مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
سوالات متداول مهاجرت

پاسخ به سوالاتی که مکرراً در رابطه با مهاجرت به مالزی و اخذ اقامت پرسیده می شوند:  

   1) س: آیا باید در زمان درخواست برای برنامه MM2H در مالزی بود؟    

ج: خیر  ما برای شما فرم درخواست و موافقت را خواهیم گرفت. شما فقط برای اخذ آخرین مهر ویزای MM2H به مالزی خواهید آمد. توصیه می کنیم اقدام برای اقامت را از ایران شروع کنید و در طول مراحل دریافت موافقتنامه اقامت به مالزی سفر نکنید، بهتر است ابتدا موافقتنامه را دریافت کنید و بعد به مالزی سفر کنید. اگر قبل از اقدام به دریافت موافقتنامه در مالزی حضور داشته باشید پس از دریافت موافقتنامه یا باید از مالزی خارج و با دریافت ویزای مخصوص مجدداً به مالزی سفر کنید و یا به ازای هر گذرنامه 520 رینگیت جریمه پرداخت کنید. پس بهتر است از خارج از مالزی اقدام کنید و پس از دریافت موافقتنامه ضمن هماهنگی با سفارت مالزی و دریافت ویزای مخصوص به این کشور سفر نمائید. اگر این هماهنگی صورت نگرفت و قبل از سفر به مالزی ویزای مخصوص را دریافت نکردید مسوولیت پرداخت جریمه به عهده خود شماست.

2) س: آیا خرید خانه در مالزی با ارزش بالا  می تواند بعنوان شرط مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این برنامه را پوشش دهد؟

ج:بله چنانچه شما ملک یا املاکی را در مالزی به صورت نقدی خریده باشید که ارزش آن بالای یک میلیون رینگیت باشد می توانید برای اقامت خانه دوم اقدام کنید در این صورت مبلغ سپرده اقامت شما از روز اول برای افراد بالای 50 سال 100 هزار رینگیت مالزی و برای افراد زیر 50 سال 150 هزار رینگیت مالزی وثیقه گذاشته می شود.  اما چون امتیاز این برنامه استفاده از وامهای کم بهره بانکی ( حدود 5% در سال) برای خرید املاک میباشد توصیه می شود ابتدا اقامت بگیرید و بعد برای خرید ملک اقدام کنید. جالب است بدانید هزینه ملک در گرانترین محلات کوالالامپور تقریباٌ 50% تهران و 25% دبی میباشد این در شرایطی است که کیفیت زندگی در مالزی و بعضاً امکانات خانه ها  بالاتر از ایران یا امارات می باشد.

3) س: فرزند من در مالزی تحصیل می کند آیا می توانم برای خانه دوم اقدام کنم؟

ج: بله حدود 40% از متقاضیان را خانواده دانشجویان ایرانی در مالزی تشکیل می دهند. تحصیل فرزند شما مانع یا امتیازی برای دریافت اقامت نیست و شما نیز باید کلیه مراحل لازم را مانند سایر متقاضیان انجام دهید.

4) س: اگر همسر من کسب درآمد دارد، آیا می توانم از در آمد او مشترکاً برای تامین شرایط مادی استفاده کنم؟

ج:بله، به شرط آنکه اسم او نیز در فرم درخواست قید شده باشد.  و اسناد ازدواج با ترجمه رسمی موجود باشد. کلاً دارایی زن و شوهر برای اقدام قابل قبول است حتماً نباید سرمایه و در آمد مربوط به شوهر باشد.

5) س:چه نوع از درآمدهای خارجی برای درخواست تحت این برنامه قابل قبول می باشد؟

ج: حقوق ماهیانه در زمان اشتغال، حقوق بازنشستگی، حقوق ثابت ماهیانه ، و سهم سود ثابت از شرکتهای خصوصی شما می تواند بعنوان درآمد خارجی محسوب شود.
 

سپرده ثابت:

6) س: در چه زمانی من نیاز به ارائه سپرده ثابت دارم؟

ج:ما برای شما موافقتنامه مشروط اقامت را اخذ خواهیم کرد پس از آن شما برای دریافت اقامت میبایست سپرده گذاری را انجام  دهید. پس از صدور موافقتنامه، شش ماه وقت دارید که با آماده کردن سپرده ثابت به مالزی سفر کنید و اقامت را دریافت دارید.

