مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
ماساژ درمانی در مالزی

سلامتی ، شادابی ، زیبائی

ماساژ درمانی عبارتست از دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن. این درمان به رهایی از استرس و فشارعضلانی و درد ناشی از صدما ت و سرعت بهبود ناراحتیهای حاد و مزمن کمک می کند. امروزه میلیونها نفر در سراسر جهان از این روش به عنوان یک روش مراقبت بهداشتی استفاده می کنند.

امروزه در اکثر کشورها ماساژ به عنوان یک فرصت شغلی مناسب جهت اشتغال به کار در مراکز درمانی هتلها ، استخرها ، مکانهای ورزشی ، تفریحی و توریستی و ... جزء مشاغل پر درآمد بحساب می آید و روز به روز متقاضیان بیشماری را جذب میکند.

مراکز آموزش مراقبت های بدن Body Care

در این آموزشگاه روشهای استاندارد بین المللی ماساژ درمانی آموزش داده می شود  که با این روشها می توانید فرصت شغلی مناسب برای خود مهیا کنید.

این مرکز در Petaliang Jaya و در میدان اصلی واقع شده است که علاوه بر ماساژ‍ درمانی به روشهای مرسوم از aromatherapy همراه با روغن مخصوص نیز استفاده می کند و با برگزاری سمینار های عمومی این اطمینان را به شما خواهد داد که چگونه این کار را به بهترین شکل انجام دهید.

این مرکز دوره هایی در سطح استاندارد جهانی برای فیزیوتراپ ها برگزار می کند .

آموزش به صورت پیشرفته:

برای آن دسته از هنرجویان که در مراکز درمانی و یا  سالن های ورزشی ، استخر ها و  یا حتی به قصد بازگشایی مکانی تجاری شخصی دراین رشته شرکت کردند آموزشها شامل موارد زیر می شود:

ردیف

نوع دوره

1

ماساژ سوئدی با مواد خوشبو

2

بازتاب شناسی پا

3

ماساژ سلطنتی تایلندی

4

دفع مسمویت

5

سلامتی بدن برای خانمها و آقایان

6

ماساژ برای سالمندان

7

بازیابی و بهبود سلامتی در ورزش

 

در پایان دوره با موفقیت در امتحانات، گواهینامه معتبر از کشور مالزی دریافت میکنید . ( در دو سطح مبتدی و پیشرفته )

مدرک های تحصیلی (گواهی های اهدایی مرکز)

این رشته تحصیلی زیر نظر دولت با در نظر گرفتن استاندار های بین المللی ایجاد شده است و توسط جامعه درمانگران مالایی MSCT که زیر نظر وزارت بهداشت مالزی است پشتیبانی می شود که در گذشته پس از پایان دوره ها هیچ مدرک و یا گواهی به دانشجو داده نمی شد اما اخیراً تغییرات وسیعی صورت گرفته است . در سال 2006 با در نظر گرفقتن استانداردهای جدید گواهی نیز به دانشجویان اهدا می گردد و حتی برای پیشبرد آن از دیگر کشورها نیز بهره می جوید.

در پایان اتمام این رشته فارغ التحصیلان شانس این را دارند که یکی از اعضاء MSCT شوند و یا حتی در کارگاه وزارت بهداشت مالزی استخدام شوند تنها باید استعداد خود را در این زمینه به نمایش بگذارند.

بدون هیچگونه تبعیض

این موسسه بدون در نظر گرفتن هیچگونه تمایزی بین نژاد، جنسیت، سن و یا حتی معلومات قبلی در مورد افراد از آنها به گرمی استقبال می کند.

طول دوره ها و هزینه ها

رشته

جزئیات

مدت زمان

زمان برگزاری کلاسها

کلاسهای پایه

10 جلسه در 5 هفته

3600 رینگت

دوشنبه، پنجشنبه، شنبه، یکشنبه

2،4،8،10 بعد از ظهر

1

Aromatherapy

2

Royal Thai Massage

کلاسهای پیشرفته

4 جلسه در 4 هفته

2400 رینگت

شنبه و یکشنبه

2 و 4 بعد از ظهر

1

Foot Reflexology

2

Male/Female Health

3

Senior Citizen

4

Sports Recovery

5

Detoxification

6

Swedish Massage

7

Trainer in Training

دیگر آزمون ها

1 ساعت

در زمان حضور تعین می گردد

به طور کلی این اموزشگاه در زمینه رشته های زیر فعالیت دارد :

 • Reflexology
 • Sports Massage
 • Injury Management Massage
 • Senior Citizen Massage
 • Male And Male Health Massage
 • Female And Female Health Massage
 • Pre-natal, Post-natal and Baby Massage
 • Detoxification Massage
 • Sleep Easy Massage
 • Swedish Oil Massage
 • Aromatherapy Massage
 • Stress Reduction Massage
 • Acupuncture
 • Lymphatic Drainage
 • Facial Massage
 • Cellulite Management Massage
 • Stone Scrub Massage
 • Mud Massage
 • Reiki Massage

آشنایی با بخش های مختلف این رشته :

1- Reflexology (بازتاب شناسی) : این بخش در جهت بررسی عکس العمل های غیر ارادی سیستم عصبی اندام های مختلف بدن است. ماساژ اندام بیرونی برای بهبود اندام داخلی بدن.

