مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
قوانین سرمایه گذاری ملک در کوالالامپور

قوانین سرمایه گذاری ملک در کوالالامپور در مقایسه با  دیگر کشورها

در حال حاضر سرمایه گذاری املاک  در بیشتر کشور های جنوب شرق آسیا توجه مردم را در سراسر دنیا به خود جلب کرده است و علاوه بر خریداران همیشگی  که  کشورهای آسیایی و ایالات متحده بوده اند،  اخیراً  سرمایه گذاران بسیاری هم از کشورهایی اروپایی جذب این بازار شده اند.

در مقایسه با بازارکلاسیک سرمایه گذاری ملک در غرب،  مالزی بهترین شرایط معاملات ملک را ارائه میکند. قیمت هر متر مربع ملک در کوالالامپور و شهرهای اطراف تنها کسری از قیمت ملک مشابه آن در لندن و یا نیو یورک را داراست و املاکی  با قیمتی پایین دارای استانداردهای روز دنیا می باشد.

رینگت  مالزی نیز در برابر دلار، یورو و پوند نیز خیلی ارزانتر  می باشد. بنابراین سرمایه گذاری دربحث ملک در مالزی، گزینه ای بسیارسودمند می باشد.

انتخاب سرمایه گذاری املاک در کشورهایی چون چین،  هنگ کنگ،  هند،  اندونزی، کوالالامپور،  فیلیپین،  سنگاپور و تایلند قطعاً امر ساده ای نیست و نیازمند تحقیقات و مشاورات فراوان می باشد.

در بین این کشورهای آسیایی، سرمایه گذاری املاک در مالزی از یک جهش ناگهانی و رشدی چشمگیر برخوردار بوده است و از کلیه کشورهای آسیایی در این امر  سبقت گرفته است. بر اساس یک سیاست قوی و وضع قوانین جدید دولت بر مبنای جذب بیشتر سر مایه گذاران خارجی در  بخش املاک، سرمایه گذاران به بازار ملک در مالزی به عنوان یک سرمایه گذاری موفق و پرسود نگاه می کنند.

مالزی دارای دو بازار بسیار پرطرفدار سرمایه گذاران املاک یکی کوالالامپور وحومه و دیگر شهرهای ساحلی این کشور می باشد و بر خلاف دیگر کشورهای آسیایی شرایط خرید ملک  در مالزی به مراتب  آسانتر می باشدو این خود باعث جذب خریداران خارجی بسیاری شده است. همانگونه که در بالا اشاره شد  قوانینی برای سهولت این امر توسط دولت وضع شده است که در زیر به برخی موارد اشاره می کنیم:


    * اتباع خارجی می توانندهر ملکی را بدون  شریک مالایی خریداری کنند.
    * می توانند ملک مورد نظر خود را از پروژه هایی که هنوز شروع به کار نکرده اند خریداری کنند.
    * خریداران می توانند از بانکهای محلی برای خرید ملک تقاضای اخذ وام کنند.
    * حداقل قیمت خرید برای اتباع خارجی 250.000 رینگت می باشد.


خارجی هایی که ملکی با ارزش کمتر از 20 میلیون رینگت را خریداری می کنند باید به کمیته سرمایه گذاری خارجی اطلاع دهند اما نیازی به موافقت آنها ندارند.

هر  کارخانه خارجی می تواند چندین ملک برای کارخانه خریداری کند اما نمیتوانند آن را اجاره دهند.

برای  شرکتهایی که تمایل به تاسیس  شعبه ای نیز در مالزی دارند،  می توانند بدون داشتن یک شریک مالایی ملکی به ارزش 250.000 رینگت خریداری کنند.

این قوانین صرفاً برای افزایش و ترقی بازار ملک در مالزی می باشد.

بر خلاف مالزی بعضی کشور ها همچون تایلند سخت گیری های زیادی در رابطه با مالکیت  املاک اتباع خارجی دارند و یا دولت فیلیپین که قوانین مشکلی در این رابطه وضع کرده است . کشورهایی مثل فیلیپین،  سنگاپور و اندونزی اجازه مالکیت زمین را به اتباع خارجی نمیدهند و این تنها منحصر به خرید آپارتمان و یا اجاره می باشد.

در اندونزی تنها شهروندان عادی اندونزی اجازه خرید زمین را دارند و و شرکتهای خصوصی و اتباع خارجی همچین مجوزی ندارند. و فقط حق استفاده،  اجاره و ساخت دارند. قوانین در تایلند هم کمابیش مثل اندونزی است. به این صورت که باید با یک شرکت تایلندی شریک شد  تا بتوان شرکتی خریداری کرد یا 30 ساله  همراه با یک شخص تایلندی اجاره کرد.

در ژاپن هم قوانین بهتر از این نمی باشد. و معاملات املاک در ژاپن به دلیل محدودیت زمین محصور شده است. دولت ژاپن برای کمک به مستجران و طراحی شهری،  قوانینی  در رابطه با شراکت سرمایه گذاران خارجی و داخلی  برای گسترش بازار ملک وضع کرده است.

در سنگاپور بر اساس قانونی که در سال 1973 برای مالکیت اتباع خارجی وضع شد،  برای خرید زمین در سنگاپور باید موافقت کمیته معاملات زمین را دریافت کرد.

و همچنین قیمت  آپارتمانها در مالزی بسیار ارزانتر است،  و حدود 20% قیمت خانه ها در سنگاپور و 12% قیمت هنگ کنگ  می باشد.

در چین  حق خرید و فروش  املاک توسط کنگره بین المللی مردم در مارچ 2007 اعلام شد و در اول اکتبر  2007 اجرا شد که بعضی محدودیتها برای خریداران خارجی حذف شد که البته این اعلامیه ارزش چندانی نداشت چون فقط برای خرید املاک در شانگهای وضع شده بود. با توجه به موارد فوق، این امر را می توان به روشنی دریافت که فقط مالزی در بین این کشورها بهترین شرایط را برای  اتباع خارجی در سرمایه گذاری املاک فراهم نموده است. و همچنین قوانین مطابق قوانین اسلامی می باشد که قاعدتا برای افرادی از کشورهای اسلامی که قصد سرمایه گذاری دارند مناسب می باشد.

sharia شرکت سرمایه گذاری املاک مطابق با سرمایه گذاری جهانی معتقد است که مالزی  در موفقیت های اقتصادی جایگاه چین،  هنگ کنگ،  سنگاپور و هند را تصرف خواهد کرد.

یکی از علل جذابیت کوالالامپور این است که قیمت ها در مرکز شهر 11% قیمتها در سنگاپور است. از دسامبر سال گذشته قوانین تملیک املاک برای خارجیان اساساً برای خرید خانه به ارزش 250.000 رینگت در حدود 72.000 دلار بوده  است. با دارا بودن قیمت های متفاوت نسبت به سنگاپور که در مجاورت آن قرار دارد،  سرمایه گذاری در این منطقه به علل مهمی صورت می گیرد. به عنوان یک کشور اسلامی مالزی برای سرمایه گذاران حاشیه خلیج فارس و Bank Negara جذابیت بسیاری دارد،  بانک مرکزی زیر بند های منظمی را برای تواقق نامه سرمایه گذاری تهیه کرده است. سومین عضو سرمایه گذاری مستقیم خارجی در املاک،  محبوبیت این کشور در میان تعداد مهاجران از انگلستان می باشد که تعداد آنها به گونه ای قابل توجه در مالزی روز به روز بیشتر می شود.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »بازار ملك در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0