مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
فعالیت‌های مشاوره‌ای در آموزش و پرورش باید بومی شود

 

همایش منطقه‌ای کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان های بوشهر، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان در شیراز برگزار شد.
 

به گزارش خبرنگار جام جم در شیراز، در مراسم افتتاحیه  این همایش که امروز یکشنبه برگزار شد معاون دفتر مشاوره و امور تربیتی و تحصیلی وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از طرح های دفتر مشاوره و امور تربیتی و تحصیلی وزارتخانه بومی سازی فعالیت ها با رویکرد دینی است.

فریدون مصطفی پور افزود: مشکل اساسی ما این است که فعالیت های مشاوره ای در آموزش و پرورش بومی نشده است. برای بومی سازی فعالیت های مشاوره‌ای کارگروه های ویژه در سازمان ها و مناطق کشور تشکیل خواهد شد و براساس آن نیز فعالیت های مشاوره ای باید بومی شود.

وی یکی از مشکلات مشاوران تحصیلی آموزش و پرورش را افزایش ساعت کار آنان عنوان کرد و افزود: 30 ساعته شدن ساعت کارها سبب کاهش انگیزه مشاوران تحصیلی شده است. افزایش ساعت کار کارکنان مشاوره مشکلات زیادی را بوجود آورده است که باید مورد بررسی قرار گرفته و برطرف شود.

معاون دفتر مشاوره و امور تربیتی و تحصیلی وزارت آموزش و پرورش یکی از برنامه های این بخش را معرفی همه شغل های آموزشی به یک شیوه و برخورداری همه آنان از یک ساعت کار مشخص عنوان کرد و گفت: می خواهیم طوری برنامه ریزی شود تا همه شغل های آموزشی به یک لفظ خاص شناخته شوند و یک فرهنگی و یا معلم چند واژه آموزشی نداشته باشد.

مصطفی پور در بخشی از سخنان خود به کمبود نیروهای مشاوره در آموزش و پرورش اشاره کرد و از کارشناسان مشاوره خواست در سازماندهی نیروها عدالت را رعایت کنند و به نوعی نیز برنامه ریزی کنند تا ساعت های مشاوره با ساعت های تدریس مساوی برخوردار باشند.

وی گفت: از زمانی که گروه مشاوره تحصیلی زیر نظر معاونت پرورشی و تربیت بدنی مشغول شده است اعتبارهای این بخش 10 برابر افزایش یافته و همه این اعتبارها نیز به استان ها و مناطق اختصاص یافته است. به ازای هر مشاوره حدود 18 هزار تومان در سال برای ارتقای علمی و تخصصی آنان  اختصاص می یابد.

مصطفی پور بر تخصص بیش از پیش مشاوران در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: متاسفانه برخی مشاوران تحصیلی به همراه خانواده آنان تنها به تحصیل دانش آموزان توجه می کنند و این در حالی است که باید برای تربیت و مهارت های زندگی آنان نیز به عنوان یک اصل توجه بیشتری داشته باشند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش فارس نیز در سخنانی تاکید کرد: مشاوران تحصیلی باید دانش آموزان را همانند فرزندان خود بدانند و آنان را در تحصیل همکاری و همیاری کنند.  باید در بی حرمتی ها حرمت را نشان دهیم و دانش آموزان را مورد تکریم و احترام قرار دهیم. 

«حکمت» دبیر این همایش نیز از اهداف همایش را تبیین سیاست های دفتر مشاوره امور تربیتی و تحصیلی ، تبیین مشاوره  با رویکرد دینی ، هم اندیشی مشاوران استان ها و بررسی نقاط ضعف و مشکلات مشاوره ای و ارایه راهکارها عنوان کرد.

این همایش  از امروز در شیراز برگزار شده است و تا عصر  فردا  27 مهر ماه در محل تالار سعدی باشگاه فرهنگیان شیراز ادامه دارد.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »خواندني هاي وب
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در خارج از کشور
  • تحصیل در استرالیا
  • ایتکا
  • دهکده فضایی
  • پی سی وبلاگ
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • هنر کده

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0