مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
برنامه MM2H

دولت مالزی معتقد است در صورتی که برای اعضاء برنامه MM2H دلایل و انگیزه های بیشتری برای زندگی در مالزی فراهم شود اقامت آنها در مالزی لذت بخش تر و راحت تر می شود. تمامی متقاضیان شرکت در این برنامه از برنامه های و مزایای خاص که دولت مالزی در نظر گرفته است احساس رضایت می کنند .

بر این اساس مزایای بسیار خوبی برای اعضاء MM2H  در نظر گرفته است که شامل موارد زیر می شود:

شما موفق به دریافت یک ویزای تفریحی با 10 سال اقامت و ویزای چندگانه می گردید.

بعد از پایان این ده سال، اگر سابقه هیچگونه قانون شکنی در مالزی نداشته باشید تضمین می شود به راحتی ویزای خود را تمدید می کنید.

در طول این ده سال شما می توانید به طور تمام وقت در مالزی بمانید و یا به هر جای دیگر که می خواهید سفر کنید.

برای متقاضیان این برنامه وارد کردن ماشین از کشوری که قبلاً در آن ساکن بودند و یا خرید ماشین های ساخت مالزی معاف از مالیات است که این کار در حدود 33 درصد صرفه جویی به همراه دارد .

اگر برای تحصیل به مالزی می روید با گرفتن یکی ویزای تحصیلی می توانید در دانشگاه ها و موسسات بین المللی به راحتی درس بخوانید.

خدمتکارانی را که کشور مالزی تأیید می کند می توانید همراه خود بیاورید.

شما هم می توانید در پروژه های مختلف مالزی سرمایه گذاری کنید و هم تجارت شخصی خود را در مالزی داشته باشید.

برای خرید ملک می توانید با توجه به اعتباری که دارید 60 تا 80 درصد وام بگیرید.

برای خرید ملک نیازی به تأیید FIC (کمیته سرمایه گذاری خارجی) ندارید.

افرادی که تحت برنامه MM2H‌در مالزی اقامت می کنند برای درآمد های برون مرزی خود معاف از مالیات می شوند. برای کشورهای که توافقنامه دو جانبه مالیاتی با مالزی دارد با اقامت بیش از 182 روز در مالزی صندوق بازنشستگی نیز معاف مالیات می گردد.اجازه اقامت طولانی با ویزای معتبر :

به افرادی که عضو MM2H شده باشند و یا ویزای آنها توسط وزارت مهاجرت تأیید شده باشد، یک ویزای معتبر به مدت 10 سال اعتبار ، به همراه یک ویزا چندگانه ورودی داده می شود. آنها می توانند آزادانه و بدون هیچ محدودیتی در هر زمان که تمایل دارند به مالزی سفر کنند. مطابق با شرایط موجود در این برنامه، این ویزا قابل تمدید برای یک مدت طولانی می باشد.

دارندگان ویزای MM2H اجازه کار در مالزی را دارند و می توانند در شرکتهای محلی سرمایه گذاری کنند.( اجازه کار برای متقاضیان مسن تر برای انجام کار نیمه وقت فراهم گردید)خرید ملک:

به تمامی افرادی خارجی که در مالزی زندگی می کنند اجازه خرید واحد های اقامتی داده می شود که ارزش آن بیش از 250،000 رینگت (75 میلیون تومان) باشد و تمامی این خریدها باید به وسیله مقامات ایالتی تائید گردد.

هیچ نوع مالیاتی به سود فروش ملک تعلق نمی گیرد . خارجیان برای خرید ملک در مالزی می توانند از بانک نیز وام دریافت نمایند البته اگر عضو MM2H باشند این پروسه خیلی بهتر پیش می رود . امکان خرید ملک در مالزی در صورتی که شما ویزای اقامت نداشته باشید نیز وجود دارد.

