مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
راهنمای اقامت در مالزی

  راهنمای اقامت و تحصیل در مالزی

کشور مالزی:

کشور مالزی در تاریخ 21 آگوست سال 1957 میلادی اعلام استقلال نمود و از سلطه انگلیستان خارج شد کشور مالزی با داشتن جنگل‌‌های متراکم گرمسیری، کوه‌‌ها و خطوط ساحلی تمیز، منطقۀ مناسبی برای گذر خطوط بازرگانی بزرگ به‌وجود آورده است. این امر باعث ارتباط فرهنگ‌‌ها، نژاد‌‌ها و ادیان مختلف در این کشور شده است. در زمان‌‌های گذشته، فرهنگ هندی و هندویسم این کشور را احاطه کرده بود. بعد‌ها، با ورود مسلمانان عرب و تجار هندی به این کشور، بسیاری از مالزیا‌یی‌های محلی به دین اسلام گرویدند. اما چینی‌ها و هند‌یان بومی، به دین خود پایبند ماندند.

کاتولیک‌های پرتقالی و پروتستان‌های هلندی مهاجر نتوانستند تأثیر بسزایی بر این کشور بگذارند. در دوران حکومت انگلستان بر این کشور از سال‌های ۱۸۲۶ تا ۱۹۵۷ میسیونرهای بسیاری به مالزی رفتند. بیمارستان‌ها و مدارس (خصوصاً مدارس میسیونری) بسیاری در این کشور تأسیس شد. البته در همان ایام، رهبران اجتماعی مالزی- سلطان‌ها- با دولت انگلیس معاهده‌ای تحت عنوان عهدنامۀ پانگ‌کور Pangkor بستند که بر طبق شرایط آن، جهت ازدیاد معاملات ارزی بازرگانی و مداخلۀ دولت انگلیس در این امور این کشور، میسیونرها اجازۀ بشارت نداشتند. همچنین بعد از استقلال کشور مالزی در سال ۱۹۵۷، قانونی در اساسنامۀ اعتلافی به‌تصویب رسید که بر طبق آن هیچ مذهبی به غیر از اسلام اجازۀ موعظه یا سخنرانی به‌صورت آشکار در میان مردم مالزی‌ را ندارد. در بسیاری از استان‌ها تخلف از این قانون، مجازات سنگینی را شامل می‌شود. در نتیجۀ این قانون، اکثریت ایمانداران کشور مالزی را چینی‌ها و هندیان و قبایل غیر مالزیایی تشکیل می‌دهند

منطقه مالزی :

وسعت این کشور 329795 کیلومتر مربع ( به وسعت استان خراسان ) متشکل از دو قسمت شبه جزیره مالزی ( مالزی غربی) و دو ایالت صباح و ساراواک ( مالزی شرقی) است. مالزی از دو ناحیۀ مجزا تشکیل شده است. مالزی غربی (یا شبه‌ جزیره‌ای) در شبه جزیرۀ کرا (Kra) واقع در آسیای کبیر، و مالزی شرقی که در کنارۀ شمالی جزیرۀ برونئی (Borneo) قرار دارد. مالزی شرقی شامل ایالات ساراواک (Sarawak) وصباح (Sabah) می‌باشد. مالزی غربی، ۱۱ ایالت را که هر کدام دارای حکومت نیمه مستقل داخلی می‌باشد، در برمی‌گیرد.

پایتخت مالزی :

پایتخت رسمی کشور در سالهای اخیر به شهر جدیدی بنام پوترا جایا(Putra Jaya)  منتقل شده و بزرگترین شهر مالزی کوالالامپور هست که هنوز سفارت ها و ساختمان های برخی وزارت خانه ها در کوالالامپور واقع شده است. کوالالامپور در گفتار روزمره شهروندان به اختصار کی ال (KL) نامیده می شود.

جمعیت در مالزی :

۲۴،۴ میلیون نفر (سرشماری سازمان ملل در سال ۲۰۰۳) که شامل دو گروه اقوام بومی و غیربومی می‌باشد.از اقوام بومی، مالزی‌ها ۴۹‏٪ و طایفه‌‌های دیگر ۲/۸٪ از جمعیت را به خود اختصاص داده‌اند. افراد غیربومی مهاجر هستند و شامل: چینی‌ها ۴‏/‏۲۵‏٪، هندیان ۲‏/‏۷‏٪ و ملل دیگر %۱۰. کلا تنوع نژادی باعث شده که مالزی ترکیبی از فرهنگهای مختلف باشد و معمولا در تبلیغات توریسم کشور روی این مساله تاکید می شود که مالزی نمایی واقعی از آسیاست

زبان‌های رسمی: اگرچه در مالزی حدوداً به ۱۳۷ زبان تکلم می‌شود اما زبان مالایی زبان رسمی این کشور است. انگلیسی و چندین گویش از زبان چینی و لهجه‌های محلی "تامیل" Tamil و "آیبان"، Ibanدیگر زبان‌های مهم این کشور محسوب می‌شوند. بدلیل سابقه حضور انگلیسی ها و صنعت توریسم، زبان انگلیسی برای زندگی روزمره و مکالمات مورد نیاز برای تحصیل و زندگی کافی می باشد.

زیر ساختار ها:

تمامی کشور با جاده های مدرن  ,ریل راه آهن , خطوط هوایی و دریایی به هم متصل هستند. وسایل حمل و نقل عمومی عبارتند از اتو بوسها , تاکسی و قطار که بسیار راحت و ارزان برای همه هستند.

مذهب مالزی :

مسلمانان: ۵۸٪، بودایی‌ها: 59/21‏٪، هندوها: ۵٪، بی‌دینان: ۵۰/‏۴‏٪، آیین‌های بومی ۲۰‏/۱‏٪، مسیحیان ۲۱/‏۹‏٪. بر طبق آمار سال ۲۰۰۱، بزرگترین فرقه‌های مسیحی مستقر در مالزی عبارتند از: پروتستان۶۳۱ ۲۵۵ نفر، مسیحیان مستقل ۱۰۸۸۸۸ نفر، اسقفی‌‌ها ۱۰۴۶۵۱ نفر و کاتولیک‌ها ۳۳۶۵۰۸ نفر.

تسنن، دین رسمی شبه‌جزیره‌ای مالزی می‌باشد، که حدود ۶۰٪ جمعیت این ناحیه از مسلمان تشکیل شده است. فشارهای مکرری از سوی مسلمانان این کشور اعمال شده است تا مالزی شرقی نیز اسلام را به‌عنوان دین رسمی اعلام کند. تغییر دین برای مسلمانان مالزی غیرقانونی است.

