مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
قوانین دانشگاههای مالزی

توصیه ها، شرایط و قوانین دانشگاههای مالزی

1- با آگاهى کامل و استناد به تحقیقات قبلى توسط خود و تحقیق در منابع علمى، تحصیلى، کاتالوگ‏ها وبولتنهاى دانشگاهى، مراکز اطلاع رسانى داخلى و خارجى، منابع بین المللى مانند اینترنت و مشورت باخانواده و والدین و اطرافیان و با آگاهى کامل از شرایط و امکانات آموزشى دانشگاه را انتخاب نموده، زیرامسئولیت تمامى مسایل آتى دانشجویى در کشور مورد نظر بعهده خودتان مى‏باشد.

2- کلیه هزینه‏هاى تحصیلى توسط منابع شخصى یا قیم باید پرداخت گردد و با اطلاع از این امر که در صورت‏عدم توانایى مالى یا انصراف از تحصیل در هر مقطع زمانى و ب‏ه هر دلیل کلیه هزینه‏هاى پرداختى تاآن زمان‏غیر قابل برگشت مى‏باشد.

3- از این امر کاملاً مطلع باشید که رشته تحصیلى و دانشگاه انتخابى غیر قابل تغییر و تابع مقررات و ضوابطدانشگاه است و در صورت عدم تمایل به ادامه تحصیل منابع هزینه شده غیر قابل برگشت مى‏باشد.

4- پذیرش تحصیلى با توجه به سطح نمرات تحصیلى متقاضى مى‏باشد و توسط دانشگاه بررسى واعلام‏نتیجه خواهد شد.

5- کلیه اطلاعات دریافتى درباره دانشگاه و امکانات خوابگاهى و کیفیت تحصیلى از مؤسسه که بصورت‏اطلاع رسانى کاملاً رایگان در اختیار شما قرار داده شده است عین مصادیق ارایه شده توسط دانشگاه دربولتنهاى دانشگاهى مى‏باشد و مطابق با اطلاعات داده شده در کاتالوگهاى دانشگاههابوده که میبایستى‏توسط شما مطالعه کامل گردد.

6- آدرس و شماره تلفنهاى دانشگاه و وب سایت دانشگاه جهت کسب اطلاعات بیشتر توسط مؤسسه دراختیارشما قرار داده شده که پس از تحقیقات لازم از منابع مختلف و علم به شرایط دانشگاه و کشور موردنظر اقدام به ثبت نام نمایید و از شرایط پذیرش و استانداردهاى آموزشى این دانشگاه وهزینه‏هاى زندگى وتحصیل و امکانات و کیفیت دانشگاهى در این کشور آگاهى و اطلاعات کامل را کسب فرمایید و از آنها تبعیت‏و پیروى نمایید.

7- با توجه به درخواست شما و بصورت کاملاً اختیارى میتوانید از یک فرد راهنما در کشور مقصد استفاده‏نمایید و هر گونه مسئله‏اى در آینده در رابطه با مسائل فى مابین شما و راهنماى انتخابى بعهده شما مى‏باشدومؤسسه صرفاً بعنوان یک معرف هیچگونه مسئولیتى ندارد.

8- مؤسسه به عنوان نماینده دانشگاهها کلیه مراحل اطلاع رسانى و راهنمایى و ثبت نام دانشگاه را بصورت‏رایگان و باحق العمل مناسب به انجام رسانیده است.

9- در صورتیکه اقامت شما هنگام ورود به کشور مورد نظر یا پس از آن توسط مأمورین مرزهاى هوایى وزمینى )با توجه به اینکه کاملاً مختار در پیوست اشخاص مى‏باشند( به هر دلیلى دچار مشکل شود و با توجه‏به این که رویداد و پذیرش تحصیلى متقاضى کاملاً قانونى بوده است، هیچگونه مسئولیتى نسبت به ضرر وزیان شما متوجه مؤسسه نمى‏باشد.

10- هنگام ورود به کشور مورد نظر مبلغ ارز رایج کافى بهره داشته باشید. )حداقل به میزان شهریه دانشگاه‏و 6 ماه هزینه زندگى(.

