مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
تایپوسام، نماد پیروزی خیر بر شر

 تایپوسام یک جشن ملی هندی است که همه ساله در مالزی، کشوری که داری اقلیت هندی می‌باشد، به عنوان نماد پیروزی خیر بر شر جشن گرفته می‌شود.

به گزارش توریست مالزی و به نقل از پایک نیوز، هندی تبارهای مالزی با بالا آمدن ماه کامل (پوسام) در نیمه “تای”، دهمین ماه تقویم تامیل، به بزرگداشت روزی می پردازند که “پرواتی”، همسر “شیوا” الهه هندو، نیزه ای به “موروگان”، یکی از خدازادگان هندو اعطا کرد تا به او کمک کند که در جنگ بر اهریمنی به نام “سوراپادام” غلبه کند.

مانند بسیاری دیگر از جشن های هندی ها، تایپوسام نیز با آداب و رسومی منحصر بفردی همراه است که برای ناظران بیرونی جذاب و شگفتی انگیز به نظر می رسد. یکی از بارزترین و شاید تکان دهنده ترین رسوم این جشن سوراخ کردن بدن با قلاب و نیزه های کوچک توسط زائران هنگام طی طریق به درگاه موروگان، مهمترین خدای قوم تامیل و برآورنده حاجات آنان است.

این روز برای هندویان، روز شکرگزاری و توبه از گناهان است و به همین دلیل چند روز مانده به آغاز مراسم، بسیاری از آنها با پرهیز از خوردن گوشت و لذت های دنیوی خود را آماده برگزاری نیایش می کنند.

در کوالالامپور، پایتخت کشور مالزی، مراسم “تایپوسام” با طبل زنی در زیر نور ماه کامل، حمل ارابه نقره ای موروگان، و طی کردن مسیر یازده کیلومتری از مرکز شهر به سوی پرستشگاه “باتو کیو” در شمال شهر آغاز می شود.

شرکت کنندگان در مراسم با انجام رقص “کاوادی آتام” و حمل علامت هایی که با نیزه و قلاب به بدن آنها وصل شده اند و یا با پوشیدن کفش های میخ دار به سوی عبادتگاه حرکت می کنند.

تراشیدن موی سر و غسل در رودخانه “باتو کیو” و اجرای رسومی هم چون شکستن نارگیل و حمل ظرف شیر بر روی سر تا مسیر معبد به نشانه شکرگزاری از “موروگان” نیز از دیگر آیین های این جشن است.

با رسیدن به آستانه پرستشگاه، زایران، درحالی که نمادها و علامت ها را با قلاب و نیزه های کوچک به بدن خود متصل کرده اند و گاهی درخلسه فرو رفته اند، می بایست 272 پله را طی کنند تا برای نیایش به معبد موروگان برسند و شکر گزاری به درگاه این خدازاده را آغاز کنند.

درسال های اخیر، جشن “تایپوسام” علاوه بر جذب گردشگران داخلی و خارجی در مالزی، تبدیل به نماد هویتی هندی تبارهای این کشور که اکثریت آنها از قوم تامیل هستند، شده است، به گونه ای که تعداد شرکت کنندگان در این مراسم گاه به 1.5 میلیون نفر می‌رسد و دولت مالزی این روز را تعطیل رسمی اعلام کرده است.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »اخبار مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0