مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
راهنمای تاسیس شرکت در مالزی

مراحل و مدارک برای ثبت شعبه ی شرکت خارجی در مالزی

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ثبت شعبه ی شرکت های خارجی در مالزی
برای ثبت شعبه ی یک شرکت خارجی می توان مستقیما و بدون مراجعه به مشاوران رسمی وارد عمل شد و اقدام به ثبت آن نمود. همچنین استفاده از خدمات مشاوران رسمی در این مورد ممکن می باشد.
1- گام نخست:
مراجعه به اداره ی ثبت مالزی و ارایه مدارک زیر:
1- فرم درخواست
2- نتیجه ی جستجوی نام فرم 13A برای استفاده از نام یک شرکت خارجی، می بایست کپی مدرکی که نشان دهنده ی نام ثبت شده ی شرکت در کشور مبدا می باشد، ارایه گردد.
2- گام دوم:
تحویل مدارک.
پس از تایید نام شرکت خارجی ، مدارک زیر می بایست تهیه، ترجمه رسمی شده و به تایید وزارت امور خارجه و سفارت مالزی در ایران برسد، اعتبار این اسناد حداکثر سه ماه می باشد و در صورت گذشت بیش از سه ماه می بایست مجددا به تایید مراجع ذکر شده برسد.
در صورت ترجمه ی اسناد در مالزی، این مدارک می بایست به تایید شخصی که از سوی اداره ثبت مالزی معرفی می شود برسد.
اسناد و مدارک مورد نیاز :
1- ترجمه ی رسمی و تایید شده ی سند ثبت شرکت.
2- ترجمه رسمی و تایید شده ی اساس نامه.
3- لیست و مشخصات مدیران شرکت مطابق فرم 79
4- مدرک دال بر معرفی یک و یا چند فرد ساکن در مالزی، به عنوان نماینده. این نماینده می بایست طی صورت جلسه ی مدیران و با ارایه ی وکالتنامه ی رسمی از مدیران معرفی گردد.
5- برگه ی رسمی قبول نمایندگی ( فرم 80)
6- پرداخت هزینه ی ابطال تمبر بر اساس سرمایه اسمی اعلام شده طی یک فقره چک بانکی.
برای آگاهی از میزان هزینه ی ابطال تمبر لطفا به این صفحه مراجعه بفرمایید.
7- ارایه ی ارزش برابری نرخ ارز رسمی کشور مبدا با نرخ رینگیت مالزی از روزنامه های مالزی. این نرخ برای تعیین برابری سرمایه شرکت به وجه رایج مالزی استفاده خواهد شد.
3- گام سوم:
تاییدیه اداره ثبت.
اداره ی ثبت شرکت های مالزی، براساس مدارک فوق سند ثبت شرکت را مطابق با (فرم 83) صادر می نماید.
4- گام چهارم:
معرفی مکان نگهداری اسناد و مکان تجاری شرکت.
هر شرکت خارجی موظف است ظرف یک ماه از تاریخ تاسیس مکان نگهداری اسناد و همچنین مکان تجاری شرکت را طی یک اعلامیه به اداره ثبت شرکت های مالزی CCM معرفی نماید.
5- گام پنجم :
موارد لازم الاجرا پس از ثبت:
1- گزارش کلیه تغییرات به اداره ی ثبت. از جمله شرکت و نماینده موظف هستند هر گونه تغییر نماینده را به اداره ی ثبت گزارش نمایند.
2- حداکثر طی مدت 2 ماه پس از هر جلسه ی عمومی سالانه، مدارک زیر می بایست در پرونده ی شرکت درج گردد.
1- کپی سود سالانه ی شرکت
2- کپی ترازنامه دفتر کل
3- شرح دارایی های استفاده شده و عملیات انجام شده در مالزی
4- حساب سود و زیان
تمامی اسناد فوق می بایست به زبان بهاسای مالزی و یا انگلیسی تهیه شوند. هر گونه سند به غیر از این دو زبان می بایست ترجمه رسمی و تایید شده داشته باشند.

تاسیس یک شرکت بومی در مالزی

تعریف :
شرکتی که تمامی و قسمت عمده ی سهام آن به نام شخص و یا اشخاص مالایی است.