سیاست مالزی :

در سال ۱۹۵۷ مالزی به استقلال رسید و به‌دنبال آن در سال ۱۹۶۳مالزی شرقی به اتحادیۀ مالایا (Malaya) پیوست. قانون اساسی این کشور بر اساس حکومت پادشاهی بنیان شده، اما دوازدهمین پادشاه مالزی، سید سِراجودین سید پوترا جَمالولاییل (Syed Sirajuddin Syed Putra Jamalullail)، صرفاً نقش تشریفاتی دارد.

نخست‌وزیر این کشور، عبدالله احمد بدوی (Abdullah Ahmad Badawi) که برای دورۀ ۵ ساله در ماه مارس ۲۰۰۴ انتخاب شده و همچنین رهبر دولت اعتلافی می‌باشد؛ شخصی میانه‌رو و تا اندازه‌ای یک مسلمان آزاداندیش باشد. مجلس مالزی متشکل از دو گروه منتصبین، اعیان، و منتخبین یعنی قشر عادی جامعه می‌باشد. دولت بصورت استانی و همچنین قوانین فدرال اداره می شود. هر استان پارلمان و بدنه اجرایی خود را دارد و دولت فدرال بر اداره کل کشور نظارت می کند.

ثبات سیاسی در مالزی:

دولت حاکم یکی از قدیمی ترین دولتهای منتخب دنیا می باشد. دولتی که نماینده تمامی ادیان , نزادها و فرهنگهای بنیانی مالزی می باشد. در حقیقت , مالزی یکی از با ثبات ترین کشورهای دنیا می باشد.

امنیت در مالزی:

آمار نشان دهنده اینست که مالزی یکی از امن ترین کشورهای دنیا می باشد که آمار جرم و جنایت در آن بسیار پایین است.

آب و هوا:

بدلیل قرار گرفتن شهر کوالالامپور پایتخت کشور سرسبز مالزی در منطقه استوائی فقط دارای یک -فصل بهار بوده و تقریبا 6ماه از سال پر باران و بقیه نیمه باران میباشد . درجه حرارت آن بین 24 تا 32 درجه سانتی گراد میباشد.مالزی دارای آب و هوای مرطوب و استوایی، بدون فصول متمایز, میزان بارندگی 250 تا 400 سانتیمتر در سال است.

مالزی کشوری کوهستانی و پوشیده از جنگلهای استوایی است. آب وهوای این کشور، گرمسیری بوده ، و هوا در تمام مدت سال، گرم و مرطوب است. میانگین بارش سالانه مالزی به 250 سانتی متر می رسد.

مالزی و توریست :

کشور مالزی یکی از دیدنی ترین کشورهای منطقه با جاذبه های فراوان  توریستی می باشد و سالانه تعداد بسیار زیادی توریست از این کشور دیدن می کنند و در سال 2001 میلادی بیش از 6 میلیارد دلار درآمد توریست داشته است

آمارهای ارایه شده از سوی مالزی مبنی بر این است که از سال 2004 میلادی تا کنون تعداد گردشگران این کشور 2 برابر شده است ، این آمار نشاندهنده این است که با وجود قابلیتها وجاذبه های کم گردشگری در این کشور ، مسوولین این کشور زمینه ، تسهیلات و اقدامات و سیاستگذاری های مناسبی برای ورود گردشگران فراهم کرده اند . صنعت توریسم در مالزی رونق فراوانی داشته و سالانه میلیونها توریست از مالزی بازدید می کنند. به همین دلیل خدمات برای خارجی ها در شهرهای بزرگ و بخصوص کوالالامپور کاملا در دسترس می باشد

مهاجرت از مالزی به کشورهای دیگر:

مالزی یکی از بهترین کشورها برای اقدام به مهاجرت برای کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد و با داشتن ویزای مالزی گرفتن وکیل در مالزی این کار بسیار آسان تر ایران امکان پذیر است

برای این کار می توان حتی از شعبات دانشگاههای کشورههای دیگر در مالزی با هزینه کمتر اقدام کرد

مناسبات ایران و مالزی:

از سال 1354 روابط سیاسی ایران و مالزی آغاز شده و در سال 1361 سفارت کشورمان در مالزی افتتاح شده است.

در مورد مناسبات تجاری و اقتصادی ایران و مالزی، آمار و گزارشات روند رو به رشدی را نشان می دهد. به گونه ای که حجم مبادلات تجاری میان دو کشور از 150 میلیون دلار در سال 1998 به 234 میلیون دلار در سال 2000 رسید.

محصولات صادراتی عمده مالزی عبارتند از: لوازم الکترونیکی، مواد شیمیائی، ماشین آلات ، محصولات چوبی منسوجات، تجهیزات علمی و نوری ، فرآورده های غذایی ، لاستیک ، محصولات آهنی و فولادی، کاغذ و لوله ، کود شیمیائی و مواد معدنی ، نفت و گاز، روغن نخل ، روغن نباتی.

واردات عمده ایران از مالزی شامل لاستیک، ‌مواد شیمیائی، نفت و مارگارین، ‌پلی پروپلین، نخ، روغن نارگیل، ‌کاغذ و مقوا، پودر کاکائو، ‌آهن و فولاد نورد و قطعات اتومبیل است و صادرات ایران به مالزی شامل نفت و فرآورده های نفتی، پروپان و بوتان مایع، الکل و فنل، فرش، پسته، خرما، سنگ های تزئینی و صنایع دستی است.

ایران پس از امارات متحده عربی و عربستان سعودی سومین شریک تجاری مالزی در خاورمیانه و خلیج فارس است.

از سال 1999 مناسبات تجاری میان دو کشور وارد عرصه جدیدی شد و هیاتهای بسیاری از مالزی به ایران سفر کرده اند و سفر ریاست جمهوری به مالزی هم یکی از نقاط عطف همکاریهای فی مابین بود.

در سال 2001 توافق نامه ای مبنی بر تشکیل شورای بازرگانی ایران و مالزی میان روسای اتاق ایران ومالزی امضاء شد که در این خصوص فعالیتهایی نیز انجام شده است.