7) س: آیا می توانم سپرده ثابت خود را در زمانی که در مالزی هستم از بانک بیرون بکشم؟

ج: -  متقاضیان MM2H میتوانند تمامی موجودی سپرده ثابت خود را در زمان پایان ویزای خود از بانک خارج کنند. یعنی شما هرزمان مایل نباشید به اقامت خود ادامه دهید میتوانید ضمن باطل نمودن اقامت کل سرمایه خود را خارج کنید. در این مورد هیچ محدودیت یا جریمه ای وجود ندارد.

 پس از یکسال از دریافت می توان از مبلغ سپرده  به میزانی برداشت کنید تا  حداقل مانده 100 هزار رینگیت (تقریباً 32 میلیون تومان ) برای افراد بالای 50 سال، افراد زیر 50 سال هم می توانند بعد از یکسال 150 هزار رینگیت از حساب خارج کنند و 150 هزار رینگیت ( معادل 49 میلیون تومان ) تا پایان 10 سال  در حساب باقی بماند این برداشت میتواند بمنظور خرید مستغلات، پرداخت شهریه تحصیل فرزندان یا درمان و خرید اتومبیل، یا سرمایه گذاری تجاری  باشد. معمولاً سپرده خود را به راحتی با خرید یک آپارتمان یا ماشین می توانید از حساب خارج کنید و تنها توجه کنید که مبلغی را که از حساب خارج می کنید می توانید از مالزی نیز خارج کنید و محدودیتی در این مورد نیست.


8) س:چه اتفاقی برای مبلغ باقی مانده در حساب سپرده می افتاد؟

ج:آن مبلغ در حساب سپرده تا زمانی که مجوز اقامت شما اعتبار داشته باشد باقی می ماند، مگر آنکه بخواهید به اقامت خود در مالزی خاتمه دهید. که با انجام مراحلی که حدود 2 هفته به طول می انجامد ضمن لغو اقامت کل مبلغ به شما باز پرداخت می شود و جریمه ای هم در کار نیست.

9) س: آیا می شود در حساب سپرده ثابت از شریک استفاده نمود؟

ج:بله، میتوانید با همسر خود شریک شوید. همچنین زن و شوهر با هم یا جداگانه می توانند حسابهای بانکی جاری یا پس انداز در مالزی افتتاح کنید.

شرایط کار و ثبت شرکت:

10) س: من در کشور خودم در یک موسسه استخدام شده ام و مشغول هستم، چگونه می توانم در یک موسسه دولتی یا خصوصی در مالزی مشغول بکار شوم؟

ج: افراد تحت پوشش برنامه MM2H نمی توانند در مالزی استخدام تمام وقت شوند تنها افراد بالای 50 سال می توانند به صورت پاره وقت اشتغال داشته باشند. شوند. اما می توانید با مراجعه به وزارت تامین نیروی انسانی و اخذ مجوز برای اشتغال، به حرفه خاصی که در مالزی تمایل دارید بپردازید. در صورت اخذ موافقت برای شما یک مجوز کار و یا برگه اشتغال صادر خواهد شد. به این ترتیب ویزای اقامت خانه دوم لغو و ویزای کار به جای آن صادر می شود. شما می توانید در صورت تمایل به اقامت در مالزی در خاتمه اعتبار مجوز کار خود مجدداً به برنامه MM2H ملحق شوید.
کلاً برنامه خانه دوم برای جذب کار آفرینان طراحی شده نه افراد جویای کار، یعنی شما با این اقامت میتوانید کارو کسب خود را راه اندازی کنید ، شرکت ثبت کنید و ضمن دریافت مجوز های لازم و مطابق با قوانین مالزی به صورت خود اشتغالی فعالیت کنید یا مغازه و رستوران دایر کنید برای راه اندازی کسب و کار نیز میتوانید از بانکهای خصوصی وامهای گوناگون با بهره های مناسب دریافت کنید و مغازه یا دفتر بخرید. اما اگر دنبال استخدام شدن میگردید این برنامه انتخاب مناسبی نیست. 