متقاضیان که در مالزی واحد اقامتی به ارزش یک میلیون رینگت و بالاتر خریداری کرده باشند، واجد شرایط استفاده از معافیت داشتن سرمایه ثابت برای شرکت در برنامه MM2H می باشند. این افراد فقط می بایست مبلغ 60.000 رینگت در حساب سرمایه ثابت خود داشته باشند. متقاضیان تا زمانی که عضو برنامه MM2H هستند نمی توانند این مبلغ  را از حساب خود خارج کنند. شما می توانید با یک میلیون رینگت یک و یا چند واحد اقامتی خریداری کنید و حتی واحدهایی که تا 5 سال پیش از عضویت در برنامه MM2H خریداری شده نیز معاف از داشتن سرمایه ثابت هستند.ماشین معاف از مالیات:

وارد کردن ماشین به کشور مالزی:

متقاضیانی که خودرو سواری خود را از کشوری که ساکن آن هستند و یا اخیراً در آن ساکن بوده اند وارد کشور مالزی می کنند بایستی شش ماه بعد از گرفتن تائیدیه از برنامه MM2H  بر روی پاس گردشگری، تقاضای خود را به وزرارت اقتصاد و دارائی (Ministry of Finance) ارائه دهند.  یکی از شرایط وارد کردن وسیله نقلیه موتوری این است که متقاضی قبل از گرفتن ویزا برنامه MM2H صاحب خودرو باشد و برای اثبات آن می بایست مدارک مالکیت خودرو خود را همراه با مداراک ثبت نام در برنامه MM2H ارائه دهد.

 خودرو مونتاژ شده در مالزی:

اعضاء برنامه Mm2H می توانند در مالزی تنها ماشین های ساخت مالزی و یا مونتاژ شده در مالزی را بدون پرداخت مالیات خریداری کنند برای این کار می بایست تقاضای خود را یک سال بعد از گرفتن تائیدیه برنامه MM2H  بر روی پاسپورت خود، به وزارت اقتصاد و دارائی ارائه دهند.

نکته:

متقاضیان ده روز پس از ارائه فرم تقاضانامه تکمیل شده همراه با مدارک مربوطه به وزرارت اقتصاد و دارائی می توانند پاسخ تقاضای خود را دریافت کنند.

اعضاء MM2H‌ می توانند جهت گرفتن تائیدیه برای خرید خودرو معاف از مالیات تقاضا دهند اما قبل از گرفتن تائیدیه نمی توانند اقدام به خرید خودرو کنید.  اما می توانند برای خرید خودرو نام نویسی کنند.

اعضاء تنها می توانند جهت مصارف شخصی اقدام به خرید یا وارد کردن خودرو کنند و نباید در کارهای تجاری و بازرگانی از آن استفاده شود.

توجه داشته باشید ماشین شخصی به ماشینی اتلاق می شود که متقاضی قبل از عضویت در برنامه MM2H آن را خریداری کرده باشد.

متقاضیان می توانند بعد از گذشت 2 سال از عضویت در برنامه MM2H جهت فروش خودرو خریداری شده و یا خودروئی که وارد مالزی کرده اند اقدام کنند.


نکته: برای ارائه این تقاضا می بایست 12 ماه زمان ویزای شما تحت برنامه MM2H گذشته باشد.

اگر شما شماره موتور ماشین و یا شماره شاسی ماشین را داشته باشید تقاضا می تواند در یک مرحله صورت گیرد.

اما اگر برای یک مدل خاص تقاضا داده باشید تائید شما در دو  مرحله صورت می گیرد.


مالیات بر درآمد:

در مالزی هیچ نوع مالیات بر درآمد برای افراد خارجی وجود ندارد و همچنین هیچ مالیاتی بر ارث قرار نمی گیرد و تنها درآمد های کسب شده در مالزی مشمول مالیات مالزی می گردد.


مستخدم یا خدمه:

با عضویت در این برنامه هر متقاضی می تواند برای داشتن یک مستخدم به اداره مهاجرت مالزی درخواست بدهد و یا یک مستخدم همراه با خود به مالزی بیاید. البته مستخدم می بایست اهل یکی از کشورهایی باشد که توسط دولت مالزی تعیین شده است باشد. (مانند: کشور فیلیپین، تایلند، کامبوجیا، سری لانکا و اندونزی). تقاضا برای داشتن یک مستخدم می تواند بعد از تصویب ویزا MM2H صورت گیرد.

محدودیت ها:

برای متقاضیان که موفق به دریافت ویزای MM2H می شوند انجام چند کار ممنوع است:

کار کردن در مالزی و یا استخدام شدن

شرکت در فعالیتهایی که می تواند برای مردم ناحیه بسیار حساس و مهم باشد مانند:  فعالیتهای سیاسی  و یا تبلیغات مذهبی


استخدام:

به دارندگان ویزای MM2H به هیچ عنوان اجازه کار داده نمی شود و آنها اجازه پر کردن هیچ فرم استخدامی را در مالزی ندارند.