اقتصاد وتجارت در مالزی:

بعد از استقلال، اقتصاد مالزی رشد چشمگیری داشته است. این کشور در ردۀ بالاترین سازندگان جهانی در ساخت سخت‌افزارهای کامپیوتری، روغن نخل، لاستیک و چوب می‌باشد. چینیان بومی بسیار ثروتمند هستند و اقتصاد کشور را در دست دارند. هندو‌‌ها از فقیرترین اقشار جامعه‌اند. قدرت سیاسی عمدتاً در دست مالزیایی‌ها است و این عده از تمام اقشار جامعه پرنفوذترند.مالزی یکی از بزرگترین صادرکنندگان قلع در جهان می باشد.

با وجود اینکه مالزی بزرگترین تولید کننده کائوچو، روغن پالم ، الوار و قلع دنیا می باشد اما صنایع تولیدی و خدماتی مثل صنعت توریسم به اقتصاد مالزی کمک فراوانی می کنند.

صادرات محصولات الکترونیکی یکی از بزرگترین حامیان اقتصادی و از عوامل رشد و توسعه مالزی می باشد.

مالزی جزو محدود کشورهای آسیائی می باشد که دارای صنعت ماشین سازی داخلی می باشد. ثبات اقتصادی و سیاسی مالزی باعث علاقه مند شدن سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در این کشور شده است.

شرکای تجاری عمده مالزی عبارتند از آمریکا، سنگاپور، هنگ کنگ، هلند و هند بازار صادرات عمده مالزی در سه ماهه سوم 2002 کشورهای ASEAN ، آمریکا ، اروپاو ژاپن بوده که 3/70 درصد کل صادرات مالزی به این کشورها بود و منابع واردات کالا به مالزی عبارت بودند از ASEAN ، آمریکا ،‌ژاپن و اروپا که 68 درصد کل واردات مالزی از این کشورها بود.

مالزی در حال حاضر کشوری است با اقتصاد رو به رشد و برنامه اعلام شده کشور برای سال 2020 سعی در تغییر الگویی اقتصاد فعلی که مبتنی بر توریسم و مواد اولیه و صنعت الکترونیک است به اقتصاد مبتنی بر دانش است. گسترش الگوهای علمی و تحقیقاتی، سعی در جذب سرمایه های خارجی و توسعه منابع انسانی از برنامه های مالزی در راستای دستیابی به این هدف است. مالزی در سالهای گذشته تجربه خوبی از ورود فن آوری خارجی و بکارگیری آن در صنعت و برنامه ریزییهای بنیادی و ساختاری در کشور داشته است. دهه گذشته پروژه جدیدی در مالزی بنام Multimedia Super Corridor  آغاز شده ودر همین راستا  شهر الکترونیکی سایبر جایا   (Cyber Jaya)با هدف گسترش فن آوری های مبتنی بر اطلاعات و گسترش سرمایه انسانی و فن آوری پیشرفته در ایجاد شده است

درآمد سرانه مردم در مالزی در حدود 10400 دلار می باشد که در حد قابل قبول جهانی قرار دارد. بی کاری بین مردم در سطح خیلی پایینی قرار دارد. اکثر کارهای پست را اقلیت بومی اندونزی، فیلیپین، بنگلادش و ... بعهده دارند. کارهای دولتی اکثرا به مالایی ها سپرده می شود و به تعداد کمتر چینی ها هم نقش دارند. درآمد مردم عادی مالزی برای یه زندگی متوسط رو به بالا مناسب هست.

مالزی به دلیل شرایط بی نظیر اقتصادی اجتماعی و برخورداری از توسعه فراگیر دارای شاخص هایی ست که می تواند برای هر مهاجر یا سرمایه گذاری جذاب باشد. شرایط آسان و مدت کوتاه انجام امور اداری جهت مهاجرت به مالزی ، کشش زیادی را برای شهروندان کشورهای اروپایی و آسیایی به وجود آورده است

تجارت آزاد و اجناس بدون  سوبسید باعث شده که رقابت بین تولید کنندگان برای پایین نگه داشتن قیمتها و جلب مشتری بیشتر زیاد باشد. برای اکثر مردم مقیم مالزی خریدهای بزرگ راحت میباشد

بطور کلی ضریب رشد اقتصادی 6% نرخ فقر اقتصادی 8% و نرخ تورم سالانه 5/1% و نرخ بیکاری 3% می باشد

واحد پول مالزی :

واحد پول مالزی رینگیت میباشد. هر دلار آمریکا برابر 3 رینگت و 77 سنت میباشد(هر 100 سنت مالزی یک رینگت می باشد)

اطلاعات زندگی و هزینه ها در کشور مالزی

فرودگاه کشور مالزی:

فرودگاه شهر کوالالامپور KLLA نام دارد .که در 45 کیلومتری شهر واقع شده است .درون فرودگاه ترن مخصوص قرار دارد که با 45 رینگت شما را به مرکز شهر می برد و اگر بخواهید با تاکسی بروید با 80 رینگت شما را به پایتخت می برد و با 50 رینگت شما را به شهر sunway می برد

رفت وآمد درون شهری:

اتوبوس و تاکسی برای سفرهایدرون شهری بهترین وسیله نقلیه محسوب می شود که نرخ  اتوبوس از 80 سنت شروع می شود و نسبت به مسافت پول بیشتری پرداخت می شود ودر تاکسی هم که از سیستم تاکسی متر استفاده می شود برای سفرهای درون شهری می توان از مترو های زمینی و هوایی نیز استفاده کرد

فرو شکاهها و مراکز خرید:

فروشگاههای زیادی در شهر مالزی برای خرید وجود دارند که از بهترین آنها می شود به کارفور(carrfour), جانیت(giant), جاسکو(jusco) ,تیسکو(tesco)اشاره کرد.

از خیاطان زنانه تا هنرمندان صنایع دستی قومی و مدعیان مفرغ کار بین المللی, مالزی دربر گیرنده تمامی آنان می باشد. شما می توانیداز آسایش و راحتی خرید در فروشگاهها و مراکز خرید مجهز به دستگاه تهویه لذت ببرند. در کنار خرید اعضای خانواده می توانند از تماشای فیلم ,بازی بولینگ یا صرف غذای مورد علاقه لذت ببرند.خریداران همچنین می توانند با اشیای عتیقه به نمایش گذاشته شده در ویترین سمساری ها لذت ببرند. به این بازار پر هیجان چانه زنی شبانه ملحق شوید که یکی از خصوصیات زندگی محلی است. بهترین زمان برای گرفتن تخفیف قابل ملاحظه برای خرید در زمان فستیوال های سالیانه حراج می باشد.

مراکز تبدیل ارز:

در اکثر مراکز خرید باجه های تبدیل ارز را پیدا می کنید ولی بیاد داشته باشید همیشه باید چانه بزنید.