رفلکسولوژی یا بازتاب شناسی نشانه های خستگی را ارزیابی می کند این نشانه ها ممکن است در بخشهایی از دست و یا پا رخ دهد که با تکنیک های ویزه که بازتاب شناسان بکار می برند می توانید این خستگی را به طور کامل رفع کنید.

2- Sport Massage (ماساژ پس از ورزش): مدیریت کامل بر اندام که پس از ورزش ممکن است مجروح شده باشد و بررسی اناتومی بدن و بخش هایی که ممکن است در هنگام ورزش آسیب ببیند. این بخش آسیب های ورزشی را تا حد بالایی کاهش می دهد.

3- Injury Management Masssage (ماساژ های پس از بهبود جراحت) : آشنایی با بخش های مختلف بدن و جراحت ها و آسیب هایی که رخ می دهد و بررسی و مدیریت روشهایی که برای بهبود هرچه سریعتر آنها می توان به کار برد. یادگیری مسائلی در مورد ماهیچه ها و اندام مختلف بدن ، گسیختن اندامها ، آسیب دیدگی قوزک پا ، زانو و دیگر بخش ها که به دفعات برای افراد رخ می دهد.

4- Senior Citizen Massage : افراد به روش ها و تکنیک های گوناگون ماساژ درمانی احتیاج دارند این روش درمانی نباید به شدت و با قدرت صورت گیرد زیرا استخوان ها و پوست در برخی شرایط بسیار حساس و شکننده می شوند و احتمال آسیب دیدگی آنها می رود . یک ماساژور خوب باید بداند در چه هنگامی باید از چه روغنی استفاده نماید و در پایان از چه ماده خوشبو کننده ای استفاده نماید تا حس تازی را به فرد منتقل نماید و به طور کلی باید بداند چگونه با ماساژ درمانی موثر واقع شود.

5- Male And Male Health Massage Senior citizen : افراد به روش ها و تکنیک های گوناگون ماساژ درمانی احتیاج دارند این روش درمانی نباید به شدت و با قدرت صورت گیرد زیرا استخوان ها و پوست در برخی شرایط بسیار حساس و شکننده می شوند و احتمال آسیب دیدگی آنها می رود . یک ماساژور خوب باید بداند در چه هنگامی باید از چه روغنی استفاده نماید و در پایان از چه ماده خوشبو کننده ای استفاده نماید تا حس تازی را به فرد منتقل نماید و به طور کلی باید بداند چگونه با ماساژ درمانی موثر واقع شود.

6- Pregency Massage (ماساژ درمانی در زمان بارداری): این ماساژ درمانی با گرفتگی عضله و ماندن در آب عمل می کند و بعد از زایمان ماهیچه ها شل شده که برای جمع شدن اندام های بدن و جلوگیری از عوارض آن مناسب می باشد.

7- Pre-natal, Post-natal and Baby Massage  (ماساژ درمانی قبل و بعد از زایمان و ماساژ نوزاد): یک خانم باردار قبل از زایمان پشت و پاهایش به طور کلی خیلی درد می گیرد که این بخاطر وزن اضافی است که در این دوران پیدا می کند . اما بعد از زایمان اندام های کمی شل شده و از فرم اصلی خارج شده است برای اینکه پوست خود را در وضعیت مطلوب قرار دهد می تواند از ماساژ درمانی استفاده نماید.

والدین با ماساژ نوزاد خود می توانند حسی مطلوب به نوزاد منتقل نمایند. البته به خاطر داشته باشید این ماساژ ها باید اصولی و بسیار ملایم باشد.

8- Detoxification Massage (ماساژ درمانی برای دفع مسمویت): این قسمت با بخش لنفاوی بدن سرکار دارد که با ماساژ غدد لنفاوی صورت می گیرد.