شرایط تاسیس یک شرکت بومی :
1- حداقل 2 نفر شریک که یک نفر از ایشان می بایست شهروند و مقیم مالزی باشد.
2- حداقل سن 18 سال
3- شرکا تاجر ورشکسته غیرمعتبر نباشند.
4- در طول 5 سال گذشته مرتکب جرم نشده و محکومیت در دادگاه نداشته باشند.
5- ارایه کارت شناسایی برای اشخاص مالایی. (گزارش پلیس مبنی بر فقدان کارت شناسایی، قابل قبول نیست).

مدت زمان برای تشکیل یک شرکت بومی
7 روز کاری.
اگر در کوالالامپور زندگی میکنید ، راه اندازی سریع شرکت مقدور است.
در صورتی که خارج از کوالالامپور اقامت دارید به زمان فوق مدتی که برای انتقال مدارک از محل اقامت شما به دفتر و بلعکس مورد نیاز خواهد بود را بیفزایید.

توجه:
ما با بررسی های همه جانبه ، سریعترین و کم هزینه ترین راه ها را انتخاب و در خدمت شما گذاشته ایم، به همین دلیل به جرات اعلام می کنیم هر گروه و شخصی که به شما وعده ی انجام کار را در مدت کوتاه تر و یا با هزینه ای کمتر از مبالغ اعلام شده توسط ما بدهد، امکان انجام کار را ندارد.
معمولا ایشان قیمت اصلی تاسیس را پنهان میکنند و وقتی نام شرکت شما تایید شد، چون نام شرکت شما در گروی ایشان خواهد بود، شما ناگزیر از پرداخت نرخ اضافی، بنا به اعلام ایشان خواهید بود.

تاسیس شعبه شرکت خارجی در مالزی

شرکت های ثبت شده در خارج از مالزی اعم از این که محل تجارت آن ها داخل مالزی باشد و یا در حال تجارت با مالزی باشند، طبق قانون شرکت های مالزی به عنوان شرکت های خارجی قلمداد می شوند.

بر اساس قانون، شرکت های خارجی می توانند پایگاهی برای تجارت در مالزی داشته باشد مشروط به آن که :
1- با یک شرکت داخلی ادغام شوند.
2- شعبه ای را در مالزی ایجاد کنند.
شر کت های خارجی که مایل به ایجاد شعبه  و تجارت در مالزی هستند، می بایست نماینده ای را به اداره ی ثبت شرکت های مالزی معرفی و از آن طریق اقدام به ثبت شعبه خود نمایند.
قانون شرکت های مالزی، انجام این مراحل را مستقیما به اداره ی ثبت سپرده است تا از این طریق کنترل خود را بر فعالیت شرکت های خارجی بیشتر نماید.
شرکت خارجی ثبت شده در مالزی اجازه و قدرت خرید و نگهداری اموال غیرمنقول را خواهند داشت.

اهداف تاسیس و حیطه ی فعالیت شرکت

نمونه هایی برای تعریف اهداف تاسیس و حیطه ی فعالیت شرکت:

