مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
سرمایه گذاری املاک در مالزی

خرید و فروش  ملک در مالزی توسط  سرمایه گذاران خارجی از اواخر سال  2006 آغاز شد که در حال حاضر توجه بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی را به خود جلب کرده است. رشد اقتصادی و جمعیت قابل توجه از توریستها  در مالزی در سه سال اخیر دولت را بر آن داشت که تدابیر بهتری برای بالابردن تعداد توریستان و سرمایه گذران خارجی بیندیشد.

به علاوه ، سیستمهای یکسان قوانین و گسترش استفاده از زبان انگلیسی ،مالکیت ملک و همکاری دولت با کشورهای مشترک المنافع  راه را برای همه سرمایه گذاران تسهیل و یک فرصت ایده آل سرمایه گذاری را در مالزی فراهم نموده است .

دیگر ابتکار حایز اهمیت دولت برای سرمایه گذاران خارجی  ، برنامه مالزی خانه دوم می باشد که که تا به حال بیشتر 10 هزار نفر از کشورهایی چون  انگلستان، ژاپن و چین از این برنامه استقبال کرده اند و این امر نه تنها به ترقی و رشد ملک در مالزی کمک می کند که با افزایش خواستاران اخذ اقامت خانه دوم ، دوستان و اقوام این افراد نیز از مالزی دیدن خواهند کرد.

مالزی دارای رشد قابل توجهی است و به عنوان یک مرکز تجارت جهانی ، با هزینه های پایین در جهت تشویق و جذب شرکتهای بین امللی سرمایه گذار قعالیت می کند.

سرمایه گذاران  بی واسطه خارجی ، یک سوم از کل سرمایه گذاری خصوصی در مالزی را در بر می گیرند.در سال 2007 ، 9.4 بیلیون دلار ارزش سرمایه گذاران خارجی و درسال 2006 این مبلغ 6.1 بیلیون و سالهای گذشته(حدود 4.7 و 5.3 بیلیون دلار )   دلار بوده است  که این نشاندهنده افزایش  رشدی به میزان 54.4% می باشد . با نگاهی گذرا به دهه گذشته اینها بازتاب  بارزی از شرایط اقتصادی  پایدار و قابل اطمینان برای سرمایه گذاران خارجی می باشد .

کمپانیهای سروسهای مالی جهانی، مالزی را به عنوان " بهترین معامله" برای سفرهای بازرگانی خود نامیده اند ،‌کل هزینه ها شامل سفر ، تفریحات و سرگرمیها ، در برگیرنده تنها یک چهارم هزینه شهرهایی چون توکیو می باشد .

اینها بازار ملک در مالزی را در سطح بالایی در مرحله اجرا می گذارد که با درآمدهای حاصل از اجاره در کوالالامپور دارای سودی معادل 7.4% تا 8.7% می باشد و همچنین پیش خرید املاک که با گارانتی سود 10 % ارائه می شود . جمعیت قابل توجه  مهاجران ، دستمزد های  بالا ، نیروی کار مجرب ،همگی اینها در کوالالامپور دلایلی برای افزایش اجاره ها در حد دیگر کشورها و مراکز بین المللی تجارت در دنیا می باشد .

تغییرات عمده ای که از بیست سال پیش تا به حال در مالزی صورت گرفته به دو گروه تقسیم می شود :


گروه اول: دقت به کیفیت و طرح های برجسته و توسعه یافته

البته این به آن معنی نیست که تمامی بناها در گذشته به شکل بدی ساخته شده اند و یا اینکه امروزه ساختمانها مطابق با استانداردهای جهانی روز ساخته می شوند. امروزه توجه زیادی به کیفیت ساخت و ساز و همچنین استفاده از مواد اولیه مرغوب تر صورت می گیرد.

در حال حاضر تعداد زیادی شرکتهای عمرانی در مالزی وجود دارند و شما می توانید از کیفیت بالای بناهای ساخته شده در مالزی اطمینان داشته باشید. در مورد تحویل به موقع بناها و تعمیرات بعدی ساختمان نیز جای هیچ نگرانی نیست .