شرایط تحصیل:

11) س: آیا فرزندان من می توانند تحت این برنامه در مالزی به تحصیلات خود ادامه دهند؟

ج: بله و به نسبت خارجیهایی که ویزای خانه دوم ندارند هزینه تحصیل کمتری نیز پرداخت می کنند. مثلاً اگر شهریه یک دوره 4 ساله کارشناسی را در یک دانشگاه معتبر مالزی 15000 دلار فرض کنیم دارندگان اقامت خانه دوم حدود 2 تا 3 هزار دلار کمتر از این مبلغ شهریه پرداخت می کنند. این اختلاف به طور معمول ناشی از عدم نیاز به پرداخت هزینه ویزای دانشجویی و هزینه های مشابه است. که اکثر دانشگاهها از دارندگان اقامت خانه دوم دریافت نمی کنند. با این وجود برخی از دانشگاهها اصرار دارند که دانشجو ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهد که در این موارد در شهریه پرداختی تفاوتی حاصل نمی شود.

12) س: درصورتیکه فرزندان من نخواهند از ویزای دانشجویی استفاده کنند چه اتفاقی می افتد؟

ج: آنها می توانند به شرط معتبر بودن ویزای اقامت شما تحت عنوان MM2H درخواست اقامت نیز بنمایند. راه بهتر این است که شرکت ثبت کنید و فرزندان بالای 21 سال خود را به عنوان نیروی کار جذب کنید که در این صورت امکان استفاده از اقامت کار برای ایشان وجود دارد.

13) س: آیا می توانم فرزندان بالای 21 سال خود را تحت پوشش این برنامه قرار دهم؟

ج: خیر، برنامه MM2H فقط به فرزندان زیر 21 سال اجازه میدهد که در فرم درخواست اقامت والدین خود حضور داشته باشند. راه دیگر این است که فرزندان بالای 21 سال با ویزای دانشجویی در مالزی اقامت کنند. پس از خاتمه تحصیل میتوانند در شرکتی که شما میتوانید در مالزی ثبت می کنید مشغول به کار شوند و اقامت مالزی را حفظ کنند یا از باقی مانده اقامت خانه دوم خود استفاده کنند. توجه کنید که دریافت ویزا پس از ثبت شرکت نیازمند طی نمودن مراحل قانونی لازم است که حدود 3 ماه به طول می انجامد.

14) س: فرزندانی که به هنگام اقدام جهت اخذ پذیرش کمتر از 21 سال دارند پس از آنکه سن آنها بیشتر از 21 سال شد آیا اقامت آنها معتبر می ماند؟

ج: بلی، معتبر می ماند. یعنی فرزند 20 ساله شما نیز تا 30 سالگی اقامت مالزی را دریافت می کند. مشروط بر آنکه در این مدت ازدواج نکند.

15) س: فرزندانی که پس از اخذ اقامت والدین در مالزی متولد می شوند آیا مقیم محسوب می گردند؟

ج : بله  فرزندان تابع مقررات ناظر بر پدر و مادر بوده و در طول اقامت پدر و مادر مقیم محسوب می شوند.

توجه ضروری: چنانچه فرزند شما در آستانه 21 سالگی است باید به گونه ای مراحل اخذ موافقتنامه و دریافت مهر اقامت را انجام دهید که قبل از 21 ساله شدن فرزندتان اقامت او را دریافت کرده باشید و مهر در گذرنامه وی الصاق شده باشد در غیر این صورت حتی با وجود داشتن موافقتانه اقامت به فرزندی که سن او 21 سال شده باشد تعلق نمی گیرد.


خرید مسکن :

16) س: آیا متقاضیان می توانند متعلقاتی در مالزی اختیار کنند؟

ج: همه متقاضیان می توانند  ملک خریداری نمایند.  اما ارزش هر ملک نباید کمتر از 500.000 رینگیت باشد. غیر از این سهام، دارایی های منقول، شرکت و مغازه و ماشین آلات نیز برای متقاضیان خانه دوم قابل خرید میباشد. برای خرید یا اجاره ملک در صورت تمایل می توانید از خدمات برخوردار شوید. ما تسهیلات کاملی برای متقاضیان اقامت در مالزی آماده کرده ایم. که شامل انتخاب املاک مورد نظر شما، مدیریت معاملات، دریافت وام محاسبه ریسک و بازدهی هر سرمایه گذاری می باشد.