11- در صورت عدم رعایت قوانین دانشگاه و خوابگاه و به هم زدن نظم دانشگاه و خوابگاه، دانشگاه مجاز به‏اخراج شما مى‏باشد.

12- در صورت بى نظمى و درگیرى و ایجاد تنش و مصرف مشروبات الکلى در محیط خوابگاه دانشگاه مجازبه اخراج دانشجو و اعلام مراتب به سفارت جمهورى اسلامى ایران در کشور مربوطه مى‏باشد.

13- دانشجو مجاز به نگهدارى حیوانات اهلى و وحشى از قبیل سگ وگربه در محیط خوابگاه نمى‏باشد.

14- دانشجو مى‏بایستى ساعت تردد خوابگاهى را رعایت نموده و در وقت مقتضى به خوابگاه مراجعه نماید.

15- دانشجو در صورتیکه مایل به اجاره منزل خارج از محیط خوابگاه باشد. کلیه عواقب ناشى از آن متوجه‏خودش مى‏باشد.

17- کلیه هزینه‏هاى زندگى متناسب با نحوه خرجکرد عملکرد دانشجو مى‏باشد و در صورت هزینه‏هاى‏گزاف براى صرف غذا در رستورانهاى شهرى گران قیمت، طبعاً هزینه‏هاى زندگى و خورد و خوراک بسیاربالا خواهد رفت و عواقب ناشى از آن متوجه شخص دانشجو مى‏باشد.

17- حضور مرتب و منظم در کلاسهاى آموزشى الزامى است و در صورت غیبت بیش از دو هفته دانشگاه‏مجاز به اجراج و ممانعت از شرکت در امتحانات دانشجو مى‏باشد.

18- در صورت عدم موفقیت در امتحانات دانشگاه، جریمه نقدى و آموزشى خصوصى اجبارى براى‏دانشجو توسط دانشگاه در نظر خواهد گرفت.

19- در صورتیکه دانشجو 3 ترم اصلى دانشگاه مردود شود دانشگاه مجاز به اخراج وى از دانشگاه خواهدبود.

20- در هنگام ورود به کشور مورد نظر با سر و وضع ظاهرى مرتب و آراسته در خور اتباع کشور جمهورى‏اسلامى ایران حضور یابید و بعنوان یک دانشجو و نماینده کشور جمهورى اسلامى ایران کلیه مسائل‏اخلاقى و موازین و شئونات اسلامى را در تمامى دوران تحصیل در کشور مورد نظر که نشانگر فرهنگ والاو تمدن غنى جمهورى اسلامى ایران است رعایت نمایید و هرگونه مسئله‏اى که در اثر عدم رعایت مراتب فوق‏پیش بیاید مسئولیتش بعهده شما خواهد بود.

21- با توجه به این که استفاده و حمل هرگونه مواد مخدر در کشور مالزى جزم و مجازات آن اعدام مى‏باشدلذا توصیه مى‏شود که از حمل و استفاده آن به شدت خوددارى شود. در صورت عدم رعایت موارد فوق‏عواقبت ناشى به عهده دانشجو مى‏باشد.

لوازم همراه دانشجویان:

22- داروهاى سرما خوردگى و آنتى بیوتیک در حد کم )از بردن داروهاى آرام بخش و دیازپام خود دارى‏کنید( در صورتیکه از داروهاى خاصى استفاده مینمائید حتماً نسخه پزشک همراه داشته باشید.

23- بیمه درمانى اجبارى مى‏باشد)هر 6 ماه = 200 رینگت( و فقط شامل بیماریهاى حاد و مزمن که نیاز به‏بسترى شدن و اعمال جراحى داشته باشد. میشود و شامل سرما خوردگى و بیمارى سرپائى و دارو ودندانپزشکى نمى‏شود.