1- اجرای هرگونه تجارت متناسب با اهداف تعیین شده در شرکت نامه که به نظر می رسد شرکت قادر به انجام آن است و می تواند مستقیم و غیر مستقیم ارزش و یا سودی برای دارایی ها و حقوق شرکت ایجاد کند.
2- به عهده گرفتن و کسب کل و یا جزئی از تجارت ،دارایی ها و تعهدات هر شخص و یا شرکتی که قانوناً می تواند تجارتی را آغاز کند و یا صاحب دارایی است که میتواند در جهت اهداف شرکت مفید و مناسب باشد .
3- درخواست ، خرید و یا از طرف دیگر کسب هرگونه مجوز، حقوق جواز، کپی رایت، نشان تجاری، پروانه، امتیاز و مانند آن که می تواند حق انحصاری، غیر انحصاری و محدود برای استفاده کردن ایجاد کند.
هر نوع موارد سری و یا اطلاعاتی و یا اختراعی که به نظر می رسد می تواند در جهت اهداف شرکت مورد استفاده قرار گیرد و یا کسب هر کدام از آن ها که برای شرکت منفعت زا باشد و یا استفاده، توسعه و یا دادن جواز با توجه به دارایی و توان شرکت، حقوق و یا اطلاعات و دانش کسب شده.
4- ادغام و یا همکاری در جهت تقسیم منافع، سود، همکاری، امتیازی دو جانبه، ریسک مشترک و یا از طرف دیگر، با هر شخصی و یا شرکتی که در حال انجام تجارت و یا قصد انجام معامله ای که شرکت قانوناً می تواند انجام دهد دارد و یا هر نوع تجارت و معامله ای که قادر به منفعت رسانی به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم به شرکت است.
5- گرفتن و یا کسب و حفظ سهام، سهام قرضه و یا اوراق بهادر شرکت دیگر .
6- ورود به قرارداد ها با دولت، مقامات، شهرداری و مقامات محلی که برای اهداف شرکت و یکی از آن ها مفید می باشد و یا کسب هر نوع حقوق، امتیاز و یا مزایا از دولت و مقامات که شرکت مایل به کسب آن ها است و یا اجرا استفاده و پیروی از این قراردادها، حقوق، امتیازات و مزایا.
7- تاسیس و حمایت و یا کمک به تاسیس و حمایت از شرکت ها، موسسات، بودجه ها و یا تسهیلاتی که برای کارمندان و یا رؤسا و یا کارمندان پیشین و وابستگان و مرتبطان باچنین اشخاصی، اعطای حقوق بازنشستگی و مواجب و یا پرداخت بیمه، تعهد و ضمانت صرف پول در جهت اهداف خیر خواهانه و نوع دوستانه و برای نمایشگاه ها اهداف سودمند عمومی و معمول.
8- تشویق دیگر شرکت و یا شرکت ها به منظور حصول و یا گرفتن همه و یا بخشی از دارائی ها، حقوق و مسؤلیت های شرکت و یا برای دیگر اهدافی که مستقیم و یا غیر مستقیم به شرکت سود می رساند.
9-خرید، اخذ وام، اجاره و یا کسب دارائی منقول و غیر منقول، حقوق، مزایا و امتیازاتی که شرکت برای اهداف خود لازم و یا مناسب می بیند، به ویژه هر نوع زمین، ساختمان، دستگاه، ماشین وکالای تجاری.
10- ساخت، پیشبرد، حفظ، مدیریت، اجرا و یا کنترل هر نوع ساختمان، کارگاه، کارخانه، آسیاب، جاده، راه، تراموا، ریل راه آهن، مسیر های آبی، انشعاب و مسیر های فرعی، پل، انبار و سیلو، لنگر گاه، انبار (کالا)، کارگاه های الکتریکی، مغازه و دیگر کارها و یا تسهیلاتی که مستقیم ویا غیر مستقیم سود شرکت را افزایش می دهد و یا کمک به ساخت، توسعه، حفظ، گسترش، مدیریت، اجرا و کنترل هر کدام از آن ها.
11- سرمایه گذاری و معامله با پول شرکت در زمان هایی که شرکت آن اقدام را مناسب می بیند.
12- قرض و یا کمک مالی و دادن اعتبار به هر شخص و شرکت، ضمانت و یا دادن ضمانت و خسارت برای پرداخت پول و یا اجرای قرار داد ها و تعهدات هر شخص و یا شرکتی، به عهده گرفتن و یا متعهد شدن به باز پرداخت پول قرض داده شده و تعهدات فرد و شرکت و یا از طرف دیگر یاری رسانی به فرد و شرکت.
13- قرض دادن، افزایش دادن و یا ضمانت پرداخت پول به صورتی که شرکت آن را مناسب می بیند و یا ضمانت باز پرداخت پول، اجرای تعهدات، قرار داد، گارانتی و دیگر تعهد های که در شرکت ایجاد و یا متحمل می شود و یا مربوط به دارائی های شرکت می شود(چه حال چه آینده)، شامل سرمایه غیر لازم، و خرید، باز خرید و پرداخت تمامی اوراق های بهادر .
14- پاداش به هر شخص و یا شرکتی در قبال خدمات ارائه داده در قرار دادن و یا کمک به قراردادن و ضمانت قراردادن هر نوع سهمی در سرمایه ی شرکت و یا سهام قرضه و یا دیگر اوراق بهادر و یا در مورد سازمان دهی، تشکیل و توسعه ی شرکت و راهبرد امورآن.
15- برداشت، ساخت، پذیرفتن، تائید، تخفیف، اجرا، صدور هر نوع سفته، حواله، بار نامه و هر نوع ابزار قابل انتقال و قابل تبدیل به پول نقد.
16- فروش یا کناره گیری از به عهده گرفتن مسولیت شرکت و یا بخشی ازآن که با ملاحظات شرکت مناسب می باشد به ویژه در مورد سهام، سهام قرضه، اوراق بهادرشرکتی دیگر که در بخش هایی اهدافی مشابه با شرکت دارد.
17- انتخاب ابزاری برای معرفی شرکت و تبلیغ تجارت و یا محصولاتی که برای شرکت مفید می باشد .
18- درخواست، تضمین و کسب هر نوع مصوبات قانونی، حق واگذاری، انتقال، خرید و یا استفاده، اجرا و بهره برداری از اجازه نامه، مجوز، اعتبار، امتیاز، مزایا، حقوق که دولت و یا مقامات و هر شرکت و مجموعه ی عمومی می تواند دارای آن باشد و پرداخت،کمک و یاری رساندن در جهت عملی کردن آن ها و مالکیت هر نوع سهم شرکت، سهام قرضه و یا دیگر اوراق بهادر و کمک به تامین و پرداخت هزینه های لازم، مطالبات و مخارج.
19- درخواست، توسعه و حصول هر نوع مصوبه، مقررات ودیگر قوانین که مستقیم و یا غیر مستقیم برای شرکت منفعت زا است و یا مخالفت با هر نوع لایحه، دعوی یادرخواست هایی که در جهت مخالف منافع شرکت است.
20- فراهم ساختن شرایط برای ثبت و یا سازماندهی شرکت در کشور و یا مکانی خارج از مالزی.
21- فروش، پیش برد، مدیریت ،توسعه، مبادله، اجاره، کناره گیری و یا معامله با هر بخشی از دارائی ها و حقوق شرکت.
22- صدور و تخصیص کامل و یا بخشی از سهام پرداخت شده در سرمایه ی شرکت به ازاء دارائی های منقول و غیر منقول خریداری شده و یا کسب شده و یاخدمات ارائه شده به شرکت.
23- توزیع دارائی ها بین اعضای شرکت، در غیر این صورت هیچ نوع توزیعی به طوری که منجر به کاهش سرمایه بدون تصویب قانون صورت گیرد ممنوع می باشد.
24- نگهداری و حفظ رهن،گرو و یا مطالباتی به منظورضمانت پرداخت قیمت خرید و یا تراز خرید های پرداخت نشده و یا بخشی از دارائی های شرکت که به هر نحوی توسط شرکت فروخته شده و یا پولی که مربوط به خریداران شرکت و دیگر افراد می باشد .
25- عمل به اجرای اهداف شرکت و یا انجام همه و یا یکی از آن ها در هر کجای جهان به عنوان مدیر، نماینده، متولی، یا از طریق متولی، نماینده، به تنهایی و به کمک دیگران.
26- انجام همه ی اموری که در حصول اهداف شرکت لازم و سودمند باشد .