17) س: در صورت فوت شخص مهاجر، آیا داراییهای شخص متوفی به راحتی به وارثین خود می رسد، آیا دولت مالزی هیچ منعی در این رابطه قرار داده است؟

ج: بله، در صورتیکه متوفی وصیت نامه ای داشته باشد که بوضوح وارث اموال او مشخص شده باشد، هیچ منعی وجود ندارد، و در غیر اینصورت وراث قانونی شخص متوفی باید طی درخواستی از دولت مالزی بخواهد تا اموال متوفی را به وارثین به حق او انتقال دهد.

18) س: آیا خارجیان باید فقط خانه های جدید را از انبوه سازان خریداری نمایند یا از صاحبان شخصی، (خانه دست دوم یا سوم)؟

ج: متقاضیان می توانند هم مستقیماً از انبوه سازان خریداری نمایند و هم از صاحبان شخصی. توصیه می گردد که برای خرید مسکن از انبوه سازانی که دارای مدرک CF (مدرک سلامت ساخت) هستند خریداری نمایند. سعی کنید همیشه املاکی را بخرید که سازندگانی معتبر داشته اند.

19) س: آیا قبل از خرید یا فروش مسکن نیاز به اخذ مجوز از کمیته سرمایه گذاری خارجی(FIC) می باشد؟

ج: متقاضیان تحت پوشش این برنامه نیازی به اخذ مجوز از (FIC) ندارند، اما باید طی نامه ای به وزارت جهانگردی مشخصات خانه مورد نظر (مکان و قیمت) را اعلام نمایند تا نامه ای مبنی بر اینکه تحت پوشش این برنامه بوده و واجد شرایط خرید آن واحد مسکونی هستند صادر گردد. بعلاوه آنها باید یک نسخه از توافق نامه را که از مسئولین ایالتی مربوطه اخذ و به کمیته سرمایه گذاری خارجی جهت اطلاع ارائه دهند.

20) س: آیا من مشمول پرداخت مالیات بر سود پس از فروش خانه ام هستم؟

ج: خیر مالیات ارزش افزوده ملک در سال 2007 لغو شد.

21) س: آیا می توان برای گرفتن وام خرید مسکن تقاضا کرد؟

ج: بله، ولی موافقت با پرداخت وام کلاً بستگی به خود بانک دارد. البته در این زمینه بانکهای مالزی شرایط چندان سختی ندارند. و بهره ها نیز خیلی مناسب هستند. بانکها برای ادامه حیات نیازمند دادن وام هستند پس امیدوار باشید. متقاضیان ایرانی که از طریق این شرکت برای اخذ وام اقدام نمایند از حداقل 70% وام برای املاک تجاری یا مسکونی برخوردار می شوند. نرخ بهره هم بین 4 تا 6 درصد در سال است.

- آیا می توانم ملکی را که خریده ام اجاره دهم؟

بله اجاره املاک در مالزی در آمد مناسب و قانونی می باشد و معمولاً بین 7 تا 11 درصد ارزش یک ملک مساوی است با اجاره بهای سالانه. مثلاً ملکی که 100 هزار رینگیت ارزش دارد در سال تا 11 هزار رینگیت اجاره می رود. البته اجاره بها در مالزی به صورت ماهانه پرداخت می شود نه سالانه.

 خرید اتومبیل:

22) س: چه مزایایی برای خرید خودرو در اختیار متقاضیان قرار دارد؟

ج: شما می توانید بدون پرداخت عوارض ورودی یا گمرک یک خودروی مونتاژ شده یا ساخته شده در مالزی خریداری کنید و از تخفیف تا سقف 42% برخوردار شوید. علاوه بر این می توانید به غیر از تخفیف از 50 تا 70% وام خرید خودرو با بهره حدود 4 درصد در سال و باز پرداخت 5 تا 7 ساله برخوردار شوید. توجه کنید که این سهمیه حتما باید در سال نخست پس از اخذ اقامت استفاده شود و در صورت عدم استفاده در سال اول سهمیه از بین می رود. همچنین تحویل خوردروی سهمیه ای پس از ثبت نام معمولا 4 ماه زمان نیاز دارد.