24- لوازم بهداشتى مانند لوازم حمام و شامپو و صابون و خمیر دندان و مسواک و حوله حمام و حوله‏کوچک دستى

25- لوازم التحریر شامل: مداد، پاک کن، خودکار، لاک غلطگیرى، دفتر تمرین و ماشین حساب

26- یکعدد کیف پاسپورتى گردن آویز و کیف پول گردن آویز و مبلغ حداقل 700 دلار پول خرد (5 و 10 و 20دلارى(

27- سشوار کوچک مسافرتى و اتوى کوچک مسافرتى

28- گوشى و شارژ موبایل نو یا مستعمل )هزینه خرید سیم کارت موبایل 3-5 دلار میباشد.

29- پرداخت عوارض خروج از کشور در بانکهاى ایران و یا بانک فرودگاه بار اول 150000ریال و بار دوم200000ریال

30- از بردن تنباکو و عرقیات گیاهى و آجیل )پسته( و داروهاى مخدر و اعصاب بدون نسخه پزشک شبیه به‏آن خوددارى فرمائید

31- در صورتیکه مایلید گواهى نامه زندگى خود را بین المللى کنید با سازمان اتومبیلرانى بادرس: تهران خ‏خرمشهر، خ نوبخت، ساختمان 12، نبش کوچه یکم، تلفنهاى88500210-1 و88740411 -145- تماس ومدارک ذیل را آماده فرمائید: 15000تومان، 2 قطعه عکس 3*4، اصل گ‏واهینامه معتبر، اصل پاسپورت

32- جهت اطلاع از وضعیت دقیق پروازها میتوانید با شماره 199 تماس حاصل فرمائید

33- جه‏ت ارسال بار با هواپیمائى مربوط و با قسمت باربرى فرودگاه و هواپیمائى مربوطه میتوانید تماس‏حاصل فرمائید

34- جهت اطلاع از وضعیت فرزندتان طى شب اول ورود به دانشگاه مى‏توانید حداقل 8 ساعت پس از پرواز وجایگزینى در خوابگاه با تلفن ایشان تماس حاصل فرمائید

35- بهترین مسیر پرواز براى رسیدن به کشور مالزى با هواپیمائى ایران ایر میباشد که هر جمعه به قصدکوالالامپور پرواز مینماید.

36- نوع و متراژ و محل مورد نظر جهت اجاره منزل در شهر و کشور مقصد را به راهنما اعلام فرمائید تا پیش‏بینى‏هاى لازم به عمل آید

37- درصورتیکه مایل به هم اتاقى شدن با دانشجوى دیگرى را دارید قبل از عزیمت با مؤسسه هماهنگى‏فرموده و با تعیین قرار ملاقات با یکدیگر آشنا شوید

38- از هم اتاق شدن و دوستى با افراد معتاد و یا مشکوک به اعتیاد جداً بپرهیزید.

توصیه‏ها و نکات مهم به مسافرین مالزى:

39- حداقل 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید

40- مسافر مجاز به حمل 30 کیلوگرم بار مى‏باشد و اضافى بار هر کیلوگرم 3 دلار محاسبه خواهد شد.

41- پرواز به مقصد کوالالامپور از تهران حدوداً 7/5-8 ساعت به طول میانجامد.

42- در هواپیما فرم ورودى که به زبان انگلیسى و بهاسا میباشد به شما داده مى‏شود که از پیاده شدن ازهواپیما و سوار شدن قطار شما را به سالن ترانزیت برده و این فرم را تحویل مى‏دهید تا به شما 14 روز ویزاى‏توریستى داده شود. ضمناً این فرم داراى 2 بخش است که افسر مورد نظر قسمتى از فرم را بریده و به شماپس میدهد که هنگام خارج شدن از کشور به قسمت کنترل پاسپورت مجدداً ارائه نمائید، پس مراقب باشید که‏این قسمت از فرم مفقود نشود

43- در هنگام کنترل پاسپورت آرام و بدور از هر گونه تنش و اضطراب باشید.

44- پس از کنترل پاسپورت وارد سالن گمرک خواهید شد و چمدانهاى شما بر روى ریل خواهد آمد.

45- یک چرخ دستى انتخاب و منتظر رسیدن بار و چمدان خویش باشید.

