مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
پذیرش دانشجویان خارج از کشور/تبدیل شدن به سازمان پژوهش‌های بنیادی/اجرای 30 اشتغالزایی

 مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی جهاد دانشگاهی با تشریح برنامه‌ پنجساله جهاد دانشگاهی در حوزه‌های مختلف، از تبدیل این نهاد به سازمان پژوهش‌های بنیادی در پنج حوزه کاربردی و نیز سازمان برتر کشور در توسعه کاربرد نظریه‎‌های حوزه‌های خاص از علوم انسانی و اجتماعی متناظر با نیازهای کشور خبر داد.

فرنوش باقری در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا با بیان این که برای تدوین یک برنامه سه مرحله طراحی، اجرا و ارزیابی در نظر گرفته می‌شود، افزود: در مرحله طراحی برنامه پنجم توسعه جهاد دانشگاهی سازمان برنامه‌ریزی این نهاد باید فعال می‌شد؛ چراکه این سازمان چندین سال غیر فعال بود.

وی با اشاره به عملکرد این سازمان، اظهار داشت: در راستای ماموریت‌های جهاد دانشگاهی پنج شورای تخصصی اشتغال، پژوهش، آموزش، زیربنایی و فرهنگی در این سازمان ایجاد شد و در بالا دست این شوراها،‌ کمیته تدوین برنامه است که خروجی‌های شوراها را دریافت کرده و پس از تصویب اجرایی می‌کند.

باقری، ارزیابی و بررسی ارزش‌های جهاد دانشگاهی را اولین اقدام برای تدوین برنامه پنجم توسعه جهاد دانشگاهی ذکر کرد و ادامه داد: در این راستا اهداف جهاد در پنج حوزه تعریف شد و برای اینکه مطمئن باشیم که این اهداف متناسب با توانمندی‌های جهاد است پیش نویس اهداف برای واحدها ارسال شد تا سهم خود را در اهداف سه ساله جهاد دانشگاهی اعلام کنند.

وی با بیان اینکه با دریافت نظرات واحدها، برخی از اهداف متناسب با پتانسیل‌های هر واحد اصلاح شد، اضافه کرد: اهداف سه ساله جهاد، نهایی و در هیات امنای جهاد دانشگاهی تصویب و ابلاغ شد و متعاقب آن از واحدها خواسته شد تا برنامه‌های سه ساله خود را بر اساس اهداف تعیین شده تدوین کنند.

باقری اضافه کرد: در نهایت با ارائه آموزش و برگزاری جلسات مشاوره تا آذرماه سال جاری برنامه‌ها و اهداف 86 واحد تابعه جهاد دانشگاهی شامل دانشگاه‌ها،مراکز علمی کاربردی، سازمان‌ها و مراکز رشد و پارک‌ها جمع آوری شد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی جهاد دانشگاهی، به مراحل تصویب نهایی برنامه‌های هر واحد اشاره کرد و یادآور شد: در این زمینه برنامه سه ماهه‌ای را پیش بینی کردیم که هر هفته پنج نفر از روسای واحدها در حضور معاونان جهاد دانشگاهی برنامه‌های خود را ارائه می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه این برنامه از هفته سوم آذرماه اجرایی شده است، افزود: در اولین جلسه روسای واحدهای جهاد دانشگاهی هرمزگان، سمنان، کردستان، ایلام و چهارمحال و بختیاری برنامه‌های خود را ارائه خواهند داد و در صورت وجود ایراد و ابهامی در این برنامه‌ها، این ایرادها برطرف خواهد شد و پس از تایید و تصویب، واحدها ملزم هستند که تا پایان سال 95 طبق برنامه مصوب فعالیت‌های خود را ساماندهی کنند.

ارزیابی عملکردهای واحدهای تابعه جهاد در زمینه برنامه پنجم توسعه

باقری از برنامه‌های جهاد دانشگاه برای ارزیابی 86 واحد جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: با هماهنگی معاونت‌های جهاد دانشگاهی تربیت ارزیابان را در دستور کار داریم که برای این منظور از هر واحد 10 نفر از افرادی که صلاحیت لازم را دارند تحت آموزش‌ قرار می‌گیرند و پس از این دوره‌های آموزشی، آنها به 10 تیم ارزیاب تقسیم خواهند شد.

وی اضافه کرد: این افراد در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد سال 94 بر اساس تقویم زمانبندی شده که تا پایان آذرماه جاری نهایی خواهد شد، برای ارزیابی به واحدهای جهاد دانشگاهی اعزام خواهند شد؛ به این ترتیب هر واحد مطلع می‌شود که چه زمانی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

باقری با تاکید بر این که هر تیم هشت واحد را مورد ارزیابی قرار خواهد داد، اظهار داشت: این ارزیابی‌ها بر اساس برنامه‌های عملیاتی سه ساله و اهداف است که هر واحد برای خود تدوین کرده و ما نیز بر اساس گزارش‌های ارسالی از سوی هر تیم عملکرد یک ساله 86 واحد را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد.

وی در ارتباط با اجرای ارزیابی عملکرد واحدهای تابعه جهاد دانشگاهی در سال‌های 94 و 95 افرود: در صورتی که واحدی به هر دلیل نتوانست به اهداف مورد نظر برسد دلیل این امر مورد بررسی قرار می‌گیرد و اقدام به رفع مشکلات خواهد شد.

