مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
زندگی در مالزی

در دو دهه اخیر ، مالزی تنها به صورت یک مرکز تجاری جدید ظاهر شده و یک الگوی نمونه برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه، و نیز اینکه پیمانهای نزدیکی به وسیله دعوت و پذیرش دانشجویان بین المللی برای تحصیل و انجام تحقیقات در مالزی صورت گرفته است. بزرگترین برج دنیا که همان برج های دوقلوی معروف پتروناس می باشد در این کشور قرار گرفته.

بیش از پنجاه هزار دانشجوی بین المللی از بسیاری از نقاط دنیا در دانشگاههای دولتی مالزی حضور دارند. این مساله ، اطمینان و پذیرش مالزی به عنوان یک مقصد بین المللی برای کسب شرایط علمی را معنی می بخشد.

 تقریبا تمام دانشگاه های مالزی از امکانات خوابگاهی مناسبی برخوردارند که دانشجویان میتوانند با پرداخت هزینه کمی دوران دانشجویی خود را در خوابگاه سپری کنند.

دانشجویان در حین تحصیل از بیمه کامل درمانی و امکانات دولتی برخوردار میشوند و میتوانند از تخفیف های ویژه دانشجویان جهت استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی نیز استفاده نمایند.

در کوالالامپور یک مدرسه فارسی زبان و تعدادی مدرسه انگلیسی زبان وجود دارد که امکان زندگی به همراه خانواده و تحصیل کودکان به زبان فارسی یا انگلیسی را فراهم آورده است.

هزینه متوسط زندگی برای یک دانشجو در مالزی ماهانه 450 تا 550  هزار تومان می باشد. با افزایش نفرات سرانه هزینه کاهش می یابد ، مثلاً برای یک خانواده 2 نفره ، 800 تا 900 هزار تومان در ماه کاملاً کافی خواهد بود.

ورود به مالزی 

از ایران پروازهای مختلفی  به مالزی انجام می شود. دانشجویان برای ورود به مالزی نیازمند پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی معتبر می باشند و یا می توانند بدون اخذ ویزا به مالزی وارد شوند و در فرودگاه ویزای اجتماعی سه ماهه رایگان دریافت نمایند.  نماینده ما در فرودگاه برای انجام امور گمرکی، منتظر شما خواهد بود و شما را برای رسیدن به دانشگاه راهنمایی خواهد کرد. معمولاً با انجام هماهنگی های لازم خوابگاه از قبل برای شما آماده می باشد، در غیر این صورت لازم است یک یا دو شب را با راهنمایی دانشگاه درخوابگاه موقت یا یک هتل ارزان قیمت بگذرانید تا شرایط برای اسکان دائم شما فراهم شود.

دوره آشنایی با دانشگاه

پس از ورود و در هفته اول،  دانشگاه دوره ای را برای آشنایی با دانشگاه، امکانات،  شرایط زندگی و... برای دانشجویان برگزار می کند و اطلاعات فراوان و مفیدی را به دانشجویان ارائه می کند.
 
اسکان

قیمت خوابگاه معمولاً بین 150 تا 250 دلار می باشد و خانم ها هم دارای خوابگاه مجزا می باشند. خوابگاه، علاوه بر این امکانات ؛ خشکشویی لباس ، تخت ، اتاق استراحت ، میز ، تلویزیون ، امکانات ورزشی ، نمازخانه و غیره را ، در بر می گیرد و تمامی اتاق های خوابگاه  دارای اتصال پر سرعت خطوط اینترنت می باشند.

عده ای از دانشجویان هم مایلند در خارج از دانشگاه اقامت کند؛

قیمت آپارتمان یا خانه (معمولا سه اتاق خوابه) در محلات اطراف دانشگاه با فاصله کمتر از نیم ساعت تا دانشگاه ، ماهانه بین 400 تا 800 دلار است که معمولاً دانشجویان به طور مشترک خانه میگیرند. این خانه ها دارای وسایل زندگی می باشند و سرویس هایی نیز از دانشگاه برای رفت و آمد دانشجویان در نظر گرفته شده است.

یکی از محاسن تحصیل در مالزی، این ا ست که دانشجو نیاز به تهیه وسایل خانه یا وسیله نقلیه ندارد و رفت و آمد درون شهری و برون شهری به صورت منظم و ارزان با اتوبوس، مترو و قطار در دسترس است.

بیمه دانشجویی

کلیه دانشجویان از بیمه درمانی کامل برخوردارند و هزینه این بیمه، تنها سالی 50 دلار برآورد می شود که به نسبت امکانات و مزایا بسیار باصرفه است. این بیمه برای کل بیمارستان ها و حوادث در سرتاسر مالزی معتبر است.

امکان کار

دانشجویانی که فاقد اجازه کار هستند ، قانوناً نمی توانند مشغول به کار شوند. البته افرادی که به دلیل نوع تحصیلات نیاز به کار آموزی در شرکت ها و کارخانه ها دارند ، برای کار و دریافت حقوق مشکلی از این جهت ندارند.


جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »درباره مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0