مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
توصیه های سرکنسول ایران

توصیه های سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مالزی به هموطنان ایرانی

علیرغم یادآوری ها و هشدارهای قبلی این نمایندگی به هموطنان گرامی در مالزی، متاسفانه در سال جاری مشکلات جدی برای چند تن از ایرانیان فراهم آمده که علاوه بر گرفتاری شدید آنان، بخش کنسولی سفارت نیز با وجود حجم کار فراوان ناگزیر از پیگیر گرفتاری این هموطنان شده که با توجه به قوانین خاص که در کشور مالزی اجرا میشود، توفیق زیادی در رفع گرفتاری آنان حاصل نشده است لذا بار دیگر اکیداً از هموطنان عزیز میخواهد نهایت دقت را در موارد ذیل معمول دارند تا از پی آمدهای سنگین آن در امان باشند.

1. کمال دقت در ارتباط با معاشرت با خانم ها و پرهیز از ایجاد هر گونه سوء تفاهم بمنظور جلوگیری از پی آمدهای ناگوار آن. (یک فقره سوء تفاهم موجب شد که یک هموطن ایرانی مدت 14 روز در بازداشتگاه پلیس و پس از پی گیری سفارت و سپردن وثیقه و ضمانت بطور مشروط آزاد گردد. ضمناً پرونده وی جهت بررسی و صدور حکم به دادگاه ارسال شده است.)

2. دقت زیاد به هنگام خرید از فروشگاه ها و باز نکردن برچسب مخصوص فروشگاه بر روی کیسه های خرید و حفظ و نگهداری رسید خرید تا محل اقامت. (3 دانشجویی ایرانی دستگیر و پس از سپری نمودن چند روز در بازداشتگاه و پیگیری سفارت به طور موقت با سپردن وجه نقد بطور مشروط آزاد تا پرونده به دادگاه ارجاع و رای و حکم لازم صادر گردد.

3. پرهیز از حمل یا همراه داشتن وجه نقد زیاد توصیه میگردد حتی الامکان از کارت های اعتباری و چک های بانکی بمنظور جلوگیری از سرقت های احتمالی استفاده شود. (25 فقره دزدی از ایرانیان هموطن.)

4. پرهیز از هرگونه درگیری و نزاع، یاد آوری این نکته برای هموطنان گرامی ضروری است که با توجه به قوانین مالزی در صورت درگیری ولو اینکه منجر به صلح و سازش شود، جنبه عمومی جرم از نظر مراجعه قضایی مالزی قابل پیگیری بوده که در مواردی به دلیل برهم زدن نظم عمومی طرفین از کشور مالزی اخراج گردیده اند. (3 فقره نزاع و درگیری که پرونده آنان به دادگاه ارجاع و منتظر رای قاضی می باشند که پس از محکومیت سپری نمودن از این کشور اخراج خواهند شد.)

5. با توجه به لغو روادید کشور مالزی، عده ای از هموطنان بمنظور رفتن به کشور ثالث فریب عده ای فرصت طلب و سودجو خصوصاً قاچاقچیان انسان را میخورند که علاوه بر از دست دادن مبالغ زیادی از سرمایه خود، پس از مدتی سرگردانی در این کشور و تحمل مجازات بالاجبار مجبور به ترک مالزی خواهند شد. (7 فقره)

6. اخیراً چند نفر از هموطنان بعلت استفاده شخصی مواد مخدر دستگیر و پرونده آنان در دادگاه در حال رسیدگی میباشد که بعضاً مدت ها این روند بطول می انجامد این افراد در صورت اثبات جرم به تحمل مجازات و اخراج از کشور مالزی محکوم خواهند شد. (3 فقره)

7. تعدادی از دانشجویان ایرانی مقیم مالزی بعلت دوری از خانواده دچار افسردگی و ناراحتی روانی شده اند که حال چند تن از آنان وخیم گزارش شده است. توصیه میشود که هموطنان گرامی بخصوص دانشجویان عزیز همیشه ارتباط خود را با خانواده هایشان حفظ نمایند و در مراسم و گردهمایی های ملی و مذهبی حضور بهم رسانند. (3 فقره)

8. پرهیز از هر گونه درگیری در دانشگاه ها با دیگر ملیت ها، اخیراً بین دانشجویان دو دانشگاه و دانش آموزان یک مدرسه بین المللی نزاعی دست جمعی ایجاد شده که با وساطت و پا درمیانی سفارت موضوع فیصله یافته است. از آنجائیکه بر اساس گزارشات واصله گروه های غیر ایرانی مسبب این درگیری بوده اند سفارت پیگیر موضوع تا نتیجه نهایی خواهد بود.

