مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
پروژه های ساختمانی و قیمت املاک

دلالان و خریداران هردو بر این عقیده اند که بانکهای مالزی مشتاق به صدور وام مسکن برای شهروندان خارجی هستند.

وام مسکن معمولاً از قبل صادر می شود (در شرایط استطاعت مالی)،  در مقایسه با کشورهای دیگر بانکها در اعطای وام آزادند.   برادشاو، مدیر پیشرفت تجاری منطقه در کمیسیون املاک بین المللی  اذعان داشت : مردم می توانند از کمک مالی تا 90%برخوردار شوند.

از اوایل امسال تقاضای خریداران خارجی از 6 درصد به تقریباً 7 درصد افزایش یافته  است،  کوالالامپور شکوفایی چشمگیری در گسترش و ساخت مجتمع های مسکونی مدرن و پیشرفته داشته که خواستار زیادی در بین اتباع خارجی پیدا کرده است. استانداردهای بالای ساخت، همراه با شرایط ایده آل زندگی در شهر ،سیستم حمل و نقل ریلی راحت که در سال 1998 افتتاح شد ، یک مرکز تجاری پیشرفته در مناطق مرکزی کوالالامپور ، پارک KLCC در پایین برج دوقلوهای پتروناس و ... همه نوید دهنده زتدگی راحت در منطقه ای رویایی است.

آوازه اقتصاد محلی،  با یک جهش اقتصادی در جهان در بخش نفت و تجارت و بازرگانی بوده است و افزایش تبعیض نژادی مالکینی که برای یکی از شرکتهای منابع طبیعی چند ملیتی کار می کنند را نشان داده است.

مطابق آخرین بررسی از املاک ING،  مالزی کشور آسیایی،  بیشترین افزایش نیروی کاری خود از سال 2003 تا 2013 خواهد داشت که تعداد کارگران بالغ بر 13 میلیون نفر پیش بینی می شود که در طی 10 سال گذشته باافزایش 9/27 % روبرو می شود.

با افزایش تقاضاها برای آپارتمان در بازار،  سازندگان در حال کار بر روی مراحل مختلف ساخت در چندین پروژه اطراف پارک KLCC هستند.   عامل شتاب دهنده Binjai،  یک شرکت آپارتمانی با داشتن سهام دارائیهای KLCC است که بازوی توسعه دارائیهای شرکت نفت پتروناس و سازنده برج هلی دوقلو است.

Binjai  که در سال 2003  کار خود را بر روی این پروژه آغاز کرده است. این طرح 171 آپارتمان دارد که در 2 برج تقسیم می شود.  این شرکت هیچ لیست قیمتی صادر نکرده است اما طبق گفته هایش آپارتمانها به قیمت بیشتر از 1000 رینگت و یا تقریباً 260 دلار برای هر فوت مربع فروخته خواهد شد.

کوچکترین واحدها از 2300 فوت مربع (یا 214 متر مربع) است و احتمالاً بیشتر از 5/2 میلیون رینگت فروخته شوند.  همچنین در حدود 14 پنت هاوس با مساحت 1000 فوت مربع معادل 304 متر مربع در این مجتمع وجود دارد. روحان پادمانتان کسی که در بخش سرمایه گذاری خانه Jones Lang Wootton brokerage کار میکند اظهار داشته است که : Binjai در اصل بازار جدیدی با مناظر و چشم اندازهای پارک و برج ها ایجاد می کند.

آپارتمانهای لوکس در مناطق مرکزی شهرها با قیمت 450 تا 500 رینگت در هر فوت مربع فروخته(هر متر مربع حدود 1500 رینگت تا  1600  رینگت) شده اند اما سازندگان، میانگین  قیمت فروش Binjai را دو برابر پیش بینی کرده اند.

پاندامنتان گفت : قیمت فروش  Binjai از متری 1000 رینگت شروع می شود  که در آن زمان بی سابقه بود.

Torika،  یک پروژه برجهای سه قلو است که توسط شرکت معماری بریتانیایی،  نورمن فاستر طراحی و توسط شرکتهای Bandar Raya  ساخته شده است.   دارای همین قیمت می باشند و قیمت آپارتمانها بیشتر از 1000 رینگت در هر فوت مربع (3200 رینگت هر متر مربع) است.

فروش آن به طور کلی به صورت عادلانه میان مردمی که قصد دارند در آن  زندگی کنند و کسانی که این واحدها را به منظور سرمایه گذاری خریداری می کنند، تقسیم شده است.

