مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
راهنمای سرمایه گذاری املاک

راهنمایی در سرمایه گذاری املاک در مالزی

سواحل زیبای شنی ، شهرهای مدرن وپیشرفته ، توسعه و پیشرفت  روز افزون صنعت توریسم ، بازار پر طرفدار ملک  و طرحهای متعدد دولت در جذب سرمایه گذاران، بازنشستگان، مهاجران و مسافران همگی  حاکی از موقعیت بسیار متفاوت مالزی در مقایسه با کشورهای دیگر است.

مالزی کشوریست که توجه بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی را به خود جلب کرده است  و با تدابیر دولت بازار ملک در مالزی  بسیاری از سرمایه گذاران را به سمت خود جذب می کند.


جلب اعتماد سرمایه گذاران ملک در منطقه پایداری و ثبات دولت مالزی

از سال 1950 سلطنت مشروطه مالزی حق حاکمیت را به عهده دولت کذاشت.کشور مالزی دارای 13 ایالت می باشد که تحت سرپرستی نخست وزیر است.اگر چه این کشور در گذشته بی نظمی هایی را تجربه کرده، اما در دهه اخیر پذیرای توریستها ، بازرگانان و سرمایه گذاران فراوانی بوده است. پایداری و ثبات دولت مالزی باعث اعتماد و  اطمینان بالای سرمایه گذاران به این کشور زیبایی جنوب شرق  آسیا شده است.

دولت برای جذب سرمایه گذاران خارجی و بالابردن اطمینان آنها در سرمایه گذاری روشهایی نوینی را بکار می گیرد که در امر شکوفایی و پیشرفت بازار املاک و توسعه وگسترش آن موثر است.

در سال  2007  برای گسترش معاملات و سهولت کار خریداران بین المللی قوانینی وضع و به مرحله اجرا گذاشته شد و برای کنترل شرایط در تبادل ارز و حذف محدودیتها در خریداری تعداد محدود ملک ،  دولت طرح خانه دوم مالزی را ایجاد کرد.

تخصیص امتیازهای دولت نشان دهنده جذب و حفظ سرمایه گذار خارجی  به خصوص در صنعت ملک می باشد که به گونه ای شگفت آور است. اعتماد سرمایه گذاران در هتگان خرید بسیار واضح است .


  
هزینه های پایین زندگی ، سیل جمعیتی از توریستها ، خرید ملک و سودهای حاصل از خانه دوم مالزی  

مالزی یکی از پایین ترین هرینه های  زندگی را در سطح آسیا داراست.این مسئله باعث جذب توریستها و مسافرانی می شود که در کشور خود با هزینه های بالای زندگی مواجه هستند . طرح مالزی خانه دوم من MM2H موقعیتی مناسب برای افرادی فراهم میکند  که در پی کسب سود از خرید املاک هستند و یا به دنبال خرید ملک وفروش مجدد آن بعد از فزایش قیمت می باشند.

رشد صنعت توریست  و جذب سرمایه گذاران خارجی

مالزی رشد قابل توجهی در سالهای اخیر در بخش توریست داشته است . به گونه ای که در طول سه سال اخیر این  رشد به 70 درصد رسیده است. آب وهوای استوایی پوشش جنگلی انبوه که بیش از 70% کشور را در بر گرفته است و همچنین شهرهایی مدرن ،سواحل زیبا هرساله توریستهای فراوانی را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند

با داشتن مکانهای تفریحی و دیدنی در جنوب شرق آسیا و سواحل زیبا ، مالزی بیشترین تعداد توریست در سال است که هر ساله نیز بر این تعداد افزوده می شود. دولت مالزی تخمین زده است که سود حاصل از توریست در سال 2007 به تقریباً  33.6 بیلیون $ رسیده و انتظار می رود این رقم هر ساله افزایش پبدا کند و پیش بینی می شود که تا سال 2017 سالیانه رشدی حدود  6.6%  داشته باشد. که این  رشد بسیار بیشتر از میانگین جهانی و بین المللی است. قاعدتا این یک امتیاز ویژه برای سرمایه گذاران محسوب میشود که هدفشان هم تجارت و هم سیاحت می باشد. با  وجود درخواستهای وارده و افزایش بی رویه که هر سال هم افزایش می باید به راحتی می توان برآوردی از سود حاصله را در سالهای آتی پیش بینی کرد.


موقعیت جغرافیایی برجسته مالزی  برای سرمایه گذاران

سرمایه گذران همواره به دنبال مکانی مطلوب برای خرید ملک می گردند و از آنجا که مالزی جاذبه های برجسته ای  همچون  قیمت پایین ملک ، افزایش توریسم و تعهدات دولت در موفقیتهای بین المللی و ... دارد، که همگی به عنوان یک انتخاب منحصربه فرد برای سرمایه گذاران ملک محسوب می شود، مکانی ایده آل برای زتدگی و سرمایه گذاری است.

مالزی شامل دو منطقه جغرافیایی کاملا مجزا می باشد ، در حالیکه 11 ایالت در پنینسولار در مجاورت تایلند  در شمال و سنگاپور و اندونزی در جنوب می باشد. و دیگر بخش آن در صباح و ساراواک که در هزارکیلومتری شرق مالزی در نزدیکی بورونئو، اندونزیو برونئی  قرار گرفته است. مالزی توسط دریای جنوبی چین محصور شده است.

