مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
جزییات قرائت پاسخنامه‌ها، زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور 92

 مشاور عالی سازمان سنجش، نحوه قرائت پاسخنامه‌ها، زمان و نحوه انتخاب رشته و پذیرش دانشجو برای آزمون سراسری سال 92 را تشریح کرد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه آزمون سراسری سال 92 با نظم و آرامش، کیفیت مطلوب و امنیت کامل برگزار شد، اظهارکرد: پس از برگزاری آزمون پاسخنامه‌ها به صورت لاک و مهر شده و در امنیت کامل به نماینده دفتر فناوری اطلاعات سازمان تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه قرنطینه‌ پاسخنامه‌های آزمون سراسری از صبح پنجشنبه ششم تیرماه آغاز شد، گفت: پس از آغاز عملیات قرائت پاسخنامه‌ها، پاسخنامه هر داوطلب توسط دو دستگاه علامت خوان به طور جداگانه قرائت شد و نتیجه حاصله با هم تطبیق داده شده و به طور موردی نیز نتیجه به صورت دستی کنترل شد تا از صحت قرائت آنها اطمینان حاصل شود.

توکلی افزود: نتیجه قرائت در چند طیف تهیه و برای نگهداری در محل‌های امن به مسئولان تحویل داده شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به پایان قرنطینه پاسخنامه‌ها در21 تیرماه، تصریح کرد: پس از پایان یافتن قرنطینه پاسخنامه‌ها، کلیه پرسنل قرنطینه به سلامت از قرنطینه خارج شده و بر اساس گزارشات رسیده تعداد 920 هزار و 200 داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند که نشان از حضور 85 درصدی داوطلبان در جلسه آزمون دارد.

توکلی خاطرنشان کرد: از این تعداد 23 هزار و 925 داوطلب علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی خود در گروه آزمایشی هنر و 88 هزار و 133 داوطلب علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی خود در گروه زبان‌های خارجی نیز حاضر بودند.

اعلام نتایج اولیه آزمون در 12 مرداد ماه

وی درباره زمان اعلام نتایج اولیه آزمون، گفت: نتایج اولیه به صورت کارنامه تنظیم و در روز شنبه 12 مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

توکلی همچنین با اشاره به زمان انتشار پاسخنامه‌های داوطلبان، اظهارکرد: یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه پاسخنامه داوطلبان با رتبه کشوری کمتر از 75 هزار در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و کمتر از 10 هزار در گروه‌های هنر و زبان خارجی برای اطلاع داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی از روز سه شنبه 15 مرداد بر روی سایت سازمان منتشر خواهد شد، اظهارکرد: این دفترچه حاوی شرایط پذیرش، نحوه انتخاب رشته و کد رشته محل‌های تحصیلی است.

زمان و نحوه انتخاب رشته مجازین کنکور

وی با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان مجاز از روز پنج شنبه 17 مرداد، تصریح کرد: انتخاب رشته داوطلبان تا روز سه‌شنبه 22 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره تسهیلات سازمان برای داوطلبان در خصوص انتخاب رشته، گفت: نرم افزار راهنمای انتخاب رشته به داوطلب امکان می‌دهد که با توجه به وضعیت علمی و نمره آزمون 92 خود را با داوطلب مشابه در آزمون سال 91 مقایسه کرده و امکان قبولی خود را بررسی کند.

وی افزود: همچنین ویژه‌نامه انتخاب رشته حاوی اطلاعات مفیدی درباره فرآیند انتخاب رشته خواهد بود و ویرایش جدید کتاب «انتخاب رشته – انتخاب آینده» بر اساس آیین نامه‌های پذیرش دانشجویان بازنگری شده و به صورت مفصل به بحث انتخاب رشته پرداخته است.

توکلی درباره اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 92، اظهارکرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در هر دو نحوه پذیرش از طریق نتایج اولیه آزمون و همچنین سوابق تحصیلی روز پنجشنبه 21 شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره نحوه انتخاب رشته داوطلبان علاقمند به کد رشته محل‌های تحصیلی دانشگاه آزاد، گفت: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو در کد رشته محل‌های تحصیلی خود به طور جداگانه اقدام می‌کند، انتخاب رشته در این کد رشته محل‌ها پس از اعلام نتایج اولیه و دریافت کارنامه آزمون از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد انجام می‌شود.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »خواندني هاي وب
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در استرالیا
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • تحصیل در کانادا

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0