راهنمای تاسیس شرکت در مالزی

هر متقاضی ثبت شرکت در مالزی می بایست یک مشاور رسمی که دارای مجوز از سوی اداره ی ثبت شرکت های مالزی باشد را برای انجام امور ثبتی و انجام کلیه امور قانونی شرکت در طول دوره ی فعالیت آن در مالزی، منصوب نماید.
این مشاور رسمی به نمایندگی از مدیران شرکت برای ثبت یا تاسیس شرکت در اداره ی ثبت شرکت های مالزی اقدام و پس از ثبت شرکت از اسناد و مدارک قانونی مراقبت نموده و امور قانونی را بررسی و یادآوری می نماید.
برای آگاهی از شرایط و فعالیت های مشاوران رسمی شرکت ها در مالزی لطفا به این صفحه مراجعه بفرمایید.
با بررسی های جامع به عمل آمده آتیه آفرینان نسبت به شناسایی متعهد ترین و تواناترین مشاوران رسمی اقدام و با گزینش برترین ایشان، با آنان قرارداد تنظیم و امور ثبتی و قانونی شرکت شما را به ایشان خواهد سپرد. آتیه آفرینان همچنین به طور دایم انجام امور توسط ایشان را بررسی خواهد نمود و در صورت افت کیفت کاری ایشان نسبت به جایگزینی آنان اقدام و مراتب را جهت اخذ تصمیم مقتضی به اطلاع جناب عالی خواهد رساند.
با تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت، شما به آتیه آفرینان اجازه خواهید داد تا از مشاور رسمی و خبره برای شرکت شما استفاده نماید.

