مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
حمل و نقل در مالزی

وضعیت حمل و نقل مالزی:

با تحقیقات صورت گرفته در مورد مردمی که تحت برنامه MM2H در مالزی زندگی می کنند این نتیجه بر می آید که همه آنها از قبل سفری به این کشور داشته اند که دوست دارند این سفر را دوباره هم  تکرار کنند.

بسیاری از مردم با داشتن یک ویزا MM2H به راحتی می توانند در کشور مالزی زندگی کنند. هزینه زندگی نسبتاً ارزان است و به اعضاء MM2H یک درآمد قابل استفاده داده می شود که آنها می توانند آن را صرف تفریحاتشان کنند.

مهم نیست که کدام شهر از مالزی را برای اقامت انتخاب کرده اید. در هر منطقه که مایل باشید می توانید زندگی کنید و فاصله زیادی با یک فرودگاه بین المللی و یا یک ایستگاه قطار و یا اسکله ای بین المللی ندارید.

سفر به کشورهای همسایه و یا مهاجرت به آنجا شیوه های کاملاً منطقی دارند و برای رفتن به بعضی از کشورهای همسایه شما نیار به تهیه ویزا ندارید.
یکی از عللی که مالزی به عنوان مرکز مسافرتی منطقه مشهور شده پویا بودن منطقه است. اگر شما در کوالالامپور زندگی می کنید فاصله شما تا نواحی دیگر بیشتر از سه ساعت  نخواهد بود و برای اعضاء MM2H، کوالالامپور یک منطقه نسبتاً ارزان است و نقطه شروع هر سفر می تواند محسوب شود.

مالزی در حال حاضر شامل دو سیستم حمل و نقل بین المللی است. خطوط هوایی مالزی (خط هوایی ملی) خدمات زیادی در سطح جهانی ارائه می دهد و مکمل مقصدهایی در سراسر جهان میباشد. Air Asia ، یک خط هوایی با بودجه منطقه ای است، که پروازهای ضروری بسیار ارزان به مقصدهای ناحیه ای و پروازهایی به مقاصد دور، چین، هنگ کنک، استرالیا و به دنبال آن انگلستان از طریق آن صورت می گیرد.

این خطوط هوایی به وسیله یک گروه از آژانسهای مسافرتی سرویس دهی می شوند. اگر شما سفری اقتصادی برای خود طراحی کرده اید، بیش از صدها  پکیج تقریباً برای هر مقصدو هرنوع سلیقه ای وجود دارد و در جریانهای سفر نظیر نمایشگاه  MATTA (هر 6ماه در مالزی برگزار می شود) شما از یک تخفیف ویژه نیز برخوردار خواهید شد.

اما شاید مهمترین دلیل برای علاقه داشتن به انجام سفرهای ناحیه ای، به خاطر مناطق و چشم اندازهای زیبایی  است که در جنوب شرقی آسیا به چشم می خورد.

در مالزی و در سراسر ناحیه جنوب شرق آسیا، سواحل آرام مانند: سواحل شرقی مالزی،  Langkawi، Kih Samui در تایلند، Bali در اندونزی، مکانهای غواصی جالب مثل Cebu در فیلیپین و جزایرTioman  و  Sipadanدر مالزی، مراکز خرید در هنگ کنک و سنگاپور و مکانهای توریستی جهانگردی مانند Mt.kinabalu در Sabah واقع در شرق مالزی شما را به سمت خود می کشد.

تعداد این مناطق بسیار زیاد است و در فاصله سه ساعت از مالزی بیشتر از 30 منطقه عضو unesco قرار دارد که از لحاظ توریستی بسیار زیبا می باشدکه می توان به معابدی در کامبوجیا، شهرChiang Mai  و مکانهای تاریخی Ayutthaya در تایلند، پارک ملی Gunung Mulu در مالزی، ویرانه های Borobudur در اندونزی، شهر قدیمی در سریلانکا و بیش ار صدها مکان قدیمی دیگر در اطراف منطقه را نام برد.
بنابراین اگر شما به دوران بازنشستگی در مالزی تحت برنامه MM2H فکر می کنید،  میتوانید برای لذت بردن از تمام دقایقی که در مالزی هستید با هزینه ای اندک به تمام منطقه سفر کنید.


هواپیماها،  قطارها و اتومبیل ها (ساختارهای  توسعه یافته مالزی)

سیستم حمل و نقل مالزی جزء بهترین ها در جنوب شرق آسیاست و اعضاء MM2H حتی بدون داشتن وسیله نقلیه شخصی به راحتی به هر نقطه ای سفر کنند. ترن های برقی و اتوبوس ها مناطق زیادی را پوشش می دهند. چندین کمپانی اتوبوس های لوکس و مدرن با ارائه سرویس های منظم از کوالالامپور به سنگاپور وجود دارند بنابراین رفت و آمد و بازدید از مناظر مالزی و حتی رفت و آمد به فرودگاه بین المللی کوالالامپور KLIA و یا فرودگاه LCCT بسیار راحت و با صرفه می باشد و علاوه بر اینها  تاکسی های بسیار زیادی وجود دارد که قیمتهای آن نیز نسبتا مناسب است و در هر منطقه ای در دسترس می باشند.

