مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
ارزیابی مدرک فارغ التحصیل

 نحوه ارزشیابی مدارک فارغ التحصیلان خارج از کشور و فهرست دانشگاههای معتبر

پیشگفتار

با افزایش تقاضا برای تحصیل یا تکمیل تحصیلات در گروه علوم پزشکی در خارج از کشور ،‌هر ساله تعداد زیادی از هموطنان ما جهت تحصیل رهسپار خارج از کشور می‌گردند. در این راستا مرکز امور دانشجویی با بررسی سطح علمی و آموزشی دانشگاهها و مراکز علمی خارج از کشور ، لیست دانشگاههای دارای اعتبار جهت تحصیل را اعلام می‌نماید تا متقاضیان با انتخاب صحیح محل تحصیل ، در بازگشت به کشور جهت ارزشیابی مدرک تحصیل خود با مشکل مواجه نگردند.

قابل ذکر است لیست دانشگاههای معتبر با بررسیهای مستمر که در این خصوص به عمل می‌آیدقابل تغییر است . لذا تغییرات بعمل آمده بصورت اصلاحیه یا مکمل این مجموعه منتشر می‌گردد.

نکات مهم

     ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی دانشگاههای معتبر اعلام شده طبق ضوابط مصوب در شورایعالی ارزشیابی و پس از طرح در کمیسیونهای مربوطه انجام می‌گردد.

      ضوابط ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاههایی که بصورت معتبر مشروط ، اعلام شده‌اند به شرح  زیر می‌باشد:

     1. شرکت و قبولی در امتحان جامع علوم‌پایه برای رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی (به جز کشور مجارستان )

     2. برای دانشجویان رشته پزشکی قبولی در امتحان پره‌انترنی و گذراندن دوره انترنی در کشور

     3. برای دانشجویان رشته‌های دندانپزشکی و داروسازی شرکت در امتحان جایابی و تکمیل دوره

     4. دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع عمومی در دانشگاههای معتبر مشروط که متقاضی انتقال به داخل کشور می‌باشند در صورت داشتن سایر شرایط مندرج در آئین‌نامه انتقال ملزم به قبولی در امتحان جامع علوم پایه می‌باشند.

     5. برای دانشجویانی که از تاریخ 1/9/2003 در یکی از دانشگاههای معتبر مشروط در رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی و یا داروسازی شروع به تحصیل نمایند ارزشیابی بر اساس شرایط فوق‌الذکرصورت خواهد گرفت که:

الف : معدل کتبی دیپلم دبیرستان نظام قدیم از 15 به بالا و نظام جدید (پیش‌دانشگاهی ) از 16 به بالا باشد.

ب ـ دیپلم دوره دبیرستان علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک باشد.

- برای ارزشیابی مدرک مقطع عمومی  دانش‌آموختگان دوره‌های اوردیناتوری یا اسپیرانتوری در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و همچنین برای دانش‌آموختگان رشته‌های غیر بالینی که مدرک Ph.D اخذ نموده‌اند (از قبیل داروسازی و رشته‌های علوم پایه پزشکی شرط شرکت و قبولی در امتحان علوم پایه حذف می‌شود.

- برای کلیه افرادیکه از تاریخ اول سپتامبر 2005 تحصیل خود را در یکی از دانشگاههای معتبر اعلام شده در کشورهای روسیه ، بلاروس ، اوکراین، ارمنستان و آذربایجان آغاز می‌نمایند،  در صورتی که فقط مدرک اوردیناتوری یا اسپیرانتوری داشته باشند ملزم به شرکت در امتحان علوم پایه وطی سایرمراحل اعلام شده قبلی می‌باشند و در صورت داشتن مدرک اوردیناتوری و آسپیرانتوری امتحان علوم پایه حذف می‌شود.

     دانش‌آموختگان مقاطع تخصصی رشته‌های پزشکی دانشگاههای معتبر اعلام شده در کشورهای روسیه، بلاروس ، اوکراین،  آذربایجان و ارمنستان پس از انجام مراحل ارزشیابی مدرک مقطع عمومی جهت ارزشیابی مقطع تخصصی مکلف به شرکت در امتحانات ورودی دستیاری پزشکی و در صورت کسب 60% نمره بالاترین نمره اخذ شده در امتحان پذیرش دستیاری مدرک تخصصی مورد ارزشیابی و کسری دوره تخصصی جهت تکمیل دوره تعیین خواهد شد.

