مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
راهنمای پذیرش و معافیت

راهنمای پذیرش و معافیت تحصیلی برای آقایان متولدین 1372

 

خلاصه ی این سرویس برای آقایان 17 ساله، اخذ پذیرش، اعزام به کشور مالزی و اخذ معافیت تحصیلی از طریق ثبت در سفارت ایران است.

مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران، کلیه آقایان متولد سال 1372 در پایان سال 1389 ممنوع الخروج می شوند و تا زمانیکه خدمت سربازی خود را انجام نداده اند نمیتوانند از کشور خارج شوند. از سوی دیگر با توجه به افزایش روزافزون داوطلبین ورود به دانشگاه و رقابت تنگاتنگ حاکم بر کنکور شانس قبولی در دانشگاه و رشته مورد علاقه روز به روز کمتر می شود. بر همین اساس بسیاری از علاقه مندان به تحصیل از ورود به سیستم آموزش عالی در ایران باز می مانند و چاره ای جز گذراندن خدمت سربازی ندارند که کل برنامه های آنان برای ادامه تحصیل یا اشتغال را حداقل برای دو سال متوقف و معلق می سازد.

پیشنهاد مشاورین ایران ایندیا برای این دسته از آقایان این است که پیش از پایان سال 1387 برای اخذ پذیرش تحصیلی و خروج از کشور اقدام نمایند. سیستم آموزشی کشور مالزی که در آن پیش دانشگاهی جزئی از تحصیلات دانشگاهی درنظر گرفته می شود به شما این فرصت را می دهد تا با اخذ پذیرش از دانشگاه های خاصی به طور قانونی از کشور خارج شده و تحصیل خود را آغاز نمایید و در عین حال معافیت تحصیلی و اجازه ی سفر به ایران را نیز داشته باشید.

توجه داشته باشید که این امر تنها در برخی دانشگاه ها عملی است.

پذیرش و معافیت تحصیلی برای متولدین  سالهای مختلف طبق جدول آخرین مهلت خروج از کشور به صورت زیر است:

سال تولد

آخرین مهلت خروج

1370

پایان 1387

1371

پایان 1388

1372

پایان 1389

 

دقت کنید که متقاضی میبایست 3 ماه قبل از آخرین مهلت خروج ، گذرنامه و دیپلم دبیرستان را گرفته باشد تا بتواند بصورت قانونی و با موفقیت از کشور خارج شود. این قبیل متقاضیان چون پیش دانشگاهی ندارند نمیتوانند به هند یا سایر کشورها عزیمت کنند زیرا برای تحصیل در مثلاً دانشگاه های هند، داشتن پیش دانشگاهی الزامی است. در نتیجه اقدام به گرفتن پذیرش در یکی از دانشگاههای مالزی راه قانونی و امن انجام این کار است.

این داوطلبین می بایست قبل از پایان سال 1387 با اخذ پذیرش از کشور خارج شوند و پس از ثبت نام در دانشگاه، نسبت به تشکیل پرونده دانشجویی درسفارت ایران در کشور مقصد اقدام کنند. پس از تشکیل پرونده و ارسال مدارک به ایران، بستگان دانشجو با مراجعه به وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری برای اخذ معافیت تحصیلی برای دانشجوی خارج از کشور اقدام می نمایند. پس از تشکیل پرونده و بررسی آن توسط وزارت علوم و تامین وثیقه ی مربوطه، حکم معافیت تحصیلی صادر و برای سفارت ایران در کشور مربوطه ارسال میگردد.از آن پس دانشجو مجاز خواهد بود حداکثر 3 ماه در سال در ایران در کنار خانواده خود به سر برد.

توجه کنید که کسانی که این مهلت را از دست داده اند به هیچ قیمتی امکان انجام این کار را ندارند.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »نكات تحصيل در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0