شبکه جاده ای در مالزی نسبتا گران است و به صنعت جاده ای اهمیت زیادی داده می شود. جاده یک فرایند در حال پیشرفت در مالزی است پروژه ای پر هزینه و زمان بر که با سرعتی آرام و مداوم در حال انجام بوده است. اغلب نقشه های که سالهای گذشته طراحی شده با دانش روز تغییر می کند و توسعه می یابد برای مثال سواحل شرقی مالزی در حال تجهیز به جاده های مدرن است و شما به راحتی می توانید از کتابفروشی های مالزی نقشه جاده های آنرا تهیه کنید.

برخی از شریانهای اصلی به صورت جاده های عوارضی می باشند اما نرخ ها در این جاده ها بسیار مناسب است. در هر یک از جاده ها تعدادی ماشین Cashless وجود دارد که سرعت شما را در جاده ها چک می کند. یکی از نکاتی که اعضاء MM2H از آن بسیار ناراحت هستند ترافیک جاده ای است. در بسیاری از شهرها مثل کوالالامپور، پیننگ و دیگر مراکز بزرگ شهری در مالزی، در ساعات شلوغی حرکت در جاده ها بسیار کند و کسل کننده است. دولت مالزی برای کم کردن این ترافیک تدابیری اندیشیده است که در حال اجرای آن می باشد. از طرفی دیگر بسیاری از اعضاء MM2H با فرهنگ جاده ای در مالزی آشنا نیستند، یکی از مشکلات موتورسیکلت های کوچکی است که در حال پیچیدن و رد شدن از میان ترافیک اتومبیل ها می باشند. به هر حال عادت کردن به این شرایط نیاز به گذشت زمان دارد و با توجه بیشتر به این موضوع و با صبر و احتیاط مشکلات کمتری بوجود می آید و اگر شما تمایل به رانندگی دارید، راه های جاده ای مستقیم و گاراژهایی برای پارکینگ وجود دارد.

اتوبوس هایی از ایستگاه مرکزی در کوالالامپور، لیمو زین و یا سرویس های تاکسی برای بردن شما به مقصدتان وجود دارند و شما با استفاده از قطارهای سریع السیر می توانید سر وقت به مقصد برسید.

مالزی دارای وسایل ارتباطاتی بسیار پیشرفته دریایی و هوایی است.  این کشور همچنین دارای ارتباطات ریلی و جاده ای به کشورهای سنگاپور و تایلند از طریق شبه جزیره Peninsular می باشد.  مالزی دارای بیش از 25 خط هوائی می باشد و پروازها  از طریق فرودگاه های بین المللی در سراسر کشور صورت می گیرد.  بندرگاههای  Penang و Klang از کانال ملاکا کشور را از طریق دریا به بقیه جهان متصل می کنند.

سفرهای داخلی در مالزی نسبتاً آسان  راحت و ارزان می باشد.  سفر به شهرهای بزرگ و کوچک از طریق اتوبوس ها و قطارهای مجهز به تهویه هوا و همچنین به وسیله پروازهای متعددی به طور منظم صورت می گیرد. سفرهای جاده ای در جزیره Peninsular مالزی به خاطر داشتن شبکه جاده ای بسیار پیشرفته  بسیار آسان است. Sabah و Sarawak بخاطر وجود جاده های نا هموار استفاده ازماشین های بیابانی توصیه می شود. در مالزی برای رفتن به بسیاری از مناطق دورافتاده می بایست به صورت هوایی و یا با قایق از طریق رودخانه اقدام کرد. برای دیدن چشم اندازهای زیبا و طبیعتی محسور کننده سفر با قطار بهتر از دیگر موارد است. البته به خاطر داشته باشید که برای سفرتان پیش از حرکت برنامه ریزی کنید.
برای اطلاعات بیشتر در مورد حمل و نقل در مالزی می توانید اطلاعات زیر را مطالعه نمایید:
 

 جاده:

رانندگی در آزادراه های جزیره Peninsular مالزی بسیار لذت بخش است. شما در هر زمان که بخواهید می توانید در هر نقطه از بزرگراه برای استراحت و دیدن مناظر زیبا توقف کنید. در طول سفر در این جاده شما هتل های بسیار زیبایی را می بینید که می توانید شب را در یکی از این هتلها در یکی از شهر های بین راه توقف کنید.