توریستها بهترین  آب و هوای استوایی رادر مالزی می یابند که در ارتفاعات کوهها هوایی مطلوب و سرد دارد و تمامی این امتیازات شرایط سرمایه گذاری سودمندی را برای خریداران بین المللی فراهم می کند.


خرید ملک در مالزی و آسایش  خریداران

سیاست های خرید ملک در مالزی کاملا واضح می باشد و جدیدترین طرحها را (چه در آینده) ساده و موثر در دسترس سرمایه گذاران قرار می دهند.  اخذ وام و رهن نیز برای سرمایه گذاران خارجی از بانکهای محلی یا بین المللی  میسر می باشد. همه اینها به سهولت روند خرید ملک در مالزی می افزاید.

مالیات ملک برای سرمایه گذاران خارجی  بسیار پایین می باشد، به اینصورت که در صورت فروش ملک بعد از یک سال از خرید آن ، مالیاتی برابر 30% از سود حاصله ، اما بعد از 5 سال از خرید آن مالیاتی 5% به آن تعلق می گیرید.


ترقی بازار ملک در مالزی و جذب سرمایه گذاران

اگر چه در سال 2007 بازار ملک در مالزی چنانچه متخصصان پیش بینی می کردند  توسعه نیافته بود . اما با اعلام اخیر سرمایه گذاری 1.4$ بیلیون  کنسرسیوم خاورمیانه  در بهبود انرژی ، بانکداری اسلامی و ... این امرباعث افزایش  سرمایه گذاری  ملک بیش از پیش شد. بنابراین دولت سعی در آگاه سازی سرمایه گذاران از این موضوع و اختصاص شرایط ویژه برای پیشبرد بازار ملک نموده است. قیمت ملک در مالزی در برابر دیگر بازارهای پرطرفدار دنیا  بسیار پایین است.

به عنوان مثال یک آپارتمانی نوساز در منطقه خوب با دو خواب تقریباً معادل  150.000رینگت (45 میلیون تومان)هرینه دارد. در حال حاضر متخصصان پیش بینی میکنند چنین قیمتهای پایین مدت زیادی در مالزی باقی نخواهد ماند و اینها راه را به سوی سرمایه گذاری موفق باز می کند.


ثبات اقتصاد ملی و آسودگی خاطر سرمایه گذاران

مالزی کمتر از 30 میلیون شهروند دارد و سیاستهای دولت طوری است که اقتصاد مالزی بسیار ثابت و پایدار است. با وجود رکود اقتصادی در همه دنیا ، در سال 2005 مالزی با   130.8 بیلیون و نزدیک به  6%  رشد داشته است. بخش اعظمی از  اقتصاد مالزی  را بازار الکترونیک ، نفت ، چوب و صنعت  توریستم  در بر گرفته است و ثبات اقتصاد ملی در ترکیب با نرخ پایین بیکاری ، شرایط را برای خریدارانی که خواستار رشد منطقه برای سرمایه گذاری های استراتژیک هستند فراهم نموده است.

مالزی ، پذیرای خریداران ملک و مشتاقان زندگی و توریستها

همانگونه که مشاهده می نمایید دولت مالزی  اخیرا طرحهای جدیدی  را جهت خریداری ملک  توسط خارجیها ارائه داده است.

مالزی همچون جواهری در دریای جنوب چین میباشد که در را به روی بسیاری از سرمایه گذاران خارجی گشوده است و نوید امنیت بالایی سرمایه گذاری در منطقه ای قابل پیشرفت دارد.

نرخ پایین بیکاری در مالزی  و سود مازاد بازرگانی و مدارس بین المللی در همه نقاط کشور باعث شد تا از طرحی چون خانه دوم مالزی استقبال فروانی شود.


استاندارد بالای ساخت و ساز

یکی از علل پایانی اما اساسی اهمیت کیفیت ساختمان سازی است. در طول سالهای پیشرفت ، استاندارهای ساختمان سازی و طراحی گهگاهی خواسته ها را کنار می گذاشت. اما با حاکمیت جدید این احتمالا عاقلانه به نظر می رسد که با استفاده از معماران و توسعه دهندگان  با شهرت خوب  کار کنیم. که یکی از دلایل برای باقی ماندن در بالاترین نقطه بازار است.

موقعیت بازار املاک مسکونی به طور کلی در مالزی و کوالالامپور به نظر کاملاً سالم صورت گرفته است و در دو سال گذشته قیمت ها سیر فزاینده ای را طی کرده است (7 تا 9 درصد و در برخی نقاط حتی بیشتر از این). از این گذشته دولت مالیات املاک را در پایتخت متوقف کرده است (و این مالیات تنها به زمین و تأسیسات تعلق می گیرد) در بخش تجاری شهری مالیات ها و اجاره بها نسبتاً بالا است (که آن هم بستگی به هزینه ها و مالیات ها دارد) البته باز هم جذابیت اجاره نشینی در آن منطقه به قوت خود باقی است. البته به نظر می رسد که با تمرکز بر روی تجمل در بازار های مالزی و تلاش وسیعی در استاندارد سازی خانه ها سرمایه گذاران تمایل بیشتر به تصرف املاک دارند.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »بازار ملك در مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0