مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
سیاست ساخت و ساز در مالزی
سیاست ساخت و ساز در مالزی
 
سیاست دولت مالزی براین اساس است که افراد توانمند از نظر مالی و تجارت ( بزنس ) را جذب نمایند و بدین ترتیب سطح اقتصادی کشور را بالاتر ببرند از انجایی که اسکان مهمترین بخش این سیاست می باشد. سرمایه گذاری و پشتیبانی خاصی از سوی دولت مالزی متوجه انبوه سازان و کارخانجات مصالح ساختمانی میباشد. لذا با اطمینان می توان گفت زیر ساخت محکم و استوار برای دلگرمی تمام خریداران ملک در این کشور سرسبز و توریستی است.
استاندارد ( C-F ) پس از تکمیل هر ساختمان الزامی است.
تقریبا تمامی ساختمانها بتن آرمه هستند که در نظر گرفتن هوای مرطوب مالزی بهترین راه حل یا نوع ساختمان سازی در این محیط آب هوایی  است.
در اینجا تمامی معاملات باید از طرف دفاتر حقوقی انجام شود و وکلا در دو سمت (وکیل خریدار و وکیل فروشنده) مدارک را آماده و به امضا خریدار و فروشنده می رسانند.


شبکه اتوبانی

شبکه اتوبانی وسیع مالزی و آب و هوای مناسب سبب شده که شهرها گسترده باشند و لذا ترافیک (بجز در مناطق مرکزی کوالامپور) بندرت مشاهده می شود.
شبکه ریلی که توسط پنج شرکت خصوصی هدایت می شود سبب سهولت در رفت و آمد است.
بنابر این خریدار ملک نگرانی از بابت منطقه و دسترسی ندارد. برای مثال علاوه بر چند اتوبان که از طرف کوالامپور به سمت فرودگاه می روند، یک اتوبان بنام اتوبان پتراجایا در ارتفاع ، مرکز اصلی شهر را ابتدا به پتراجایا (منطقه ارکانهای دولتی) و سپس به فرودگاه وصل کرده است.


سیستم ساخت و ساز در مالزی

شخصی سازی بندرت مشاهده می شود و اغلب ساخت و سازها توسط شرکتهایی هستند که بنیه مالی و سابقه قوی دارند و مجتمع سازی و شهرک سازی می کنند.
طبق قانون در تمام مناطق می بایست تراز فقیر و غنی در ساخت ساز رعایت شود، یعنی در صورتی که در یک منطقه اجازه ساختمان سازی داده شود، باید شرکتهای سرمایه گذار نقشه آن پرژه را طوری طراحی کنند که آن منطقه ساختمانها شامل انواع گوناگون ساختمانی اعم از ساختمان ویلایی لوکس و گران قیمت و خانه های ارزان قیمت و همچنین آپارتمانهای لوکس و عادی ساخته شود.


 نوع ساخت و ساز در مالزی

ویلایی (بانگلو): خانه شخصی معمولا در دو یا سه طبقه بصورت دوبلکس یا تربلکس ساخته شده که از چهار طرف باز و نور می گیرد ودر چهار سمت حیاط و پارکینگ دارد،و معمولا بنای ساختمانش بالای ده هزار فیت مربع وسعت دارد.

مینی ویلایی (سه مه دی): ساختمانهایی که از سه طرف باز و نور گیر است و از یک قسمت با همسایه دیوار مشترک (پشت به پشت) دارد، و معمولا ساختمانش زیر نه هزار فیت مربع است.

کدومنیوم: آپارتمانهای لوکس با امکانات استخر و سالن ورزشی مجهز به لوازم ورزشی و زمین بازی تنیس،بدبینتون و میدان بسته اسکواش و اطاق بازی بلیارد و زمین بازی بچه هاو مینی سوپر و ...می باشد.

سرویس آپارتمان: آپارتمانهای لوکس با کلیه امکانات استخر و سالن ورزشی مجهز به لوازم ورزشی و سونا و زمین بازی تنیس،بدبینتون و میدان بسته اسکواش و اطاق بازی بلیارد و زمین بازی بچه هاو دو یا سه رستوران پنج ستاره و کافه تریا و مینی سوپر و فروشگاههای گوناگون در قسمتی از این مجموعه که برای خرید عموم دایر شده است

آپارتمان: آپارتمانهای ارزان قیمت با حداقل امکانات معمولا مخصوص قشر ضعیف جامعه، که بخاطر حمایت دولت مالزی از اقشار ضعیف جامعه و پایین بودن قیمت آنها ،دولت مالزی اجازه خرید آ نها را به خارجی هانمی دهد.

خانه معمولی(تاون هاوس): ساختمانهای دو الی چهار طبقه دوبلکس یا تربلکس که از دو طرف دیوار مشترک با همسایه دارد و از طرف جلو و پشت ساختمان باز و نور گیر است و معمولا حیاط جلو بصورت پارکینگ استفاده می کنند و حیاط پشتی یا حیاط خلوتی برای لباس پهن کردن و غیره استفاده می کنند و حدودا این نوع ساختمان ها کمتر از چهار هزار فیت مربع هستند.

خانه های یک طبقه (ترس هاوس): این نوع خانه ها برای اقشار ضعیف جامع هست که بخاطر حمایت دولت مالزی ازاقشارضعیف جامعه و پایین بودن قیمت آنها ،دولت مالزی اجازه خرید آ نها را به خارجی ها نمی دهد.


جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »بازار ملك در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0