اهداف جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش

باقری با بیان اینکه در جهاد دانشگاهی سه نوع آموزش کوتاه مدت، علمی کاربردی و آموزش عالی وجود دارد،‌خاطر نشان کرد: در برنامه پنجم به این سه مقوله توجه شده است و تخصصی شدن به ویژه در دوره‌های کوتاه مدت، ارتقای کیفی و کمی دوره‌ها و استاندارد کردن آموزش‌ها از اهداف این برنامه در حوزه آموزشی است.

وی به بیان اهداف برنامه پنجم توسعه جهاد دانشگاهی در حوزه آموزشی پرداخت و افزود: در زمینه آموزش‌های کوتاه مدت تلاش شده است تا درصد آموزش‌های تخصصی و مهارتی افزایش قابل توجهی یابد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی جهاد دانشگاهی توسعه آموزش‌های مجازی و توسعه همکاری‌های بین‌المللی در عرصه آموزش را از دیگر اهداف جهاد دانشگاهی تا سال 95 نام برد و اظهار داشت: در ارتباط با دانشگاه علم و فرهنگ نیز مقرر شده که ضمن حفظ رتبه برتر خود در بین موسسات و دانشگاه‌های غیر انتفاعی، رتبه خود در حوزه دانشگاه‌های جامع کشور را نیز ارتقاء دهد.

موفقیت در دستیابی به رتبه برتر دانشگاه غیرانتفاعی کشور

وی با تاکید بر این که ما به رتبه دانشگاه برتر غیر انتفاعی کشور نایل شدیم، افزود: در این برنامه تلاش شده است تا موسسات آموزشی در قالب دانشگاه‌های جامع مورد ارزیابی قرار گیرد.

معکوس‌سازی مهاجرت یکطرفه با پذیرش دانشجویان خارج از کشور

باقری با بیان اینکه در این برنامه بر پذیرش دانشجو از خارج تاکید شده است، ادامه داد: ما درصدد هستیم که حرکت یک طرفه مهاجرت را در کشور برعکس کنیم؛ از این رو درصدد پذیرش دانشجویانی از خارج کشور در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستیم.

وی ارتقای سطح آموزش را از دیگر اهداف چهارده‌گانه برنامه توسعه جهاد دانشگاهی ذکر کرد.

اجرای 30 طرح اشتغالزایی

باقری با اشاره به برنامه‌های این نهاد تا سال 95 در حوزه اشتغال گفت: در این راستا قرار است 30 طرح اشتغال‌زایی ، پنج طرح در حوزه‌های تخصصی، 9 طرح در حوزه‌های فناوری‌های نوین، فرهنگی و نرم و طرح جامعی در زمینه "شناسایی موانع و فرصت‌ها و زمینه‌های اشتغال و کار آفرینی دانش آموختگان در 30 رشته تحصیلی" تعریف خواهد شد.

توانمندسازی 100 هزار دانش‌آموز نخبه طی سه سال

وی توانمند سازی و توسعه مهارت‌های شغلی را از برنامه‌های جهاد دانشگاهی نام برد و اضافه کرد: در این راستا پیش بینی شده است که 100 هزار دانش آموخته نخبه را طی سه سال توانمند کنند و 60 طرح توانمند سازی دانش آموختگان نیز اجرایی خواهد شد.

ضمانت‌های لازم برای اجرای مفاد برنامه پنجم

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی جهاد دانشگاهی حوزه زیر بنایی را یکی از حوزه‌های مورد توجه این برنامه دانست و گفت: در این حوزه کلیه زیر ساخت‌های لازم برای تحقق اهداف برنامه چون نیروی انسانی و منابع مالی جهاد دانشگاهی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در این برنامه پیش بینی شده است که برای دستیابی به اهداف مورد نظر نیاز به چه زیر ساخت‌هایی است.

تبدیل جهاد دانشگاهی به سازمان پژوهش‌های بنیادی در پنج حوزه کاربردی مورد نیاز کشور

باقری با اشاره به اهداف کلان 1404 کشور گفت: در این چشم اندازه هدف کلان ایجاد سازمان برتر در پژوهش‌های کاربردی با هدف ترویج و تحقق آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران به ویژه در راستای تحقق اهداف اعتلای تمدن ایرانی اسلامی و تحکیم هویت و تعلیم و تربیت نسل جوان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: هدف سه ساله‌ای که برای این منظور در نظر گرفته شده این است که جهاد دانشگاهی تبدیل به سازمان پژوهش‌های بنیادی در پنج حوزه کاربردی منتخب از علوم انسانی، اجتماعی و هنر با تاکید بر نیازهای عمومی کشور شود.

باقری با تاکید بر اینکه این هدف از جمله اهداف اصلی برنامه است، اضافه کرد: علاوه بر آن بنا است که طی سه سال جهاد دانشگاهی تبدیل به سازمان برتر در توسعه کاربرد نظریه‎‌های حوزه‌های خاص از علوم انسانی و اجتماعی متناظر با نیازهای کشور شود.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »خواندني هاي وب
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0