ساختمانها مطابق با طرح های مدرن روز ساخته می شود . در مالزی در چند دهه گذشته انقلاب بزرگی در صنعت ساختمان سازی ایجاد شده است .

امروزه ساخت بناهایی در محیط های آرام با چشم اندازهای زیبا از طبیعت مالزی بسیار مرسوم شده است.


گروه دوم،  برنامه دولت جهت ترغیب سرمایه گذاران خارجی در بخش ملک

در 21 دسامبر دسامبر 2006 دولت مالزی اظهار داشت ،کلیه اتباع خارجی  واجد شرایط خرید هر ملک مسکونی در مالزی با قیمت بالای 000/250 رینگت بدون محدودیت (با رعایت استفاده یا تعداد واحدها) خواهند شد .

در گذشته محدودیت های زیادی برای خرید ملک در مالزی برای خریداران خارجی وجود داشت  اما اکنون تمامی ممنوعیت ها برداشته شده و هیچ نوع محدودیتی در خرید واحدهای اقامتی برای خارجی ها وجود ندارد. گرفتن مجوز برای خرید ملک در کمیته سرمایه گذاری خارجی (FIC) صورت می گیرد و به مقدار قابل توجهی در وقت سرمایه گذار صرفه جویی می شود.

در ابتدا باید مجوز این کار از مقامات بالاتر صادر میشد که این فرآیند در حدود 6 ماه طول می کشید. از دسامبر 2006 ، علاقه خارجی ها برای خرید ملک در مالزی بسیار گسترده  شد.

اتباع خارجی می توانند زمین های ملکی را با سندی معتبر به زبان انگلیسی به نام خود خریداری کنند . در برخی از مناطق خریدار خارجی حتی می تواند زمینهای اجاره ای متعلق به دولت را نیزخریداری کند ، که این خرید نوعی اجاره 99 ساله است و در پایان مدت اجاره قابلیت تمدید دارد.


افزایش شهرنشینی، جمعیت جوان و تاثیرات اینها بر افزایش قیمت املاک

کوالالامپور که با نام KL معروف است بزرگترین شهر و همچنین پایتخت مالزی است . از آنجایی که مالزی در حدود 24 میلیون نفر جمعیت دارد کوالالامپور با حدود 2 میلیون نفر جمعیت، دارای  استاندارد های شهرنشینی شهر های مدرن است . کوالالامپور یک شهر مدرن در سطح کلاسهای جهانی با رشدی سریع محسوب می شود . کوالالامپور به دارا بودن برجهای بلند دوقلو و طویل ترین سیستم ترانزیت تمام خودکار در جهان معروف است .

در سال 1993 تنها 54 درصد از جمعیت مالزی شهرنشین بودند که این مقدار تا سال 2003 به 66 درصد رسید و پیشرفت پروژه نشان می دهد که تا سال 2023 این جمعیت به 84 درصد نیز می رسد .

نه تنها تمدن برای ادامه تحصیل و رشد اقتصادی مهم است بلکه یک مورد تعیین کننده برای پیشرفت در بازار املاک و استحکام آن نیز به شمار می رود. با انتظار افزوده شدن 3/4 میلیون ساکنان شهرنشین تا 15 سال آینده به کوالالامپور افزایش درخواست برای املاک  نیز خود به خود افزایش می یابد .

از دیگر مسائلی که باعث بالارفتن تقاضادر بازار املاک شده است می توان به نسبت بالای جمعیت و کمبود مسکن اشاره کرد. که این حجم بالای ساخت و ساز تنها 44 % از برآورد درخواست ها است . زیرا در این کشور اکثر مردم زیر 27 سال هستند .

اغلب این افراد هنوز وارد بازار املاک نشده اند بنابراین با افزایش میزان افراد تحصیل کرده ، درآمد ها و قابلیتها افزایش یافته است و به زودی بالاتر هم می رود . این افزایش درخواست ها یکی دیگر از دلایل افزایش ناگهانی قیمت املاک است .جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »بازار ملك در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0