     مدرک دانش‌آموختگان مقطع Ph.D رشته‌های داروسازی ، علوم‌پایه پزشکی و بهداشت پس از انجام مراحل ارزشیابی مدرک مقطع قبلی (لیسانس، فوق‌لیسانس و یا دکترای عمومی گروه پزشکی) بر اساس سیستم نظام آموزشی بصورت دکترای پژوهشی یا دکترای تخصصی ارزشیابی خواهد شد.

     با توجه به طول و عرض دوره‌های تخصصی (بالینی ، غیر بالینی و Ph.D ) در دانشگاههای کشورهای روسیه، بلاروس ، اوکراین، آذربایجان ، ارمنستان  و عدم همحوانی با دوره‌های تخصصی داخل کشور، امکان انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره‌های تخصصی علوم پزشکی از دانشگاههای کشورهای مذکور به دانشگاههای داخل کشور وجود ندارد.

     6.  شرایط اختصاصی انتقال در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و دکترای عمومی به شرح ذیل می‌باشد:

      میانگین نمرات امتحان کتبی پایان دوره متوسطه نظام قدیم یا میانگین کل پایان دوره پیش‌دانشگاهی نظام جدید متقاضی نباید برای انتقال به دوره‌های کاردانی از 12 و دوره‌های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته کمتر از 14 باشد.

      میانگین نمرات امتحان پایان دوره متوسطه متقاضیان انتقال دیپلمه نظام قدیم در مقاطع دکترای عمومی ( پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی) نباید کمتر از 16 و میانگین کل پایان‌ دوره پیش‌دانشگاهی دیپلمه‌های نظام جدید نباید کمتر از 17 باشد.

      میانگین نمرات پایان مقطع کارشناسی برای متقاضیان انتقال در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته نباید کمتر از 15 باشد.

      حداقل واحد گذرانده شده یا معادل آن در نظام تحصیلی سالانه و حداقل میانگین قابل قبول در دانشگاه مبدا در مقاطع مختلف تحصیلی به شرح ذیل است:

الف ـ برای انتقال در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو می‌بایست حداقل 18 واحد درسی یا یک نیمسال تحصیلی در نظام سالانه را با حداقل میانگین نمرات 14 در دانشگاه مبدا گذرانده باشد.

ب ـ برای انتقال در مقطع کارشناسی پیوسته دانشجو می‌بایست حداقل 36 واحد درسی یا دو نیمسال تحصیلی با حداقل میانگین نمرات 14 در دانشگاه مبدا گذرانده باشد.

ج ـ برای انتقال در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشجو باید حداقل 16 واحد درسی یا دو نیمسال تحصیلی در نظام سالانه را با حداقل میانگین کل نمرات 15 در دانشگاه مبدا گذرانده باشد.

د ـ برای انتقال در مقاطع دکترای عمومی (پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی) دانشجو باید حداقل 72 واحد درسی در نظام واحدی یا 4 نیمسال تحصیلی در نظام سالانه را با حداقل میانگین کل نمرات 15 در دانشگاه مبدا گذرانده باشد.

1-  شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دوره دستیاری خارج از کشور به یکی از دانشگاههای داخل کشور به شرح ذیل می‌باشد:

- دارا بودن مدرک دکترای عمومی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

-گذراندن حداقل نیمی از دوره دستیاری در خارج از کشور ( بر اساس طول دوره دستیاری در داخل کشور) در یکی از دانشگاههای مورد تایید که انتقال در دوره دستیاری از آن دانشگاه توسط شورایعالی ارزشیابی مدارک، مجاز اعلام گردیده است.

-شرکت در امتحان دستیاری داخل کشور و کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد در همان رشته و همان سال در آن دانشگاه.

-تعیین سطح دستیاری پس از امتحانات علمی و عملیجهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »آيين نامه ها
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0