هزینه اجاره مسکن:

هزینه اجاره مسکن در مالزی برای خانه ای که 3 اتق دارد بستگی به مبلمان و موقعیت محلی بین 700-2000 رینگت در ماه می باشد اجاره اتاق مخصوص دانشجویان هم ماهیانه 200-500 رینگت می باشد.

هزینه سکونت در خوابگاه:

هزینه سکونت در خوابگاهها متغییر و بسته به امکانات بین 100-300 رینگت می باشد و در هر خوابگاه 2-3 دانشجو بصورت مشترک زندگی می کنند در بعضی از خوابگاهها مانند خوابگاه دانشگاه sunway این امکانات بصورت سویئت طراحی شده و در هر سوئیت 3 اتاق دو نفره و 1 اتاق یکنفره با تمامی امکانات وجود دارد که هزینه آ« ماهی 150 دلار  می باشد

هزینه تحصیل در مالزی:

هزینه کتاب درسی و اقلام مصرفی نیز همانند ایران است. البته کاغذ و کپی از ایران خیلی ارزانتراست فقط کتابهای اصل گران میباشند

هرینه زندگی در مالزی :

هزینه زندگی برای هر نفر بین 150-200 دلار در ماه می باشد که البته که البته برای دو نفر 2200 نمی باشد و کمتر می گردد

هزینه های مواد غذایی به مرتب از ایران ارزانتر است و بطور متوسط ماهیانه بین 300-400 رینگت در مناطق توریستی و 200-300 رینگت در مناطق غیر توریستی می باشد

هزینه وعده های غذایی: هزینه صبحانه 2 رینگت هزینه هر وعده غذا در دانشگاه 4-6 رینگت و هزینه یک ساندویچ مک دونالد بزرگ 7 رینگت

هزینه ها بطور کلی:

کرایه خانه(خانه ها مبله می باشند)                            ماهانه 80 تا 100 دلا                                                                                  آب و برق و ....                                                                                                                        ماهانه 13 دلار

غذا                                                                  ماهانه 94 تا 117 دلار

رفت و آمد                                                          ماهانه 8 تا 16 دلار

قیمت اجناس در کوالالامپور:

1- گوشت 1 کیلو 15 رینگت. 2- مرغ 6 رینگت. 3- ماهی 12 رینگت. 4- برنج 10 کیلویی (بسته به کیفیت) 15 الی 35رینگت. 5- روغن مایع 1 لیتری 4 رینگت. 6-نوشابه 2 لیتری 3 رینگت. 7- صابون 2 رینگت. 8- تاید 4 رینگت. 9- نان تست 2.5 رینگت. 10- شیر 1 لیتر 3 رینگت .11- سیب زمینی 6 عدد 4 رینگت. 12- پیاز 6 عدد 4 رینگت. 13- ماکارونی 3 رینگت. 14- چای کیسه ای 25 تایی 5 رینگت . 15- شامپو درجه 1 بزرگ 12 رینگت . 16- آب معدنی 1 لیتری 2.5 رینگت . 17- آب میوه 1 لیتری 4 رینگت . 18- میوه هر فصل 2- 10 رینگت . 19- دستمال کاغذی 2 رینگت . 20- مایع ظرف شویی 6 عدد 10 رینگت. 21- سیم ظرف شویی 6 عدد 2 رینگت . 22- مسواک 10 رینگت . 23- خمیر دندان 3 رینگت. 24- مایکروفر سامسونگ 310 رینگت. 24- گاز دو شعله 50 رینگت.25- تلویزیون فیلیپس فلت 21    488 رینگت.26- ماشین لباسشویی اتوماتیک ال جی 7 کیلویی  799 رینگت.27- لامپ فلورسنت مهتابی    10 رینگت.28- مایع ظرف شویی ا لیتری  3 رینگت.29- مایع دستشویی  0.5 لیتری  5 رینگت.30-بیسکویت کرمدار 200 گرمی 2 رینگت.31- ماکارونی 500 گرمی 3 رینگت.32- تن ماهی3.6 رینگت.33- لوبیا سبز قوطی 425 گرمی 2. 34 -یک شانه تخم مرغ 5.7 رینگت.35- گوجه فرنگی 3.5رینگت.36- خیار  3 رینگت.37- هویج 4 رینگت.38- سوسیس کوکتل9 رینگت.39- پنیر پگاه ایرانی 250 گرمی                                                    5.5 رینگت.40- پنیر فیلادلفیا استرالیا 250 گرمی   8.6 رینگت.41- ماست 500 گرمی5.5 رینگت.42- کره 250 گرمی  5 رینگت.

غذا و میوه در مالزی:

مالزی ارائه دهنده انواع غذاها و میوه های محلی و بین المللی برای هر نوع ذائقه و بودجه ای هست.با توجه به انواع نژادها و فرهنگها که با هم در حال زندگی هستند.طبیعی است که هر نزادی بهترین غذای دیگری را انتخاب کرده و مالزی را به بهشت غذای آسیایی تبدیل نموده است. به همین روش میوه های منطقه گرمسیری مالزی منحصر به فرد و عجیب بوده و به انبوه در سراسر سال یافت می شود.

ورزش و تفریح در مالزی:

در کشور مالزی مناطق تفریحی بسیاری برای خانواده وجود دارد. کسانیکه در جستجوی هیجان بیشتر هستند. می توانند از پارکهای نشاط آور مخصوص استفاده کنند, در عین حال کسانیکه به دنبال محلی برای استراحت هستند می توانند به پارکهای دریاچه ای سفر کنند. مالزی همچنین مکان مناسبی برای گلف بازان حرفه ای هست که دارای نزدیک به 200 زمین گلف طراحی شده توسط نامیان این حرفه می باشد. این مکانها هم برای گلف بازان حرفه ای که مشتاق بازی رقابتی بوده و هم بازیکنانی که از رقابت دوستانه لذت می برند برخوردار است.

سلامتی و تندرستی در مالزی:

مکانهای مناسب زیادی برای استراحت و تندرستی و شادابی در مالزی چه در جزایر بکر و دست نخورده و چه در مراکز شهر وجود دارد. مالزی یکی از کشور هایی است که دارای بهترین مراکز تندرستی در دنیاست, که شامل ماساژ سنتی مالایی, درمانهای سنتی هندی و طب سوزنی شرقی  شامل آن می شود که باعث شده تا از تشریفات تندرستی در مالزی به شدت کاسته شود.