46- پس از گرفتن چمدانهااز فرودگاه خارج و به سالن خروجى فرودگاه میتوانید وارد شوید. در قسمت‏راست مى‏توانید فروشگاه(celcam)را پیدا کنید و کارت تلفن خریدارى و از قسمت اطلاعات میتوانید نقشه‏شهر را دریافت کنید.

47- میتوانید در جنب باجه اطلاعات جهت رفتن به شهر بلیط تاکسى خریدارى نمائید

48- پس از رسیدن به مالزى میتوانید به یکى از هتلها )مثلاً هتل گرند سیزن که مرکز شهر کوالالامپور است(رفته و آنجا اقامت کنید.

49- جهت اجاره منزل میتوانید روزنامه استار مراجعه به قسمت تبلیغات رفته و به صاحبان ملک زنگ بزنید ودر صورت تمایل خانه را ببینید )البته توصیه میشود که حتماً این کار رابه افراد مجرب بسپارید.

50- جهت عقد قرار داد باید 2 ماه اجاره را بعنوان پول پیش و یک ماه اجاره را از پیش پرداخت نمائید و درابتداى هر ماه اجاره رابه صاحبخانه پرداخت نمائید.

51- کلیه خانه‏هاى اجاره‏اى بصورت مبله میباشد )البته خانه بدون مبله هم وجود دارد( و نوع امکانات بسته به‏مبلغ اجاره متفاوت میباشد.

53- در صورتیکه از پرداخت خسارات ممانعت کنید و یا مبلغ اجاره ماهیانه را با تأخیر و یا پرداخت‏ننمائید.صاحبخانه میتواند از شما به پلیس شکایت نماید و اقامت شما به مخاطره خواهد افتاد و امکان دارد ازآن کشور اخراج شوید.

54- پول خود را به بانک بسپارید و جهت تبدیل ارز خویش به ارز رایج فقط به بانک و یا مراکز تبدیل ارزمراجعه نمائید و از مراجعه به افراد بدون مجوز و بیگانه جهت تبدیل ازر جدا خوددارى کنید

55- از همراه داشتن پول زیاد بپرهیزید )بیش از 200 دلار( و پول خود را در چند محل از لباس خویش‏نگهدارى کنید.

56- از رفتن به محلهاى ناشناس و بیگانه و ناامن و در ساعات خلوت بپرهیزید.

57- جهت حفظ امنیت خویش در ساعات پایانى شب ترددننمائید.

58- در صورتیکه مجبور به رفتن به محلهاى دور بودید، همیشه بهمراه دوستان خویش به این مسیرهامراجعه نمائید

59- در صورت بروز هر گونه مشکل به پلیس و سفارت مراجعه فرمائید.

60- پاسپورت و یا کارت شناسائى و دانشجوئى خود را همیشه همراه داشته باشید.

61- هنگامى که فرد یا افرادى بعنوان ماموران دولتى یا پلیس جلوى شما را گرفتند از آنها محترمانه بخواهیدکه کارت شناسائى خود را ارائه دهند.

62- مدارک خود را هرگز به کسى ندهید و در صورت مفقود شدن مدارک شناسائى به سفارت ایران مراجعه‏نمائید.

63- آدرس محل زندگى خود را یادداشت کنید و همیشه در چند محل نگهدارى و همراه داشته باشید.

64- شماره تلفنهاى ضرورى مانند پلیس، سفارت ایران و دوستان نزدیک را همیشه همراه داشته باشید.

65- همیشه گروهى سفر کنید.

66- کلیدهاى خود را در جاى امن و مطمئن نگهدارى کنید و به دیگران ندهید.

67- اگر مورد سرقت واقع شدید مقاومت نکنید بویژه هنگامى که طرف مقابل مسلح باشد.

68- دارایها واموال خود را در معرض دید قرار ندهید و در خطوط آنها کوشا باشید.

69- در اماک‏ن شلوغ و عمومى مراقب مدارک، لوازم و پول همراه خود باشید

70- اگر کسى براى شما مزاحمت ایجاد کرد و یا قصد درگیرى داشت، هرگز درگیر نشوید و مراتب را به پلیس‏اعلام کنید.

