مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
کاهش 40 درصدی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های مالزی

براساس اطلاعات موجود جمعیت دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های مالزی از اردیبهشت ماه سال 1392 تا کنون (دی ماه 1392) حدود 40 درصد کاهش یافته است.

به گزارش توریست مالزی و به نقل از رایزنی علمی ایران در مالزی، به نظر می‌رسد نوسانات ارزی در یکسال و نیم گذشته و مشکلات اقتصادی عامل اصلی این کاهش جمعیت باشد. از دیگر عوامل مهم تاثیرگذار می‌توان تاخیر در اخذ ویزای دانشجویی برای دانشجویان و خانواده‌های آنان و به طول انجامیدن مراحل تقدیم پایان نامه، جلسه دفاع از پایان نامه و صدور مدرک فارغ التحصیلی از طرف کمیته دفاع از تز برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، از طرف بعضی از دانشگاه‌ها، همچنین تصمیم اخیر اداره مهاجرت مالزی مبنی برکاهش ویزای توریستی از سه ماه به دوهفته که این خود باعث بازگشت بخش زیادی از خانواده‌های دانشجویان و به تبع آن بازگشت دانشجویان می‌شود، اشاره نمود.

طی یکسال و نیم گذشته در راستای سیاست‌های متخذه وزارتین علوم و بهداشت جهت انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل، دفتر رایزنی علمی با مکاتباتی که با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی داخل کشور داشته و ضمن هماهنگی و همکاری با مراکز تصمیم گیری در وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان و با هدایت و حمایت مسئولین محترم، روسای محترم دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی مربوطه، توانسته است نسبت به تسهیل انتقال دانشجویان به داخل کشور اقدامات خوبی انجام دهد.

اگرچه طی سال‌های گذشته ظرفیت‌های زیادی جهت پذیرش دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی بصورت آزاد و نیز شهریه‌ای درداخل کشور ایجاد شده است لیکن عدم تطبیق علایق دانشجویان با ظرفیت های خالی موجود در دانشگاههای داخل یکی از دلایل تمایل دانشجویان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بوده است.
از طرف دیگر نبود آئین نامه مدون از طرف دانشگاه‌ها در مورد نحوه پذیرش متقاضیان انتقال و ادامه تحصیل در داخل کشور نیز یکی از چالشهای جدی در زمینه انتقال دانشجویان به داخل کشور بوده است، اگر چه بسیاری از دانشگاهها همکاری خوبی دراین زمینه داشته‌اند.

براساس اطلاعات موجود جمعیت دانشجویان ایرانی در برخی دانشگاه‌های دولتی بزرگ مالزی نظیر UTMو UPMاز 46 تا 51 درصد کاهش و همین درصد کاهش نیز در بعضی از دانشگاه‌های خصوصی مشاهده می‌شود.

میانگین کاهش جمعیت دانشجویی طی مدت ذکر شده به حدود 40 درصد رسیده و آمار نسبی دانشجویان از 12600 نفر در اردیبهشت سال 92 به حدود 7500 نفر رسیده است. برطبق آمارهای موجود طی دوسال گذشته نسبت دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های ارشد و دکتری به کل دانشجویان حدود 76 تا 80 درصد بوده است.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »خواندني هاي وب
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0