار کامپیوتر در کتابخانه اصلی و خدمات یکسان که در دیگر شعب کتابخانه نیز عرضه می گردد.


  3. خدمات تفریحی ورزشی

بخش ورزشی دانشگاهUM و کلیه امکانات تفریحی، توسط بخش ورزشی، مدیریت می شود. این مرکز تسهیلاتی برای تمامی کارمندان و دانشجویان فراهم می آورد.

دانشگاه مالایا در ارائه ورزش های سالنی و بیرونی و امکانات تفریحی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. در این مرکز ورزشی یک استخر شنا در حد المپیک، چندین سالن تنیس و زمین برای فوتبال و راگبی ایجاد شده است. با توجه بخش تحقیقات و آموزش به ورزش و  نیز فراهم کردن تسهیلات و امکانات مورد نیاز، مراکز ورزشی به خوبی فعالیتهای ورزشی را سازماندهی می کند. اکنون در اطراف دریاچه وارسیتی Varsity محلی مناسب برای دویدن و پیاده روی ایجاد شده است.


امکانات ورزشی موجود در دانشگاه UM

    * ·سالن بدمینتون
    * ·سالن تنیس
    * ·سالن اسکواش
    * ·زمین های فوتبال، راگبی و غیره
    * ·سالن ها و زمین های Sepak Takraw
    * ·سالن ها و زمین های والیبال
    * ·سالن ها و زمینهای بسکتبال
    * ·سالن ها و زمینهای چمن Netball
    * ·میزهای پینگ پنگ
    * ·سالن ها و زمینهای چمن هندبال
    * ·سالن های فوتبال
    * ·قایق سواری Kayaks
    * ·زمین های Softball / Sukaneka
    * ·استخر های شنا
    * ·دوچرخه سواری

 

4. امنیــت :

بخش امنیت دانشگاه UM از زمان تاسیس در سال 1967 برای تضمین امنیت کارمندان، دانشجویان و املاک متعلق به دانشگاه به خوبی دیگر سازمان های مدرن در دانشگاه عمل می کند و خود را در پیشرفته ترین مراحل کاری قرار داده است.

از دانشگاه UM با مساحتی بالغ بر 7502 جریب (Acre) به صورت شبانه روزی مراقبت می شود و این منطقه را برای واکنش سریعتر در برایر حوادث، دزدی، تخریب املاک، آتش سوزی و غیره آماده می کند.

دفتر امنیت دانشگاه به مدیریت دکتر نظرین شاه (Nazrin Shah) در بلوک C در خوابگاه شماره 12 قرار دارد .
 

5.  خدمات پزشکـی و بهداشتی UM:

دانشگاه  خدمات پزشکی و دندانپزشکی وسیعی را با هزینه کم در اختیار دانشجویان و خانواده های آنها قرار می دهد. دکترهای آقا و خانم  برای مشاوره و درمان به راحتی در تمامی ساعات اداری در کلینیک وابسته به دانشگاه UM قابل دسترس می باشند.
 

6. خدمات مشـاوره ای در مرکز UPUM

UPUM اسم اختصار واحد مشاوره دانشگاه مالایا است. بدین معنا که یکی از شاخه های تجاری دانشگاه یک سری خدمات جامع را در تمامی زمینه ها فراهم می کند.  این واحد دانشگاه خدماتی را برای گفتگو و مناظره با مشتریان و کارخانه دارها و مقامات دولتی فراهم می سازد که در این زمینه می توان از تجربیات آنها استفاده کرد. توانایی این واحد برای هماهنگ کردن پیشبرد تجربیات تحقیقاتی و پژوهشی در اخذ سرمایه گذاریهای بیرونی و تجهیز گفتگوها به قدرت اعتبار دانشگاه، بسیار موثر است و  پروژه های موفقی تا کنون ایجاد شده که به طور موثر و مفید اداره می شود.

خدمات این مرکز :

    * ·ایجاد محل های مخصوص تبادل افکار برای اهداف خاص.
    * ·تنظیم قرار دادهای مالی.
    * ·ایجاد شرایط برای تصدی مشارکت در پروژه ها با دیگر صنایع و یا حتی بخش های دولتی.
    * ·سرویسهای ویژه ارائه شده توسط مرکز UPUM
    * ·هماهنگی در تحقیقات مشارکتی.
    * ·مساعدت های علمی و اصولی.
    * ·قابلیت های سرمایه گذاری.
    * ·برآوردهای  مالیاتی.
    * ·کشف اطلاعات از طریق پژوهش و بررسی در محیط های اختصاصی.
    * ·مشاهده، ایجاد و تجزیه و تحلیل زمینه داده ها.
 