71- به هیچ وجه نقض قوانین نکنید و همراه تابع قوانین کشور محل اقامت خویش باشید.

72- از استفاده از لوازم گران قیمت مانند طلا و جواهر که جلب توجه میکند بپرهیزید.

74- اگر کسى براى شما مزاحمت روحى یا جسمى ایجاد کرد فوراً مراتب را به پلیس، دانشگاه و سفارت اعلام‏کنید.

75- از مکانهاى شلوغ نظیر بازار و مترو مراقب تند زدنها و درگیریهاى ساختگى باشید

78- اگر دلار و یا پولى در خیابان بر روى زمین دیدید به آن دست نزنید

79- درصورت اقامت درهتل اشیاء قیمتى خویش را به قسمت امانات هتل بسپارید.

80- ارزانترین رستوران‏ها، رستورنهاى محلى مالیایى یى مى‏باشد که هم بصورت سلف سرویس هم‏سفارش دادن آماده پذیرائى است و از گوشت ذبح اسلامى استفاده مینماید، مراقب باشید وارد رستورانهاى‏چینى نشوید.

81- به دلیل شیوع بیماریهاى مسرى نظیر ایدز، هپاتیت و... از هر گونه ارتباط با افراد مشکوک بپرهیزید.

82- به دلیل پیشگیرى از بیمارى‏هاى مسرى از هر گونه ارتباط جنسى نامشروع بپرهیزید

83- از شرکت در جلسات غیر مذهبى و متافیزیکى بپرهیزید.

84- از شرکت در هر گونه تشکلهاى سیاسى به شدت بپرهیزید.

مدارک لازم همراه دانشجویان هنگام مسافرت به مالزى:

85- ترجمه ریز نمرات و گواهى آخرین مدرک تحصیلى که به تأیید دادگسترى رسیده باشد+ سه سرى کپى

86- پاسپورت معتبر و سه سرى کپى از کلیه صفحات پاسپورت

87- ترجمه گواهى سلامت جسمانى توسط پزشک

88- بلیط رفت و برگشت یکساله به کشور مقصد

89-بیست وچهار قطعه عکس پاسپورتى رنگى 3*4

کتابهاى آموزشى دانشجویان هنگام مسافرت به مالزى:

90- دیکشنرى انگلیسى به فارسى و فارسى به انگلیسى

91- کتاب انگلیسى محاوره‏اى در سفر

لوازم همراه دانشجویان هنگام مسافرت به مالزى:

92. یکعدد پتوى نازک متوسط و 4 عدد ملافه

93. پلوپز برقى 2-4 نمره کوچک )باینکه لوازم برقى در مالزى ارزان مى‏باشد اما پلوپز ایرانى برنج را بهترمى‏پزد(

94. کترى برقى و ظروف: قابلمه، بشقاب، قاشق و چنگال

95. لباس زیر نخى شامل تى شرت، پیراهن نخى و روشن

96. چتر و کفش و دمپائى راحتى

97. یک قالیچه کوچک براى نماز خواندن و جانمازى و مهر

98. کنسرو ماهى، لوبیا و سوپ آماده و غذاهاى آماده مائده

99.داروهاى  سرما خوردگى و آنتى بیوتیک در حد کم )از بردن داروهاى آرام بخش و دیازپام خوددارى کنید(

100. یک کوله پشتى و چمدان چرخدار

101. لوازم بهداشتى مانند لوازم حمام و شامپو و صابون و خمیر دندان و مسواک و حوله حمام کوچک‏دستى

102. لوازم التحریر شامل: مداد، پاک کن، خودکار، لاک غلطگیرى، چسب مایع ماتیکى، ماشین حساب

103. یکعدد کیف پاسپورتى کردن آویز و کیف پول گردن آویز

104. مبلغ حداقل 100 دلار پول خرد

105. سشوار کوچک مسافرتى و اتوى کوچک مسافرتى

106. گوشى و شارژ موبایل نو یا مستعمل  هزینه خرید سیم کارت موبایل (3-5) دلار مى‏باشد.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »نكات تحصيل در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0