امکانات درمانی در مالزی:

در طی سالیان مالزی به عنوان سالیان به عنوان یک مرکز درمانی آسیا تبدیل شده استکه در بر گیرنده امکانات درمانی  بسیار هنرمندانه و پرسنل شایسته می باشد و در مکانی واقع شده که می تواند به سراسر دنیا خدمات درمانی ارسال کند.

چرا مالزی بهترن مکان برای گذراندن دوران بازنشستگی است ؟

بسیاری از متقاضیان برنامه MM2H،  مخصوصاً از کشور های توسعه یافته افراد باز نشسته می باشند.

این افراد به دنبال استفاده از شرایط کشور هایی مانند مالزی که دارای ترکیبی از ارائه خدمات و سرویس های منظم و خوب، زیر بنای اقتصادی عالی و هزینه زندگی نسبتاً پایین است، می باشند.

مطمئناً مالزی شرایط بی نظیری از سرویس ها و زیر بنای اقتصادی با هزینه بسیار متعادل را به بازنشستگان پیشنهاد می کند. در کشور های توسعه یافته، حقوق بازنشستگی تنها ممکن است جوابگوی هزینه های اصلی زندگی باشد اما مالزی با هزینه های پایین زندگی شرایطی را برای آنها فراهم می کند تا از زندگی بهتری لذت ببرند.

با اینکه مالزی در مرکز آسیا واقع شده است و دارای استانداردهای بالا ی زندگی است اما هنوز هزینه زندگی در این شهر پایین است.  به عنوان مثال قیمت یک تکه گوشت  در یکی از رستورانهای Fast food در انگلستان در حدود 5 پوند است که اگر آن را بخواهیم با پول مالزی محاسبه کنیم قیمت آن  در حدود 35 رینگت خواهد شد  در صورتی که در مالزی همین تکه گوشت به قیمت 7 رینگت  به فروش می رسد.   در جدول زیر قیمت برخی از اقلام در مالزی ارائه شده است.

نوع  اقلام

قیمت

رینگت

تومان

گوشت مصرفی در یک روز

20

6.000

آپارتمان دو خوابه

100.000

30.000.000

خانه ویلایی در زمینی در حدود 6000 sq Ft

500.000

150.000.000

کامپیوتر

1000

300.000

اقامت طولانی مدت در مالزی

مالزی یکی بهترین کشورها است که برای اقامت طولانی در برنامه مالی سال 2006 انتخاب شد، با توجه به آمار سال 2007 برنامه های اقامتی طولانی مدت در مالزی با برنامه اقامتی طولانی مدت ژاپن برابری می کند.

برای اولین بار در سال 1992 مالزی با 9/14 درصد از کل آرا  و با اختلاف 9/0 درصدی از رهبر پیشین این گروه، استرالیا پیشی گرفت که 3/0 درصد از برآورد در سال 2005 پارا فرا تر گذاشت.

در این برآورد مردان در رده های سنی دهه 50، 60، 70 و 80  مالزی را به عنوان یکی از بهترین کشورها برای اقامت طولانی مدت انتخاب کردند . در این میان خانم ها در رده های سنی 20 تا 40 سال استرالیا را در رتبه اول می دانستند که در بقیه رده های سنی استرالیا در رتبه دوم و یا سوم قرار می گرفت .

تایلند با 2/11 درصد از آرا ، نیوزلند با 5/10 درصد و هاوایی با 9/9 درصد در رتبه های بعدی قرار گرفتند .

در این براورد اکثراً مردان تمایل به زندگی در کشورهای آسیایی داشتند  اما خانمها بیشتر کشورهای شمال آمریکا و یا شمال اقیانوسیه جز اولین انتخابهای آنان بود .

این سازمان علت انتخاب کشورهایی مثل استرالیا، هاوایی، نیوزلند و کانادا را برای اقامت طولانی در مسائلی مثل صحبت کردن اکثریت مردن به زبان انگلیسی ، امنیت بالا و آب و هوای مطلوب بیان کرد.

جمعیت مهاجران به کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا روزبه روز در حال افزایش است کشورهایی مثل مالزی، تایلند، فیلیپین و ... هر روز با افزایش درخواست مواجه است.

این سازمان دلایل اصلی افزایش تقاضا برای اقامت طولانی در این کشور ها را موارد زیر می داند:

پایین بودن هزینه زندگی

کوتاه بودن زمان برای اخذ اقامت

گرمای مطبوع هوا

این علل را موسسه تحت عنوان Cheap, Near, Warm بیان می کند.

در این برآورد 9/41 درصد ترجیح  میدادند بین 1 تا 3 ماه در مالزی اقامت کنند، 8/41 درصد برای  اقامت بیش از 3 ماه در مالزی برنامه ریزی کرده بودند. البته این برآورد در سال 2005 نشان دهنده تمایل 47 درصد اقامت 1 تا 3 ماهه و 34 درصد اقامت بیش از سه ماه را نشان می داد. در این برآورد تمایل برای اقامت طولانی در مالزی به  اندازه ژاپن بالا رفته بود.

طولانی بودن مدت :

با توجه به طولانی بودن مدت صدور گذرنامه کشور برخی افراد اقامت را برای بیش از یکسال برنامه ریزی می کنند برای مثال مالزی ، تایلند و فیلیپین برنامه اقامتی طولانی مدت را دارند و به بازدید کننده برای برنامه های اقامتی طولانی مدت و گذرنامه و دیگر پروسه ها کمک می کند.

دولت مالزی با معرفی برنامه مالزی خانه دوم من MM2H در اواخر سال 2000 طرح اقامتی را معرفی کرد که این اجازه را به خارجی ها می داد که برای اقامت ویزای طولانی مدت 10 ساله قابل تمدید دریافت نمایند. البته  داوطلبان باید از طریق معیارهای مشخص مالی و بهداشتی تأیید می شدند.

مدیر عامل  Shotaro Ishiharaبیان کرد از آنجا که مالزی کشوری گرمسیری است انتظار می رود تعداد ژاپنی هایی که در این برنامه عضو می شوند از 700 نفر به 1400 نفر در ظرف سه سال آینده برسد. که تا سال 2007 از آن به عنوان به یک مهاجرت دسته جمعی اشاره شود.

Ishihara که سمینار های اقامت طولانی در ژاپن را برعهده داشت بیان کرد بیش از 10.000 ژاپنی به طور سالیانه در برنامه های توریسم مالزی شرکت می کنند و تصمیم دارند در برنامه های اقامت طولانی مدت مالزی شرکت کنند.