البته در این قانون تغییراتی به وجود آمده و اجازه کار برای متقاضیان مسن تر برای انجام کار نیمه وقت فراهم گردید. متقاضیان مسن تر همچنین می توانند برای مدتی طولانی در بعضی از مشاغل در مالزی سرمایه گذاری کنند و یا ملکی را برای اجاره دادن خریداری کنند.


چه کسانی می توانند در این برنامه عضو شوند؟

تقریباً از هر ملیتی (حتی افرادی که با یک مالایی ازدواج کرده باشند) می توانند دراین برنامه ثبت نام کنند. البته تمامی تقاضاها باید در یک نمایندگی دولتی معتبر صورت گیرد.پس از ارائه مدارک لازم و تایید دولت مالزی می توانند در برنامه MM2H‌شرکت کنند.

کسانی که نمی توانند برای اقامت MM2 (مالزی خانه دوم من) اقدام کنند:

    *      کسانی که به قصد کار در مالزی با ویزای کار از کشور خارج می شوند ، مگر اینکه از کار خود استعفا بدهند.
    *      دارندگان ویزای دانشجویی
    *      افرادی که استطاعت مالی لازم برای اقامت در مالزی را نداشته و یا قصد کار کردن در مالزی را دارند و یا به طور کلی در بین عموم مردم  فقیر قلمداد می شود.
    *     کسانی که دارای اختلالات روانی و عقب ماندگی  ذهنی هستند و یا از بیماری های واگیردار رنج می برند به طوری که حضور آنها در کشور مالزی برای جامعه خطرناک است.
    *      کسانی که آزمایشات پزشکی ضروری که توسط افسر مهاجرت مشخص می شود را انجام نمی دهند.
    *      کسانی که سوء سابقه دارند و یا برای مدتی محکومیت حبس در زندان را گذرانده باشند و مورد عفو قرار نگرفته باشند و به علت شرایط وابسته به دوران محکومیت،   از طرف رئیس کل به عنوان یک  مهاجر فاقد صلاحیت شناخته می شود.
    *     افراد ولگرد و یا یک گدایان معتاد.
    *      کسانی که ورودشان به مالزی غیر قانونی است و یا به طریق غیر قانونی وارد مالزی شده اند.

.      کسانی که  به  مقامات دولتی  در مالزی توهین کرده باشند و یا افرادی که یکی از مقامات دولتی را ترور کرده باشند و یا کسانی که به طرفداری و یا آموزش  تخریب غیر قانونی املاک و دارائی ها می پردازند  جزء افراد ممنوع شده قلمداد می شوند.

·       کسی که عضو و یا وابسته به هر نوع سازمان  برگزار کننده و یا آموزش دهنده اصول غیر اخلاقی  باشد

·       کسی که یا طرفدارو یا تعلیم دهنده کارها،اصول و قواعد حملات غیر قانونی یا کشتن مامورین دولتی و یا به طور کلی افراد خاصی از افسران باشد

·       افرادی که جز افسران و یا افراد سیاسی خارجی کشور مطبوع خود باشند و ورود آنها بوسیله وزیر مهاجرت فاقد صلاحیت قلمداد شود.

·    افرادی که به کشور دیگری تبعید شده باشند و به هیچ عنوان اجازه بازگشت به کشور خود را نداشته باشد از نظر مدیر کل یک مهاجر فاقد صلاحیت می باشد.

·       کسانی که مدارک جعلی ارائه می دهند و یا در زمان سفر اعتبار مدرکشان تایید نشود.

·       خانواده و یا وابستگان یک مهاجر ممنوع شده اجازه عضویت ندارند.

·       هر عضوی از افراد از هر طبقه که اجازه صدور پاس او کنسل شده باشد و یا ممنوعیت صدور پاس داشته باشد.


خدمات بانکی در مالزی:

مالزی دارای یک سیستم بانکی مجهز و پیشرفته ارائه دهنده کلیه خدمات و سرویسهای  بانکی به سراسر جهان است. و توانسته نام خود را به عنوان یک پیشرو در ارائه خدمات بانکی در حوزه  اسلامی معرفی کند و در کنار این طیف وسیعی از خدمات بانکی غیر اسلامی را نیز ارائه دهد.