7.خدمات و امکانات حمل و نقل محوطه داخل پردیس دانشگاه UM

واحد حمل و نقل دانشجویان دانشکده (Affairs and Alumni) در مجموع 16 راننده و 22 اتوبوس (که شامل سه مینی بوس می شود) دارد که خدماتی را به کارمندان و دانشجویان ارائه می دهند. این اتوبوس در چهار مسیر مستقیم حرکت می کنند:

    * ·مسیر 1 :  Pantai Dalam / Kerinchi / Vista
    * ·مسیر 2 : بخش 17 و خانه دانشجویان بین المللی و دانشگاه Jalan
    * ·مسیر 3 : مسیر مشخصی در دانشگاه در بین چندین دانشگده
    * ·مسیر 4 : خوابگاه شماره 9
 

8. خـدمـات بانکــی :

خدمات بانکی زیادی در کل محوطه دانشگاه پراکنده است که تسهیلات و خدمات بانکی را به دانشجویان، کارمندان و مهمانان ارائه می دهند. بانک Bumiputra Commerce Berhad در ساختمان Bursa، بانک Simpanan که در نزدیکی دانشکده هنر و دانشگده علوم اجتماعی قرار دارد و بانک Islam در مجتمع های آزمایشی قرار گرفته است. به علاوه ATM ها (ماشین های خودکار پردازش پول) در کل محوطه دانشگاه پراکنده هستند.

اگر دانشجویان درخواست سرویسهای PTPTN  دهند، از سه نوع امکانات موجود در دانشگاه می توانند استفاده کنند:

بانک Bumiputra Commerce Berhad

بانک Islam Berhad

بانک Simpanan Nasional

 

9. خدمــات پستــی UM:

 
10.  رستورانها و مکانهای غذاخوری UM:

مالایی ها تعصب شدیدی بر روی غذا دارند و این علت وجود تنوع وسیع غذا ها در دانشگاه UM است. از جمله می توان اشاره کرد به یک غذا خوری بسیار خوب سرویس دهنده غذا های محلی در تمام وعده های غذایی  که با طعمی عالی هر کسی را ترغیب به خوردن می کند. شما می توانید غذای خود را تنها میل کنید و یا به همراه دوستان و اقوام خود و یا حتی در سالن های بزرگ، این غذاخوری ها کلیه خواسته  های  شما را  تامین می کنند.

سالن های غذاخوری بسیاری در محوطه دانشگاه قرار دارد و در دانشگاه Rumah که انواع غذاهای تحت نظر سر آشپز آزمن (Azmen) تهیه می شود . بعلاوه همه خوابگاه  های دانشگاه به استثناء خوابگاه  شماره 10 و 11 ، سالن غذاخوری دارند و امکاناتی برای تهیه غذا ارائه می دهند.

برای اطلاع از هزینه این خدمات  با خوابگاه های دانشگاه  تماس بگیرید .

11. مطبوعات UM :

حوزه انتظارات دانشگاه مالایا همچنین به مطبوعات دانشگاه UM نیز مشهور است که در خود چاپخانه  دانشگاه مالایا چاپ می شود. از سال 1954 این حوزه برای پیشرفت در کسب معلومات برای تعداد زیادی از کارهای آکادمیک شروع به چاپ و انتشار کرد که این معلومات را توزیع نیز می کرد. به علاوه مجلات و کتابهای پژوهشگرانه ای را که این حوزه چاپ و منتشر می کند به صورت فایل های الکترونیکی نیز عرضه می شود.

این حوزه نقش مهم و فعالی را در کمک به اجرای ماموریت های ها یکپارچه دانشگاه UM بازی می کند.
حتی در این عصر دیجیتال برخی چیز ها تنها از طریق پست واقعی قابل دسترس است. مثل ارسال نامه ، کارت پستال و هرگونه بسته های پستی که این خدمات پستی در دانشگاه UM قابل دسترس است. دفتر پست در دانشگاهUM  در سالن بلوک A قرار دارد. تمبر، کارت پستال و حتی بسته های خاص برای ارسال موارد شکننده نیز در این باجه وجود دارد.
این باجه خدمات دیگری که شامل پرداخت صورت حسابهای معمولی  و صورت حسابهای ASTRO را نیز ارائه می دهد. خدمات قابل ارائه شامل:·پست معمولی

    * پست هوایی
    * پست سریع السیر
    * پست سفارشی
    * خدمات پست سریع
    * خدمات پرداخت صورتحسابجهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »دانشگاه مالايا UM
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0