نمایندگان که برای ویزای MM2H  تلاش می کنند اجازه اقامت طولانی مدت را در کشور مالزی فراهم می نمایند.

برخی از برنامه های طولانی مدت که به وسیله دولت اجرا می شود برای ژاپنی ها موقعیتی را فراهم می نماید که در فصل موسوم به افول در یک محل دیگر اقامت کنند.

مالزی مکانی ایدئال برای زندگی
 
  استانداردهای بالا و هزینه پایین زندگی :


استانداردهای زندگی در مالزی از سطح بالایی برخوردار است و دولت نظارت عمده ای بر کالاها و خدمات دارد. سطح زندگی در کوالالامپور پایتخت مالزی بسیار بالا و کم و بیش مشابه دیگر شهرهای  بین المللی است.

مالزی دارای سیستم درمانی بسیار مجهز، مدارس بین المللی معتبر، شبکه گسترده ای از بزرگراه ها و سیستم های ارتباطاتی یکپارچه می باشد.

امنیت و ثبات سیاسی در مالزی:

یکی از بزرگترین امتیازات مالزی داشتن ثبات سیاسی است در حال حاضر دولت مالزی دارای خدمت آزادانه دولت منتخب در سطح بین المللی است. نظام حکومتی در مالزی الگویی از نظام پارلمانی سیستم وست مینیستر  یا به عبارتی حکومت استعمار موروثی بریتانیا است.  این قانون باعث ایجاد جامعه ای دموکراسی و پیشرفته شد که اجازه فعالیت به همه مذاهب بر طبق قانون اساسی را می دهد.

مالزی صرف نظر از نژاد، رنگ، آیین و جنسیت کشور امنی برای زندگی است. مالزی اجتماعی از مذاهب و نژادهای مختلف است و کلیه قوانین با در نظر گرفتن فرهنگ ها برای تمامی مردم فراهم شده است. آمار نشان می دهد که مالزی یکی از امن ترین کشورها در جهان است و میزان ارتکاب جرم در این کشور بسیار پایین است و می توان ادعا کرد که جرایم با اسلحه در این کشورها به طور کلی وجود ندارد.

حمل و نقل و زیربنا در مالزی:

زیر بنای کشور مالزی همانند دیگر کشورهای توسعه یافته است و سیستم های جاده ای، سیستم حمل و نقل عمومی، شبکه های راه آهن محلی، شبکه فاضلاب و منابع انرژی برق به خوبی طراحی شده اند.  تلویزیون ماهواره، خطوط موبایل وbroadband در هرنقطه از این کشور وجود دارد. سیستم حمل و نقل ریلی کوالالامپور امکان سفرهای ارزان قیمت را با ترن های سریع السیر مجهز به سیستم تهویه هوا فراهم می کند.  شبکه مخابراتی مالزی Multimedia Super Corridor (MSC)  یکی از پیشرفته ترین شبکه ها مخابراتی در میان کشورهای آسیایی است که در ایجاد بستری مناسب برای تولیدات وابسته به ICT و فراهم نمودن اطلاعات لازم برای پیوستن به شاهراه جهانی را فراهم می آورد.

تفریح و سرگرمی در مالزی:

در مالزی انواع مختلفی از وسایل و امکانات تفریحی  یافت می شود و افراد با هر سلیقه می توانند  برای استراحت و تفریح اعم از  پارک،  مسیرهای جنگلی،  محیطهایی برای ورزش های مختلف  زمینی و آبی ، زمین های گلف و ... وجود دارد.  جنگل های مالزی از قدیمی ترین جنگل ها در سراسر جهان محسوب می شود و پارک ملی آن به عنوان گنجینه ای از میراث طبیعی و بسیار ارزشمند است.  خطوط ساحلی مالزی بیش از 4800 کیلومتر است که میلیونها توریست خارجی و مالایی را برای استراحت و استفاده از آرامش حاکم بر محیط به سمت خود جذب می کند. سواحل، جزیره ها و صخره های مرجانی  آن مکان مناسب و تماشایی برای گذراندن تعطیلات است.

در مالزی تعدادی بیش از 190 زمین گلف وجود دارد و هر زمان که شما در هر مکانی اراده کنید می توانید به بازی گلف بپردازید . حتی اگر در کوههای بلند، طول سواحل دریا، جزایر گرمسیری، میان جنگل های بارانی و یا در مرکز شهر باشید.

در مالزی جزیره ی کوچکی به نام  Pulau Tioman  وجود دارد که به عنوان یکی از 10 جزایر بسیار زیبای جهان محسوب می شود.

در مالزی همه نوع کالایی وجود دارد که از این میان بعضی کالاها معاف از مالیات می باشند همچون عطر، وسایل آرایشی، ساعت، قلم و خودنویس و کالاهای الکترونیکی. بیشتر این محصولات از سراسر جهان وارد مالزی می شوند و در قیمت های بسیار پایینی نسبت به دیگر کشورهای مشابه فروخته می شوند.

خرید کردن در کوالالامپور بسیار راحت است. و تعداد زیادی مراکز خرید در مالزی وجود دارد که با هرنوع سلیقه و بودجه ای شرایط خریدی رویایی را فراهم می کند.  از جمله این مراکز می توان مراکز بزرگ و مدرن مجهز به دستگاه تهویه هوا، فروشگاههای بزرگ، فروشگاههای صنایع دستی، فروشگاههای  معاف از مالیات، بازارها و مراکز تجاری را نام برد.  در میان کالاهایی که در سطح بالایی به فروش می رسند می توان ظروف  pewter،   پارچه های طراحی شده،   کالاهای معاف از مالیات،   تولیدات الکترونیکی،   وسایل آرایشی،   لباس های ورزشی،  و صنایع دستی را نام برد.

داشتن ساختار مخابراتی در سطح جهانی:

خطوط تلفن ثابت در تمامی مناطق کشور حتی در مناطق دورافتاده در دسترس است. موبایل در سراسر کشور قابل استفاده است.

یکی از بزرگترین اپراتورهای تلفن در مالزی شرکت Telekom است که ارائه کننده خدمات تلفن با نرخ 15 رینگت در هر دقیقه  برای تمامی تماس ها در سرتاسر کشور است.  اینترنت تقریباً در هر مکانی در دسترس است و در بسیاری از رستوران ها خدمات اینترنتی بسیار ارزان قیمتی ارائه می گردد و دستیابی به پهنای باندی وسیع برای اتصال به اینترنت در شهرهای بزرگ امکان پذیر است.