بانکهای پیشرو نظیر HSBC، Deutche Bank ، RBS و در همه جای مالزی شعبه دارند و در هرمکانی به راحتی در دسترس می باشند. برای سهولت کار در بسیاری از خیابانها، مراکز بزرگ خرید، پمپ بنزین هاسیستم های ATM نیز قرار دارد.  هر نوع از سیستم بانکداری که شما  به آن نیاز دارید  از خدمات بخش خصوصی / سرمایه گذاری بانکی تا سیستم بانکداری مرسوم،  در مالزی به راحتی  در دسترس می باشد.


تدابیر مالی مالزی برای جلوگیری از تاثیر بحران اقتصادی بر اقتصاد کشور:

برخی از کشورها در ابتدا وام هایی کلان ارائه کردند که باعث شد در مراحل بعدی رشد مالی خوبی نداشته باشند، اما مالزی بر خلاف این کشورها وام اولیه بالایی ارائه نداده است و به این ترتیب از رشد نقدینگی  بسیار خوبی در بازارهای مالی برخوردار است. این به آن معنی است که مالزی هنوز می تواند وام هایی بالا با نرخ سود کم به سهولت به اتباع خارجی بدهد، البته این مزایا به اضافه قیمت پایین املاک و هزینه پایین زندگی، مالزی را جزء کشورهای پر طرفدار آسیا تبدیل می کند و مردمی که تمایل دارند دوران بازنشستگی خود را در کشوری آرام و آب و هوایی مطلوب بگذرانند مالزی را به عنوان خانه دوم خود بر می گزینند.

یکی دیگر از مزایای این برنامه مالیات بسیار پایین اتومبیل (کمتر از  2/ 5%)  است که این امکان را به اعضاء MM2H می دهد که اتومبیل معاف از مالیات بخرند و این خود جذابیت این برنامه را بیشتر نشان می دهد. قیمت بنزین به نسبت پایین است و این خود باعث افزایش تقاضا برای خرید اتومبیل است.


یک راه حل برای تمامی احتیاجات بانکی

اقامت در یک کشور جدید به معنای تغییر  است این تغییر می تواند در محل زندگی شما، تنوع در نوع غذای شما و یا در تغییر در سلیقه خرید شما باشد.

ساختن یک زندگی جدید در مالزی بسیار آسان است.  بانک CIMB (Commerce International Merchant Bankers) برای پوشش دهی تمام احتیاجات بانکی شما و ارائه راه حل هایی برای همه آنها همیشه همکاری لازم را می نماید.

در زیر می توانید مصاحبه با  Peter England یکی از روسای بانک CIMB، (کسی که کشور خود را برای اقامت در مالزی ترک کرده ، به تمامی کسانی که کشور خود را به قصد مالزی ترک کرده و مایل به عضویت در برنامه های MM2H  هستند) را ملاحظه نمایید.

چطور بانک در رفع احتیاجات مالی می تواند به این افراد کمک کند ؟

هدف ما تسهیل در زندگی با تمرکز برروی نیازهای بانکی ویژه می باشد که از آن جمله می توان باز کردن یک حساب سپرده بانکی و یا کمک به خرید خانه در ابتدای ورود آنها را نام برد.

تازه واردین به کشور،  پیش از مواجه شدن با یک تغییر سبک زندگی می توانند بدون دردسر رفتن به بانکها و شرکت های بیمه در مالزی فقط دارایی خود را مدیریت کنند. ما به آنها راه حل هایی برای همه احتیاجات مالی شان پیشنهاد می کنیم و با اینکار مقداری از نگرانی آنها را کم می کنیم.

علاوه بر آن ما معتقدیم با داشتن پرسنل متعهد، کسانی که با برنامه MM2H به خوبی آشنا هستند، می توانیم بهترین خدمات را به آنها ارائه دهیم و مشتریانمان را در هنگام مواجه شدن با قوانین بانکی و مالی که در شرایط خاص به کار برده می شود راهنمائی کنیم.