23) س: اگر خودروی من در سانحه خسارت دید که ناچار به تعویض آن شوم، آیا باید مالیات معاف شده را پرداخت نمایم؟

اگر خودرو تعمیر شده و فروخته شود، طبق نرخ مرسوم مشمول مالیات و گمرک می شود(براساس قیمت فعلی خودرو). اگر خودرو کاملاً از بین رفته باشد، از مالیات چشم پوشی می شود. اگر متقاضی تمایل به خرید خودروی جدید دیگری داشته باشد، درخواست خرید آنها براساس شرایط هر مورد رسیدگی می شود.

25) س: در چه زمانی من می توانم خودروی خود را که از مالیات معاف شده بود به فروش رسانم؟

ج: خودروهایی که تحت این برنامه از مالیات و عوارض معاف شده اند می توانند پس از پرداخت مالیات و عوارض معمول آن به صاحب دیگری انتقال یابند، پرداخت مالیات باید قبل از درخواست فروش و اخذ مجوز باشد. البته در طول زمان مثلاً 5 سال معمولاً به علت استهلاک خودرو عوارض نیز مستهلک می شود.

26) س: چه مدت زمانی روند درخواست فروش نیاز دارد؟

ج: بدلیل اینکه اینگونه مسائل توسط ادارات دولتی مختلفی انجام می پذیرد، مدت زمانی حدود 60 الی 90 روز جهت اخذ مجوزهای لازم پیش بینی می شود.

27) س: آیا می توان از موسسات مالی بومی برای خرید خودرو درخواست وام نمود؟

ج: بله میشود، ولی تصمیم نهایی در قبال پرداخت وام منحصراً در اختیار خود بانک می باشد. البته برای دارندگان اقامت خانه دوم در حال حاضر بانکها تا 70 درصد ارزش خودرو را وام می دهند.

مالیات بر درآمد:

28) س: چه مالیاتهایی معمولاً مشمول حال متقاضیان تحت این برنامه خواهد بود؟

ج: مالیات بر درآمد برای کسانی که از سرمایه گذاری در شرکتهای داخلی مالزی و یا بازار سهام مالزی درآمد کسب می کنند شامل خواهد شد.  البته درآمدهای شما در خارج از مالزی مشمول مالیات نیست.

30) س: آیا درآمد دریافت شده از خارج نیز مشمول مالیات خواهد بود؟

ج: بر اساس وضع قوانین مالیاتی جدید در سال 2004 تمامی درآمدهای حاصله از خارج معاف از مالیات می باشند.

31) س: اگر متقاضیان گزارش مالیات بر درآمد را به دایره مالیات بر درآمد ارائه دهند، آیا از هیچ نوع معافیت مالیاتی تحت این برنامه می توانند بهره ببرند؟

ج: آنها فقط مشمول مالیات بر درآمد بدست آمده در مالزی پس از کسر کلیه ی هزینه ها می باشند.برای درآمد بر اساس ساختار تصاعدی مالیات وضع خواهد شد. در بعضی موارد نیز معافیت های مالیاتی وجود دارد بهتر است در این زمینه پس از حضور در مالزی با یک حسابدار خبره مشورت کنید.

32) س: من یک آلمانی هستم که حقوق بازنشستگی من در آلمان از مالیات معاف است و همچنین در مالزی نیز از مالیات معاف است. آیا این صحیح است؟

ج: تحت این برنامه مستمری یا هر در آمد دیگری که از خارج به مالزی ارسال شود از مالیات معاف است.

 گواهینامه رانندگی:

33) س: من دارای گواهینامه بین المللی هستم؛ آیا نیاز به انجام آزمایشات مربوط به گرفتن گواهینامه در مالزی خواهم بود؟

ج: مالزی بیشتر گواهی نامه های بین المللی را به رسمیت می شناسد. در نتیجه تا زمانی که گواهی نامه بین المللی شما معتبر است اجباری به گرفتن گواهی نامه مالزی ندارید . البته بعضی شرکتهای بیمه گواهی نامه های خارجی را قبول ندارند به همین دلیل توصیه می کنیم گواهینامه خود را پس از ورود به مالزی به گواهینامه محلی تبدیل کنید این امر نیازی به امتحان ندارد و تنها می بایست با مراجعه به اداره پلیس و پرداخت سالانه 30 رینگیت این کار را انجام دهید.

