مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
خرید املاک در مالزی

برای خرید املاک و عضویت در برنامه های MM2H (مالزی خانه دوم من) و یا حتی اجاره ملک در مالزی هیچ محدودیتی وجود ندارد. برای خرید بعضی املاک در مالزی برای یک خارجی تنها باید در عضویت برنامه MM2H در آیید.

قیمت ملک در مالزی نسبت به دیگر کشورهای توسعه یافته کاملاً پایین است و با اینکه کشور روز به روز توسعه می یابد اما قیمت ملک در این کشور طی سالهای گذشته با افزایش خیلی کمی روبرو بوده است. اغلب آپارتمان ها در مرکز  بیشترین افزایش قیمت را داشته است. با اینکه روز به روز کیفیت املاک افزایش می یابد قیمت املاک تنها در کوالالامپور و پینانگ با افزایش روبرو شده است.

کیفیت ساخت و ساز در مالزی عموماً بالاست اگر چه  قیمت تمام شده آن بسیار پایین است . برخی از افراد بخاطر این هزینه پایین جذب برنامه MM2H شده  و اقدام به خرید ملک می کنند.

هر شخص به تنهایی می تواند در مورد انتخاب ملک (ملک مستقل و یا آپارتمان) تصمیم گیری کند اما ملک مستقل بهتر است زیرا خصوصی است و شما می توانید در آن یک باغچه شخصی نیز داشته باشید.

اما اگر ملک شخصی در شهر های بزرگ مالزی خریداری می کنید به شما توصیه می شود که حتماً از سیستم امنیت برای خانه ی خود استفاده نمایید.

املاک اطراف ساحل محدود تر است و تراکم آپارتمان ها خیلی بالا است. برخی از شرکت ها کلبه های ییلاقی می سازند و برای هر کسی ممکن است که آن را تهیه کند. بسیاری از زمینهای ساحل مالزی مختص مالایی ها است و این یعنی تنها مالایی ها می توانند آن املاک را خرید و فروش کنند.

اگر شما می خواهید خانه شخصی خود را بسازید حتماً از یک وکیل خوب بخواهید تا سند را تنظیم کند.و برای هر ملکی که انتخاب می کنید برای استفاده زمان ارجاع تعیین کنید. و اگر ملک با تاخیر تحویل شما داده شد برای زمان تاخیر جریمه تعیین کنید.

یکی از روشهای مرسوم خرید ملک در مالزی پیش فروش کردن املاک off the plan است در این روش سه سال قبل از اینکه ملک حاضر شود شما ملک را خریده و سند آن به نام شما تغییر می کند تفاوت این روش آن است که شما در طول ساخت از سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کرده و افزایش قیمت را مشاهده می کنید. اگر شما قصد خرید خانه ی دیگری را دارید پر واضح است که تنها از کسی می توانید بخرید که در املاک پیش فروش ثبت نام کرده باشد .

اشخاصی که تحت برنامه MM2H قصد خرید ملک دارند می توانند با تنها 250.000 رینگت(75 میلیون تومان) در هر جایی از مالزی  و با 350.000 (105 میلیون تومان) در ساراواک ملک بخرند.

این هزینه فشار تورم را کاهش می دهد هرچند خارجی ها باید درخواست خود را به دولت مالزی ارائه دهند  و این روند ممکن است کمی طول بکشد. یعنی حدود شش ماه و یا کمی بیشتر زمان می برد تا با درخواست شما موافقت شود و شما اجازه خرید ملک داشته باشید.

هرچند این پروسه گهگاهی زمانبر می شود و ممکن است از این هم بیشتر طول بکشد.
دارندگان ویزای MM2H می توانند برای خرید ملک درخواست دهند و بسته به اعتباری که دارند از بانکهای محلی وام می گیرند. اما گرفتن وام برای افراد بالای 60  سال کمی سخت صورت می گیرد زیرا حداکثر پس از پایان 65 سال باید وام به طور کامل تحویل گردد.
 

مسکن:

هزینه اجاره خانه هایی نو ساز  با سه اتاق  و مجموعاً 650 متر مربع7500 رینگت (2.520.000 تومان) که در Bangsar بخش مرکزی کوالالامپور واقع شده است و با دو اتاق مجموعاً 365 متر مربع رینگت 3000(900 هزار تومان) که در Bangsar بخش مرکزی کوالالامپور واقع شده است.

خانه هایی Semi - detached  در بخش  مرکزی 4000  رینگت (1.200.000تومان) تا 6000 رینگت(1.800.000 تومان) که به طور مستقل است. و املاک از رینگت 9000 (18.000.000 تومان) تا 15000 رینگت(4.500.00 تومان) می توانید در کوالالامپور اجاره کنید.

اگر چه این شرایط عیناً یافت نمی شود اما به شما در یافتن خانه مناسب و باب سلیقه کمک می کند. هرچند که زمانی که برای اجاره یک ملک از نمایندگی متخصص کمک می گیرید می توانید از او بخواهید که آشپزخانه برای مثال کابینت داشته باشد و یا اتاق قفسه و یا جالباسی داشته باشد و یا برای مثال پارکینگ آن گنجایش 3 ماشین داشته باشد و یا شما بخواهید اسباب و وسایل خانه را مطابق میل خود تغییر دهید و یا از وسایل خود استفاده کنید.


نکات مهم :

با توجه به استاندارد های بین المللی قیمت خانه در مالزی بسیار پایین  است بنابراین  اگر شما قصد دارید که در یک شهر کوچک خانه بگیرد و کارفرمای شما اجازه خرید آن را به شما می دهد، این بهترین روش سرمایه گذاری است که شما خانه ای بخرید و در زمان ترک مالزی آن را بفروشید.

بدون خیالپردازی واهی در این مورد مردم از سرمایه گذاری در خرید املاک بهره بسیار خوبی در زمان فروش می برند.

پروسه اجاره کردن منزل به صورت زیر است :

باید اجاره یک ماه را پیش از شروع کار بپردازید. تا هفت روز مهلت دارید.

دو ماه اجاره به عنوان بیعانه پرداخت می شود

مبلغ 1000 رینگت به عنوان سود نگه داشته میشود که برای هر خانه متغیر است

هزینه تمبر و ثبت به عهده مستاجر است.


ثبت قرار داد معامله :

قبل از هر اقدامی  توجه داشته باشید در املاک بدون اسباب و وسیله ، برخی از منازل کابینت آشپزخانه  هم ندارند.

نیمه مبله :

در این شرایط شما ممکن است مجبور به خرید برخی از کالاها و تجیزات شوید مانند تخت، صندلی راحتی، جارختی و ... اما قبل از خرید آنها ابتدا وسایل منزل را خوب بررسی کنید.

مبله کامل :

شما تنها چمدان خود را برداشته و در صورت نیاز وسایل کمی شامل رو تختی ، پرده نیاز دارید (که البته ممکن است همسایه قبلی و یا موجر آنها را هم آنجا قرار داده باشد) همراه خود می برید .جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »بازار ملك در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0