9- ماساژ درمانی برای رفع استرس و انبساط بدن برای راحتی و آسودگی بیشتر بدن صورت می گیرد (ماساژ درمانی تایلندی بیشترین انرژی را به بدن منتقل می کند)

10- ماساژ درمانی به روش سوئدی با روغنی مخصوص که از مشهورترین ماساژ درمانی هایی غربی محسوب می شود و با ضربه زدن، مالش، با ناخن خراشیدن، با زور پیچاندن، ضربه زدن، با دست ضربه زدن، تکان دادن صورت می گیرد و در انتها بدن را با روغنی مخصوص به خوبی ماساژ می دهند.

11- Aromatherapy Massage نوعی ماساژ درمانی که با استفاده از روغنی مخصوص بدن را ماساژ می دهند. این روغن رایحه ای دلپذیر دارد و باعث می شود استرس ، ناراحتی و اضطراب به طور کلی دور شود. در این رشته شما با انواع روغن ها و مزایای آنها آشنا می شوید و یاد می گیرد که چگونه برای هدفی مشخص آنها را با یکدیگر مخلوط کرده و چگونه آنها را به کار گیرید و با استفاده از تکنیک های مختلف آنها را روی بدن استفاده کنید.

12- ماساژ درمانی برای کاهش استرس : در زندگی روزمره هر کسی با استرس روبرو می شود که این استرس از نظر ذهنی، حسمی و فیزیکی بر روی کار تاثیر می گذارد و برای کاهش این استرس می توانید از ماساژ درمانی و یا تغییر محیط استفاده کنید.

از ماساژ درمانی چه چیزهایی می توانیم یاد بگیریم:

در پی تحقیقاتی که از سال 2006 به بعد صورت گرفت ماساژ درمانی جز شغلهایی بود که در سالهای اخیر شدیدا مورد توجه همه قرار می گرفت و اکنون ماساژور ها سودی بالا از این کار می برند.

هر روز بر تعداد افرادی که قصد دارند از طریق ماساژ درمانی بر استرس های روزمره خود فارغ آیند و یا دردهایی که با آن درگیرند را تا حدی کاهش دهند افزوده می شود.

شما با گذراندن دوره های ماساژ درمانی می توانید به صورت حرفه ای این کار را شروع کرده و از درامد بالایی بهره ببرید و در ین حین دوستان زیادی پیدا کنید.

یکی از بهترین مزایای این رشته این است که پس از اتمام آن شما می توانید به تنهایی کار کرده و ساعات کاری را خودتان تعیین نمایید.

از آنجایی که جهان به طور کلی پر از استرس است تمامی افراد نیاز به روشی دارند که از این استرس فرار کرده و اعصاب و اندام های خود را کمی استراحت دهند . این است یکی از مهمترین دلایلی که ماساژ درمانی با تقاضای بالایی روبرو شده است . در طی 5 سال گذشته بیش از پیش رشد داشته است.

رشد بی رویه سالن های زیبایی ، مکانهایی برای ماساژ حتی در پاساژ ها و مکان های تجاری نشانه علاقمندی افراد به سلامتی و رهایی از درد و استرس است. و می توان از این دید نگاه کرد که ماساژ درمانی این روزها رشد بالایی داشته است.

یکی از هنرجویان که دوره های ماساژ درمانی را گذرانده معتقد است امروزه نگاه به سلامت به طور کلی تغییر کرده است و بخش وسیعی ار افراد به ماساژ درمانی روی آورده اند.

یکی از افرادی که امسال یک سالن ماساژ درمانی برای خود تاسیس کرده است می گوید مزیت این شغل این است که شما می توانید برای خود کار کنید و برای خود برنامه ریزی داشته باشید و در ماه درامد  بالایی کسب کنید.

در حدود 67 درصد مردم در آرزوی داشتن شغلی برای خود هستند که بتوانند در آن بسیار موفق ظاهر شوند . و در این بین از نظر اقتصادی نیز درآمد بالایی کسب نمایند.

با برنامه SET آموزش شغل آزاد شما گام به گام می توانید در آموزشگاه ماساژ درمانی MTA که در سال 2005 برای اولین بار در مالزی تاسیس شده است یک موسسه ماساژ درمانی شخصی را با موفقیت اداره کنید.

البته مهمترین نکته در این زمینه کسب مدارک و گواهی های معتبری است که از طرف یک موسسه معتبر صادر شده باشد و مورد تایید دولت نیز باشد .

برنامه های SET هم برای کسانی مفید است که به دنبال یادگیری مهارت های جدید می گردند و قصد دارند در زمینه های مختلف مهارت های جدیدی را یاد بگیریند و زندگی شخصی خود را تغییر دهند.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »گردشگري در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
 • تحصیل در استرالیا
 • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
 • تحصیل در کانادا

 • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

  Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0