خدمتکار:

34) س: شرایط آوردن خدمتکار تحت پوشش این برنامه چگونه است؟

ج: شما می توانید یک خدمتکار مونث از کشور خودتان یا کشوری دیگر که ما بین 25 تا 45 سال باشد بیاورید.  طبیعتاً این خدمتکار نباید هیچ نسبت خانوادگی با شما داشته باشد. در مورد استخدام خدمتکار تمام وقت یا پاره وقت می توانید از آژانس های کاریابی در مالزی کمک بگیرید.

35) س: چگونه باید اقدام کنم؟

ج: شما پس از اخذ اقامت خود تحت عنوان MM2H میتوانید اقدام کنید. مدت انجام امور مربوط به اخد مجوز بین 60 تا 90 روز بوده و طبق قوانین و مقررات بخش مستخدمین خارجی در اداره اتباع خارجی بررسی می شود.

بیمه خدمات درمانی:

36) س: چه نوع بیمه ای من نیاز دارم؟

ج: بیمه خدمات درمانی یا بیمارستانی برای خود و خانواده خود در مالزی . هزینه این بیمه با سقف بیمه مناسب برای یک خانواده 3 نفری معمولاً از 300 دلار آمریکا تجاوز نمیکند. که به نسبت هزینه بیمه تامین اجتماعی در ایران کاملاً مناسب است. ضمناً این بیمه ها 100% هزینه درمان را در سقف تعیین شده تقبل میکنند.

37) س: چه راه حلی برای من وجود دارد اگر نتوانم به دلیل کهولت سن بیمه شوم؟

ج: باید نامه معافیت از شرکت بیمه اخذ گردد، اما بقیه اعضای خانواده باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند. معمولاً افراد بیش از 65 سال امکان استفاده از بیمه های مالزی را ندارند. اما اگر کسی قبل از این سن بیمه شده باشد تا سنین بالا تا سقف 100 سالگی می تواند از بیمه برخوردار باشد.

تمدید اقامت:

38) س: شرایط تمدید اقامت چیست؟

ج: بر مبنای درخواست اولیه شما یک دوره ویزای قابل تمدید 10 ساله به شما اعطا شده. در نتیجه روند تمدید با ارائه اظهار نامه بانکی حساب سپرده ثابت، و آخرین فیش حقوقی به انضمام بیمه خدمات درمانی حاصل میشود.  تمدید اقامت پس از ده سال امری بدیهیست که با هزینه سالانه حدود 50 ذلار انجام میشود.

39) س: در چه زمانی نیاز به اقدام برای تمدید ویزا دارم؟

ج: توصیه می شود سه ماه قبل از پایان ویزای MM2H نسبت به تمدید آن اقدام فرمائید.

40) س: گذرنامه من 5 سال بیشتر اعتبار ندارد آیا اقامت 10 ساله به گذرنامه بعدی قابل انتقال است؟

ج: بله با پایان اعتبار گذرنامه اقامت به گذرنامه بعدی شما منتقل خواهد شد. توجه کنید که در زمان اقدام برای اقامت باید حداقل 9 ماه از اعتبار گذرنامه فعلی شما باقی مانده باشد.

41) س: آیا ایرانیانی که مقیم سایر کشور ها هستند نیز می توانند از خدمات شما استفاده کنند؟

ج: بله تعداد قابل توجهی از متقاضیان ایرانی اقامت مالزی از اروپا، دبی و آمریکای شمالی هستند.


__________________________________________________________________

در صورتی که سوالی باقیست و یا تمایل به اقدام و تشکیل پرونده دارید

از طریق بخش تماس با ما سوال خود را ارسال نمایید

و یا با شماره تلفن ما تماس
حاصل نمایید.

__________________________________________________________________
 جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »مهاجرت به مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0