چه خدماتی را بانک CIMB به مشتریان ارائه می کند ؟

ما ارائه کننده خدمات و سرویس هایی هستیم که همه تحت یک پوشش ارائه می شود و شامل: سپرده گذاری پولهای خارجی و رینگت، ارائه وام خرید خانه، ارائه بیمه خانه و بیمه پزشکی، ارائه سرویس های ارسال وجه و خرید اقساطی و... می باشد.  شما فقط کافی است به یکی از 362 شعبه ما در مالزی مراجعه کنید، کارکنان ما از ارائه خدمات به شما خوشحال خواهند شد.

آیا طرح های دیگری برای توسعه خدمات و سرویس های شما وجود دارد؟

ما به زودی کارتهای اعتباری و کلوپ اعضاء CIMB را راه اندازی می کنیم که در اولویت خدمات بانکی ما قرار دارند. علاوه بر آن اعضاء کلوپ CIMB از این مزایای و خدمات ویژه ای شامل: امتیازات ارزهای خارجی، استفاده از امکانات مراکز شغلی و دعوت به رویدادهای خاص و... بهره مند می شوند.

چگونه این خدمات را با خدمات ارائه شده توسط بانک های دیگر مقایسه کنند؟

ما اولین بانک محلی هستیم که در زمینه برطرف کردن احتیاجات کسانی که کشورشان را برای زندگی کردن در مالزی ترک کرده اند بر بقیه بانک ها پیشی گرفته ایم.

کارکنان متعهد ما به خوبی از برنامه های MM2H اطلاع دارند و در جایگاههایی قرار گرفته اند که بتوانند به راحتی احتیاجات بانکی این افراد را برطرف کنند و این یکی از دلایل موفقت ماست.

در پایان اگر صحبتی برای کسانی که حداقل 10 سال در مالزی زندگی می کنند دارید، بفرمایید؟

مالزی کشوری خارق العاده ای برای زندگی است. ایده ای نو در ذهن ماست که مالزی بستر مناسبی برای اجرای آن ایده هاست . البته برخی از افراد در ابتدا فکر می کنند همه چیز باید همان طوری باشد که در کشورشان بوده است و به خاطر همین در پایان ناامید می شوند.

به اطراف و به همه  موارد خوبی که در مالزی وجود دارد و در کشوخود نظیر آن را نداشته اید خوب نگاه کنید و سپس از اینکه در مالزی زندگی کرده اید، خوشحال خواهید شد.


وام خرید ملک:

وام خرید ملک تجاری یا مسکونی با بهره حدود 6% در سال است که میزان وام به صورت تقریبی 70% ارزش ملک است.رشد سالانه ارزش ملک در مالزی حدود 10% است و در مالزی مالیات ارزش افزوده ملک وجود ندارد و اسناد املاک به صورت قطعی و همیشگی به خریدار منتقل می شود (بعضی از املاک 99 ساله و برخی آزاد یا Free Hold است).

بیمه درمانی با پرداخت هزینه سالانه، تعرفه سالانه بیمه درمانی با توجه به نوع بیمه سقف خسارت و امکانات مورد نیاز سالانه 100 تا 300 دلار برای هر نفر است. این بیمه توسط شرکتهای خصوصی ارائه می شود و ربطی به MM2H ندارد.


شرایط عمومی عضویت در برنامه MM2H (مالزی خانه دوم من)


همه افراد از هر ملیتی صرف نظر از نژاد، مذهب، جنسیت و سن می توانند پس از تایید دولت مالزی جهت عضویت در برنامه MM2H  اقدام کنند. علاوه بر این، متقاضیان اجازه دارند که همسر و فرزندان (فرزندان زیر 21 سال و مجرد) خود را نیز همرا ه خود به مالزی بیاورند.

شرایط مالی:

متقاضیانی که موفق به اخذ مجوز از دولت مالزی شده اند می بایست مطابق با ضوابط مالی مشخص عمل کنند، یعنی در ابتدا حساب بانکی ثابت به مدت 5 سال در یکی از بانکهای مالزی بازکرده و یا در هنگام دریافت موافقت نامه مدرکی مبنی بر داشتن حقوق بازنشستگی بیشتر از 10،000 رینگت در هرماه به وزارت مهاجرت مالزی ارائه دهند.

مدارک پزشکی:

متقاضیان در هنگام سفر به مالزی باید از سلامت کافی برخوردار باشند و برای تایید انجام معاینات پزشکی و آزمایشات مورد نیاز نیز الزامی است .

