مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
چگونه یک خدمتکار داشته باشیم؟

 چگونه یک خدمتکار داشته باشیم؟

 چرا یک خدمتکار داشته باشیم؟

کارگر در مالزی بسیار ارزان است و افراد زیادی این فرصت را دارند تا کسی را برای انجام کارهای فردی خود شامل تمیزکردن منزل، آشپزی، رانندگی، تمیز کردن ماشین، باغبانی، نقاشی و مستخدمین خانگی استخدام کنند.

اغلب این کارها توسط مالایی ها انجام نمی شود و کارگرانی از  برخی کشورها مورد تایید مالزی  مثل اندونزی، بنگلادش، میانمار، فیلیپین و کمبوجیه این کارها را بر عهده دارند . برخی از این افراد  در خانه شما ساکن می شوند. برخی از زنان مالایی خدمات خانگی را به صورت کاری پاره وقت انجام می دهند. شما برای پیدا کردن این افراد می توانید از همسایگاه و یا یک دوست مالایی خود سوال کنید.

زمانی که شما کسی را برای انجام کارهایتان در منزل استخدام می کنید باید توجه داشته باشید که غریبه ای با شما زندگی می کند که شما را در بهترین و بدترین شرایط بهتر از اقوام و یا دوستانتان می شناسد . پس توجه داشته باشید که روابطی دقیق و جدی با او داشته باشید تا احترام دو طرفه فی مابین حفظ شود. برخی خدمتکاران ممکن است کمی در کارهای شما فضولی کنند. مهربان باشید اما سعی کنید که او درک کند باید تحت فرمان شما باشد.


چگونه یک خدمتکار خوب پیدا کنیم:

برخی افراد تبعیدی هستند که در برخی شرکت ها برای این کار درخواست می دهند . یکی از این شرکت ها را یافته و از آنها برای یافتن یکی کارگر خوب کمک بخواهید. این همیشه بی خطر تر است که برای کسب یک کارگر تمام وقت از شرکت های مربوط به این کار کمک بخواهید. مگر شما یک فرد مناسب را برای این کار بشناسید .

برخی از خانم ها مالایی نیز هستند که به عنوان پیش خدمت در منازل کار می کنند اما معروف ترین اینها پیش خدمات هایی از اندونزی و یا فیلیپین هستند. پیش از این قوانین بسیار سختی برای اینگونه افرادوجود داشت اما با اصلاح این قوانین  با مشکلات کمتری برای کارکردن مواجه هستند. برخی از پیش خدمت های اندونزیایی فقط به زبان اصلی خود صحبت می کنند در حالی که اکثر پیش خدمت های فیلیپینی تا حدی به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

برخی شرکت ها به شما کمک می کنند تا آن کسی را پیدا کنید که برای نیاز شما و پولی که شما می پردازید مناسب باشد. با آژانس هایی کارکنید که قبل از فرستادن یک کارگر جلسه ای را برای معرفی او به شما ترتیب می دهند. این ممکن است با آن چیزی که شما در ذهن دارید تفاوت داشته باشد. این جلسه به شما این اجازه را می دهد تا از بین چند نفر بهترین را گزینش کنید.


هزینه ها :

حقوق یک مستخدمه در مالزی همانطور که پیش تر گفتیم بسیار پایین است اما بسته به ملیتی که دارند حقوق آنها تغییر می کند برای مثال:

پیشخدمت اندونزیایی

حداقل حقوق 350 رینگت در ماه

7 روز در هفته کار

بهتر است که در صورت عدم توجه و یا رفتن بی اطلاع  او ، کارفرما دارای  حسابی مشترک با پیش خدمت داشته باشد.

حقوق او به صورت ماهیانه در حسابی ریخته شود ولی او اجازه ندارد برای دو سال اول پولی از حساب خارج کند.

 پیش خدمت فیلیپیی

حداقل حقوق 700 رینگت

6 روز در هفته کار و روز یکشنبه تعطیل

نیاز به باز کردن یک حساب مشترک با کارفرما ندارد چون برای برداشت پول هیچ محدودیتی ندارد.

 برخی از شرکت ها پیش خدمت پاره وقت نیز دارند که با توجه به نیاز شما در هفته می توانید آنها را استخدام کنید. هزینه این افراد متفاوت است اما به طور میانگین از 80 تا 100 رینگت متفاوت است که هر بار 3 تا 4 ساعت کار می کنند.


 وظایف

گزارشات زیادی از اذیت و آزار پیشخدمت ها در مالزی ارائه شده است که یک مشکل جدی به نظر می رسد. منظور از اذیت و آزار در اینجا به معنای کتک زدن، گرسنگی دادن، قفل کردن در و ... می باشد. هرچند کنترل و میانه روی کردن کلید اصلی مدیریت بر پیشخدمت است . مهربان بودن بسیار خوب است اما مهربانی بیش از اندازه ممکن است مشکلاتی را در آینده برای شما به همراه داشته باشد. در حین مهربانی با او کمی هم جدی باشید.

در ابتدا که او برای زندگی پیش شما می آید رفتار شما خیلی آرام شکل می گیرد . این زمان را جدی بگیریدو کمی به آن نظم بدهید. اگر او قادر به خواندن و نوشتن است برای او برنامه ای روزانه ، هفتگی و یا حتی ماهیانه ترتیب دهید. خیلی راحت و آرام به آنها بگویید که چه کارهایی را باید انجام دهید. از کارهایی که باید انجام دهد یک کپی هم برای خودتان نگه دارید. اما هیچ وقت به او متذکر نشوید و به یاد آوری نکنید که چگونه باید این کار را انجام دهد. به طور مشخص زمانی که هر کاری را انجام می دهد مشخص کنید . برای او کاملاً‌ت وضیح دهید که نیاز نیست کارهای غیر ضروری انجام دهد. اگر این محدودیت ها را دنبال کنید می توانید موفقیت خود را در آینده تضمین کنید. تمامی قوانین را قبل از اینکه او را استخدام کنید به صورت جدی به او گوشزد کنید.

اگر کسی را که استخدام کرده اید بر بهداشت خانه شما تاثیر دارد حتماً بهداشت شخصی را به او گوشزد کنید. مثلاً می توانید به آنها بگویید که ناخن هایش باید همیشه کوتاه و تمیز باشد. شاید به عنوان بخشی از وظابف تمیز کردن اتاق شخصی او هم نیاز باشد. و نیاز است که تفسیر شخصی شما از بهداشت را برای او به طور کامل تشریح کنید. به طور کلی برای او توضیح دهید که چگونه دوست دارید غذای را سرو کنید و غذا را حتماً باید داخل یخچال نگهداری کند.

به او یاد دهید که از برخی عبارت های مودبانه مثل صبح بخیر، لطفاً، مرسی و ... استفاده کند  البته به کودکان خود نیز یاد بدهید که با او با احترام برخورد کنند. از کار خوب او تعریف کنید زیرا او هم از این کار لذت می برد و همیشه به خاطر داشته باشید او نگرانی ها ،گرفتاری ها و خانواده خود را دارد .جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »نكات زندگي در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0