9. بخاطر رواج کیف قاپی در مالزی ضروری است هموطنان گرامی از حمل هر نوع اشیاء قیمتی غیر ضروری با خود در محافل عمومی خودداری کنند.

10. ضروری است خانم های محترم از کیف خود و حتی تلفن همراه مراقبت جدی نمائید موارد متعددی از دزدیدن کیف از روی میز رستوران مشاهده شده است.

11. لازم بذکر است چنانچه خدای ناکرده هر یک از هموطنان محکوم به جرم یا خلافی گردند علاوه بر مجازات در کشور مالزی موجب ممنوعیت خروج آنان با توجه به نوع خلاف از کشور نیز خواهد شد.

12. افرادی از اتباع کشورهای آسیای مرکزی و شرقی، معروف به فیوج و غربتی با استفاده از کارت های جعلی پلیس یا مامورین اداره مهاجرت (لباس شخصی)، با ترفند کنترل مدارک و اوراق شناسایی، وجوه نقد و بازدید بدنی اقدام به کلاهبرداری از جهانگردان به ویژه اتباع کشورهای خاورمیانه می نمایند. لذا توصیه می گردد به محض برخورد با این گونه افراد ابتدا از همکاری با آنان سرباز زده و مراتب را طی تماس تلفنی با شماره 199 مرکز پلیس اطلاع و یا با مراجعه به اداره پلیس توریسم واقع در خیابان امپنگ، بعد از برج های دو قلو (KLCC) از آنان شکایت نمائید. خاطر نشان می سازد که طی ماه گذشته بر اساس گزارشات واصله، چند تن از هموطنان گرفتار این افراد گردیده و مقدار زیادی از وجوه خود را از دست داده اند.

13. بر اساس گزارشات واصله یک گروه چینی در مناطق سردانگ، سایبرجایا، کجنگ، پوچونگ، پوتراجایا و چراس به درب خانه های دانشجویان مراجعه و با استفاده از نام شرکت های معتبر کشور مالزی از جمله تسکو، جاسکو و کرفور با ارائه گزارش و تبلیغات متعددی اقدام به عقد قرارداد و اخذ مبالغ 3 الی 5 هزار رینگیت به عنوان شرکت در مسابقه جایزه بزرگ (یک دستگاه اتومبیل BMW و جوایز ارزنده دیگر) می نمایند و در نهایت یک تخته تشک خوشخواب به ارزش حداکثر 2 هزار رینگیت که غیر قابل استفاده می باشد تحویل شرکت کنندگان می دهند. با توجه به این که تاکنون بیش از 20 تن از دانشجویان عزیزمان به میزان قابل توجهی از اندوخته های خود را از دست داده اند، لذا توصیه می گردد به محض برخورد با این گونه افراد از همکاری با آنان خودداری و مراتب را به اداره پلیس گزارش نمایند.

14. داشتن مدارک ذیل برای کلیه هموطنانی که قصد ورود به مالزی بمنظور گردش و دیدار بمدت 3 ماه را دارند الزامی است:

1- داشتن گذرنامه ای با اعتبار حداقل 6 ماه

2- داشتن بلیط رفت و برگشت

3- داشتن ارز کافی برای سفر

بر طبق قوانین دولت مالزی، داشتن بلیط برگشت برای کلیه خارجیان متقاضی ورود به این کشور ضروری بوده ولی چندی است بطور دقیق اجرا نمی گردید. اینک بدلیل وجود خارجیانی که بیش از حد مجاز و بدون اجازه اقدام به اقامت در مالزی نموده اند و تعدادشان هم رو به فزونی است، لذا بر اساس تصمیم جدی و قاطع دولت، در حال حاضر داشتن بلیط برگشت بمنظور اجازه ورود الزامی خواهد بود و در غیر این صورت اجازه ورود نداشته و به کشور مبدا باز گردانده میشوند. مقتضی است کلیه هموطنان عزیز که قصد مسافرت به مالزی دارند بلیط برگشت خود را تهیه و بهمراه داشته باشند. لطفا هموطنان گرامی دوستان و آشنایان خود را نیز از وجود چنین اطلاعیه ای مطلع نمائید.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »نكات تحصيل در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0