علی رغم اینکه میزان تصادفات رانندگی در مالزی بسیار بالاست اما این نباید باعث ترس شما شود.  بسیاری از قربانیان این تصادفات موتورسیکلت سواران جوانی می باشند که اغلب آنها بدون توجه به امنیت خود رانندگی می کنند. زمانی  رانندگی در این مناطق مشکل تراست که رانندگان با سرعتی بیش از حد مجاز در این جاده ها می رانند. رانندگی در بیرون از شهرها با سرعتی مجاز لذت بخش تر است. تقریباً 80% درصد از جاده های مالزی آسفالت می باشد.

شما به راحتی می توانید از طریق زمینی از جزیره  Peninsular مالزی از آزادراه های شمالی- جنوبی  در ساحل غربی و یا بزرگراه های شرقی- غربی در ساحل شرقی به تایلند و یا سنگاپوربروید. برای سفر در بین ایالات و شهرها ی مختلف مالزی از اتوبوس ها و تاکسی ها نیز می توان استفاده کرد. حداکثر سرعت مجاز در آزاد راه ها معمولاً 90 کیلومتر در ساعت است اما در بعضی از مناطق این سرعت به 110 کیلومتر در ساعت نیز می رسد. عوارض جاده ای در این آزاد راه ها معمولاً  بر اساس مسافت طی شده و نوع وسیله نقیله صورت می گیرد.  رانندگان در محل ورود به بزرگراه ها بلیط های عوارضی را دریافت کرده و در قسمت های خروجی عوارضی عبوری را پرداخت می کنند.در طول آزادراه ها چندین مکان برای استراحت، صرف غذا، دستشویی، تلفن عمومی، پمپ بنزین و پارکینگ وجود دارد.

در صورت هر گونه مشکل در ماشین و یا تصادف می توانید به صورت 24 ساعته با تلفنهایی ضروری که در فاصله 2 کیلومتری از هم قرار گرفته اند تماس بگیرد و درخواست کمک کنید. علاوه بر این می توانید از طریق شماره 2920000-03 با مرکز نظارت حمل و نقل جاده ای تماس حاصل کنید . برای رانندگی در جاده های مالزی شما حتماً باید یا گواهینامه بین المللی داشته باشید و یا از کشور مالزی گواهی نامه صلاحیت و یا گواهینامه دوره کارآموزی دریافت کرده باشید. در صورتی که گواهینامه خارجی داشته باشید حوزه حمل و نقل جاده باید آن گواهینامه را تأیید کرده باشد.

توجه داشته باشید که در مالزی تمام ماشینها از سمت چپ حرکت می کنند و استفاده از کمربند ایمنی نیز الزامی است.


مسافرت هوایی

مالزی 5 فرودگاه بین الملی و 14 فرودگاه محلی و 18 باند پرواز دارد.

5 فرودگاه های بین المللی مالزی عبارتند از : Sepang در Selangor، جزیره Penang، جزیره  Langkawi، Kota Kinabalu در Sabahو  Kuching در Sarawak است. در صورتی که ترافیک هوایی بسیار بالا باشد فرودگاه بین المللی دیگر نیز به این لیست اضافه می شود که در Kuala Muda در  Kedahقرار دارد. خطوط هوایی مالزی، حمل و نقل ملی کشور، پروازهای داخلی از غرب و شرق مالزی را هدایت می کند . خطوط هوایی Pelangi یکی از خطوط هوایی بخش خصوصی برنامه پرواز از Subang و تقریباً بقیه جزایر را تنظیم می کند. خطوط هوایی آسیا، Transmile و Berjaya و دیگر خطوط هوایی پرواز های چارتر داخلی و بین المللی را برنامه ریزی می کنند .

در بخش شرقی مالزی ، صرف نظر از سرویسهای منظم بین شهرهای اصلی ، خطوط هوایی مالزی سرویس هوایی Rural برای کشاورزان راه اندازی شد که پروازهای Twin Otters را به باند فرودگاه هدایت می کرد. همچنین خطوط هوایی SEAGA از مناطقی مانند Kuching،  Sibu  و  Kota Kinabaluبه پارک ملی Mulu پرواز مستقیم دارد.

مسافت  کوالالامپور تا.....     (با هواپیما)

Indonesia

1 ساعت و 34 دقیقه

Jakarta

2 ساعت و 33 دقیقه

Bali

35 دقیقه

Singapore

Thailand

2 ساعت

Bangkok

Cambodia

1 ساعت و 30 دقیقه

Phnom Penh

1 ساعت و 40 دقیقه

Siem Reap(Angkor)

Laos

2 ساعت و 14 دقیقه

Vientiane

Vietnam

1 ساعت و 30 دقیقه

Saigon

2 ساعت و 42 دقیقه

Hanoi

Philippines

3 ساعت و 10 دقیقه

Manila

3 ساعت و 13 دقیقه

Hong Kong

Sri Lanka

3 ساعت و 08 دقیقه

Colombo

Nepal

4 ساعت

Kathmandu

Australiaجهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »حمل و نقل در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0