افرادی که مبتلا به بیماریهای واگیردار نظیر ایدز(HIV) و یا سل  باشند نمی توانند در این برنامه عضو شوند.  در هنگام تائید تقاضا، متقاضیان در صورت نداشتن بیمه پزشکی باید برای گرفتن یک بیمه پزشکی معتبر در مالزی اقدام کنند.

درخواست متقاضیان مسن به خاطر داشتن شرایط سنی از سوی شرکت های بیمه پذیرفته می شود، و می توان برای آنها جهت لغو شرایط داشتن بیمه اقدام کرد.


بیمه و هزینه های پزشکی:

همه متقاضیان باید یک سری آزمایشات پزشکی در مالزی انجام دهند و همچنین باید دارای بیمه پزشکی باشند. البته افراد بالای 60 سال که نمی توانند تحت این پوشش قرار گیرند، از این قانون مستثنی هستند. انجام این دو شرط می تواند بعد از توافق نامه مشروط صورت گیرد.

تاییدیه مالی:

متقاضیان باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهد آنها بدون نیاز به کمک گرفتن از دولت و یا جستجو برای کار از درآمد کافی برای زندگی در مالزی برخوردارند.

دولت مالزی اخیراً اعلام کرده متقاضیان عضویت در برنامه MM2H باید دارای یک درآمد ماهیانه منظم معادل 10،000 رینگت(3 میلیون تومان) باشند و قبل از عضویت دولت مالزی را از میزان دقیق موجودی خود مطلع سازند. میزان دقیق دارایی ها توسط نمایندگی که به متقاضی در زمینه برنامه های MM2H  کمک خواهد کرد، تعیین می شود.

افراد بالای 50 سال در صورت داشتن سرمایه ثابت بیش از 150،000 رینگت (45 میلیون تومان) در یکی از بانکهای مالزی می توانند برای این برنامه تقاضا کنند.

اگر متقاضی دارای حقوق بازنشستگی دولتی معادل 10،000 رینگت(3 میلیون تومان)  باشد نیاز به داشتن چنین سرمایه ای نیست.

متقاضیان دارای سن کمتر از 50 سال باید دارای سرمایه ثابت در حدود 300،000 رینگت(90 میلیون تومان)  باشند.

این سرمایه ثابت باید در یکی از بانکهای مالزی قرار می گیرد و بعد از یک سال متقاضیان می توانند قسمتی از این سرمایه ثابت را برداشت کنند که این هزینه قابل پرداخت برای خرید یک خانه، تامین هزینه تحصیل فرزندان در مالزی، پرداخت هزینه های پزشکی می باشد. در هر صورت می بایست در حدود 60000رینگت (18 میلیون تومان) در حساب باقی بماند.


متقاضیان دارای سن کمتر از 50 سال:

دارای سرمایه ثابت در حدود 300،000 رینگت(90 میلیون تومان) در یکی از حسابهای بانکی مالزی باشند.

بعد از گذشت یک سال متقاضیان می توانند مبلغ 240.000 رینگت (72 میلیون تومان) را برای خرید خانه، هزینه بیمه و خدمات پزشکی  و یا تحصیل فرزندانشان از حساب بانکی خود خارج کنند.

مبلغ 60.000 رینگت (18 میلیون تومان) تا زمانی که متقاضی تحت این برنامه در مالزی زندگی می کند در حساب باقی خواهد ماند.


متقاضیان دارای سن بیشتر از 50 سال:

دارای سرمایه ثابت در حدود 150.000 رینگت(45 میلیون تومان) در یک حساب بانکی مالزی باشند.

بعد از گذشت یک سال متقاضیان می توانند مبلغ 90.000 رینگت 270 میلیون تومان)را برای خرید خانه، هزینه بیمه و خدمات پزشکی و یا تحصیل فرزندانشان از حساب بانکی خود خارج کنند.

مبلغ 60.000 رینگت (18 میلیون تومان) تا زمانی که متقاضی تحت این برنامه در مالزی زندگی می کند در حساب باقی خواهد ماند.

