مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
حمل و نقل و ارتباطات در مالزی

حمل و نقل و ارتباطات در مالزی

ارتباطات در شبه جزیره مالزى در وضعیت بسیار خوبى قرار دارد. سرویس‌هاى هوائى و دریایى مختلف شبه‌جزیره مالزى را به ایالت ساراواک و صباح مرتبط مى‌سازد. زیرساخت‌هاى حمل و نقل در مالزى به طور مستمر در حال بهبود است.اداره بزرگ‌راه‌هاى مالزى که یک اداره دولتى است در سال ۱۹۸۰ با هدف ایجاد شبکه راه‌هاى سریع‌السیر شکل گرفت. شهرهاى عمده در قسمت غربى ساحل به وسیله یک بزرگراه شمال به جنوب و با طولى در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر با یکدیگر ارتباط دارند.   

حمل و نقل شهرى  

حمل و نقل شهرى در مالزى توسط اتوبوس‌هاى معمولی، مینى‌بوس، تاکسى و سه‌چرخه‌هاى رکاب‌دار انجام مى‌گیرد. شهر کوالالامپور و حومه توسط هشت شرکت خصوصی، مینى‌بوس‌هایى که امتیاز کار در خطوط معینى را دارند و نیز شرکت تاکسى‌رانى که دراى مجوز کار است، اداره مى‌شود. تعداد خطوط اتوبوس‌رانى کوالالامپور ۱۷۴ خط است که طول آنها به ۳۸۰۶ کیلومتر مى‌رسد. در حال حاضر تعداد ۹۶۹ دستگاه اتوبوس شامل تاتا، مرسدس‌بنز، لیلاند، هینو، برفورد، ایسوزو، ولوو و آلبینو که توسط هشت شرکت اداره مى‌شوند، هر کدام اجازه فعالی'ت در بخشى از محدوده شهرى را دارند.  
مینى‌بوس‌رانى نیز تحت نظارت هیئت صدور مجوز حمل و نقل جاده‌اى است. مینى‌بوس‌ها در ۳۸ خط فعالی'ت مى‌کنند. مینى‌بوس‌هاى مذکور شامل مدل‌هاى بنز و فورد ۱۶ نفره و ۲۵ نفره است.   


راه‌آهن  

راه‌آهن دولتى مالزى حدود ۲۱۲۷ کیلومتر در شبه‌جزیره مالزى خط‌آهن دارد. خط‌آهن اصلى سنگاپور از ساحل غربى این کشور تا باتروث در جزیره پنانگ امتداد یافته است. از منطقه بوکیت مرتاجام واقع در نزدیکى باتروث خط‌آهن به طرف مرز شمالى کشور امتداد یافته و در پدانگ به خط‌آهن تایلند متصل مى‌شود. خط‌آهن شرقى به طول ۵۲۶ کیلومتر از جماز تا تامپت واقع در کلانتان امتداد دارد و یک خط فرعى ۲۱ کیلومترى از پالریس به راه‌آهن دولتى تایلند در ایستگاه مرزى سانجى گلوک متصل مى‌شود خطوط فرعى راه‌آهن به بنادر فعال کشور، در دیسکون، تلوک انتیان، کلانگ و جودنى متصل شده است.   

سازمان (Keretapi Tanah Melayu-KTM) را مى‌توان بزرگترین سازمان حمل و نقل کشور دانست که انواع مختلف کالا را از انواع غلات تا ماشین‌آلات حمل مى‌کند و امروزه شبکه راه‌هاى آن به بیش از ۲۱۰۰۰ کیلومتر مى‌رسد. این راه‌ها طول و عرض و شما و جنوب شبه‌جزیره مالزى را به هم متصل مى‌کند. خط شمالى راه‌آهن به اسکله‌ها و تسهیلات بندى در جزیره پنانگ (Penang) نیز خدمات ارائه مى‌دهند. قطارهاى بارى سریع بین سنگاپور، کوالالامپور و باترورث و همچنین سرویس‌هاى مسافرتى سریع‌السیر در همین خطوط و همچنین خطوط بانکوک - تایلند مورد استفاده قرار مى‌گیرند.   