برای شروع مراحل ثبت لطفا به این صفحه -- مراجعه بفرمایید.
برای آگاهی از قوانین و شرایط کلی ثبت شرکت به این صفحه مراجعه بفرمایید.
برای آگاهی از شرایط و فعالیت های مشاوران رسمی شرکت ها در مالزی به این صفحه مراجعه بفرمایید.

خلاصه ی شرایط، قوانین و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مالزی
1- معرفی حداقل دو مدیر با سن بالای 18 سال
2- معرفی حداقل دو سهام دار با سن بالای 18
( تمامی اشخصاص می بایست آدرس در مالزی اعلام نمایند.)
3- کپی صفحه ی اول گذرنامه یا یاNRIC مدیران و سهام داران
(علاوه بر مراجعه ی حضوری و یا ارسال توسط فرم درخواست، می توانید توسط فکس، پست الکترونیک و یا پست ارسال بفرمایید.)
لطفا برای مشاهده ی آدرس و شماره فکس و پست الکترونیک به این صفحه مراجعه بفرمایید.
4- تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت --
علاوه بر مراجعه حضوری و تکمیل فرم می توانید از خدمات تکمیل فرم الکترونیک و یا پیک نامه رسان آتیه آفرینان استفاده بفرمایید.
5- پرداخت بیعانه ی اولیه

روش انجام کار:
1- تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت
2- پرداخت بیعانه (غیرقابل استرداد) به میزان 30% از کل هزینه ی ثبت شرکت
این مبلغ بر اساس سرمایه ی اعلام شده برای ثبت متفاوت خواهد بود.
3- استعلام نام اولیه نام شرکت توسط آتیه آفرینان از اداره ثبت
4- دریافت نتیجه ی استعلام و اعلام آن به جناب عالی
( حداکثر یک ساعت بعد از به جریان افتادن کار)
5- آماده سازی و ارسال فرم های تاسیس برای جناب عالی
6- دریافت فرم های تاسیس امضاشده از جناب عالی
( فرم ها می توانند با مراجعه حضوری جناب عالی در محل آتیه آفرینان و یا با استفاده از خدمات پیک آتیه آفرینان و همچنین توسط پست الکترونیک و یا پست ارسال گردند.)
7- پرداخت 70% باقی مانده از هزینه ی ثبت شرکت
این مبلغ بر اساس سرمایه ی اعلام شده برای ثبت متفاوت خواهد بود.
8- آغاز مراحل ثبت شرکت در اداره ی ثبت
اداره ثبت در صورت تکمیل و بدون اشکال بودن مدارک، حداکثر در مدت 7 روز کاری مراحل ثبت را به اتمام خواهد رساند.
9- تحویل مدارک ثبتی شرکت
این مدارک را می توانید در این صفحه مشاهده بفرمایید.

ما مجموع مدارکی را در اختیار شما قرار خواهیم دارد که به واسطه ی آن می توانید شرکت خود را افتتاح و نسبت به چاپ کارت و سربرگ و.. ، افتتاح حساب بانکی اقدام و کسب و کار خود را آغاز بفرمایید.
مشاور رسمی شرکت شما، با دریافت مبلغ ماهانه ی 150 RM حق العمل، ضمن نگهداری و مراقبت از مدارک و دفاتر قانونی شما، آن ها را بررسی و در مواقع لازم جهت تکمیل آن ها با شما همکاری خواهد نمود.

برای آگاهی از قوانین شرکت ها لطفا به این صفحه مراجعه بفرمایید.

