مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
رزومه برای برنامه نویسان
به علل مختلفی در حال نگارش مجدد رزومه شخصی خودم هستم و مقالات مختلفی که لینک آنها را در پایین مطلب آوردم مطالعه کردم تا رزومه بهتری بنویسم. در اینجا برخی از آنها را که به نظر من مهمتر آمد، می‌آورم. ( منظور از می‌آورم این است که یا مستقیماترجمه کردم و یا با مقایسه آن با سایر متن های موجود و نتیجه گیری شخصی، کمی تغییر دادم. اما سعی شده که بیشتر به ترجمه متن ها اقدام شود تا دخیل کردن نظرات شخصی ) برخی از این نکات را Niniane Wang از کارمندان گوگل اشاره کرده است.

نکته نخست : بخش‌های تکنیکی کارتان را بنویسید. این امر باعث می‌شود که خواننده رزومه شما بداند که شما با چه دقتی و به چه نحوی این کار را انجام دادید. مثلا بهتر است بجای متن « همکاری در یک تیم سه نفره برای تولید یک افزونه ای-میل » بنویسید « تولید افزونه‌ای با زبان #C برای برنامه outlook که برای ۳۰۰ هزار نفر مورد استفاده قرار گرفته »

نکته دو دیگر : از توضیحات زیادی بپرهیزید . توضیحات اضافه در مورد یک امر خاص منجر به این می‌شود که رزومه شما بیش از اندازه بلند شود و خواننده ، آن را با تمرکز کمتری مطالعه کند تا سریعا متن رزومه شما تمام شود. بنابراین با طولانی کردن متن رزومه‌تان ، موارد مهمی را که خواننده باید از آنها اطلاع داشته باشد را با مطالب کم ارزش، بی اهمیت نکنید.

نکته سه دیگر : مواردی که حتما باید به آنها توجه داشته باشید و آنها را ذکر کنید. نام – نام خانوادگی – آدرس – تلفن – ای-میل – عنوان کاری – میزان تحصیلات – دانشگاه محل تحصیل – سایر گواهینامه‌های اخذ شده -نداشتن غلط املایی و گرامری – مطالب را بروز کنید و در بیان حقیقت صادق باشید. از کلمات کلیدی استفاده کنید.

نکته چهارم : از طرح خلاقانه‌ای استفاده کنید. کسی که رزومه شما را مطالعه می‌کند بی تردید تعداد بیشمار دیگری از رزومه‌ها را دریافت کرده و شما برای اینکه توجه او را به رزومه‌تان جلب کنید، باید از یک طرح خلاقانه استفاده کنید تا او به مطالعه رزومه شما اشتیاق نشان دهد. البته در این کار زیاده روی نکنید که باعث دلزدگی او شود. برای مثال یکی از مکان‌هایی که شما می‌توانید جلب توجه کنید در Header و Footer رزومه‌تان است که با یک طرح خلاقانه می‌توانید هم رزومه حرفه‌ای داشته باشید و هم توجه کارفرما را به خودتان جلب کنید. از ابعاد مناسب برای کاغذ استفاده کنید و از تعداد کمی رنگ استفاده کنید. اما آن قدر در تعداد رنگ‌ها کم یا زیاده روی نکنید که ظاهر رزومه‌تان خراب شود.همچنین بهتر است که از یک قالب از پیش آماده شده برای رزومه استفاده کنید چون پیش از شما بسیاری از افراد مختلف به مواردی که شما باید در رزومه بگنجانید ، فکر کرده‌اند و با بررسی‌های زیاد به نتایج خوبی رسیدند، پس از این تجربیات استفاده کنید.

نکته پنجم : روزمه را در فرمت pdf ارسال کنید. مهم نیست که با چه برنامه‌ای اقدام به نگارش رزومه کردید. OpenOffice – MS Office – و یا هر برنامه واژه پرداز دیگر. آن را در فرمت PDF ذخیره کنید ، چراکه آنچه را که شما در رزومه آورده‌اید ممکن است در مقصد به شکل متفاوتی دیده شود و یا چاپ شود، PDF به شما کمک می‌کند که رزومه‌تان را به همان شکل که می‌خواهید به دست خواننده برسانید.

مطالب دیگری هم هست که اشاره به آنها تنها به تعداد اشاره شده می‌پردازد و بی شک رعایت همه نکات در یک رزومه ، آن را خشک می‌کند و به تحریر درآوردن چنین رزومه‌ای بی تردید وقت‌گیر خواهد بود. اگر نکته مهم دیگری به ذهن شما می‌رسد لطفا آن را با من و سایرین قسمت کنید.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »نگارش رزومه
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0