در نزدیکی آن،  و با چشم اندازهای برج های دوقلو،  راهنمای KL،  خانه هایی را که در یک مجتمع لوکس و شیک در 50 طبقه می باشد را ایجاد می کند.   آپارتمانهای دو خوابه و سه خوابه که بسیاری از آنها مساحتی در حدود  2500 فوت مربع است (780 متر مربع) و در چهارماهه سال 2008تکمیل شد. قیمت 2600 تا 3000 رینگت برای هر متر مربع درخواست شده است. همه سازندگان مسکن طراحی تکمیلی را به کریستین لیاژر سپرده اند که طراح داخلی Valentino Couture در پاریس و اقامتگاههای خصوصی مانند   Calvin Klein, Karl Lagerfeld , Kenzo و دیگر پروژه ها است.

بعضی از ساختمانهای جدید خیلی گران نیستند.   100 دستگاه آپارتمان مجهز در منطقه مسکونی Binjai  در 32 طبقه ساخته می شود که قیمت آنها تقریباً نصف آپارتمانهایی است که در Binjai  می باشد تا از این طریق جلب مشتری بیشتری صورت گیرد.   (این دو پروژه دارای نام های مشابه هستند ولی به هم مرتبط نیستند)

یکی دیگر از معتبر ترین طراحان و سازندگان منطقه Mont Kiara IREKA,   است که ساختمانهایی را با بیشترین و بهترین تسهیلات برای زندگی به تجملی ترین شکل ممکن ساخته است. که به صورت مبله با بهترین هزینه اجاره آماده کرده است. آپارتمان هایی لوکس برای فروش و سود قابل توجهی رابرای همه سرمایه گذاری ها پیش بینی می کند.

 

 

Project

Launch Date

No. of Units

Take-Up Rate

Average Selling Price (RM psf)

Dua Residency

2Q04

288

85%

680

Marc Serviced Residence

4Q03

607

94%

700

K Residence

1Q04

180

72%

750

Stonor Park

2Q03

71

100%

680

Mont Kiara Aman

1Q03

345

100%

435

Highbank Condominium

2002

80

100%

500

Palmyra Bangsar

2002

60

100%

440-550

i-Zen@Kiara

2002

238

100%

380

Source: JLL & CapitaLand Research

 


جدول بالا نشان دهنده بالارفتن نرخ ها و هزینه ها  در پروژه Mont’ Kiara است. تقریباً همه برنامه هاو پروژه ها تا سال 2006 به طور 100% تکمیل شده بودند فروخته شده اند درحالیکه بیش از 70% واحد ها که تا سال 2007 تکمیل شده بودند تاکنون به فروش رفته است.

در نتیجه بالارفتن تقاضا برای خرید خانه در این منطقه،  جذابیت آن برای توسعه دهندگان که زمین را تحویل می گرفتند و برج های بلند را تکمیل می کردند بیشتر می شود و این امر آنقدر ادامه پیدا کرد تا قیمت ها به همین صورت بالا می رود. با افزایش قیمت توسعه دهندگان و بالا رفتن قیمت ها از مبدا،  زمین در این منطقه کمیاب شده است علاوه بر این محبوبیت و شهرت این منطقه نیز قیمت ها را تا چند برابر بالا برده است.

دیوید نبرونر،  مدیر بخش مسکونی املاک Savills در سنگاپور گفت: بین 50 تا 100 نفر خریدار در سال به دفترش مراجعه می کنند که بیشتر آنها از سنگاپور و عده ای از هنگ کنگ، اروپا و استرالیا هستند.  تنها سنگاپوری ها تمایل به خرید ملک در مالزی در مکانهایی مانند پیننگ و جوهور بارو  دارند. او همچنین گفت : به طور کلی مردم مالزی بیشتر به سمت خرید املاکی که خیلی گران نیستند گرایش دارند.

با این همه ممکن است تغییراتی ایجاد شود، استانداردهای ساخت اصلاح شود و پروژهای جدید در کنار دریا ساخته شوند.

به طور کلی مالزی هنوز یک بازار نوظهور است. با تمام نکاتی که گفته شد خرید ملک بدون ریسک نیست برای مثال دلالان مانند سازندگان مسکن  بسیار هوشیار (گوش به زنگ) هستند و سعی می کنند تا زمان دریافت آخرین قسط از واگذاری مسکن خودداری می کنند.  نرخ های ING بازار ملک مالزی به صورت یک ریسک متوسط است،  تنها کشورهای در حال رشد در آسیا ریسک بالایی ندارند.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »بازار ملك در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0