شبکه حمل و نقل در مالزی:

سیستم بزرگراهها در کشور مالزی شامل چندین نوع جاده است. در این کشور جاده های فدرالی، جاده های ایالتی و جاده های شهری وجود دارد که  ترکیب آنها با یکدیگر بزرگترین سیستم های  جاده ای پیشرفته در جنوب شرق آسیا را می سازد. این جاده ها مسافتی در حدود 66،000 کیلومتر را پوشش می دهد.  شبکه حمل و نقل جاده ای اصلی شامل شاهراه جنوبی – شمالی، بزرگراه غربی – شرقی،Lebuhraya Damansara-Puchong، شاهراه جدید دره Kelang و مسیر بزرگراه فدرال شماره 2 است.

امکانات سلامت و بهداشت همراه با جدیدترین تکنولوژی:

مالزی دارای بیمارستانهای عمومی و خصوصی بسیار زیادی است که ارائه کننده خدمات پزشکی می باشند.  موسسه قلب ملی مالزی توانایی انجام انواع جراحی های قلب را دارد از آسیبهای طبیعی(normalangiogram) تا جراحیbypass در این مرکز انجام می شود.  مالزی اکنون به علت داشتن امکانات بی نظیر و پزشکان حاذق و با داشتن هزینه های مناسب پزشکی به پناهگاهی برای مردم جهت رفع مشکلات پزشکی تبدیل شده است.

چرا مالزی برای اقامت طولانی مدت مناسب است؟

در زیر به برخی از دلایل انتخاب مالزی به عنوان مکانی ایده آل برای زندگی اشاره شده است که می تواند برای تصمیم گیری شما مفید واقع شود.

1.    استانداردهای بالا و هزینه های پایین زندگی

2.    آب و هوای گرم و مطبوع استوایی

3.    طبیعت زیبا و بکر مالزی، سواحل شنی ، سرزمینهای کوهستانی ، غارها ، آبشارها ، جنگلها و ...

4.    کیفیت  زندگی و تنوع در انتخاب محل اقامت

5.    تنوع فرهنگی و نژاد

6.     اقتصاد پایدار

7.    استفاده انگلیسی در سطح وسیعی چه در بخش صنعتی و چه در بخش پزشکی

8.    مدیریت صحیح خدمات عمومی و بهداشتی

9.    زیر ساخت های مدرن

10. ترکیبات غذایی بین المللی در کل کشور و همچنین غذاهای بومی مالایی ، هندی ، چینی تقریباً در بساط هر دوره گردی ، یا در منوی هر رستوران و یا هتلی یافت می شود.

نمایی از مالزی

اگر در کشورخود با مشکلاتی نظیر هزینه بالا ی زندگی، آب و هوای ناراحت کننده که باعث مریضی و یا ایجاد آلرژی در شما می شود، مواجه هستید  و یا آرزوی  زندگی دریک  منطقه استوایی گرم، ما مالزی را برای زندگی به شما پیشنهاد می کنیم .

مالزی دارای آب و هوای گرم و مطلوب در سراسر سال است و می توان گفت مالزی خارج از (حلقه آتش) واقع شده است.  که همین موضوع باعث می شود که از مواردی چون  زلزله و فوران های آتشفشان در امان باشد.

مالزی به طور کلی از دو منطقه تشکیل شده است.  مالزی غربی که شامل همه ایالتهای Peninsular مالزی است و در بخش مهمی از قاره آسیا واقع شده است و مالزی شرقی که شامل ایالت های Sabah و Sarawak است و در جزیره Borneo واقع شده است.

مالزی در مرکز آسیای جنوب شرقی واقع شده است و با کشورهای تایلند و سنگاپور همسایه است که این کشورها  به ترتیب در شمال و جنوب جزیره Peninsular قرار دارند.

زندگی آرام و راحت:

شرکت در برنامه های اقامت طولانی برای افرادی مناسب است که زندگی در محیط ییلاقی را دوست دارند و از زندگی در مناطق شلوغ خسته شده اند که بر طبق تحقیقات اخیردر حدود 4/57 درصد از مردان و 7/49 در صد خانم ها به این قصد به مالزی می آیند.

بر طبق آمار ارائه شده از این سازمان افراد بازنشسته ای که جنوب شرق آسیا را انتخاب می کنند در ابتدا به خاطر هزینه های پایین زندگی مالزی را انتخاب می کنند و زندگی در محیطی خارجی البته با همان مردم محلی و آداب و رسوم کشور خود تجربه می کنند و در کنار آن هم زبان تازه ای یاد می گیرند و هم سرمایه گذاری مطمئن می کنند.

در حدود 7/31 درصد افراد بیشتر جذب آداب و رسوم کشوری مالزی شدند و 8/19 درصد معتقد بودند این کشور دقیقاً ‌مثل کشور خود آن ها است.

در طول اقامت1/25 درصد از افراد تنها استراحت کردند درحالیکه 8/18 درصد تنها برای سرگرمی در این برنامه شرکت کردند. در حدد 2/16 آنها تنها به قصد یادگیری زبان از این طرح استقبال کردند و 1/21 درصد معتقد بودند این طرح گشت و گذار در زمان اقامت در یک کشور بود.

این سازمان بیان کرد شرکت کنندگان در این طرح در هنگام تجربه برنامه های اقامت طولانی مدت، درکی جدید از ارزش ها و فرهنگ های کشور پیدا می کنند و در زمانی که به طور دوره ای کوتاه مدت کشور خود را ترک می کنند فرهنگ کهن آن را بار دیگر کشف می کنند.

اقامت در مالزی

طرح اقامت مالزی خانه دوم من توسط دولت مالزی ارائه شده است و افراد با عضویت در این برنامه با هر ملیتی و رعایت اصولی خاص و با داشتن ویزایی چندگانه و یا گردشگری به مدتی طولانی در مالزی زندگی کنند این ویزا (بسته به اعتبار پاسپورت متقاضی) در ابتدا حداکثربرای مدت 10 سال صادر می شود و پس از اتمام دوره قابل تمدید است.

تمام اتباع خارجی به جز کشورهای ( اسرائیل، یوگسلاوی و صربستان( می توانند با ویزای Social وارد مالزی شده و در برنامه MM2H‌ تحت نظارت اداره خانه دوم من مالزی عضو شوند.