انتخاب نام - اصول کلی(ثبت شرکت در مالزی)

اصول کلی در انتخاب نام و مشخصات اسم هایی که بعنوان نام شرکت قابل استفاده هستند: 

شرح:
1. اسم می بایست هجا و املای صحیح داشته باشد.
2. در صورتی که شامل کلمات غیر مالایی و غیر انگلیسی باشد، این کلمات دارای معنی بوده و معنی آن ها اعلام گردد.
3. اسم می بایست کفر آمیز نبوده و همچنین برای عموم مردم اهانت آمیز نباشد.
4. اسم نباید به عناصر مذهبی شباهت داشته باشد.
5. اسم عام و کلی نباشد. مانند شرکت زیبا، شرکت تلاش، "Attempt Sdn. Bhd." or "Beautiful Sdn. Bhd.";
6. عدم استفاده از اسامی خاص افراد به غیر از موارد زیر:
الف- نام مدیران شرکت که در اساسنامه شرکت نام درج شده است.
ب- نام اعضای خانواده ی درجه یک مدیر یا موسس، مانند: فرزند، پدر، همسر، پدربزرگ یا مادر بزرگ. در این خصوص روابط فامیلی باید اثبات شود.
ج- در صورتی که از نام گروه خاصی استفاده گردد، می بایست رضایت نامه ی از آن گروه ارایه گردد.
7. اسم های خلق شده باید معنی کلمه های خلق شده را بیان کند.
8. مخفف نام شرکت، تداعی با مخفف نام شرکت های بین المللی و چند ملیتی مانند PNB,ICI,IBM ننماید.

انتخاب نام - اسامی ممنوعه (ثبت شرکت در مالزی)

بند قانونی در بخش (1)22 قانون شرکت های مالزی سال 1965 دلالت بر ممنوعیت ثبت اسامی در موارد زیر دارد:

1- اسم با نظر شرکت ثبت نامطلوب تشخصی داده شود.
2- وزیر دستور عدم ثبت آن را صادر کرده باشد.
این موارد بر اساس ماده ی (1)341 همان قانون به شرکت های خارجی تسری می یابد.
مواردی که توسط دستور وزیر اجازه ی ثبت ندارند :
1. نام هایی که با یکی از اعضای خانواده سلطنتی ارتباط داشته باشد و شامل کلمه هایی مانند: سلطنت، شاه، ملکه، شاهزاده، شاهدخت، تاج، نایب السلطنه یا امپراطوری"Royal", "King", "Queen", "Prince", "Princess", "Crown", "Regent" or "Imperial"; باشند.
2.نام هایی که با یک ایالت یا بخش دولتی فدرال ،آژانس دولتی یا شهرداری یا مقام محلی دیگری شامل اسم هایی مثل فدرال، ایالت یا ملیت ، "Federal", "State" , "National"، ارتباط داشته باشد.
3.اسم هایی که با ملتهای آسیای جنوب شرقی،دولت خارجی یا کشورهای مشترک المنافع یا با هر سازمان بین المللی دیگر یا اتحادیه ها در ارتباط بوده و شامل کلماتی مانند ASEAN,UNESCO,NATO,EEC,OPEC باشد.
4.اسم هایی که با هرحزب سیاسی ،اجتماعی،اتحادیه تجاری یا انجمن ساختمانی موجود، ارتباط داشته باشد.
5. اسم هایی که شامل کلمه های زیر یا مشابه کلمات زیر باشند:
بانک، بانکدار، بانکداری، دفتر خانه، اتاق بازرگانی و صنعتی، اتاق صادر کنندگان، دانشکده، مصرف کننده، شورا، اعتبار، مبادله، مامور اجرا، مالی، سازمان خیریه، وام، ضمانت، صرافی، بیمه، سرمایه گذاری، اجاره، ساخت مالزی، نخست، دفتر ثبت اسناد، خزانه، ودیعه پذیری، انحصار، خزانه، خزانه داری، یگان، دانشگاه.
"Bank", "Banker", "Banking", "Bumiputra", "Bureau", "Chamber of Commerce and Industry", "Chamber of Manufacturers", "Chartered", "College", "Consumer", "Council", "Credit", "Exchange", "Executor", "Fair Price", "Finance", "Foundation", "Fund", "Guarantee", "Institute", "Insurance", "Investment", "Leasing", "Made in Malaysia", "Prime", "Registry", "Treasury", "Trust", "Unit Trust", "University"