هوانوردى کشورى و فرودگاه‌ها  

مالزى پنج فرودگاه مهم بین‌المللى در کوالالامپور، کوتاکتیابالو، پنانگ، جاهور و کوچینگ دارد. علاوه بر این، فرودگاه‌هاى آلوراستار، ایپاه، کوتاباهرور، کوتاترنگانو، کوانتان و کالاکا در شبه‌جزیره مالزی، سیبى و مایرو در ساراواک، سانداکان، تاوائو و لابوان در صباح، پروازهاى داخلى دارند. در عین حال تعدادى باند فع'ال نیز در کشور وجود دارد.   

سیستم هواپیمائى مالزى در سال ۱۹۷۱ جایگزین خط هوائى سنگاپور - مالزى شد. شرکت مذکور توسط دولت اداره مى‌شود و کل سهام آن متعلق به بانک ملى مالزى است. این شرکت به ۳۷ نقطه داخل کشور و ۲۳ نقطه خارج از کشور پرواز دارد.  

کشورهاى خارجى که خطوط هوائى مالزى به آنها پرواز دارد عبارت‌اند از: استرالیا: برونئی، چین، امارات‌متحده عربى (دوبی)، فرانسه، آلمان، بندر هنگ‌کنگ، هند، اندونزی، ژاپن، هلند، کره، فیلیپین، عربستان، سنگاپور، سرى‌لانکا، تایوان، تایلند و انگلیس.   

قرار داشتن مالزى در تقاطع راه‌هاى آسیائى جنوب‌شرقى آن را به یک مرکز حمل و نقل کالا تبدیل کرده است. تسهیلات هوائى مالزى براى حمل کالا بویژه در پنج فرودگاه بین‌المللى آن از امکانات بسیار پیشرفته‌اى برخوردارند.   

خدمات حمل هوائى کالا در مالزى توسط خطوط هوائى مالزى انجام مى‌شود که از ۳۷ پرواز ثابت به مقصدهاى داخلى کامیون‌هاى حمل کالا به محل مربوطه در هر جاى شبه‌جزیره مالزى بهره مى‌گیرد. خطوط هوائى مالزى همچنین به ۴۴ مقصد بین‌المللى در ۲۴ کشور در اروپا، استرالیا، آمریکا، آفریقا و آسیا کالا حمل مى‌کند. علاوه بر این، خدمات حمل هوائى کالا در بسیارى از خطوط هوائى بین‌المللى نیز ارائه مى‌شود.   


تسهیلات حمل و نقل کالا  

امروزه در مالزى شرکت‌ها گوناگونى به ارائه خدمات کانتینرى حمل و نقل کالا، مانند حمل کانتینر، ارسال محموله، انبارداری، توزیع خدمات ترخیص کالا در بنادر و تعمیر و اجاره کانتینر اشتغال دارند.   

مشتریان و گیرندگان کالا در مالزى با استفاده از شبکه‌اى شامل دفاتر و شعبات شرکت‌هاى مذکور از حمل و نقل سریع، کارآمد و قابل‌اطمینان کالا بهره‌مند مى‌شوند. بیشتر شرکت‌ها به حمل و نقل کالا در سطح بین‌المللى نیز مى‌پردازند.   

- حمل کانتینر: این‌گونه حمل کالا در مالزى به وسیله شش شرکت حمل و نقل انجام مى‌گیرد. این شرکت‌ها از انواع گوناگون تریلر و نیروهاى محرکه برخوردارند که وسایل نقلیه مناسب با نوع کالا را نیز در اختیار دارند.   

- ارسال محموله: این‌گونه خدمات در سراسر مالزى توسط شعب مختلف مؤسسات ارسال محموله انجام مى‌گیرد. این مؤسسات محموله‌ها را به مقصدهاى بین‌المللى نیز ارسال مى‌کنند. جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »ارتباطات در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0