این ویزای برای تمامی شهروندان خارجی(غیر از افراد غیر مجاز که در قسمت شرایط عضویت ذکر شده است)  که تمایل به زندگی در مالزی را دارند مقدور می باشد . مردم و دولت مالزی با آغوش باز از تمامی کسانی که می خواهند در این برنامه عضو شوند استقبال می کنند. داشتن ویزا  و عضویت در برنامه MM2H به این معناست که شما عضو برنامه ای خواهید شد که در طول دهه ها سال از سوی دولت مالزی حمایت می شوید و برای زندگی شما و سپری کردن لحظاتی خوش شما برنامه ریزی شده است.

در مالزی انواع مختلفی از فرهنگهای آسیایی با یکدیگر ادغام شده تا کشوری چند ملیتی با هماهنگی و همزیستی مسالمت آمیز درکنار یکدیگر زندگی کنند.

این برنامه در تمامی شهرهای مالزی بدون هیچ محدودیت سنی انجام می شود و به تمامی متقاضیان این اجازه را می دهد که وابستگان خودرا مثل همسر،  فرزندان زیر 21 سال و یک پرستار به همراه خود بیاورند.

مناظر مالزی

 آزادی برای سفر کردن:

یکی از ویژگی های برتر طرح MM2H این است که برای  اعضاء این برنامه، از طرف دولت مالزی مجوزی صادر خواهد شد که به آنها اجازه عبور از منطقه بازرسی مالزی به عنوان یک مقیم در کشور داده می شود.  علاوه بر این، هیچ محدودیت زمانی برای اقامت وجود ندارد و متقاضیان می توانند تا هر زمانی که تمایل دارند در مالزی زندگی کنند.

البته بخاطر داشته باشید اعضاء برنامه MM2H  واجد شرایط گرفتن اقامت دائم (PR) در مالزی نیستند  به همین دلیل در صورتی که تمایل به اقامت برای مدت طولانی تر دارند باید ویزای خود را با توجه به ضوابط خاص تمدید کنند.


ویزای خاص برای والدین:

والدین متقاضی که سن آنها بالای 60 سال است می توانند به عنوان همراه برای سکونت به مالزی بیایند که برای آنها ویزای گردشگری با اعتبار 6 ماه صادر می شود البته این ویزا در طول مدت اعتبار ویزای 10 ساله متقاضی قابل تمدید است.

خرید ملک در مالزی:

وزارت توریسم مالزی ، برای تسهیل و تسریع بخشیدن به فرآیند خرید منزل و یا زمین و ساخت واحد اقامتی در هنگام درخواست مجوزی صادر می کند که متقاضیان  بعد از گذشت یک سال  از عضویت می توانند 60% تا 80% از سرمایه ثابت خود را که طبق ضوابط مالی موجود در این برنامه در یکی از بانکها ی مالزی گذاشته بودند، به منظور خرید واحدهای اقامتی  با توجه به شرایط زیر برداشت کنند:

خرید املاک با ارزش بیش از 350،000 رینگت در ساراواک

خرید املاک با ارزش بیش از 250،000 رینگت در سایر شهر های مالزی

البته اگر شما عضو برنامه MM2H ایالت ساراواک هستید اجازه برداشت از حساب ثابت خود را ندارید.

تحصیل در مالزی:

فرزندان زیر 21 سال شما که مجرد باشند می توانند با تایید دولت مالزی به عنوان همراه به مالزی بیایند و اگر فرزندان شما قصد ادامه تحصیل در مالزی را دارند پس از ورود وگزینش توسط موسسه و یا دانشگاه  باید برای ویزای تحصیلی درخواست دهند و در موسسات و دانشگاه های بین المللی که می خواهند ثبت نام نمایند.

سرمایه گذاری در مالزی:

متقـــاضیان و اعضاء برنامه MM2H می توانند در شرکتهای محلی سرمایه گذاری کنند و یا در جلسات مجمع به عنوان یکی از روسا حضور داشته باشند اما  اجازه ندارند که به صورت کارمند حقوق بگیر در آن کار کنند و یا شرکت خصوصی تحت پوشش آن داشته باشند.

اعضاء برنامه MM2H می توانند در بازار سهام محلی شرکت کنند و یا درمحصولات مختلف مانند کالاهای حقیقی (unit trust)،   structured investment و غیره سرمایه گذاری کنند.

پشتوانه مالی:

الف ) متقاضیان با سن کمتر از 50 سال ( مجرد یا متاهل ):

ا فتتاح حساب سپرده ثابت به میزان 300000 رینگت در یکی از بانکهای مالزی

بعد از یکسال از تاریخ باز کردن حساب، متقاضیان می توانند حداکثر 240000 رینگت از حساب خود به منظور سرمایه گذاری مانند: خرید خانه در مالزی، هزینه تحصیل فرزندان و هزینه درمان  برداشت کنند.

ب ) متقاضیان با سن بیش از 50 سال ( مجرد یا متاهل )

ا فتتاح حساب سپرده ثابت به میزان 150000 رینگت در یکی از بانکهای مالزی.

متقاضیان بالای 50 سال که دارای حقوق بازنشستگی 10000 رینگت مالزی و به بالا هستند، می توانند تائیدیه فیش حقوقی خودرا ارائه دهند. در این صورت نیاز به افتتاح حساب سپرده ثابت ندارند.

پس از یکسال از تاریخ بازکردن حساب متقاضیان می توانند حداکثر 90000 رینگت از حساب خود به منظور سرمایه گذاریهایی مانند: خرید خانه در مالزی، هزینه تحصیل فرزندان، هزینه درمان  برداشت کنند.

در هر دو حالت متقاضیان بعد از یکسال اقامت در مالزی بایدحداقل به میزان 60000 رینگت  در بانک موجودی داشته باشند.

یک ویزای ورودی چندگانه به همراه یک ویزای گردشگری (visit pass) با اعتبار 10 سال به هر متقاضی موفق به عضویت در طرح MM2H داده می شود.

متقاضیان می توانند بعد از ورود به مالزی با یک ویزای معتبر تقاضای عضویت خود را به اداره مرکزی مهاجرت تسلیم نمایند.

محدودیتها:

متقاضیان که موفق به اخذ ویزا می شوند  اکیداً برای انجام کارهای زیر ممنوعیت دارند:

تنها با مجوز رسمی از دولت می توانند در مکانهای مختلف در مالزی مشغول به کار شوند.

در فعالیتهای سیاسی و اموری که مختص افراد بومی است حق شرکت ندارد.

هزینه ها:

هزینه ویزای اقامت زیر نظر برنامه خانه دوم مالزی در حدود 90 رینگت در هر سال می باشد.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »اقامت در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0