متقاضیانی که یک واحد اقامتی به ارزش یک میلیون رینگت و یا بیشتر در مالزی خریداری می کنند:

نشان دادن شاهدی مبنی بر مالکیت واحدهای مسکونی و پرداخت مبلغ حداقل 150.000 رینگت برای 50 سال به بالا و  300.000 رینگت برای زیر 5 سال که این مبلغ در یک مکان به عنوان سرمایه ثابت نگهداری می شود

این واحد اقامتی می تواند در طول 5 سال قبل از تقاضا برای این برنامه خریداری شده باشد.

باز کردن یک حساب بانکی به ارزش 60.000 رینگت در یکی از بانکهای مالزی.

نکته قابل توجه این است که تا زمانیکه متقاضیان توافق نامه مشروط  (Conditional Approval) خود را دریافت نکرده اند نیاز به باز کردن حساب بانکی برای سرمایه ثابت خود ندارند. بعد از دریافت این نامه آنها جهت باز کردن حساب بانکی، انجام تست های پزشکی و گرفتن بیمه پزشکی در مالزی اقدام می کنند.

بعد از کامل کردن این مراحل متقاضیان می توانند ویزا خود را از اداره مهاجرت در Putrajaya دریافت کنند.


توافق نامه مشروط:

در شرایط معمولی تمامی کسانی که فرم ضوابط را پر کرده اند باید نتیجه تائیدیه را بین 60 تا 90 روز بعد دریافت نمایند. در این تائیدیه متقاضیان توافق نامه مشروط را که تعیین کننده هزینه های ویزا و تمامی شرایط اقامت (شامل: مقدار سرمایه ثابت،  داشتن یک آزمایش پزشکی و تهیه بیمه پزشکی می باشد)  را دریافت می کنند.

سرمایه ثابت موردنیاز:

افراد 50 سال: سرمایه ثابت در حدود 300،000 رینگت (90 میلیون تومان)

و افراد بالای 50 سال: سرمایه ثابت در حدود  150،000 رینگت (45 میلیون تومان)


نکته:

اگر متقاضیان دارای حقوق بازنشستگی دولتی خارجی بیشتر از 10،000رینگت (3 میلیون تومان)  در ماه باشند از این قانون مستثنی هستند.

ویزا:

مدت ویزا 10 ساله، چندگانه و قابل تمدید

مالیات:
 

مدارک مورد نیاز:

1.    فرم درخواست که شامل:

 

 •   نوع ملیت شما و علل درخواست شما برای عضویت در برنامه MM2H

 

 • معرفی همراهان (تنها یا به همراه خانواده)

 

 • تائیدیه مالی: توضیحی مختصر در مورد اینکه قصد دارید هزینه های زندگی خود در مالزی را چگونه تأمین کنید.

 

 • سرمایه ثابت یا درآمد ماهیانه: گزارش یا اظهارنامه از میزان در آمد مالی شما که از آن استفاده می کنید (برای افراد بالای 50 سال)


2.    فرم درخواست MM2H

3.    کپی پاسپورت

4.    کپی از فرم12-Social visit App Form

5.    4 قطعه عکس پاسپورت سایز

6.    ارائه ضمانت نامه یا اسناد شخصی

7.    کپی ترجمه رسمی از صفحات پاسپورت

8.    ارائه رزومه از تجربیات کاری 10 سال گذشته

9.    ارائه کپی معتبر از آخرین اظهارنامه بانکی یا مدارک مالی وابسته دیگر که نشان دهنده توانایی مالی شما در پرداخت هزینه هایتان باشد.

10. گواهی معتبر از برگه های درآمد ماهیانه: برگه های حقوق بازنشستگی، برگه های درآمد و...
11. گواهی خرید ملک در مالزی به ارزش 1 میلیون رینگت  (برای افرادی که بواسطه خرید ملک تقاضای ویزای MM2H  را دارند)
 
نکته:

 

 •  اگر به همسر و یا فرزندان خود عازم مالزی هستید ارائه کپی از موارد 2و4 برای هر فرد به طور جداگانه مورد و کپی ترجمه رسمی سند ازدواج برای همسر و ارائه کپی ترجمه رسمی از گواهی تولد فرزندان برای فرزندانتان

 

 • تنها فرزندان زیر 21 سال و مجرد جز وابستگان شما محسوب می شوند

 

 • متقاضیان از کشورهای منتخب که با ویزای گردشگری توریستی اولیه برای گرفتن ویزا MM2H وارد مالزی می شوند نیاز به پرداخت جریمه 500 رینگت می باشند این پرداخت بایستی در شعبه مهاجرتی پوتراجایا قبل از برچسب و امضاء MM2H در پاسپورت صورت گیرد.

