مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
شرایط معافیت از سربازی

شرایط معافیت از سربازی برای ایرانیان مقیم خارج

سازمان نظام وظیفه ایران اعلام کرده که تمامی ایرانیانی که تا قبل از سال 1384 از کشور خارج شده اند به شرطی که بیش از دو سال در خارج از ایران باشند، می توانند کارت معافیت از سربازی دریافت کنند.
سرباز
پسران ایرانی مقیم خارج می توانند با پرداخت پنج میلیون تومان کارت معافیت بگیرند

بهمن کارگر رئیس سازمان نظام وظیفه ایران در گفتگو با خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا، گفته است: کسانی که دو سال پیش از ایران خارج شده اند می توانند با پرداخت مبلغ 5 میلیون تومان کارت معافیت بگیرند و اگر هم کارت معافیت نگیرند می توانند سالانه برای یک بار به مدت سه ماه وارد ایران شوند.

سازمان نظام وظیفه ایران همچنین برای دانشجویان ایرانی که خدمت سربازی را طی نکرده اند، تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است.

به گفته آقای کارگر، دانشجویان ایرانی که از شهریور سال 1385 از ایران خارج شده و به عنوان دانشجو در خارج پذیرفته شده باشند و دانشجویانی که دانشگاه محل تحصیل آنها مورد تائید سیستم آموزش عالی ایران ( وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان) باشد، می توانند سالانه دو بار وارد ایران شوند و در مجموع سه ماه در آنجا بمانند.

دوره سربازی یا خدمت نظام وظیفه در ایران حدود دو سال است و برای همه پسرانی که سن آنها به هجده سال کامل رسیده، اجباری است. هرگونه فعالیت رسمی برای آقایان، شامل استخدام، معاملات تجاری، خرید و فروش اموالی که نیاز به ثبت رسمی دارد، ازدواج و سفر به خارج از ایران، منوط به داشتن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت (معافیت دائم یا موقت و تحصیلی) است.

ایرانیان مقیم خارج مشکل خدمت وظیفه عمومی ندارند و می توانند به راحتی به کشور تردد داشته باشند و درخواست معافیت کنند و با پرداخت مبلغی کارت معافیت خود را دریافت کنند
رئیس سازمان نظام وظیفه

به گفته آقای کارگر، ایرانیان مقیم خارج در زمینه سربازی فرزندان خود نگرانی نداشته باشند چون "این افراد مشکل خدمت وظیفه عمومی ندارند و می توانند به راحتی به کشور تردد داشته باشند و درخواست معافیت کنند و با پرداخت مبلغی کارت معافیت خود را دریافت کنند."


مشمولان خدمت وظیفه

با وجود محدودیت هایی که برای پسران در داخل ایران در زمینه سربازی وجود دارد، پسران ایرانی خارج از این کشور می توانند با استفاده از تسهیلات اداره نظام وظیفه کارت معافیت دریافت کنند یا بدون دریافت کارت معافیت چند ماهی را در ایران بگذرانند.

اخیرا سازمان نظام وظیفه، به موسسات دولتی و خصوصی هشدار داده بود که از به کارگرفتن جوانانی که خدمت سربازی خود را انجام نداده اند خودداری کنند.

سازمان نظام وظیفه به تمامی جوانان توصیه کرده که در هنگام سفر کارت پایان خدمت یا کارت معافیت سربازی را به همراه داشته باشند و نیروهای انتظامی اعم از پلیس راه، اداره اماکن و ایستگاه های ایست و بازرسی موظفند مدارکی دال بر روشن شدن وضعیت خدمت وظیفه عمومی از همه درخواست کرده و با کسانی که مدرکی همراه نداشته باشند برخورد کنند.

به عقیده برخی، دوره سربازی در ایران طولانی است و باعث نارضایتی خانواده های ایرانی شده است.

در چند سال گذشته بارها بحث کاهش دوره سربازی مطرح شده اما دولت تاکنون با آن مخالفت کرده است. مرکز پژوهش های مجلس نیز دو سال پیش پیشنهاد کرده بود مدت سربازی کاهش یابد.

خدمت نظام وظیفه در ایران 85 سال قدمت دارد و در سال 1301 در ارتش شعبه ای به نام "سربازگیری" و "اداره نظام اجباری" راه اندازی شد. اداره نظام اجباری، چند سال بعد به اداره نظام وظیفه عمومی تغییر نام داد.

قانون نظام وظیفه از آن زمان تاکنون بارها تغییر کرده اما تغییری در اجباری بودن این دوره ایجاد نشده است.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »نكات تحصيل در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0