مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
تازه ترین آمار دانشجویان خارج از کشور

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم با اشاره به تحصیل 80 هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاههای خارج از کشور، گفت: آماری از تعداد بازگشتیها به داخل نداریم و تعداد این دانشجویان بعد از ارزیابی مدارکشان مشخص می شود.

 به نقل از مهر، حسن مسلمی نائینی در حاشیه سومین همایش هم اندیشی موسسات اعزام دانشجو به خارج، در جمع خبرنگاران با اشاره به تعداد موسسات مجاز و غیرمجاز اعزام دانشجو گفت: همزمان با شروع فعالیت ما در سمت مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، حدود 70 موسسه فعال بودند که نظم خاصی نداشتند و حدود 183 موسسه غیرمجاز هم فعال بودند و تبلیغات گسترده ای داشتند.

وی با اشاره به فراخوان برای فعالیت موسسات اعزام دانشجو به خارج، اضافه کرد: در فراخوانی که مردادماه سال گذشته برای فعالیت مجاز این دسته از موسسات اعلام کردیم، 100 نفر در این فراخوان حاضر شدند و بعد از آن بیش از 70 موسسه مجاز اعزام دانشجو راه اندازی شد.

به گفته مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، این موسسات مجاز هم اکنون دارای تعریف مشخص هستند که محدوده فعالیتشان نیز در اساسنامه موسسات اعزام معین شده است.

مسلمی نائینی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اعزام دانشجو به خارج بر اساس نیازهای کشور صورت می گیرد، اضافه کرد: اعزام دانشجو باید بر اساس آمایش و با هدف صورت گیرد. در این راستا موسسات می توانند به ازای اعزام هر 4 دانشجو یک دانشجو را هم که از لحاظ مالی امکان تحصیل ندارد، به صورت رایگان اعزام کنند.

مسلمی نائینی در بخش دیگر سخنان خود در گفتگو با خبرنگاران به مبارزه با موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو نیز اشاره کرد و گفت: تشکیل اساسنامه موسسات اعزام دانشجو به خارج، برگزاری جلسات و هم اندیشی ها یک راه مقابله با موسسات غیرمجاز اعزام است.

وی با اشاره به تعداد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور، اظهار داشت: حدود 80 هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور و در دانشگاههای مختلف شاغل به تحصیل هستند که این آمار را از رایزنهای علمی در کشورهای مختلف به دست آورده ایم.

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم در پاسخ به پرسش مهر درباره آماری از تعداد دانشجویانی که به کشور بازگشته اند، تاکید کرد: هیچ آمار دقیقی در این زمینه در دست نیست و آمار بازگشتیها را نداریم زیرا تا به حال به این موضوع توجه دقیق نکرده ایم اما باید آمار این گروه از دانشجویان زمانی که برای ارزیابی مدارکشان مراجعه می کنند به دست آید.

به گفته مسلمی نائینی، اعزام دانشجو به خارج کشور بیشتر در رشته هایی صورت می گیرد که در داخل کشور کمبود آنان حس می شود. رشته هایی مثل فناوری اطلاعات، کامپیوتر، حسابداری، حقوق و معماری از جمله رشته های پرطرفدار برای اعزام هستند.

وی همچنین به هزینه هایی که این موسسات از دانشجویان برای اعزام دریافت می کنند، اشاره کرد و گفت: هزینه های اعزام به اندازه مقرری ماهانه ای است که به دانشجویان ایرانی خارج از کشور پرداخت می کنیم.

وی با بیان اینکه حدود 75 درصد از این 80 هزار نفر دانشجوی مقطع کارشناسی هستند، تاکید کرد: این تعداد دانشجوی لیسانس وقتی در دانشگاههای خودمان صندلی خالی وجود دارد نباید از کشور خارج شوند.

وی ادامه داد: موسساتی که دارای مجوز هستند می توانند با همکاری یکدیگر موسسات غیرمجاز را تشویق کنند تا آنان هم مجوز دریافت کنند.

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج با تاکید بر جذب دانشجوی خارجی در دانشگاههای داخل، گفت: با همکاری موسسات اعزام دانشجو به خارج باید به جذب دانشجوی خارجی در دانشگاههای کشور کمک کرد و در حال حاضر در این زمینه ضعف داریم که باید برطرف شود.جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »اخبار مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در خارج از کشور
  • تحصیل در استرالیا
  • ایتکا
  • دهکده فضایی
  • پی سی وبلاگ
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • هنر کده

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0