 

 • تنها در مورد امور مالی متقاضیانی که درآمد ماهیانه و یا مصوب دولتی  دارند تحقیقات صورت می گیرد.

 

 • گواهی ها بایستی توسط دفاتر اسناد رسمی عمومی، کمیسیون Oath ، سفارت خانه، دفتر مشاوره حقوقی یا یک اداره دولتی صادر شود.

 

 • فرایند تصویب درخواست بین 30 تا 90 روز از زمان ارائه درخواست طول خواهد کشید  (در مورد کسانی که تمامی مدارکشان تکمیل است)


متقاضیان بالای 50 سال که تمایل دارند در Sabah یا  Sarawak زندگی کنند می بایست درخواست خود را به رئیس شعبه مهاجرت درSabah  یا  Sarawak ارائه نمایند  (قوانین در Sarawak ممکن است متفاوت باشد).

متقاضیان می توانند وابستگان زیر 21 سال را با خود به صورت همرا به مالزی ببرند و وابستگانی که سن آنها بیشتر از 21سال است نیاز به گرفتن ویزای جداگانه دارند.فقط درآمدهایی که در داخل مالزی کسب می شود مشمول مالیات خواهد بود.

سن متقاضی:

استفاده از برنامه مالزی خانه دوم من هیچ محدودیت سنی ندارد:

یکی از ساختارهای بسیار خوب برنامه مالزی خانه دوم این است که تمامی متقاضیان با هر سنی می توانند برای عضویت در این برنامه اقدام نمایند.  متقاضیان مسن تر که سن آنها بیشتر از 50 سال است از بودن در این محیط به خاطر داشتن آب و هوای گرم و مطبوع، هزینه پایین زندگی،   وجود انواع مختلفی از گیاهان و جانوران، اقتصاد پایدار، انواع مختلفی از غذاهای  عالی لذت می برند.  کشورهای دیگر برنامه های طولانی مدت اقامت را ارائه می کنند.  اما به طور کلی برنامه های آنها محدود به سن خاصی است به همین دلیل برنامه MM2H در مالزی در سطح  بالاتری نسبت به بقیه برناهه ها در دیگر کشورها قرار می گیرد.  مالزی حقیقتاً یک کشور چند فرهنگی است.  یک سفر به کوالالامپور این فرصت را به شما می دهد تا با مردمی از سرتاسر جهان ملاقات کنید.  مالزی حقیقتاً مکان مناسبی برای مردم از سرتاسر جهان است، برای توسعه افکار و دانش آنها است.

این برنامه برای تمامی سنین قابل اجرا می باشد. سپرده گذاری ثابت مورد نیاز برای متقاضیان بالای 50 سال کمتر از سایرین است. در موارد (زوجین)  افراد متاهلی که فقط یکی از آنها بالای 50 سال می باشد، سن متقاضی که بیشتر است تعیین کننده مقدار سپرده گذاری ثابت می باشد.
 

تغییرات اخیر برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H)

برنامه مالزی خانه ی دوم من (MM2H) در حال حاضر تغییرات اندکی داشته است. در اینجا توضیحاتی از تغییرات اعمال شده در ماه اخیر را که تا حدودی در نوع برنامه تغییر ایجاد کرده است اعلام شده است.  ما بسیار خرسند بودیم که به شما بگوییم میزان ودیعه ثابت در طی ماه های اخیر تغییر نکرده است . و طرح پیشنهاد شده باعث شده که جذابیت های مالزی بیش از پیش مشخص گردد.

در تصمیم گیری های اخیر میزان این ودیعه های ثابت افزایش نیافته است اما حداقل ودیعه ثابت بعد از یک سال که 000، 60 رینگت در نظر گرفته شده بود ، اکنون برای افراد زیر 50 سال 000، 150 رینگت و برای افراد بالای 50 سال حداقل100.000رینگت در نظر گرفته شده است. این برنامه تنها شامل افرادی می شود که بعد از اول آپریل 2009 به این طرح پیوستند .

 جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »برنامه MM2H
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
 • تحصیل در استرالیا
 • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
 • تحصیل در کانادا

 • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

  Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0