6.اسم هایی که برای شناسایی، نوع و اهداف یک شرکت، گمراه کننده هستند.
7.اسم هایی که کفر آمیز یا در مجمع عمومی اهانت آمیز هستند.
8. اسم هایی که:
1. ترجمه ی اسم یک شرکت خارجی که قانونی ثبت شده است.
2. ممکن است به اسم یک شرکت خارجی که قانونی ثبت شده است شبیه باشد یا با آن اشتباه گرفته شود.
3. ممکن است به اسمی که به هدف تشکیل یک شرکت جدید یا ثبت یک شرکت خارجی رزرو شده شبیه باشد یا با اسمی که به هدف تعویض اسم یک شرکت خارجی ثبت شده زیر نظر قانون اشتباه گرفته شود.

اسم هایی که بیانگر فعالیت هایی هستند توسط قوانین دیگر کنترل می شوند.
شرح:
1. قانون موسسات مالی و بانکداری مصوبه ی سال 1989
کلمات بانک، سپرده گذاری، مالی، بانک بازرگانان، موسسه تنزیل، دلال پول، دلال مبادله ارز، مالی، اجاره، مال توسعه، اعتبار ساختمان ،"bank", "deposit-taking", "finance", "merchant bank", "discount house", "money broker", "foreign exchange broker", "Financial", "Factoring", "Leasing", "Development finance", "Building credit" یا کلمه هایی که اشاره ضمنی به مفهوم این گونه کلمات دارند.
2. قانون صنایع مصوبه ی سال 1983
مبادله کالا، بازار کالا، بازار امنیت تجاری، stock exchange", "stock market", "securities trading market" یا کلمه هایی که اشاره ضمنی به مفهوم این گونه کلمات دارند.
3. قانون صنعت و تجارت مصوبه ی 1993
کلمات مبادله آینده، واسطه ی آینده، مشاور تجاری آینده، "futures exchange", "futures broker", "futures trading adviser" یا کلمه هایی که اشاره ضمنی به مفهوم این گونه کلمات دارند..
4.قانون بیمه مصوبه ی 1963
بیمه، بیمه عمر، صادر کننده بیمه دریایی، "insurance", "assurance", "underwriter" یا کلمه هایی که اشاره ضمنی به مفهوم این گونه کلمات دارند.
5. قانون مبادله پول مصوبه ی 1998
کلمات مبادله پول، مبادله ارز ، "money changer", "foreign exchange" یا کلمه هایی که اشاره ضمنی به مفهوم این گونه کلمات دارند.
6. قانون قیمت گذاری ، ارزیابی و نمایندگی املاک مصوبه ی 1981
کلمات نماینده ملک، نماینده خانه، نماینده اموال، نماینده زمین، دلال خانه، "estate agent", "house agent", "property agent", "land agent", "house broker" یا کلمه هایی که اشاره ضمنی به مفهوم این گونه کلمات دارند.
7. قانون معاملات اسلامی تکافل (Takaful) مصوبه ی 1967
تکافل ، التکافل ، "Takaful" یا کلمه هایی که اشاره ضمنی به مفهوم این گونه کلمات دارند.
8. قانون حسابداری مصوبه ی 1967
کلمات مالیات، حسابداری، حسابدار عمومی، بازرس، مشاوره مالیاتی، "taxation", "tax", "accounting", "Public Accountant", "Auditor", "Tax consultant", "Tax advisor" یا کلمه هایی که اشاره ضمنی به مفهوم این گونه کلمات دارند.
9. قانون صنایع دارویی (تبلیغات و فروش) مصوبه ی 1956
کلمات کلینیک خصوصی، کلینیک، کلینیک رادیولوژی خصوصی، آزمایشگاه دارویی خصوصی، داروهای جایگزین، گیاه های سنتی، طبیب، معالجه، کیلنیک مو، ریزش مو، معالجه امراض، گیاهان دارویی سنتی، سالن دارو، "Private clinic", "Clinic", "Private Radiological clinic", "private medical laboratory", "alternative medicines", "traditional herbs", "tabib", "treatment', "hair clinic", "hair loss", "homeopathy", "traditional medicine herbs" , "medical hall" یا کلمه هایی که اشاره ضمنی به مفهوم این گونه کلمات دارند.
10. هر قانون دیگری که به اداره ی ثبت شرکت اعلام شود.

