مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
افزایش امید دانشجویان ایرانی خارج از کشور به رفع مشکلات جابجایی ارز

به گزارش ایرنا، وقتی محمود حامدی راد سال گذشته به آمریکا رسید، جدا از گذرنامه ایرانی خود، یک ویزای دانشجویی و یک کوله پشتی با 14 هزار دلار اسکناس 100 دلاری داشت، زیرا راه آسانتری برای دسترسی به پول در داخل خاک آمریکا برایش وجود نداشت.

حامدی راد دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مهندسی شیمی در دانشگاه ایلینویز در اوربانا شمپین، معتبرترین دانشگاه آمریکا و جهان، گفت: خیلی ترسناک بود. شب گذشته دیرهنگام به شیکاگو رسیدم، در آنجا وجه نقد همراه خود را به مقامات گمرک اعلام کردم. پیش از این هرگز چنین مبلغی با خود حمل نکرده بودم. بشدت عصبی و نگران بودم.

تجربه حامدی راد و هزاران دانشجوی جوان و موفق ایرانی که اغلب از طبقه متوسط هستند و برغم تحریم های آمریکا و بین المللی به طور فزآینده برای تحصیل به آمریکا می آیند، تاکنون شنیده نشده است.

پس از گرفتن پذیرش، آنها باید راهی برای انتقال قانونی پول به غرب پیدا کنند که عملا غیرممکن است و دانشجویان ایرانی را در پرداخت شهریه تحصیلی و هزینه های زندگی ناتوان می سازد.

به دست آوردن ویزای آمریکا به موانع تدارکاتی می افزاید، این در حالی است که دانشجویان علاقه مند می دانند معادل ارزش ریالی را که به همراه دارند پس از ورود به آمریکا باز کمتر خواهد شد.

سختی و مشقتی که دانشجویان ایرانی در آمریکا و سایر کشورهای جهان می کشند، پس از آن برجسته شد که تبصره ای با هدف کمک به آنها در توافقات هسته ای که ماه نوامبر (آبان) میان ایران و قدرتهای جهانی منعقد گردید، گنجانده شد.

تونی اخلاقی که به عنوان مشاور دانشکده برای یک مجتمع فرهنگی در دانشگاه بلویه کار می کند، گفت: بسیاری از دانشجویان در شرایط سختی قرار دارند به طوری که آنها نمی توانند از خانه پول دریافت کنند و بالا بودن قیمت دلار نیز همه چیز را برایشان خیلی سخت می کند.

براساس توافق 24 نوامبر (سوم آذر) ایران موافقت کرد بخشی از حساسترین فعالیتهای هسته ای خود را در مقابل شش ماه کاهش تحریم، تحریمی که اقتصاد این کشور را ضعیف کرده است، متوقف کند.

به عنوان بخشی از کاهش تحریم، آمریکا و متحدانش موافقت کردند برای امکان پذیر ساختن پرداخت مستقیم شهریه دانشگاه دانشجویان ایرانی که در کشورهای دیگر تحصیل می کنند، میان ایرانیان و بانک های خارجی راهی باز کنند.

براساس آمار انجمن آموزش بین الملل آمریکا، در زمان انقلاب ایران در سال 1979، بیش از 51 هزار ایرانی در دانشگاههای آمریکا تحصیل می کردند که تعداد آنها نسبت به دانشجویان ورودی دیگر کشورها خیلی بیشتر بود.

با سرد شدن روابط دو کشور، این آمار در سال 1999 به کمتر از یک هزار و 700 نفر رسید که یک رکورد حداقلی بود.

پس از آن، باز هم تعداد دانشجویان ایرانی در آمریکا به آرامی افزایش یافت.

در سال 2013 هشت هزار و 744 ایرانی با ویزای دانشجویی در آمریکا حضور دارند که این تعداد از اواخر دهه 1980 تاکنون بی سابقه بوده است.

بیشتر آنها دانشجویان مقطع کارشناسی هستند که بیشترشان روی ریاضیات و علوم پایه متمرکزند، دانشجویانی که در مقایسه با مقاطع پایین تر، احتمال بیشتری دارد برای جبران بخشی از هزینه تحصیل و زندگی خود دستمزد دریافت کنند.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »خواندني هاي وب
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0