اسامی که ارتباط با فعالیت هایی که توسط نماینده های دولت یا سندیکاهای حرفه ای، تنظیم شده است را بیان می کند.
شرح:
1. کلمات ثبت شده ی منطقه ی آزاد لابوان (LOFSA)
کلمه هایی مانند منطقه ی آزاد، لابوان، شرکت منطقه ی آزاد، "Labuan Offshore", "Offshore Company", "Labuan Trust Company" یا کلمه های هم معنی.
2. هیئت معماری مالزی
کلمه هایی مانند معماری، "architect"
3.وزارت فرهنگ مالزی
کلمه هایی مانند دانشکده، موسسه، دانشگاه، مدرسه، "college", "institute", "university", "school" یا کلمه های هم معنی
4. سازمان توسعه همکاری
کلمه هایی مانند همکاری، "co-op", "Co-operative" یا کلمه های هم معنی.
5. سازمان هوانوردی داخلی
کلمه هایی مانند هوانوردی، راه هوایی، خط هوایی، هوا، "aviation", "airways", "airlines", "air" یا کلمه های هم معنی
6. هیات مهندسی مالزی
کلمه هایی مانند مهندس، "engineer"
7. سازمان حسابرسی مالزی
کلمه هایی مثل حسابدار، مالیات، "accountant" , "taxation"
8. سازمان نخست وزیری
کلمه هایی مثل دینار، "dinar"
9. وزارت صنایع مادر
کلمه هایی مثل مرکز اطلاعات مدیریت جنگلداری as "Pusat Seranta Pengurursan Hutan" ("Information Centre for Forest Management")
10.Jabatan Kemajuan Agama Islam Malaysia
مستقیم، معجزه احرام، وقف، بیت المال، حلال، وصیت، "rypto", "Muttaqim", "Mustaqim", "Ehram Mukjizah", "Wakaf", "Amil", "Baitulmal", "Halal", "wasiat", "faraid" یا کلمه های هم معنی.
11. واحد درخواست مشارکت
کلمه هایی مثل امانت، "Amanah" and "Trust" برای تشکیل یک شرکت

اسم هایی که استفاده آنها به منافع عمومی و ملی محدود شده است.
شرح:
1- شرکت های متعلق و مربوط به دولت و اسم های معروفی که در قانون ثبت علامت تجاری ثبت شده است.
مانند : "Astro", "DIGI", "Berjaya", "Chase", "HICOM", "Petronas", "Intrakota", "Celcom", "Pernas", "Perodua", "Modenas", "Telekom", "Kenyir", "Kulim Hi-Tech"
2- Cyber یا هر کلمه هم معنی آن
3- Putrajaya یا کلمه های هم معنی
4- "MSC/Multimedia Super Corridor"
5- "Middle Man"
6- "Malay Reserve"
7- کلمه هایی که شبیه فعالیت های قماربازی هستند مثل شرط بندی در اسب دوانی، بخت آزمایی، فال گیر، "sweepstake", "lottery", "fortune teller" یا کلمه هایی که اشاره ضمنی به کلمه های هم معنی دارند.
8.کلمه هایی مثل مشروبات الکلی، "liquor" و کلمه های مشابه
9.کلمه هایی از آرم یا شعار های دولتی مثل چشم­انداز سال 2020، کوالا لامپور 2001، کوالا لامپور 2006، کوالا لامپور 2008، "Vision 2020", "Bersih, Cekap dan Amanah", "Jatidiri", "Kuala Lumpur 2001", "Kuala Lumpur 2006", "Kuala Lumpur 2008", "Malaysia Boleh", "Dulu, Kini dan Selamanya" ("Then, Now and Always") و کلماتی که از این پس در آرم و شعار های دولتی استفاده شوند.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »ثبت شركت در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0